/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F137%2F64cb59c5eb6edc69acb42e07daedd174.jpg)
Огляд Samsung Galaxy Watch Ultra: стильний годинник на всі випадки життя
Кілька років тому Apple показала свій новий годинник для екстремальних видів спорту. Звісно, Ultra підходить і для звичайних людей, яким хотілося мати хоча б більшу батарею, порівняно зі звичайними Watch. Напротивагу своєму конкуренту, Samsung випустила свій годинник — Samsung Watch Ultra. Сьогодні в нашому огляді спробуємо зрозуміти чи варто їх купувати звичайним людям, які бажають лиш інколи займатися спортом.
Плюси:
титановий корпус; захист IP68; стильний та сучасний дизайн; 32 ГБ пам’яті; вбудовані мікрофони та динамік; можливість приймати дзвінки та дзвонити; безліч функцій та можливостей для професійних занять спортом, екстремального відпочинку тощо; дводіапазонний GPS; функціональні застосунки; Always-On Display; AMOLED-екран; Android з можливістю встановлення додаткових застосунків.
Купити в Elmir.uaМінуси:
хотілося б кращу автономність; довге заряджання; Samsung Health дещо заплутана;
Купити в Elmir.uaITC.ua
Зміст
- 1 Технічні характеристики
- 2 Паковання та комплектація
- 3 Дизайн та матеріали
- 4 Дисплей Samsung Galaxy Watch Ultra
- 5 Можливості, функціональність та інтерфейс
- 6 Підключення до смартфона та ПЗ
- 7 Здоровʼя та спортивні функції
- 8 Автономність Samsung Galaxy Watch Ultra
- 9 Досвід користування Samsung Watch Ultra
- 10 Ціна та конкуренти
Технічні характеристики
Samsung Galaxy Watch Ultra | |
Дисплей | 1,5 дюйма, 480×480 пікселів, 327ppi, Super AMOLED |
Процесор | Exynos W1000, 5-ядерний (1х4) |
Графічний адаптер | Mali G68 |
Пам’ять | 2/32 ГБ |
Модулі та системи | 4G, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 5.3, NFC, GPS (L1+L5), ГЛОНАСС, Galileo |
ОС | Android Wear OS 5, One UI Watch 6 |
Захист | Є, IP68 |
Акумулятор | 590 мА*год, зарядка 10 Вт |
Корпус | Спереду та ззаду скло, боковини – титановий сплав |
Габарити | 47,4 х 47,4 х 12,1 мм |
Вага | 60,5 грама |
Паковання та комплектація
Samsung Watch Ultra постачаються у прямокутній коробці чорного кольору з малюнком годинника на корпусі.
Всередині бачимо сам пристрій, інструкцію, гарантію та кабель з магнітною зарядкою та роз’ємом USB Type-C.
Дизайн та матеріали
Samsung Galaxy Watch Ultra — круглий годинник з титановим корпусом та сапфірово-керамічною кришкою. Темний дизайн з помаранчевими елементами натякає на спортивний характер. Виглядає цікаво та незвично і можна сплутати з головним конкурентом.
На передній панелі бачимо круглий сенсорний екран, над яким випирає неповоротний безель. На лівому торці знаходяться динамік, барометр та мікрофон. На правому торці розташовані три клавіші для управління годинником. На дні знаходиться датчик BioActive Sensor та магнітний порт для заряджання.
Годинник постачається лише в одному розмірі — 47 мм. Його габарити складають 47.4 x 47.1 x 12.1 мм, а вага 60.5 грамів. Завдяки стандарту IP68 та військовій сертифікації MIL-STD-810H, годинник захищений від води (з ним можна занурюватися на глибину до 100 метрів чи 10 АТМ протягом 10 хвилин), подряпин, падінь та ударів.
В комплекті йде фірмовий ремінець Marine Band помаранчевого кольору, розмір якого становить 120-180 мм.
На огляді представлена версія кольору Титановий сірий, назва якого не відповідає колірній гамі. З сірого хіба що боковини корпусу, але й вони значно темніші. Ще є Титановий срібний і Титановий білий. Виглядають всі пристрої цікаво, проте для меншої степені вульгарності, краще взяти останні два варіанти.
Дисплей Samsung Galaxy Watch Ultra
Samsung Galaxy Watch Ultra має кольоровий сенсорний Super AMOLED екран на 1,5 дюйма з роздільною здатністю 480×480 точок. Щільність пікселів складає 327 ppi. В усіх випадках зверху маємо захисне сапфірове скло. Є функція Always-On Display.
Екран яскравий, а зображення на ньому деталізовані і без пікселізації. Тобто читати навіть найменший текст можна без проблем.
