MY.UAНовини
Вирішальний момент. Про що насправді США та Україна говоритимуть у Лондоні та чи може Трамп вийти з перемовин
Вирішальний момент. Про що насправді США та Україна говоритимуть у Лондоні та чи може Трамп вийти з перемовин

Вирішальний момент. Про що насправді США та Україна говоритимуть у Лондоні та чи може Трамп вийти з перемовин

Найбільша загроза — якщо США втратять інтерес до завершення війни, але й далі домовлятимуться з Путіним

Так зване "великоднє перемир'я", яке супроводжувалося майже 3000 порушень з боку Росії, ще раз нагадало, наскільки принципово різним є поняття "миру" та "тиші" для обох сторін конфлікту. Попри це, президент США Дональд Трамп все ще бачить вихід у своєму "простому рішенні" і сподівається укласти угоду вже цього тижня. А вже 23 квітня у Лондоні відбудеться новий раунд перемовин.

Яких новин очікувати після цієї міжнародної зустрічі? Чи витримає ініціатива американського президента зіткнення з абсолютно протилежними позиціями, або він взагалі вийде з перемовин? Що насправді означала пропозиція Путіна про припинення вогню? І головне — що потрібно для перемир’я, яке існуватиме не лише на папері?

Відповіді на ці непрості запитання "Телеграф" шукав у розмовах із політологами та дипломатами.

Різні бачення мають майже усі

Своє особливе і часом несумісне бачення справедливого миру мають не лише Україна та Росія, а й світові гравці – Китай, ЄС та США. Коли Кремль говорить про "мир", насправді йдеться про утвердження контролю над загарбаним і позбавлення України майбутнього.

Київ готовий до миру лише за умов поваги до суверенітету, але пробує запропонувати щось "людське" — тишу в небі. Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський запропонував ворогу відмовитися від ударів дронами та ракетами по цивільній інфраструктурі на 30 діб [із можливістю продовження]. До цього Москва вже отримувала іншу ініціативу — повне 30-денне перемир’я, узгоджене з американською стороною під час переговорів у Саудівській Аравії.

Натомість Путін поки що так і не згодився на жодну з пропозицій. Щобільше, після майже доби "великоднього перемир'я", у ніч на 21 квітня, Росія атакувала Україну 96 дронами та трьома ракетами. Через атаку постраждали Харківщина, Дніпропетровщина та Черкащина.

Звіт Повітряних сил ЗСУ станом на 21.04.2025

"Характер українських дій і надалі залишатиметься дзеркальним: на тишу будемо відповідати тишею, на захист від російських ударів будуть наші удари", — не змінює принципову позицію Зеленський.

Очільник США Дональд Трамп, який у своїй передвиборчій кампанії активно використовував обіцянку завершити війну в Україні буквально "за один день", продовжує сподіватися на швидке дипломатичне рішення. Як вже розповідав "Телеграф" раніше, для нової адміністрації Білого дому характерний підхід "бізнес-орієнтованої дипломатії", коли основним аргументом для миру виступає не стільки справедливість чи міжнародне право, скільки економічні вигоди.

"Обидві країни потім почнуть вести великий бізнес зі Сполученими Штатами Америки, які процвітають, і зароблятимуть статки", – написав Трамп у своїй соцмережі Truth Social.

Підходи європейських країн до можливого перемир’я подекуди також залишаються різними. Зокрема, держави Східної Європи — Польща, Литва, Латвія та Естонія — займають доволі безкомпромісну позицію. Вони наполягають на повному відновленні територіальної цілісності України та висловлювалися проти можливих мирних угод з РФ.

До прикладу, прем’єр-міністр Дональд Туск наголосив, що Варшава виступає за посилення військової присутності біля кордонів з Росією та Білоруссю. Крім того, поляки вже збільшують чисельність своєї армії, проводять військовий вишкіл для цивільних і завчасно планують оборону країни. Балтійські країни також почали будувати так звану Балтійську лінію оборони — систему укріплень, датчиків і перешкод для стримування можливого російського наступу після припинення вогню в Україні.

