MY.UAНовини
Ми їх втрачаємо — як Росія працює з окупованими територіями і як варто було б відповісти Україні
Ми їх втрачаємо — як Росія працює з окупованими територіями і як варто було б відповісти Україні

Ми їх втрачаємо — як Росія працює з окупованими територіями і як варто було б відповісти Україні

Росія намагається "зробити своїми" населення окупованих українських територій. Констатуючи цей очевидний факт, аналітик Ігар Тишкевич розбирає в тонкощах методику, яку при цьому застосовує РФ, з якої вже виводить механізми протидії

Пропаганда, підкуп, переселення і... економія

Як Росія намагається "зробити своїми" окуповані території

Що ми знаємо про процеси на окупованих територіях? Інформації вкрай мало і вона мізерна. Принаймні в публічному полі. Водночас частина міст перебуває в окупації з 2014, частина з 2022. Там живуть люди і йдуть якісь процеси. Зрештою, Росія, заявивши, що вона "приросла новими областями", веде політику з їхньої "деукраїнізації". І це вкрай важливо з огляду на розмови про можливе заморожування війни.

Як оцінити? Будь-які дії, будь-яка політика потребує ресурсів. Ресурси — це бюджет. І, аналізуючи російські фінанси, можна вийти на досить цікаві висновки. Зокрема на те, якими областями Кремль "готовий торгувати", якщо події підуть за негативним для РФ сценарієм і заморозка буде потрібна швидко. Почнемо.

Контури політики Кремля

Після окупації територій і проведення "референдумів" перед РФ постало кілька політичних завдань:

  1. Показати своєму населенню, що "Росія наводить порядок". Тобто потрібні кадри умовного "великого будівництва".
  2. Створити таку ж картинку на зовнішньому полі. Демонструвати відновлення мирного життя і, нібито, кращі ніж в Україні умови для громадян.
  3. Забезпечити керованість процесами. Тобто вирішити питання кадрів і виконання ухвалених рішень.
  4. Забезпечити лояльність місцевого населення, а в перспективі — і його асиміляцію.

За п. 1 інформація іноді проходить. Наприклад, та сама залізнична гілка до Криму, або автодороги. Але для Росії ключовим (зокрема в питаннях утримання ситуації) є люди. Точніше, їхня демонстративна підтримка Кремля як зайвий аргумент "обґрунтованості" окупації та підтвердження територіальних претензій до України. Тому зупинюся на механізмах, які можуть забезпечити результати за пп. 3 и 4. До таких можна віднести...

Насичення своїми управлінцями. Росія не надто довіряє "чужим" лідерам — а окуповані території (навіть окуповані у 2014 році) "своїми" поки що не стали. Крім того, РФ веде політику з мінімізації самостійності "Суб'єктів Федерації". У такому разі наївно було б вважати, що Путін зробить ставку на місцеві еліти. Навіть якщо ті 1000 разів клястимуться у вірності царю. Що і відбувається. З 2023 року почалося масове завезення російських управлінців на ключові посади. Місцеві, для картинки, звісно, залишаються. Але діяти самостійно не можуть — на кожному етапі прядіння рішень (і їх виконання) є приїжджі кадри. Частина з яких використовує роботу "в нових регіонах" як трамплін для кар'єрного зростання. Ці пташенята Кирієнка (він куратор кадрової політики і політики на окупованих територіях) через 4-5 місяців "відрядження" йдуть на підвищення. Друга група — ті, хто приїхав надовго. Рівень представників цієї підгрупи нижчий, але високих ділових якостей від них не вимагають. Потрібна старанність, відрив від місцевих еліт і лояльність. Найчастіше подяка Кремлю, оскільки попереднє місце життя і роботи могло бути не надто комфортним (навіть порівняно з прифронтовими регіонами).

