MY.UAНовини
Майбутні технології в іграх: чи справді вони потрібні?
Майбутні технології в іграх: чи справді вони потрібні?

Майбутні технології в іграх: чи справді вони потрібні?

Майбутні технології в іграх: чи справді вони потрібні? - Фото 1

Компʼютерні ігри вже багато років розважають та навчають людей різного віку та поколінь. Різні забавки роблять це по різному. Проте настав певний застій у взаємодії гравця з 3D-світом. Тим більше нас намагаються впевнити, що нейронні мережі підходять не тільки для генерування зображень чи текстів. Сьогодні подивимось, що розробники готують нам в майбутньому та відразу проведемо голосування, чи треба воно нам, звичайним гравцям.

Нові види взаємодії з NPC

Компанія TiGames показала невеличке демо з використанням голосового вводу для розмови з NPС. Гравець підходить до персонажа, починає говорити до нього, а той відповідає йому та робить те, що від нього хочуть. Наприклад, попросити торговця показати свій товар або перукаря підстригти у певну зачіску.

Як працює? Спочатку йде запис голосу людини, який відразу перетворюється у текст. Після цього лінгвістична модель розбиває слова, а з цієї інформації АІ визначає, що саме хочуть від NPC. Після цього йому необхідно вибрати необхідний запит та згенерувати відповідь (у текстовому та голосовому форматах) на поставлене питання. Звісно, анімація обличчя NPC також генерується. Тому частина виборів АІ вже повинна бути заздалегідь запрограмованою.

Гарний жарт про інтерпретацію акроніму AI —  Animal Intelligence.

У відео також показано приклад класичної генерації світлин. Ось тільки це не просто зображення, а нова текстура на космічному кораблі головного героя. Відкривається цікава ідея кастомізації тих самих автомобілів, наприклад, у майбутніх частинах Forza чи NFS.

Такий інтерактив повинен гарно підходити до ігор в жанрі RPG для відігравання різноманітних ролей користувачем. Наприклад, покашлюючи в мікрофон попросити допомоги у NPC-лікаря. АІ зреагує не як на звичайного покупця, а повинен запропонувати екстрену допомогу. Чи хоча б надати знижку на послуги. Інший приклад: під час суперечки одним з сопартійців в команді, різко підвищити голос. Тоді б АІ міг прийняти або відхилити доводи гравця.

В грі Mecha BREAK показали можливість спілкуватися з одним із персонажів для короткого брифінгу по майбутній місії, вибору людино-подібного робота та зміни його кольорової гами. Все це було зроблено голосом.

Для збільшеної інтерактивності потрібно навчити NPC докладніше розповідати про причини квестів. Тобто зможе урізноманітнити завдання «Сходи й принеси 5 квітів» у «На горному пагорбі, на вершині скелі, яку охороняє зграя гоблінів, ти знайдеш квітку. Вона допоможе вилікувати мою ногу від опіків». Звісно, потрібно утримувати АІ в рамках загальної світової історії, без додання зайвої інформації.

Спецпроєкти

В давні часи вийшла гра Binary Domain (2012). Однією з її особливостей було голосове управління персонажами в команді. Оскільки гра дуже стара, нормального вбудованого застосунку по визначенню голосу в неї не було. Тим більше її робили японські розробники, що також накладало певний колорит. В ті далекі часи мікрофони у звичайних геймерів були також не дуже якісні. Посміятися по налаштуванню голосового управління зможете подивившись  це відео.

Продовженням ідеї застосування голосових команд до NPC може стати гра Ready or Not, яка влітку 2025 року вийде на обох «великих» консолях. В ній ви граєте за оперативника спецназу, якому потрібно не тільки вбивати грабіжників, а ще існує можливість вмовити їх здатися. Зараз ця механіка реалізована за рахунок заздалегідь записаних фраз актором дубляжу. Гравцю залишається натиснути необхідні клавіші з голосовою командою.  

А уявляєте що буде, якщо геймер буде сам в реальному часі казати фрази «Здавайся!», «Руки вгору!» і т.д.? Це значно підвищить рівень занурення грою. Особливо це буде помітно та корисно для стрімерів та їхніх глядачів. Звісно, необхідно буде зробити так, щоб гравці не кричали в мікрофон на весь дім. Для цього потрібно попросити збільшити максимальну чутливість мікрофону для спокійної вимови, без криків та емоцій.