Такий підхід цілком зрозумілий: ці країни самі опинилися б під загрозою, якби Україна зазнала поразки, тож вони краще за інших усвідомлюють, які наслідки матиме поступливість перед агресором.

Більшість країн Центральної та Західної Європи, хоч і не завжди активно, але підтримують мир на умовах, прийнятних для України. Втім, є й відомі винятки. Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо неодноразово заявляв, що він проти вступу України до НАТО, вважаючи його загрозою для європейської безпеки. Угорщина ж систематично блокує рішення ЄС щодо підтримки України, включаючи санкції проти Росії. Обидві країни схиляються до китайського "мирного плану", який передбачає припинення бойових дій без обов’язкового виведення російських військ з окупованих територій.

Пекін, як відомо, вважає, що політичне врегулювання не повинно передбачати переможців і переможених, а має бути спрямоване на досягнення миру.​ Офіційної реакції на "великоднє перемир'я" від китайської влади не було. Хоча як пише китайське видання Global Times із посиланням на експертів, запропоноване президентом Росії Володимиром Путіним перемир’я є нібито "створенням простору для подальшого діалогу зі США".

"Великдень — одне з найважливіших свят у православній традиції, — говорить доцент Інституту центральноазійських досліджень Сунь Сювень. — Цей день є символічною можливістю для припинення вогню, тому Росія демонструє міжнародній спільноті "готовність до миру".

Видання також наводить коментар наукового співробітника Інституту Росії, Східної Європи та Центральної Азії Китайської академії суспільних наук Ван Сяоцюаня:

"Росія може розглядати припинення вогню як тест на готовність України до переговорів… І якщо Київ не дотримається 30-годинного великоднього перемир’я, Москва може зробити висновок, що дипломатія марна і слід посилювати військовий тиск".

Гра на публіку

Очевидно, що президент держави-агресорки Володимир Путін мав щонайменше дві причини, щоб оголосити так зване "великоднє перемир’я". За словами військового аналітика Sky News Шона Белла, це було шансом для Росії взяти оперативну паузу. Він припускає, що Путін шукає час для перекидання близько 50 тисяч військових із Курської області на Донбас. Це, на думку експерта, дасть змогу Росії укріпити свої позиції напередодні потенційного наступу.

Проте ще одна і, можливо, головна причина полягає в тому, що Москва починає розуміти: здобути повну воєнну перемогу стає дедалі складніше. А політичну — ще можна спробувати. Тому заяви про перемир’я є спробою показати світові, насамперед США та ЄС, буцімто "миролюбну" позицію. Якщо Україна відмовляється від такого перемир’я, навіть фіктивного, це дозволяє РФ грати роль "сторони, яка прагнула миру", і звинувачувати Київ у небажанні домовлятися.

Крім того, як говорить в розмові з "Телеграфом" політолог Олексій Якубін, російський президент хоче зберегти зв’язок із Дональдом Трампом. Він уникає прямої конфронтації: не говорить відкрито "ні", але й не демонструє реальної готовності до дій, лише створює таке враження.

— Це добре видно на прикладі так званого "великоднього перемир’я". Путін розуміє: Трамп встановлює дедлайни й не терпить зволікань — для нього це сигнал про відмову. Водночас Кремль не хоче закривати шлях до можливих домовленостей. Тому Путін формально погодився на перемир’я, щоб дати Трампу шанс подати це як свій політичний здобуток, — вважає експерт.

При цьому, як нагадує Якубін, окупанти продовжують дотримуватися своєї ключової стратегії — ведення війни. І перемир’я для Кремля є радше політичним жестом, ніж зміною курсу.

Щось може змінитися після перемовин у Лондоні?

Новий раунд перемовин, 23 квітня, у столиці Великої Британії може розставити додаткові акценти. Згідно з матеріалами The Wall Street Journal, у США є низка пропозицій, зокрема: замороження лінії фронту, створення нейтральної зони довкола Запорізької АЕС, обговорення статусу окупованого Криму.

Хоча, як зазначає в розмові з "Телеграфом" відомий політолог і директор Центру політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко, офіційно жодне джерело не підтверджує цю інформацію. Поки що це лише публікація.