У Криму РФ уже випробувала пропагандистські контури русифікації
Фото: скріншот

Питання демонстративної лояльності в короткостроковій перспективі вирішуються через політику заміщення населення. Частина проукраїнськи налаштованих жителів покинула територію. Тих, хто залишився, змушують брати російські паспорти. Спочатку це стало обов'язковим для будь-яких операцій з нерухомістю (зокрема підтвердження права власності), для роботи. Далі — указ Путіна, що вимагає "легалізуватися громадян України, які незаконно перебувають у РФ" з терміном до 10.09. Простіше кажучи, жителям ТОТ пропонують отримати російський паспорт або виїхати. І, нарешті, стимулювання зворотного процесу — повернення біженців на окуповані території. Тут є батіг і пряник: загроза (реалізована) націоналізації "безгоспної" нерухомості, а з іншого боку — бюджетні компенсації за пошкоджене внаслідок бойових дій майно.

Але ставка тільки на місцеве населення ризикована. У Кремлі це розуміють і реалізують стару імперську політику "заміщення". Коли замість депортованих або знищених (у нашому випадку так само біженців в Україні та Європі) завозиться лояльне населення з депресивних регіонів РФ. І ці, новоприбулі, громадяни будуть щиро вдячні Путіну і сприйматимуть загрозу повернення територій Україні як загрозу їхнім життєвим інтересам. У Криму, до речі, РФ встигла замістити до 20% населення.

Асиміляція. Найскладніший і довготривалий проєкт. Завдання — виростити нове покоління вже російських громадян. Цю політику РФ без обмежень проводила в Криму і, зі своєю специфікою, відносно успішно провела на території т. зв. ЛДНР (там на початковому етапі створювали регіональну, але вже не українську ідентичність). Для цих цілей потрібні кадри — вчителі, викладачі ВНЗ, працівники бібліотек, будинків культури тощо. Таких людей треба привозити і, бажано надовго, залишаючи їх жити в новому регіоні. І, нарешті, просто регулярні заходи (починаючи від свят, закінчуючи оформленням вулиць), які створюють потрібний і, найголовніше, постійний фон. Далі працює час.

Усе перераховане вище можливе лише за наявності ресурсів. Насамперед грошових. Тому доречно оцінити плановані витрати РФ у так званих "нових регіонах". Точніше, субвенції, що йдуть із центру, — їхній розмір і специфіка дозволяють судити про контури політики на окупованих територіях.

Фінансування російської політики на окупованих територіях відбувається за кількома напрямами, зафіксованими в Бюджеті РФ на 2025 рік:

  • ухвалена за аналогією з "кримською" державна програма "Відновлення та соціально-економічний розвиток Донецької Народної Республіки, Луганської Народної Республіки, Запорізької області та Херсонської області". Її загальний бюджет на 2025 рік становить 319,6 мільярда російських рублів або (за середньорічним курсом) близько 3 мільярдів доларів. У масі своїй це якраз створення "картинки" — інвестиції в будівництво, інфраструктуру, об'єкти медичного обслуговування тощо;
  • цільове фінансування на проєкти в інтересах інших відомств. Наприклад, частина дорожнього будівництва проходить по бюджету міністерства оборони. Частина робіт із відновлення роботи портів — за програмою "сприяння експорту";
  • утримання структур МВС, Слідкому, ФСБ, так само як і службове житло для таких категорій — бюджети відповідних відомств. Більша частина бюджетів цих відомств закрита. Але за тими даними, які вдалося зібрати, на забезпечення відомчим житлом офіцерів передбачено витратити щонайменше 140 мільйонів російських рублів (близько 14,7 мільйонів доларів). При цьому варто мати на увазі, що значна частина "квадратних метрів" — це вилучене "в дохід держави" житло українців, які виїхали з окупованої зони. І до вересня розміри цього житлового фонду збільшаться кратно. Ще раз повторю: цифри на житло мінімальні — те, що автори закону про бюджет (або спікери на виступах у думі) не вважали за потрібне приховати під грифом "таємно";
  • але є і ще один механізм. Точніше, набір таких — прописані окремо 222 напрямки, за якими передбачено міжбюджетні трансферти і субвенції для Суб'єктів Федерації на виконання важливих для центральної влади завдань. Окуповані території України проходять за 177 із них. Причому 32 (і лише 11 — за згаданою вище держпрограмою) — спрямовані виключно на Донецьку, Луганську, Запорізьку та Херсонську області (окуповані РФ їхні частини) України.

