/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2Ff09c28045e0d4dd93494f8f8b844114c.jpg)
Розробники Lockheed Martin представили пускову систему Mk70 для крилатих ракет Tomahawk
Японія може отримати ліцензію на виробництво американської контейнеризованої пускової системи Mk70, яка дозволяє запускати крилаті ракети Tomahawk та зенітні ракети SM-6 з будь-якого корабля або наземної платформи. Про це повідомила компанія Lockheed Martin. Найімовірнішим партнером є компанія Mitsubishi Heavy Industries — єдиний ліцензований виробник системи Mk41 VLS у світі.
Система Mk70, також відома як «система доставляння боєприпасів», інтегрує чотирьохосередкову пускову установку Mk41 у стандартний 40-футовий контейнер. Такий підхід дозволяє швидко розгорнути ракети на платформах, які спочатку не були призначені для ударних операцій, зокрема на патрульних кораблях або наземних підрозділах.
У США Mk70 вже адаптована до потреб армії під назвою Typhon MRC та корпусу морської піхоти — як частина мобільної системи Long-Range Fires. Також її активно випробовує ВМС США на кораблях типу LCS (Littoral Combat Ship). Зокрема, у 2023 році ракета SM-6 успішно стартувала з борту USS Savannah, а новітній корабель USS Nantucket був оснащений системою Mk70 вже на момент введення в експлуатацію.
Використання Mk70 має дві ключові переваги. По-перше, воно збільшує кількість платформ із далекобійною зброєю, що ускладнює планування і розвідку з боку противника. По-друге, дозволяє гнучко перерозподіляти навантаження між кораблями — наприклад, коли один знищує ціль, а інший лише забезпечує наведення. Це суттєво підвищує бойову живучість флоту.
Інтерес Японії до подібних рішень зростає на тлі нарощування потенціалу китайського флоту. У 2024 році Морські сили самооборони Японії (JMSDF) оголосили відкритий запит на технічне дослідження щодо контейнеризованих пускових установок протикорабельних ракет. Імовірно, йдеться про бажання озброїти нові патрульні кораблі (OPV), що не мають штатних вертикальних пускових установок.