Я думаю, що це був цілеспрямований витік. Тема, можливо, дійсно обговорюється в адміністрації Трампа. Там є, на жаль, прихильники ідеї визнання Криму російським. Але водночас є й противники цієї позиції — цілком можливо, саме вони організували витік, щоб ця ідея зазнала критики, — вважає він.

Це також може бути хитрістю: нас намагаються змусити сконцентрувати увагу на Кримі, аби потім висунути менш радикальні умови. Та, як зазначає Володимир Фесенко, Україна чітко розуміє, за що варто боротися і де проходять її червоні лінії. Європейські партнери, своєю чергою, теж мають власне бачення.

— Однак не слід очікувати, що на переговорах у Лондоні буде ухвалене остаточне рішення. На мою думку, це малоймовірно. Найбільше, на що можна розраховувати, це формування спільної позиції між США, Україною та європейцями, — говорить Фесенко.

За його словами, схожа ситуація вже була під час переговорів у Джидді. Тоді США та Україна погодили повне припинення вогню на 30 днів. Цю позицію можна або поновити, або розширити, але зрештою без діалогу з Росією не обійтись.

"Все впирається в Путіна"

Отже, після лондонської зустрічі [якщо все мине добре] може відбутися ще один раунд переговорів — у Росії або в іншій країні. Як говорить в коментарі "Телеграфу" Олексій Якубін, найімовірніше, американський представник спробує домовитися з Путіним бодай про щось одразу після 23 квітня.

Далі, після перемовин одностороннього формату мала б відбутися офіційна зустріч представників США, України та Росії. Однак варто розуміти, що це також не буде остання зустріч, оскільки угода про припинення бойових дій не зможе бути ефективною без документального підтвердження.

— Крім того, необхідно визначити, хто буде відповідати за контроль виконання домовленостей і дотримання перемир’я. Під час Мінських угод за це відповідала моніторингова місія ОБСЄ. Зараз цей варіант малоймовірний, тому постає питання: хто візьме на себе цю роль тепер? Можливо, це будуть американці, — вважає Володимир Фесенко.

У такій справі потрібна чітка організаційна та правова структура контролю за припиненням вогню. Це складний процес, і реалізувати його швидко не вдасться.

— Особливо важливим є контроль за тим, щоб не відбувались повітряні удари. Недарма під час так званого "великоднього перемир’я" не було повітряних ударів з боку Росії. Вони розуміли, що це все буде зафіксовано, а їм треба було створити видимість, що нібито припинення вогню дотримується. А ось на землі раптом що, то можна звинуватити українців у порушенні. Тому, як мінімум, американці повинні взяти на себе відповідальність за контроль у повітрі, використовуючи супутникову розвідку, — зазначає політолог Фесенко.

Цілком можливо організувати й контроль за допомогою дронів. Це питання технічної реалізації — супутники, дрони, авіаційне спостереження. Але для цього також потрібні чіткі домовленості, узгоджена процедура.

— Саме тому не варто очікувати, що всі питання будуть вирішені вже в Лондоні. Дійсно, ця подія важлива із погляду процесу, але врешті-решт все знову впиратиметься в Путіна — чи дасть він згоду на припинення вогню, — говорить експерт.

Переговорний процес змінюється

До слова, як говорить в коментарі "Телеграфу" Олексій Якубін, ще один важливий момент полягає в тому, що будь-які домовленості мають узгоджуватися не лише з Україною, а й з Європою. Лише після цього може йти мова про узгодження з Росією.

— Особливо показовою стала нещодавня зустріч "коаліції охочих" у Парижі: вона продемонструвала, що якщо раніше США намагалися оминати європейський фактор у переговорах, то тепер їм доводиться визнавати — у перемовинах мають брати участь як Україна, так і ключові європейські партнери, — зазначає політолог.

Фесенко, своєю чергою, наголошує, що американці до останнього моменту (ще перед перемовинами в Парижі 17 квітня) були проти залучення європейців до перемовин щодо завершення війни.