Останні якраз дають уявлення про специфіку роботи з перетворення окупованих територій на "свої". Причому як з погляду пріоритетів, так і з погляду етапу реалізації: за частиною з напрямів цифри витрат вказані приблизні — просто рівними частками на кожну з областей. Що свідчить про розуміння необхідності витрат, але відсутність уявлення, скільки грошей необхідно в реальності. А ось частину напрямів прораховували і планували детально.

Специфіка грошових витрат. Говоримо про цифри

Для початку варто згадати програми інвестицій у картинку "змін". Програмою (що логічно) передбачено закупівлю ліків, субвенції медичним установам. Але крім цього, фінансування різного роду спортивних структур і навіть "АНО" — так називаються неприбуткові організації в РФ. Наприклад, кошти на участь "збірних" регіону в змаганнях. Далі, облаштування спортивних залів, відкритих майданчиків. Природно, шкіл. І, наприклад, громадського транспорту і шкільних автобусів. І тут перше "але". Дивно, що громадський транспорт для т. зв. ЛДНР, а в програмі шкільних автобусів "забули" Херсонську область. Те ж саме щодо автомобілів "швидкої допомоги". Знову "без херсонців". Забігаючи наперед, скажу, що це не унікальні подібні перекоси. Одним словом, витрати, результати яких можна "показати" місцевим жителям — це близько 75 мільйонів доларів в еквіваленті.

При цьому, наприклад, програма облаштування "сільських територій" демонструє відсутність реальних планів, але наявність грошей — виділили "по 500 мільйонів" кожному з регіонів. Без деталізації та конкретики.

Природно, що про успіхи має хтось розповісти. Тому за гроші федерального бюджету будуть створюватися регіональні інформаційні системи. Із сумарним бюджетом програми 1,688 мільярда російських рублів. Сюди ж варто додати ще приблизно 1,15 мільярда грантів і субвенцій різним АНО "в центрі" для роботи на "нових територіях" і створення "патріотичного контенту".

Сумарно на створення картинки успіхів "мирного життя" РФ витратить у доларовому еквіваленті близько 401 мільйона доларів США.

Але цього мало. Кремлю необхідно провести заміщення населення — частину видавити з окупованих територій, частину, навпаки, повернути. І привезти своїх. Тут починається найцікавіше.

Гроші залишаються головним аргементом у боротьбі за населення

Росія запустила програму "компенсацій" за пошкоджене і знищене внаслідок бойових дій майно. Для отримання виплат, звісно, необхідно мати російський паспорт і звернутися до місцевих органів влади. На ці цілі заплановано витратити понад 21 мільярд російських рублів (226 мільйонів доларів США). З яких 16 — у Донецькій області. При цьому програма розрахована щонайменше на три роки. У бюджетних планах схожі витрати закладено і на 2026, і на 2027 роки. Хороший "стимул" для тих, хто замислить повернутися. Викликає питання лише непропорційно мала частка Запорізької та Херсонської областей. Але чому так — трохи пізніше.

Наступний етап — залучення нових жителів. Управлінців, учителів, пропагандистів тощо. Простіше кажучи, тих, хто правитиме і виховуватиме місцеве населення. Для таких передбачені надбавки до заробітної плати, порівнянні з "північними коефіцієнтами". А також одноразова виплата "підйомних". У тому числі молодим фахівцям. У сумах це виглядає так:

  • працівники культури — 620 мільйонів;
  • медики в сільській місцевості — 270 мільйонів;
  • учителі початкової та середньої школи — 2,11 мільярда. Плюс додаткова доплата — 294 мільйони. Плюс "підйомні" вчителям за переїзд — 16 мільйонів;
  • і, нарешті, найбільш "жирна" стаття — доплати всім (!) бюджетникам — 14 мільярдів. І якщо брати розбивку по регіонах, то сума кожної з областей істотно перевищує середні показники по РФ для окремого суб'єкта федерації.

Якщо ви думаєте, що це все, є ще й пільги з оплати послуг ЖКГ. До числа пільговиків, природно, входять і "нові жителі". На ці цілі РФ готова витратити ще 819 мільйонів.

Сумарно на доплати і пільги йде не менше 19 мільярдів рублів або 190 мільйонів доларів.

