/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F51%2Fd8e574a3454e874b0816ecc951313d01.jpg)
Мирний план Трампа по Україні: яких поступок вимагають від Києва та москви
План президента США Дональда Трампа щодо припинення війни в Україні передбачає, що після припинення вогню на території країни розмістять європейські війська. Про це повідомляє New York Post з посиланням на високопосадового представника американської адміністрації.
Напередодні Трамп заявив, що впродовж наступних трьох днів розповість подробиці переговорів з Україною та росією. Днем раніше американський президент висловив сподівання, що Києву та москві вдасться дійти згоди вже наступного тижня. Однак на яку угоду він розраховує, Трамп не уточнив.
NYP пише, що план Трампа може включати розміщення в Україні європейських військ у разі досягнення угоди про припинення вогню.
Складність полягає в тому, як буде представлено сили безпеки - ми називаємо це "силами протидії". Це частина гарантій безпеки, які українці хочуть отримати, і ми сподіваємось, що вони їх отримають.
Також розглядається можливість створення окремих миротворчих сил для спостереження за припиненням вогню, які будуть виглядати як "спільна комісія" у складі "росіян, українців та третьої країни, яка не входить до НАТО". Остання сторона має спостерігати за лінією фронту, щоб гарантувати, що обидві сторони припинили обстріли.
Сполучені Штати можуть бути залучені до місії, але не як "військова сила на місцях". Вашингтон може бути представлений як "грошова сила разом з третьою стороною".
Умови угоди про припинення війни ще не затверджені остаточно, оскільки Україна та росія обговорюють план окремо. Трамп говорив, що якщо російська чи українська сторона надто ускладнить врегулювання, США можуть відмовитись від переговорів про мир. Водночас він вважає, що Вашингтон має "хороші шанси вирішити цю проблему".
17 квітня у Парижі відбулися зустрічі представників США, України та Європи, на яких американська делегація представила "контури міцного миру в Україні". Ці пропозиції були надіслані російській стороні.
За інформацією Bloomberg, США запропонували залишити за росією всі окуповані території, а також зняти з порядку денного вступ України до НАТО. The Wall Street Journal писала, що у списку пропозицій американської сторони також фігурують пункти про офіційне визнання Криму російським.
За словами співрозмовника NYP, офіційний Київ, схоже, "готовий віддати 20% територій де-факто, але не де-юре".
Ми не говоримо, що [Україна] має намір віддати її назавжди. Де-юре означає, що ми визнаємо, що [росія] забирають цю землю, і ми ніколи більше її не побачимо.
Спецпосланець президента США Дональда Трампа Стів Віткофф припускав, що росія може отримати деякі з окупованих регіонів, на визнанні яких наполягає. Президент України Володимир Зеленський говорив, що Київ ніколи не визнає окуповані території російськими.