— Я пам’ятаю, як був присутній на українському ланчі під час Мюнхенської безпекової конференції — там виступав спецпредставник США з питань України Кіт Келлог, і головна дискусія точилася саме навколо участі європейців у мирному процесі. Європейці наполягали, що їх слід залучити, а Келлог аргументував, чому це не потрібно, — розповідає політолог.

У підсумку до переговорного процесу таки залучили європейців. Тут, одначе, причина може бути в тому, що Росія висунула вимогу скасування санкцій — а це вже питання, яке США самостійно вирішити не можуть. Без Європейського Союзу такі рішення неможливі.

Так чи інакше, залученість європейських країн до цього процесу є позитивним фактором. І це не просто будь-хто, а саме ті, хто є частиною коаліції підтримки — наші ключові партнери, які готові допомагати. Відомо, що Велика Британія та Франція навіть розглядають можливість направити військовий контингент в Україну після завершення війни.

Нагадаємо, паризька зустріч 17 квітня стала першими переговорами такого масштабу між західними союзниками та новою адміністрацією Білого дому з лютого. Учасниками від США були держсекретар Марко Рубіо, спеціальний представник президента США Стів Віткофф та посланець Кіт Келлог. Українську делегацію очолювали міністр оборони Рустем Умєров, керівник Офісу президента Андрій Єрмак і міністр закордонних справ Андрій Сибіга. З європейського боку були присутні президент Франції Емманюель Макрон та представники Німеччини, Великої Британії та Франції. Результати зустрічі назвали "позитивними" і "продуктивними".

Водночас держсекретар США Марко Рубіо перед відльотом з Парижа наголосив – це можуть бути останні спроби США досягти миру в Україні. А вже 21 квітня у ефірі телеканалу Fox News Кіт Келлог заявив, що адміністрація президента Дональда Трампа "втомилась" від затяжної війни Росії проти України.

Трампова "втома" є великим ризиком?

Як говорить в розмові з "Телеграфом" Володимир Фесенко, нині до подібних американських заяв необхідно ставитися серйозно.​​​​​​​​​​​​​​​ Проте малоймовірно, що Сполучені Штати раптово та демонстративно залишать переговорний процес — такий крок сприймався б як поразка, яку політичні опоненти постійно пригадували б Трампу. Навпаки, для президента США припинення війни вже стало питанням особистого престижу та принципу.​​​​​​​​​​​​​​​​

— У Трампа є кілька напрямів, де він хоче реалізувати себе як миротворець — Ізраїль та Сектор Гази, Іран і Україна. І саме Україна залишається пріоритетом № 1, можливо, тому, що це найбільша війна останніх років, яка привертає найбільшу увагу у світі, — говорить Фесенко.

Крім того, за свідченнями Джона Болтона, колишнього радника Трампа з питань національної безпеки, Трамп дуже хоче отримати Нобелівську премію миру. Він вважає, що заслуговує на неї більше, ніж Обама.

— Про це говорили давно, й експертне середовище добре про це знає. За словами Болтона, одне з головних прагнень Трампа — увійти в історію як миротворець. Отже, завершення війни в Україні для нього є особистим пріоритетом. А отже, і для його команди, — нагадує політолог.

Це означає, що хоча б інерційно США продовжать певні зусилля щодо припинення війни.

— Звісно, може реалізуватись і інший варіант, цілком у стилі Трампа: він і його команда, зокрема той самий Рубіо та інші, просто перемкнуться на інші теми. Формально переговорний процес триватиме, але для США він перестане бути пріоритетом, — говорить політолог.

Найсерйозніша загроза, за його словами, виникає тоді, якщо Сполучені Штати втратять інтерес до припинення війни, але збережуть намір домовлятися та укладати угоди з Путіним.

— Ще один можливий сценарій — американці можуть оголосити паузу. Мовляв, якщо ви не хочете домовлятись, а хочете воювати — воюйте. А через певний проміжок часу вони побачать, що Путін "дозрів" до конструктивного діалогу, а українська сторона також готова до взаємних поступок, і можуть повернутися до переговорного процесу, — говорить експерт.