Зрозуміло, що існує три основні проблеми такого симбіозу технологій голосу, тексту, реакції та анімації:

  • Безпека персональних даних. Точніше, вашого голосу. Тому необхідно мати офлайн версії голосової, лінгвістичної моделей та сам АІ. 
  • Необхідні додаткові витрати продуктивності на обробку даних;
  • Для обʼєднання попередніх пунктів потрібен недешевий ПК. Про консолі взагалі поки слово не йде.

Більшість геймерів вже звикли приходити до того самого торговця, натискати F для відкриття діалогу та вибрати з меню Торгівлю. І тут необхідно розробникам вирішити просте питання: а це необхідна річ, на яку варто витрачати свій час та кошти? Питання досить спірне, тому в кінці статті вас чекає спеціальне голосування.

«Кохана, АІ вбиває наших дітей» — Покращення Ботів

Геймери давно бажають мати не тільки гарну графіку, а й ботів. Боти застосовуються багато де в компʼютерних іграх, проте основна їх роль — віртуальні супротивники для реальних гравців, імітуючи сильних, кмітливих та досвідчених воїнів. Проте головною проблемою таких «ворогів» — програмування їхньої поведінки на різні ігрові ситуації. Якщо складність можна ще якось запрограмувати (наприклад, швидкість реакції на потрапляння гравця у приціл бота, натиск на гашетку, або WallHack), то ось різноманіття ситуацій — скільки стане сил, захвату та часу у розробника.

Одним з найкращих прикладів реалізації ботів для шутерів від першого лиця являється First Encounter Assault Recon, або просто F.E.A.R. (2005). Боти не тільки смертоносні, а ще й вселяють жах через постійні розмови по рації та спроби оточення геймера. Якщо ж гравця не можна оточити, тоді спочатку спробують спочатку кинути гранату, а потім будуть сидіти в засідці.

Допомога у вирішенні цього дійсно складного завдання переходить до АІ. В даному випадку, це рейд-бос у грі MIR5. З однієї сторони, це буде цікавий експеримент. З іншої — з невідомим закінченням. Існують фундаментальні проблеми у застосуванні АІ в рейдах, які розробники повинні вирішити.

Першою проблемою являється патерн (шаблон) атак боса. Якщо їх задаватиме тільки розробник, всі дії боса будуть сильно передбачувані. Але перші спроби звичайних геймерів перемогти боса, навіть побачивши його атаки в Youtube або прочитавши гайди, будуть невдалими. Людині спочатку потрібно простосуватись до боса: вивчити таймінги, визначити кращі моменти для блоку, відбивання атаки чи використання iframe (invincible frame, кадр невразливості). На додачу, ще потрібно самому атакувати та виконувати механіку боса. Звісно, на ці всі тренування знадобиться певний час.

Тепер візьмемо АІ, який пройшов не один десяток чи сотень битв з розробниками/тестерами, проти звичайних гравців, що лише бачили його в гайдах. Результат неминучий — люди програють.

Повертаємо до самого патерну. Розробники рейду повинні заздалегідь придумати, написати, запрограмувати та анімувати всі атаки рейд-боса. Скажемо, існує шість атак: передньою лівою лапою, обома лапами одночасно, хвостом, пустити вогонь з пащі, стрибнути на когось усім тілом, неблокуєма АоЕ (Area of Effect, зона ефекту) на пів мапи зі станом. В звичайних рейдах, всі перелічені атаки йшли б одна за одною. Рейд-паті із геймерів середнього класу десь за 30 хв чи годину вивчить такий патерн та вигадає протидію до АоЕ зарахунок масового iframe на всіх членів паті. 

Що ж буде, якщо АІ «відпустити у вільне плавання» та вимагати від нього лише виграшу? Почне спамити АоЕ поки весь рейд не помре. На відео ми бачимо приклад схожої ситуації: бос стрибає на дальнього гравця та може атакувати всю групу однією атакою — oneshot усієї паті. Точний перелік атак дізнаються перші гравці, а ось ті, хто зустрінуться з босом потім побачуть ультимативну стратегію по знищенню паті. Якщо люди і знайдуть як цій тактиці протистояти, тоді АІ вигадає нову.

Почнеться битва між машинами та людством! Ось хотіли б ви, Маленію з Elden Ring без перестану атакувала Waterfowl Dance? Правильно, без вікна для атаки. Чому? АІ живий поки має HP, тому втрачати його також не можна.