При цьому впадає в око перекіс у сумах, що виділяються на "працівників культури" — найбільше на Луганську та Херсонську області. Далеко не найбільш густонаселені. Але, можливо, найбільш проблемні з точки зору сприйняття жителями "великої російської культури". Такий непропорційний перекіс, але вже тільки по Луганській області, стосується стимулів для переїзду вчителів.

І, нарешті, житлове будівництво. Тут ключовими є три програми:

  1. Поліпшення житлових умов для ветеранів війни та осіб, прирівняних до них.
  2. Будівництво житла для ветеранів війни та осіб, прирівняних до них.
  3. Субвенції на будівництво нового житла місцевою владою.

Перші дві програми передбачають чітко визначену цільову групу. Логічно припустити, що це не "ветерани ВВВ" — таких залишилося вкрай мало. Натомість це можуть бути "ветерани СВО", просто військові відставники. На житло таким у чотирьох окупованих областях у 2025 році витратять понад 1 мільярд російських рублів. І тут знову дивовижний перекіс — найбільші витрати припадають на ... Запорізьку область. Найменші — Луганська та Херсонська.

А ось за програмою будівництва житла місцевою владою ще більше пікантного. Заплановано виділення грошей на Луганську та Донецьку області. На Запорізьку у 2025 році 0. Перші транші у 2026. А ось на Херсонську 0 на всі три роки бюджетних планів. Дивно, чи не так?

Кілька слів про перекоси

Говорячи про перекоси в бюджетному фінансуванні помітно, що культурна й освітня компонента різко посилюється в окупованих частинах Херсонської та Луганської областей. Там із "русским миром", мабуть, не все гладко. Із Запорізькою областю є плани кардинальної зміни демографічної картини регіону шляхом завезення туди "молодих фахівців" і військових відставників. Простіше кажучи, створення якогось аналога "кримнашу".

Але при цьому РФ не поспішає з капітальними вкладеннями в Херсонській області і переносить витрати по Запорізькій на 2026 рік. Що дозволяє припускати сприйняття цих регіонів Кремлем як "розмінної монети", якщо війна піде за вкрай небажаними для Росії сценаріями. Звісно, не йдеться про всю Запорізьку область — не для того туди завозять військових. Та й Херсонську ніхто так просто "повертати" не буде. Але поки немає контурів угод, Путін не поспішає витрачати гроші. При цьому продовжуючи роботу із заміщення населення і вирощування лояльності місцевих жителів.

Що з цього Україні? Як мінімум оцінювати, які програми веде РФ, і своєчасно на них реагувати:

  • заміщення населення — це тривожний процес. Але, знаючи, кого везуть, можна зробити для таких "нових жителів" переїзд щонайменше психологічно некомфортним;
  • Росія займається школами — не варто повторювати помилок політики щодо ОРДЛО. Необхідні механізми реальної пропозиції освітнього та культурного контенту нашим людям в окупації;
  • Кремль підкуповує "компенсаціями" — є сенс проаналізувати соціальну підтримку тимчасово переміщених осіб і подумати, як підтримати цих людей. Зокрема й житлом (не модульним, звісно);
  • зрештою, РФ намагається "нагородити" своїх солдатів українськими землями і нерухомістю. Ніхто не заважає Україні подумати над механізмами залучення до переселення на сьогодні прифронтові (або окуповані) території іноземних добровольців, які зараз допомагають відбивати російську агресію.

Будь-які інші реальні (а не просто медійні) проєкти, які посилять позиції України та ускладнять реалізацію російської політики контролю над регіонами. Якщо не працювати зараз, завтра може бути пізно.

Автор висловлює особисту думку, яка може не збігатися з позицією редакції. Відповідальність за опубліковані дані в рубриці "Думки" несе автор.