Хто як не США?

Так чи інакше, якщо Трамп дійсно "вийде" з перемовин, посередниками між Росією та Україною, можуть стати інші країни. До прикладу, Туреччина, чи навіть Китай. Світ стоїть на межі третьої світової війни, і це те, чого мало хто хоче.

Туреччина вже виступала посередником у 2022 році — під час переговорів у Стамбулі та укладання зернової угоди. Час від часу вона знову повертається до цієї ролі, — пояснює Фесенко. — Свою ініціативу просував і Китай: вони презентували мирний план з 12 пунктів і навіть направили спецпредставника, який вів переговори з обома сторонами — Україною та Росією. Хоча це не дало результатів, якщо США відійдуть від переговорного процесу, не виключено, що Китай і Туреччина знову активізуються.

Проте, як вважає політолог, суть не зміниться. Єдиний реальний компроміс, навколо якого можуть будуватися домовленості, — це припинення вогню вздовж лінії фронту.

— І Китай, до речі, раніше теж пропонував саме це — хоч і в іншому форматі. Трамп також просуває цю ідею. У цьому процесі нічого нового не винайдеш: або одна сторона переможе і диктуватиме умови капітуляції, або досягнемо компромісу у вигляді припинення вогню. Усе просто. Тому не має значення, хто буде посередником — Китай, Туреччина чи якісь арабські країни, — зазначає він.

За його словами, Європейський Союз також може ініціювати переговори, але не зможе виступати нейтральним посередником, бо його країни-члени є партнерами України. А от Китай — формально нейтральний. Можливо, він буде діяти сам, або у парі з Бразилією.

— Також виступити в такій ролі теоретично могла б Індія, але поки вони не готові. Якщо Індію запросять — можливо, погодиться, але самостійно навряд чи ініціюватиме участь, — ділиться думкою Володимир Фесенко.

"Це жорсткий момент, який стане очевидним дуже скоро"

Станом на зараз очевидно лише те, що нині в Кремлі неохоче розмірковують, чи погоджуватись на подальші ініціативи України чи США. Путін взагалі зібрався проводити вибори на окупованих територіях. Як вважає Олексій Якубін, навіть короткочасна зупинка вогню, наприклад на 30 днів, для Росії виглядає невигідною — після неї доведеться знову запускати механізм війни, що може бути складніше, ніж зберігати нинішню динаміку.

Схожу думку у розмові з "Телеграфом" висловив також політолог Євген Магда. За його словами, тридцятиденне перемир’я наразі виглядає малоймовірним. Оскільки у Росії поки що немає достатніх підстав, аби погодитися на нього — і до цього сценарію Україна має бути готова.

— Передусім, варто очікувати тиску з боку американців на Україну, аби просунути власні варіанти та сценарії. Це жорсткий момент, який стане очевидним дуже скоро, — говорить він.

За його словами, ми живемо у світі, де ефективність перемир’я, на жаль, буде оцінюватись не за реальним змістом, а за тим, як його сприйме Дональд Трамп — і більше ні за чим. Це дуже складна й небезпечна ситуація, з якою треба вміти працювати максимально ефективно.

