/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F69%2Fa459d09b227d30821d2a0b6daa32ed36.jpg)
Аграрії платять більше, ніж металурги та будівельники. Це несправедливо, - Денис Марчук
Українські аграрії, які працюють у прифронтових зонах, опинилися у надскладному становищі через адміністративні бар’єри та скасування пільгових тарифів на перевезення продукції. Про це заявив заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) Денис Марчук в ефірі телеканалу “Еспресо”.
За його словами, аграрії, які працюють в умовах постійної загрози обстрілів, додатково стикаються з проблемами логістики. Зокрема, мова йде про рішення “Укрзалізниці” скасувати знижку на перевезення зерна з прифронтових територій, яка діяла майже рік.
“Цю можливість ми, як ВАР, довго вибудовували, і вона була життєво важливою для наших фермерів. Скасування знижки без глибокого аналізу реальної безпекової ситуації — це удар по тих, хто вже працює на межі виживання”, — наголосив Марчук.
Окрему увагу він звернув на те, що багато підприємств формально не входять до переліку територій, де ведуться активні бойові дії, хоча фактично вони розташовані у зоні ризику. Йдеться, зокрема, про Дружківську та Шахівську територіальні громади. Всеукраїнська аграрна рада закликає уряд внести ці громади до офіційного списку, щоб підприємства могли розраховувати на податкові пільги та іншу підтримку.
“Без цього агровиробники будуть змушені розривати договори з власниками паїв, бо не зможуть виконувати зобов’язання через фінансові втрати”, — пояснив він.
Крім того, з 31 травня “Укрзалізниця” планує підняти тарифи на вантажні перевезення на 37%, що ще більше погіршить ситуацію. Марчук підкреслив, що тарифи на перевезення сільгосппродукції нині вищі, ніж для металургійної чи будівельної галузей, і закликав до встановлення єдиних умов для всіх.
“Замість того, щоб піднімати ціни для всіх, потрібно вирівнювати тарифну політику. Це дозволить залізниці покривати витрати на пасажирські перевезення без дискримінації агросектору”, — зазначив заступник голови ВАР.
Всеукраїнська Аграрна Рада сподівається на оперативні рішення з боку Міністерства аграрної політики та уряду, які можуть допомогти сільгоспвиробникам зберегти виробництво і робочі місця.