/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F35%2F5830765cc39ab39fe332e5e86ebf5cae.jpg)
ЗМІ: Британія наблизилася до угоди з ЄС про продаж зброї за рахунок рибалок
Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер близький до укладення великої торговельної угоди з ЄС, яка дозволить британським збройовим компаніям продавати європейським союзникам озброєння на мільярди фунтів стерлінгів.
Про це повідомило видання The Times, пише "Європейська правда".
Стармер проведе саміт ЄС-Велика Британія 19 травня в Лондоні, оскільки він прагне послабити бар'єри у торгівлі з Євросоюзом.
Очікується, що, після досягнення домовленості з Брюсселем, британські фірми зможуть подавати заявки до нового оборонного фонду ЄС у розмірі 150 мільярдів євро в рамках перезавантаження відносин після того, як Британія пішла на значні поступки ЄС в питанні прав на риболовлю.
Британські компанії, такі як BAE Systems і Babcock, спочатку були виключені з фонду, тоді як такі країни, як Норвегія, Молдова, Південна Корея, Японія, Албанія і Північна Македонія, були включені до нього.
Зрештою, британські переговірники пом'якшили свою позицію щодо рибальства та прийняли вимоги ЄС.
Тепер Британія готова запропонувати Брюсселю нову багаторічну угоду – замість щорічних переговорів, як це було зроблено між ЄС і Норвегією – і заморозити квоти на вилов риби.
Економісти вказують на порівняльні розміри рибної та оборонної промисловості Великої Британії.
Загальна вартість британського оборонного експорту в 2023 році становила 14,5 мільярда фунтів стерлінгів порівняно з 1,7 мільярда фунтів стерлінгів від продажу риби.
Стармер також погодився на динамічне узгодження з ЄС стандартів харчових продуктів – фактичне приведення британського законодавства у відповідність до законів ЄС – з метою скасування санітарних і фітосанітарних перевірок у таких портах, як Дувр.
Він також має намір прийняти динамічне узгодження щодо схеми торгівлі квотами на викиди.
Офіційні особи повідомили The Times, що, хоча проєкту декларації саміту Британія-ЄС ще немає, його очікують вже наступного тижня.
"Британці йдуть на необхідні поступки.
Це позитивно і свідчить про зрілість, якої не було в переговорах про Brexit", – сказав один з дипломатів ЄС.
Як повідомлялося, переважна більшість британських виборців хочуть, щоб уряд зосередився на відновленні торговельних зв’язків з ЄС замість укладення нової економічної угоди зі США.
З моменту вступу на посаду в липні минулого року прем'єр-міністр Кір Стармер пообіцяв "перезавантажити" відносини з ЄС, які часто були холодними за попереднього консервативного уряду Великої Британії.