— Проблема в тому, що ми досі не маємо якісної комунікації. Ми не можемо донести свою позицію до американців так, як це роблять росіяни. І це — велика загроза, — вважає політолог.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У Саудівській Аравії помер «Сплячий принц», який провів 20 років у комі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:33:02Z
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Трамп закликав Сенат скасувати канікули
УкраинФорм
2025-07-20T09:30:41Z
The Times назвало ім'я людини, здатної змусити Путіна закінчити війну
GlavRed
2025-07-20T09:27:03Z
У Білому домі відмовилися від ідеї розірвати контракти зі SpaceX - WSJ
УкраинФорм
2025-07-20T09:18:42Z
У Кремлі прокоментували різку зміну риторики Трампа щодо Путіна і Росії
24tv
2025-07-20T09:15:24Z
Україна не програє у війні, адже Мерц допоміг змінити думку Трампа – Вадефуль
Лига
2025-07-20T09:12:22Z
Російський дрон атакував Чугуїв
УкраинФорм
2025-07-20T09:03:11Z
Канцлер Німеччини прокоментував євроінтеграційні перспективи України
360ua.news
2025-07-20T09:03:05Z
Які три фактори найбільше заважають бізнесу – опитування підприємців
24tv
2025-07-20T09:36:42Z
Більше грошей на комуналку: кому до субсидії додадуть ще 700 гривень
24tv
2025-07-20T09:03:22Z
Єврокомісар шокований небезпекою деяких товарів на Shein і Temu
Европейская правда
2025-07-20T08:58:52Z
Продовження пільгового режиму на імпорт електромобілів не планується - Гетманцев
УкраинФорм
2025-07-20T08:37:27Z
Кусто Агро докупила тракторів та комбайнів
AgroPortal
2025-07-20T08:30:00Z
Зміни для вкладників у вересні: чи будуть менші відсотки за вкладами
24tv
2025-07-20T08:15:54Z
Євроінтеграція України: Гетманцев розказав, як потрібно реформувати податкову систему
ZN UA
2025-07-20T08:15:20Z
На Українській універсальній біржі укладено перші контракти на 100 тонн пшениці нового врожаю
Agravery
2025-07-20T08:15:00Z
Пишний про 18 пакет санкцій: Комплексна ізоляція фінсектору Росії набирає обертів
УкраинФорм
2025-07-20T07:45:54Z
Кельтський гороскоп дерев на 20 липня 2025 року: Тельцям — заспокоєння горобини, Скорпіонам — трансформація тиса, Рибам — натхнення верби
TSN
2025-07-20T09:33:03Z
Температура перевищить норму: в які області України увірветься нереальна спека
GlavRed
2025-07-20T09:27:29Z
Синоптики попередили про грози та град: якою буде погода на Львівщині 20 липня
24tv
2025-07-20T09:09:54Z
Суттєва відмінність: як росіяни змінили тактику штурмів на Лиманському напрямку
24tv
2025-07-20T09:03:47Z
Прогноз погоди у Дніпрі на тиждень з 21 по 27 липня: спека не збирається відступати, якою буде температура повітря
Политека
2025-07-20T09:01:24Z
В Україну 21 липня повернеться сильна спека, у деяких областях - до +33
Комсомольская правда
2025-07-20T09:01:13Z
Цим українцям варто бути обережними 23 липня. До чого готуватись
Telegraf
2025-07-20T08:57:55Z
Правоохоронці задокументували наслідки ударів російських БпЛА по Ізюму: двоє людей постраждали
Мій Харків
2025-07-20T08:39:53Z
Графік відключення води на тиждень з 21 до 27 липня в Черкаській області: названо райони, які залишаться без постачання
Политека
2025-07-20T08:31:15Z
Якщо ви помітили на листі томатів коричневі плями – це погано: можна обприскати копійчаним розчином
Telegraf
2025-07-20T09:03:56Z
Підживлення помідорів дріжджами: простий спосіб з неймовірним результатом
24tv
2025-07-20T07:57:58Z
Як яйця впливають на рівень холестерину: нові дані
24tv
2025-07-20T07:09:22Z
Пацієнтів небагато: у Китаї лікують тих, хто не любить ходити на роботу
Фокус
