День святого Юрія: історія та заборони
День святого Юрія: історія та заборони
23 квітня християни східного обряду в Україні відзначають День святого Георгія (Юрія) Переможця. Традиційно святого зображували як солдата верхи на коні, що вбиває дракона чи змія. Також його ще називають Юрієм Змієборцем.
Історія свята
За переказами, Георгій був римським солдатом, який жив у Каппадокії в ІІІ столітті нашої ери під час правління імператора Діоклетіана. Він був християнином, і коли відмовився зректися своєї віри, його до смерті закатували солдати імператора.
З ним також пов'язана відома легенда про дракона. Містян тероризував дракон, і вони були змушені приносити йому в жертву молодих хлопців та дівчат. Святий Георгій в'їхав у місто і вбив дракона, врятував людей і навернув їх у християнство.
Після смерті святого, його шанували як мученика. Він став особливо популярним в Англії у середні віки, де вважався захисником країни та символом лицарства. Георгій досі шанується як святий покровитель Англії.
В Україні православна церква вшановує Георгія (Юрія) Змієборця. Він вважається заступником воїнів. Також святий зображений на гербах 15 населених пунктів і територіальних громад, включаючи Кам'янець-Подільський, Ніжин та Київську область.
Що заборонено робити у День святого Георгія
З давніх часів з цим святом були пов'язані деякі заборони. У цей день заборонялося лаятися, з'ясовувати стосунки, пліткувати.
В цей день не можна займатися рукоділля, важко працювати фізично, прибирати. Вважалося, цього дня не можна користуватися гострими предметами, оскільки можна накликати біду.
Також у День святого Юрія Переможця заборонялося розчісувати волосся та стригтися.
В цей день не можна мати справу з шерстю, забороняється також торкатися вовняних ниток.