Суспільно корисні роботи: чи оплачуються вони
Суспільно корисні роботи: чи оплачуються вони
Під час воєнного стану в Україні деяких громадян можуть залучати до виконання суспільно корисних робіт. Фахівці Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці розповіли, які трудові гарантії мають особи, залучені до таких робіт та чи отримують вони зарплату.
У Держпраці зазначили, що з кожною людиною, залученою до суспільно корисних робіт, має укладатися строковий трудовий договір.
«На них поширюються вимоги законодавства у сфері охорони праці та загальнообов’язкового державного соціального страхування», – йдеться у повідомленні.
Фахівці підкреслили, що працівникам підприємств, які функціонують в умовах воєнного стану, за виконання суспільно корисних робіт забезпечується оплата відповідно до умов оплати праці, встановлених за професією (посадою), на яку вони зараховані, й розмір такої оплати не може бути нижчим від розміру середньої зарплати за основним місцем роботи.
«Іншим працездатним особам за виконання суспільно корисних робіт забезпечується оплата відповідно до умов оплати праці, встановлених за професією (посадою), на яку вони зараховані, й розмір такої оплати у разі виконання норми праці не може бути нижчим від розміру мінімальної заробітної плати, встановленого на дату її нарахування за повністю виконану місячну чи годинну норму праці, тобто в нинішньому році – мінімум 8 000 гривень на місяць або 48 гривень на годину», – резюмували у Держпраці.
Раніше юрист Анатолій Перепельченко пояснив, чим відрізняється трудова угода від трудового договору.