Годинником просто керувати через сенсорний екран, а додаткові три кнопки покращують досвід користування. Верхня клавіша дозволяє відкривати головний циферблат (Home), тоді як нижня — звична всім клавіша назад. Середня помаранчева клавіша відповідає за швидкий запуск заздалегідь записаних фізичних тренувань або іншої дії. Наприклад, запуск ліхтарика.
Можливості, функціональність та інтерфейс
Samsung Galaxy Watch Ultra отримав 32 ГБ вбудованої пам’яті, яку можна завантажити мапами, скриншотами та піснями. Пристрій має підтримку App Store, тому можете завантажити багату кількість програм чи нестандартних циферблатів. Звісно, через вбудований динамік можна слухати музику. Але його головна ціль — прийняти виклик та чути користувача на іншій лінії.
З корисних функцій є датчик освітлення, модуль NFC, гіроскоп, барометр та акселерометр. На жаль, функцію ліхтарика бере на себе дисплей годинника. Підсвітки екрана повинно бути достатньо для підіймання по сходах в темну пору.
Samsung Galaxy Watch Ultra отримали підтримку GPS, GLONASS, GALILEO та BDS. Окремо відмічу поєднання двох діапазонів частот L1 та L5 для GPS, завдяки чому підвищується точність місцеперебування пристрою. Годинник може вести користувача по GPS-треку, тут є компас та висотомір.
Пристрій має окремий LTE модуль. Завдяки йому всередину годинника можна внести дані карти ESIM, тому можете мати окремий доступ в інтернет на ньому.
Samsung Galaxy Watch Ultra працює на Android Wear OS 5 з графічною оболонкою One UI Watch 5. Якщо вже мали справи з розумними годинниками бренду Samsung, то особливих проблем не зустрінете. На початку користування є багато підказок з користування, що допоможуть вам освоїтися.
В пристрої за замовчуванням встановлено багато застосунків. Наприклад, щоб зайвий раз не діставати смартфон для підрахунку знижок в магазині, можна запустити калькулятор на годиннику. Реклами в операційній системі немає.
Головним «робочим столом» Samsung Galaxy Watch Ultra є циферблат, який можна вибрати та налаштувати самостійно. Свайп зверху вниз активує панель керування пристроєм, в якому знайдете налаштування, увімкнення/вимкнення Wi-Fi, Bluetooth чи ліхтарика. Якщо свайпнути знизу вверх відкриється список встановлених застосунків. Свайп справа наліво відповідає за запуск спортивних функцій, а ось зліва направо — вікно з останніми сповіщеннями.
Підключення до смартфона та ПЗ
Samsung Galaxy Watch Ultra підключаються до пристроїв через вбудований модуль Bluetooth 5.3 та працюють з фірмовим застосунком Samsung Wearable (Google Play).
Цей застосунок відповідає за кастомізацію інтерфейсу користувача: вибір циферблатів, вправ тощо. Тому якщо не бажаєте налаштовувати все те, що описав вище на екрані смартфона, а не на маленькому дисплеї годинника — використайте Wearable. Розібратися у ньому не важко.
Здоровʼя та спортивні функції
Усі дій, що відповідають за здоровʼя та спорт, можна побачити на Samsung Galaxy Watch Ultra свайпнувши справа наліво. Там знаходиться багато функцій, такі як: біг, ходьба, плавання, заняття на велотренажері тощо. В цьому ж меню знаходиться запуск ЕКГ та пульсу користувача.
В Samsung Galaxy Watch Ultra також додана спеціальна помаранчева клавіша для окремого та швидкого старту вправ. Спочатку вибираєте необхідні заняття спортом, а потім запускаєте один з них, починає йти секундомір та лічильник втрати калорій.
Всі результати ваших дій чи тренувань заносяться в смартфон у застосунок Samsung Heath (Google Play). Це звичайний застосунок, який допомагає слідкувати за статистичними даними, які смартфон та годинник збирають про вас. В ній побачите результати за різні періоди часу (день, тиждень, місяць) та ваші тренування у них. Однак деякі меню не інтуїтивно заховані. Наприклад, дізнатися яку дистанцію я пройшов вчора я зміг. Але я спробував знайти її ж через тиждень і у мене не вийшло.
Автономність Samsung Galaxy Watch Ultra
Samsung Galaxy Watch Ultra оснащений батареєю на 590 мАгод. Підтримується 10 Вт зарядка. Повна зарядка займе приблизно 3-3,5 години з 20 Вт блоком живлення чи від USB ноутбука. Теж не міг зрозуміти чому так довго, поки не вставив у вольтметр — пристрій приймає лише 2-2,5 Вт. Скоріш за все, необхідно придбати оригінальний блок живлення від Samsung.
Заявлений час автономної роботи без AOD складає до 80 годин, а з увімкненим Always-on Display — до 60 годин. В моєму випадку без AOD годинник протримався пʼять днів. Все ж я не ношу їх постійно (2 години на вулиці) та спеціально не підключав до смартфона (Bluetooth увімкнений). Тобто використовував як окремий пристрій.