Джерело

Важливо РФ не вистачає коштів: компанії з КНР заходять на окуповані території України, — ЗМІ
Теги за темою
РоссияДНРЛНР
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
День бургера: як приготувати вдома найпопулярніший фастфуд світу
Gazeta UA
2025-07-27T09:39:34Z
Вапняний наліт "сповзе" з плитки та лійки миттєво: який засіб творить дива
GlavRed
2025-07-27T09:39:07Z
Досить ПОкати: коли "по-" у мовленні казати неправильно – перевірте себе
24tv
2025-07-27T09:24:05Z
15 корисних звичок, які сприяють збільшенню заробітку вдвічі
Gazeta UA
2025-07-27T08:42:08Z
Фінансовий гороскоп на тиждень з 28 липня по 2 серпня
GlavRed
2025-07-27T08:27:56Z
Ніколи не купуйте такий кавун: як не натрапити на небезпечну ягоду
Telegraf
2025-07-27T08:27:20Z
Чому водоспад Шипіт називають одним із найкрасивіших в Україні
24tv
2025-07-27T08:18:20Z
З Європи до Америки за 54 хвилини: чи можна побудувати тунель під Атлантичним океаном
Фокус
2025-07-27T08:06:57Z
Закрутка, яка повинна бути в кожного: рецепт кабачкової ікри "як у бабусі"
24tv
2025-07-27T07:33:44Z
Лайма Вайкуле зробила гучну заяву про війну в Україні та поставила на місце журналіста
TSN
2025-07-27T10:18:24Z
Прощання з легендою: де і як пройде похорон рок-ікони Оззі Осборна
24tv
2025-07-27T10:16:58Z
Рік тому не стало видатного українського режисера: що відомо про смерть Олега Фіалка та що він зняв
Telegraf
2025-07-27T09:42:00Z
Як виглядати дорого біля басейну чи на пляжі: Андре Тан дав важливі поради
24tv
2025-07-27T09:33:01Z
«Довга хода» Стівена Кінга оживає: режисер «Голодних ігор» показав новий трейлер на Comic-Con
ITC
2025-07-27T09:30:59Z
Дизайнери назвали 6 ознак стильної кімнати
24tv
2025-07-27T09:27:33Z
«Ви – наша душа». Петриненко привітав із днем народження Тетяну Горобець
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T08:57:14Z
Альона Омаргалієва у 12-ту річницю шлюбу розчулила, яким було її весілля з Тамерланом
TSN
2025-07-27T08:33:01Z
Зняв "Мою прекрасну няню" і шоу для Газпрому: що говорить про війну уродженець Одеси Едуард Лівнєв і де він зараз
Telegraf
2025-07-27T08:15:28Z
Чому після схуднення на Оземпік "падають" сідниці
24tv
2025-07-27T08:12:38Z
Уряд доручив МОЗ та Мінсоцполітики вирішити проблемні питання з протезування
УкраинФорм
2025-07-27T07:30:53Z
Які хвороби можуть загрожувати кожному знаку зодіаку: пояснення астрологів
TSN
2025-07-27T07:18:47Z
Червоний рівень магнітної бурі, як уберегти себе?
360ua.news
2025-07-27T07:18:00Z
Скільки заробляють медики в Україні й де платять більше
24tv
2025-07-27T06:36:58Z
Привітання з Днем медичного працівника: які теплі слова сказати лікарям
24tv
2025-07-27T05:12:12Z
Немовля з "пухлиною" у роті приголомшило лікарів: що це було насправді
TSN
2025-07-27T04:33:52Z
Зі святом, медики! Найкрасивіші привітання у картинках та листівках зі святом 27 липня
Telegraf
2025-07-27T03:18:42Z
Гуманітарна допомога для пенсіонерів та ВПО у Хмельницькому: де українці можуть отримати безкоштовну медичну підтримку
Политека
2025-07-27T03:00:44Z
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
НАБУ спростувало факт хабаря у 190 мільйонів гривень для командувача Нацгвардії Півненка
24tv
2025-07-27T10:21:58Z
Західні санкції проти Росії посилюють ізоляцію Калінінграда - розвідка
УкраинФорм
2025-07-27T10:21:56Z
Свириденко прокоментувала перший тиждень роботи нового Кабміну
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T10:21:16Z
У NYT назвали причину скорочення допомоги ЄС для України
iPress