Існує один цікавий момент. Класова система в RPG має спеціальний клас для чіткішого контролю боса. Правильно, Танк, який має функцію Агру (Aggression, агресія) для «танкування» усіх ворогів. Зазвичай, цей клас бере досвідчений геймер з немалим досвідом в такі ігри. Невідомо, як АІ буде реагувати на скіл Агресії. Ось тільки в трейлері показали, що АІ спеціально стрибнув на дальнього гравця. А це вже ламає концепцію цілого класу в грі MIR5. 

Після прочтіння аргументів могла зʼявитися думка, що застосування АІ в створенні ботів — це погано. Звісно, ні. Тому пропонуємо голосування:

 Loading ...

Застосування нових технологій на чолі з АІ в іграх може призвести до геймплейної революції. Однак, чи потрібно це самим гравцям? Точно невідомо ні розробникам, ні самим геймерам. Поки не спробуємо не дізнаємося результатів такого експерименту. Сподіваємося, що показані технології будуть не тільки красиво виглядати у відео, а ще й будуть застосовані в іграх. 

Теги за темою
Технологии
Джерело матеріала
В новом правительстве Германии вспыхнул первый скандал - СМИ
Корреспондент
Россия озвучила условия перед переговорами в Стамбуле: чего Кремль требует от Украины
UAToday
Зеленский: оружие уже на складах, России не поможет даже 30 дней перемирия
UAToday
В Мексике в прямом эфире убили кандидатку в мэры
Корреспондент
В США готовятся к переговорам о сокращении американского контингента в Европе
Европейская правда
РФ пытается выиграть время. Реакция на переговоры
Корреспондент
Победительница "Битвы экстрасенсов" назвала дату масштабной атаки РФ на Украину
TSN
Трамп озвучил новое требование к Украине после речи Путина
Telegraf
Портников объяснил, почему Путин отказался от прекращения огня и предложил переговоры
TSN
Необратимые изменения: врач рассказал о диагнозе известной российской певицы, заставившей ее уйти со сцены
Comments UA
"Мисс Украина 2023" оконфузилась заявлением о селе
Comments UA
Степан Казанин резко высказался об исчезновении Елены Кравец из "Квартал 95": "Мы ее научили..."
Знай
"Это слезы...": жена Виктора Павлика внезапно заговорила о втором ребенке
Знай
Известная украинская певица пережила три выкидыша и удивила решением проблемы: "Жила с монахами"
TSN
Яна Глущенко с мужем и сыном показала свой роскошный особняк за 200 тыс. долларов: вид изнутри
TSN
София Ротару продала элитную недвижимость в Москве: насколько продешевила певица
Знай
Святославу Вакарчуку - 50: ТСН.ua публикует эксклюзивные фото лидера "Океана Эльзы"
TSN
Баранчик Шон появится на экранах
Корреспондент
Украинки не планируют возвращаться домой после войны: результаты опроса
Comments UA
В ТЦК назвали главную проблему с мобилизацией мужчин старше 55 лет
UAToday
Силы беспилотных систем уничтожили дроны россиян
Корреспондент
Под заснеженной горой может скрываться вход в "мир пришельцев": документы ЦРУ
Фокус
Дания готовит 26-й пакет военной помощи для ВСУ
Корреспондент
В Украине начнут запускать 5G: какой город станет первым
UAToday
Пенсионерам выплатят специальные надбавки: какие суммы обещают
Знай
Зеленский отреагировал на идею Папы Льва XIV
Корреспондент
Жители российского города дрались за кашу возле «поезда победы»
Корреспондент
Как определить, что авокадо точно спелое: простые уловки
TSN
7 важных открытий о том, как алкоголь влияет на наше тело
UAToday
Завтрак для женщин: что должно быть в рационе каждой
Gazeta UA
В Украине стремительно растет заболеваемость корью: уже зафиксированы смертельные случаи
TSN
Как спасти крыжовник от мучнистой росы: полезные советы, которые реально работают
TSN
Гепатит А атакует столицу: что известно о заболевании среди киевлян
TSN
Что лучше для здоровья — горчица или кетчуп: врач дала окончательный ответ
UAToday
Какие 2 продукта нужно обязательно есть, чтобы улучшить память и защитить мозг от старения
UAToday
Ученые открыли редкую мутацию, которая позволяет высыпаться всего за 4 часа
Факти ICTV
На Франковщине чиновник торговал закрытыми данными ГПСУ
Корреспондент
