/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F5bebcd454afd5a0c3a65abc017833b89.jpg)
Європа шукає шляхи стримування Росії без миротворців
За даними Foreign Affairs, європейські країни розглядають альтернативні варіанти стримування Росії, відмінні від відправки миротворчої місії в Україну. Видання зазначає, що європейські лідери сформували "коаліцію охочих", головна ідея якої полягала у відправці миротворців після припинення вогню, проте цей план може не спрацювати без підтримки Вашингтона.
Відтоді як президент США Дональд Трамп почав намагатися допомогти завершити війну в Україні, європейські лідери активізували зусилля зі створення власної військової коаліції для захисту Києва від подальшої загрози.
Аналітики підкреслюють, що подібна миротворча місія вже проводилася в 1990-х роках на Балканах. Хоча миротворців планують розподілити по всій Україні для стримування росіян, ці сили матимуть обмежену бойову міць, а їхній авторитет залежатиме від підтримки американських збройних сил.
У Foreign Affairs зауважують, що успіх миротворчої місії в Україні безпосередньо залежатиме від підтримки президента Трампа. Також важливо змусити російського диктатора Володимира Путіна погодитися на цей план. Крім того, відправка миротворців стане сигналом не лише для Росії, а й для США, адже європейські країни прагнуть утримати Вашингтон у НАТО.
Видання застерігає, що відправка миротворців до України може негативно вплинути на безпеку самих європейських країн, які й без того стикаються з постійними загрозами з боку Росії.
Foreign Affairs пропонує альтернативне рішення: створення "маневреної маси" — великої групи солдатів, яку можна швидко розгорнути там, де необхідно. Три європейські держави — Франція, Німеччина та Велика Британія — мають на озброєнні близько 22 бойових бригад і цілком спроможні сформувати таку силу. До ініціативи можуть приєднатися Польща та інші європейські країни.
Аналітики також нагадують про важливість ядерних сил стримування, які можуть підтримати звичайні сили континенту в рамках незалежної європейської стратегії.
За висновком Foreign Affairs, для ефективного стримування Росії та захисту України і членів ЄС чи НАТО, європейським країнам потрібна бойова міць, здатна протистояти викликам російських збройних сил. Створення "маневреної маси" змусить Москву бути більш обережною при наближенні до континенту всіма можливими способами.