2025-07-20T06:42:22Z
У Росії катастрофічна нестача медиків - розвідка
Gazeta UA
2025-07-20T06:30:00Z
Таку рибу не можна купувати влітку: експерти попередили про небезпечні наслідки
Знай
2025-07-20T05:51:50Z
Точний вік людини за краплею крові: вчені розробили революційний ДНК-тест
TSN
2025-07-20T05:36:14Z
Росія стикнулася з критичною нестачею медичних працівників - розвідка
УкраинФорм
2025-07-20T02:09:35Z
Проста звичка захищає вас від раку: вчені дослідили приголомшливий ефект звичайної ходьби
TSN
2025-07-19T21:21:56Z
Значні знижки на комуналку: хто зможе платити на 50 % менше
Знай
2025-07-20T09:36:47Z
Ведмедиця, яка вбила бігуна в Італії, житиме у притулку в Німеччині
Европейская правда
2025-07-20T09:34:35Z
Пенсія до 50 років: хто може отримувати виплати достроково
24tv
2025-07-20T09:24:52Z
На пенсію можуть не сподіватися: кому надійде соцдопомога
Знай
2025-07-20T09:06:59Z
Чи можна зривати плоди з гілок сусідського дерева, які ростуть над твоїм подвір'ям
24tv
2025-07-20T09:03:23Z
Забудьте про "жіночко"і "мужчіна": як правильно українською звертатись до незнайомця
Telegraf
2025-07-20T08:48:36Z
Мобілізація їх омине: ким у серпні не зацікавиться ТЦК
Знай
2025-07-20T08:36:50Z
Ваші пращури мали особливий талант: 5 прізвищ, які давали найздібнішим українцям
24tv
2025-07-20T08:30:28Z
Fondation Hirondelle та IRMI оголосили конкурс індивідуальних грантів для журналістів
Детектор М
2025-07-20T08:21:02Z
Лана Дель Рей показала свою кухню, яка кидає виклик усім трендам
24tv
2025-07-20T09:30:54Z
Гендиректор Astronomer пішов у відставку після інциденту зі зрадою на концерті Coldplay
24tv
2025-07-20T09:15:07Z
Британська співачка Charli XCX і барабанщик The 1975 одружилися
УкраинФорм
2025-07-20T09:03:27Z
Привиди та моторошні звуки ночами: які містичні таємниці приховує київський замок "Річарда"
Telegraf
2025-07-20T08:39:31Z
Гендиректор Astronomer пішов у відставку після скандалу зі "зрадою" на концерті Coldplay
Комсомольская правда
2025-07-20T08:13:17Z
Біллі Айліш заявила, що працює із Джеймсом Кемероном над 3D-проєктом
УкраинФорм
2025-07-20T08:03:12Z
Трендове фарбування, яке сподобається всім: цей блонд виглядає неймовірно
24tv
2025-07-20T07:39:12Z
Режисер Володимир Тихий: Боюся, документалісти не витягнуть нашу історію власними силами
Детектор М
2025-07-20T07:00:49Z
3 знаки зодіаку, які завжди перебувають в центрі уваги: будь-хто може бути у списку
24tv
2025-07-20T06:21:04Z
Альтернатива ковбасі: 7 продуктів, які можна покласти на хліб
Telegraf
2025-07-20T09:27:44Z
Гороскоп на тиждень з 21 по 27 липня: Овнам - пропозиція, Левам - скандал
GlavRed
2025-07-20T09:27:34Z
Можна готувати хоч щодня: такий пиріг з абрикосами просто тане у роті
Telegraf
2025-07-20T09:18:38Z
Які кольори поєднувати з блакитним: 5 несподіваних, але дуже вдалих комбінацій для інтер'єру
24tv
2025-07-20T09:15:48Z
День маленьких змін. Гороскоп на 20 липня для всіх знаків
360ua.news
2025-07-20T08:27:12Z
На висоті понад 1700 метрів: яке озеро називають льодовиковою перлиною Карпат
24tv
2025-07-20T08:09:34Z
В кафе він коштує сотні гривень: як самому зробити хітовий лавандовий лимонад
24tv
2025-07-20T07:18:22Z
На Прикарпатті з’явився перший виробник овечої бриндзі
AgroPortal
2025-07-20T06:30:52Z
Таку шаурму можна їсти навіть перед сном: приготуйте цю закуску з кабачка
Telegraf
2025-07-20T06:15:41Z
На Рівненщині зіткнулися Volkswagen і Audi: загинуло троє людей
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:39:15Z
В Ірані перекинувся автобус, понад 20 загиблих
УкраинФорм
