/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F790d4e9fcb432585234fa64879228886.jpg)
СБУ затримала мережу проросійських агітаторів, серед яких — однопартієць Мураєва
В Україні нейтралізували мережу з п'ятьох проросійських інтернет-агітаторів, які діяли на Київщині та Прикарпатті.
Серед затриманих — 58-річний колишній функціонер забороненої партії “Наші” екснардепа Євгена Мураєва.
Про це повідомляє Служба безпеки України.
За даними слідства, функціонер “Наших” адміністрував одну з груп у соціальній мережі Facebook, яка використовувалася для популяризації партії.
На цій платформі він систематично поширював неправдиву інформацію про українські Сили оборони та ситуацію на фронті, а також вихваляв російського президента Володимира Путіна.
Загальна аудиторія цієї ворожої інтернет-спільноти налічувала 27 тисяч користувачів.
Ще одним затриманим є співробітник одного з підприємств на Київщині.
За інформацією СБУ, він займався поширенням проросійських поглядів серед своїх колег під час спілкування.
Крім того, в Києві було затримано жінку, яка також займалася ворожою агітацією.
Вона була зареєстрована в забороненій в Україні соціальній мережі “Вконтакте”, де відкрито підтримувала російські окупаційні угруповання.
На Прикарпатті співробітники СБУ викрили мешканку селища Богородчани.
Вона використовувала соціальну мережу “Одноклассники” для героїзації російських військових і виправдання тимчасової окупації східних регіонів України.
Ще один фігурант справи — водій місцевої торговельної компанії.
Під час робочих поїздок він ініціював провокаційні розмови зі своїми колегами, в яких виправдовував дії Кремля.
Проведені Службою безпеки судово-лінгвістичні експертизи підтвердили факти інформаційно-підривної діяльності всіх п'ятьох затриманих.
Наразі слідчі СБУ повідомили затриманим про підозру у вчиненні злочину, передбаченого чч.
2 та 3 ст.
436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників).
Суд обрав для підозрюваних запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до восьми років з конфіскацією майна.
Операцію з викриття і затримання проводили співробітники СБУ в Києві та Київській та Івано-Франківській областях під процесуальним керівництвом Київської міської та Івано-Франківської обласної прокуратур.
Загалом було затримано п’ятьох осіб, серед яких — 15-річна школярка.