2025-07-27T10:21:02Z
Держсекретар США: Трамп втрачає терпіння щодо Росії та Путіна
Лига
2025-07-27T10:19:58Z
Хто може стати майбутнім президентом США? У Білому домі назвали ймовірного наступника Трампа
Telegraf
2025-07-27T10:19:46Z
Західні санкції "душать" Калініград: які проблеми переживає регіон
24tv
2025-07-27T10:15:31Z
"Уже йде, але ніколи не оголосять": Коваленко пояснив, чому "класичної Третьої світової" не буде
24tv
2025-07-27T10:15:12Z
Дочка Стіва Джобса вийшла заміж: де відбулося розкішне святкування
24tv
2025-07-27T09:54:59Z
Нові виплати українцям з дітьми: проєкт закону вже схвалено
24tv
2025-07-27T09:39:24Z
У Вінниці померла найстарша волонтерка міста
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T09:36:52Z
Розкриті технічні характеристики американських військових літаків S-2 Tracker
InternetUA
2025-07-27T09:33:20Z
Я б запровадила це на державному рівні, – військова сказала, що варто зробити кожному українцеві
24tv
2025-07-27T09:33:19Z
"Усі в шоці": дівчина показала своє затишне житло в бабусиному саду
Фокус
2025-07-27T09:21:38Z
Я розстеляю каремат і лягаю на могилу, – історія дружини, яка набила тату у пам'ять про чоловіка
24tv
2025-07-27T09:03:31Z
Пенсія для українських біженців закордоном: як не залишитися без виплат
24tv
2025-07-27T09:03:28Z
Реальніше виграти: ціни на житло в Британії змушують молодь сподіватися хіба що на лотереї
24tv
2025-07-27T09:03:23Z
Таїланд раптово зупинив бої з Камбоджею: подробиці
iPress
2025-07-27T10:19:42Z
У Кривому Розі поліція перевіряє відео побиття чоловіка військовим ТЦК – відео
Лига
2025-07-27T10:03:38Z
Через аномальну спеку Туреччину охопили пожежі: зʼявилися моторошні кадри
GlavRed
2025-07-27T09:54:06Z
У Ленінградській області лунали вибухи після атаки дронів: припинено роботу аеропорту
Gazeta UA
2025-07-27T09:42:45Z
Пекельна спека: в Європі зафіксували рекордну температуру, метеорологи кажуть про нову норму
Фокус
2025-07-27T09:39:49Z
Китай накрили зливи - тисячі людей евакуювали, є загиблі
УкраинФорм
2025-07-27T09:12:33Z
На півночі Індії через тисняву в храмі загинули шестеро людей, десятки постраждалих
УкраинФорм
2025-07-27T08:33:32Z
Рейс затримали, а потім – розвернули: у Росії пасажири 7 годин не можуть покинути літак
24tv
2025-07-27T08:30:00Z
Не подобалося, коли люди палять: харків'янин зарізав чоловіка під час сварки на вулиці
24tv
2025-07-27T08:03:37Z
В Одесі гримлять вибухи: місто атакує рій російських дронів
GlavRed
2025-07-27T10:24:23Z
Прогноз погоди у Дніпрі на тиждень з 28 липня по 3 серпня: градуси підуть вверх, синоптики назвали дні пекельної спеки
Политека
2025-07-27T10:00:41Z
Циклон Karlheinz насувається на Україну: де очікувати негоди
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T09:57:33Z
Кілька міст у Донецькій області залишилися без води: оголошено графік підвезення
24tv
2025-07-27T09:54:46Z
Спекотний фінал літа: де в Україні чекати справжнього пекла у серпні
Хвиля
2025-07-27T09:45:02Z
Аналітики заявили про окупацію сіл у Дніпропетровській області: що кажуть у Генштабі
Фокус
2025-07-27T09:36:57Z
Спека в Україні: синоптик сказала, коли чекати на зміну погоди
GlavRed
2025-07-27T09:33:29Z
Графік відключення води на тиждень з 28 липня по 3 серпня у Харкові: перелік адрес, де не буде постачання
Политека
2025-07-27T09:30:59Z
У Харкові через російську агресію пошкоджені 44 із 58 комунальних медзакладів
УкраинФорм
2025-07-27T09:30:51Z
Страсбур придбав восьмого за літо гравця, загальні витрати сягнули 80 млн євро
Football.ua