2025-07-20T09:33:12Z
Біля узбережжя Камчатки стався землетрус понад 7 балів: є загроза цунамі
Фокус
2025-07-20T09:15:37Z
У Південній Кореї кількість жертв аномальних злив зросла до десяти
УкраинФорм
2025-07-20T09:15:30Z
На Одещині судитимуть фермера за умисне ухилення від сплати податків
AgroPortal
2025-07-20T09:00:48Z
На Волині чоловік побив військовослужбовця ТЦК лопатою
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T08:57:26Z
"Ой, мамочка, як трясе!": на Камчатці сталася серія землетрусів , там оголошена небезпека цунамі
24tv
2025-07-20T08:48:23Z
До +44°: Грецію на тиждень накриє сильна спека
УкраинФорм
2025-07-20T08:28:48Z
Росія атакувала Запоріжжя: пошкоджено житлові будинки, є постраждалі
24tv
2025-07-20T08:18:41Z
Російська пропаганда отримала подвійний удар
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:39:55Z
Фламенгу прийняв пропозицію Роми щодо флангового захисника
Football.ua
2025-07-20T09:39:03Z
Українські військові на фронті дивляться бій Усика: фото
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:36:47Z
Олександр Усик розчулив зверненням до дружини після перемоги над Дюбуа
24tv
2025-07-20T09:30:28Z
Усик дав особливе ім'я удару, яким нокаутував Дюбуа: відео фірмової "плюхи"
24tv
2025-07-20T09:24:16Z
Соцмережі вибухнули від палкої підтримки дружина Усика у реванші проти Дюбуа: емоційне відео
24tv
2025-07-20T09:18:17Z
ПСВ веде переговори про перехід ще одного гравця Боруссії Менхенгладбах
Football.ua
2025-07-20T09:15:18Z
Теніс. Лазаренко виграла свій найбільший титул в юніорській кар'єрі
УкраинФорм
2025-07-20T09:06:41Z
Україна – Канада: де дивитися вирішальну гру нашої збірної у Лізі націй з волейболу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:06:23Z
Павуки-оси дурять не тільки нас, а й штучний інтелект
InternetUA
2025-07-20T09:31:26Z
Повно скарбів: у Чехії виявили велике кельтське місто віком 2200 років
Фокус
2025-07-20T09:27:35Z
Apple готує свій перший складаний iPhone: ключові особливості моделі Fold
InternetUA
2025-07-20T09:01:31Z
Рідкоземельні мінерали з Китаю не потрібні: літій для акумуляторів добудуть просто з озер
Фокус
2025-07-20T09:00:01Z
GTA 6 працюватиме найкраще на PS5 Pro – нові чутки обіцяють унікальну продуктивність
24tv
2025-07-20T08:48:02Z
До Землі наближається «потенційно небезпечний» астероїд
УкраинФорм
2025-07-20T08:33:09Z
Як вибрати смартфон, що не втратить актуальності через кілька років: поради експертів
InternetUA
2025-07-20T08:28:13Z
Baby Grok: Маск анонсував додаток на основі штучного інтелекту для дітей
УкраинФорм
2025-07-20T08:12:20Z
Як захистити смартфон від спеки, води й піску влітку
InternetUA
2025-07-20T07:48:50Z
Mercedes-Benz eActros 600 займеться розвезенням пошти
AutoCentre
2025-07-20T09:09:18Z
Українці в цьому році купують більше авто з Китаю
УкраинФорм
2025-07-20T07:24:00Z
Chevrolet привіз новий Bolt на дорожні випробування
AutoCentre
2025-07-20T07:15:11Z
В Китаї хочуть заборонити перепродаж нових машин після реєстрації
ZN UA
2025-07-20T06:27:10Z
Основні індикатори на панелі приладів: що означають та що робити, коли вони загоряються
24tv
2025-07-20T03:09:15Z
Мінівен перевтілився у Lexus і повністю прийняв новий образ
Топ Жир
2025-07-20T01:18:18Z
Канадці вимагають дозволити імпорт електромобілів, які раніше були заборонені
Топ Жир
2025-07-19T23:18:16Z
Цей позашляховик мав зійти зі сцени, але раптом отримав несподіване продовження
Топ Жир
2025-07-19T21:33:30Z
Ці автомобілі стрімко втрачають вартість, і найгірше, можливо, попереду
Топ Жир
2025-07-19T19:48:33Z