Досвід користування Samsung Watch Ultra
Спочатку потрібно розповісти своє ставлення до класу смартгодинників. Я розумію кому вони потрібні та розумію їх призначення. Але не в моєму кейсі застосування. Я не займаюся спортом та не застосовую калькулятори ваги тіла тощо. Пройдену відстань за день прекрасно обчислює смартфон. І час побачу на ньому ж.
В далекі шкільні часи, коли цифровізації як такої ще не було, один наручний годинник чи телефон на клас з 20-30 осіб було нормою. І тоді так, вони були мені потрібні, бо саме я був «часовим» класу і казав скільки часу залишилось до кінця заняття.
Час йшов, вже пройшло більше ніж 10 років як жодні годинники мені не потрібні. Як розумієте, мені не проблема витратити час на діставання смартфона з кишені, який став пристроєм All-In-One — Все в одному. Проте слід відмітити, дякуючи Samsung Galaxy Watch Ultra, я згадав ті далекі ностальгічні часи.
Що я можу сказати за сам пристрій? Загалом мені сподобалось ними користуватися. Багів не зустрів. Так, деякі моменти на початку виглядають дещо незрозумілим. Наприклад, скриншоти робляться завдяки двом клавішам (Назад + Home). Але питання, а куди ж вони зберігаються? Так, скриншоти існують на годиннику та смартфоні, які передалися через Bluetooth.
Звісно я спробував під’єднати годинник до iPhone. Хоча вони створили між собою пару, проте Samsung Galaxy Watch Ultra не відображав підключення до смартфона. Зі зрозумілих причин, при підключенні Samsung S25 все відображалось як і повинно бути. Однак коли на iPhone приходив вхідний виклик, Watch Ultra показували номер телефону та давав вібрацію в руку.
Цікаво було перевірити різницю в підрахунку пройденої відстані. iPhone 15 показує 2,2 км, Watch Ultra (дані побачив лише у Samsung Health)— 1,6 км. Для перевірки відстані я використаю Google Maps та вбудований вимірювач відстані. Він показує, що пройдена відстань становить 1,8 км. Результат: обидва показали невірно, проте годинник був ближче до результату.
В Samsung Galaxy Watch Ultra існує своєрідний захист від крадіжки. При намаганні підключити годинник до іншого смартфону, він пропонує повністю видалити дані з нього. Хоча обидва смартфони використовували один акаунт Google, при перепідключенні по Bluetooth я натиснув видалення і стер всі дані на них. Сподіваюся, що при застосуванні одного акаунту Samsung на обох смартфонах, годинник все ж не вирішить все видалити. Будьте обережні в цьому випадку.
Що скажу за головну помаранчеву клавішу для запуску спортивних режимів? Комусь дійсно необхідна річ, але я поставив на неї ліхтарик. Якщо доведеться йти десь без світла навколо, екранний ліхтарик точно знадобиться.
Спробував завантажити версію для iOS на свій смартфон. Зайти під свій акаунт Samsung через Google ідентифікатор так і не вдалося. Чому? Неправильний код пароль з подальшим блокуванням перевірки через електронну пошту. Хоча я писав потрібний пароль, знадобилося всього три запити на моє блокування.
Ціна та конкуренти
Ціна Samsung Galaxy Watch Ultra становить 24499 гривень. Непогана ціна за мультифункціональний годинник з високими технічними характеристиками та зроблений з якісних матеріалів. Особливо на фоні наступного претендента.
Про головного конкурента згадували ще на початку огляді – Apple Watch Ultra 2 покоління за 44799 гривень. Apple пропонує схожий функціонал, але ціна значно вища. Конкурентом за схожу ціну виступає Apple Watch 10 (21399 гривень). Але якість матеріалів та функціонал нижче.
Якщо ж бажаєте дешевше за Ultra, проте розумієте, що не хочете переплачувати за екстремальні можливості або LTE – вибирайте Samsung Galaxy Watch7. Їхня ціна складає 14999 гривень у 44 мм виконанні.
Кілька місяців тому на огляді був годинник від всесвітньо відомого бренду Garmin – Fenix 8 (38999 гривень). Ціна у нього значно вище, проте автономність у них значно вище.
Висновок:
Samsung Galaxy Watch Ultra – цікавий пристрій не тільки для цінителів спорту та екстриму, а й для звичайних людей, які хочуть мати зручний та зрозумілий розумний годинник. Титановий корпус та захист IP68 дозволяють не сильно думати про випадковості в користуванні.
Android Wear 5 OS дозволяє встановлювати купу різноманітних додатків для підтримки користувача у звичайні дні. А помаранчева клавіша відразу перетворює його у спортсмена. Звісно, хотілося б кращої автономності, проте навіть її вистачає на кілька днів носіння годинника на собі.
Купити в Elmir.ua