2025-07-27T09:57:57Z
Феліш погодився на перехід до Ан-Насра
Football.ua
2025-07-27T09:57:57Z
У МОК розповіли про можливий допуск росіян на зимову Олімпіаду-2026
ZN UA
2025-07-27T09:57:34Z
Торіно оголосив про трансфер воротаря Спортінга
Football.ua
2025-07-27T09:52:55Z
Шкрініар близький до трансферу у Фенербахче — контракт до 2029 року вже узгоджено
Football.ua
2025-07-27T09:37:38Z
Микола Рущак - бронзовий призер Всесвітньої Універсіади у спортивній ходьбі
УкраинФорм
2025-07-27T09:30:49Z
Моєс: Евертону все ще бракує п'яти-шести новачків
Football.ua
2025-07-27T09:28:06Z
Бенфіка домовляється про трансфер нападника Юніона
Football.ua
2025-07-27T09:25:53Z
Довбик спростував чутки про затягування свого відновлення від травми
24tv
2025-07-27T09:24:17Z
У росії цього року єдиним бенефіціаром економіки є ритуальний бізнес – розвідка
iPress
2025-07-27T10:19:39Z
Урожай буде грандіозним: садівники розповіли про важливу обробку малини
24tv
2025-07-27T10:09:33Z
Україна очікує на санкції проти російських металів, газу та інших ресурсів - Власюк
УкраинФорм
2025-07-27T10:06:37Z
Працювали все життя, а пенсія мізерна: як система з’їдає ваші гроші
24tv
2025-07-27T10:03:16Z
В Україні ціни на популярний овоч почали стрімко зростати
TSN
2025-07-27T09:18:21Z
Скільки дають землі під забудову в Україні у липні 2025 року
24tv
2025-07-27T09:03:29Z
Після 70 років більше грошей: які доплати за віком зараз
24tv
2025-07-27T08:21:21Z
Більші у 3-4 рази штрафи, відкритий банкінг і жодного ПДВ: що зміниться в Україні з 1 серпня
Фокус
2025-07-27T08:12:18Z
Чи є дефіцит електроенергії в областях України: відповідь Міненерго
24tv
2025-07-27T08:06:31Z
Названо розміри дисплеїв складаного смартфона Apple iPhone Fold
InternetUA
2025-07-27T10:01:42Z
Українські полярники взяли рідкісні зразки тканин косатки в Антарктиці
УкраинФорм
2025-07-27T09:57:27Z
Підлітки в Британії видають себе за Нормана Рідуса, щоб обійти перевірку віку в Discord
InternetUA
2025-07-27T09:01:09Z
Сонце не дрімає. Чи очікується найближчим часом магнітна буря
Telegraf
2025-07-27T09:00:25Z
NASA відмінила революційну космічну місію TRACERS через критичну несправність
InternetUA
2025-07-27T08:58:51Z
Найочікуваніші ігри 2025 року – календар головних релізів
24tv
2025-07-27T08:57:42Z
Учені виявили в нашій ДНК прихований елемент: що він робить
Фокус
2025-07-27T08:57:26Z
Британія запровадила вікову селфі-перевірку для перегляду порносайтів
Детектор М
2025-07-27T08:33:37Z
Топ-3 телевізори з діагоналлю екрана 55 дюймів: найкращі моделі за результатами тестів
Фокус
2025-07-27T08:00:36Z
Дорога капсула часу: 24-річне купе від Honda продали за ціною Porsche 911 Turbo
Фокус
2025-07-27T09:51:26Z
Toyota оновила моделі Corolla Cross і Frontlander
Gazeta UA
2025-07-27T08:00:48Z
Що означає індикатор батареї в автомобілі та як діяти, коли він загорівся
24tv
2025-07-27T03:18:17Z
Як на заводі Mercedes-Benz у Верті виготовили першу вантажівку
AutoCentre
2025-07-27T01:46:59Z
На колишньому заводі Van Hool йде складання 24-метрових електробусів
AutoCentre
2025-07-27T01:46:03Z
Який автомобіль в жодному разі не варто купувати: відповідь автомеханіка
GlavRed
2025-07-26T23:27:18Z
Цей унікальний ретро-корвет міг би переконати нас обрати його замість ZR1X
Топ Жир
2025-07-26T23:21:59Z
Жінка переказала понад 7 тисяч доларів за авто, яке так і не отримала
Украина Криминальная
2025-07-26T22:45:12Z
GR Corolla Auto: як ралійний автомобіль намагається бути цивілізованим — огляд
Топ Жир
2025-07-26T21:36:16Z