В Ивано-Франковске и Луцке прогремели взрывы
Корреспондент
Учительница физики из Прикарпатья получила десять лет заключения за распространение наркотиков
Апостроф
На Киевщине задержали мужчину за изнасилование 15-летней девушки
Корреспондент
Ножевое нападение в центре Киева: иностранцы обокрали гражданина Турции
TSN
В Сумах задержали сотрудницу вуза за вымогательство взятки
Корреспондент
Над Москвой гремят взрывы
Корреспондент
В Одессе произошёл взрыв во дворе частного дома
Корреспондент
В ОВА показали последствия атаки дронов на Полтавщине
Корреспондент
Остаемся без еды: Украину накроет опасная жара и засуха уже летом, что обещает прогноз погоды
Знай
Генштаб обновил данные о потерях РФ в войне
Корреспондент
Синоптики дали прогноз погоды на сегодня 13 мая в Украине
UAToday
Медсестра одним выстрелом из гранатомета уничтожила группу оккупантов
Comments UA
Ситуация на фронте на вечер 16 мая 2025 года
UAToday
Когда потеплеет в Киеве: в Укргидрометцентре назвали дату
TSN
В России жалуются на массированную атаку БПЛА
Корреспондент
Новое наступление ВСУ? Бои в Курской области
Корреспондент
В Киеве прохладно и сыро: синоптики обновили прогноз на субботу
Gazeta UA
Пенсии заморожены, но не навсегда: власти назвали условия для повышения
Знай
Кабмин ускорил установку мобильных вышек
UAToday
Бронирование от мобилизации на предприятиях: будут ли изменения
UAToday
Цена на электроэнергию в Украине на самом высоком уровне в Европе - эксперт
Корреспондент
В Великобритании запустят авиарейсы на водородно-электрической тяге
Корреспондент
Доля населения в потреблении электроэнергии в Украине превысила 36%
Корреспондент
В компании IDS сделали заявление о потерях из-за санкционного режима
Корреспондент
До АРМА передали активы одесского агротерминала Коломойского
Корреспондент
Кабмин ускорил установку мобильных вышек
Корреспондент
Водителям объяснили, чем грозит авто добавление спирта в бензин
Хвиля
На складе Tesla накоплено более 10 тысяч непроданных пикапов Cybertruck
Корреспондент
Продажи электромобилей Xiaomi падают на фоне кризиса доверия к компании
Корреспондент
Waymo отзывает почти все свои роботакси из-за столкновений с препятствиями
Корреспондент
Toyota представила электрический bZ4X Touring
Корреспондент
По 5 тысяч за машину: почему автогражданка в Украине так сильно подорожала в 2025 году
VGorode
В Украине вырос спрос на гибридные автомобили
Корреспондент
Надежные и комфортные: названы 10 лучших автомобилей с пробегом за свои деньги
UAToday
Хакеры превратили Nissan LEAF в дистанционно управляемую машину
Корреспондент
На грядке пожелтел весь укроп — в чем причина и как спасти зелень
TSN
"Згідний" или "згодний": языковед разъяснил употребление схожих слов
TSN
Лунный календарь на каждый день: рекомендации и предостережения на 17 мая
TSN
Названы три вещи, которые обрекают на одиночество и не дают обрести настоящую любовь
TSN
Как стирать футболку, чтобы она не растянулась и не потеряла форму: основные секреты
TSN
Тест по картинке: что расскажет о вас ваш любимый фрукт
TSN
Гороскоп для знаков зодиака на выходные 17-18 мая 2025 года
Корреспондент
Две ложки этого средства во время стирки — вещи будут, будто новые: пятна сойдут, как и не было
TSN
Гонконгский миллиардер Джозеф Лау выставил редкие вина на аукцион
Корреспондент
Анчелотти хочет вернуть звезду мирового футбола в сборную Бразилии
Корреспондент
Осимхен выбрал для себя приоритетный клуб для дальнейшей карьеры
Корреспондент
Было обидно: Ярмоленко поделился воспоминаниями о Лиге наций без него
Корреспондент
Совладелец МЮ лишился почти трети своего состояния
Корреспондент
Желание осталось: Богачук стремится все-таки заполучить бой с Фундорой
Корреспондент
Украина в еврокубках-2025/26: кто будет играть в Лиге чемпионов, Лиге Европы и Лиге конференций
UAToday
Раньери: Должны играть слаженно с минимумом ошибок, если хотим выйти в ЛЧ
Корреспондент
Украинец Богачук: Желание драться с российским чемпионом есть, почему нет
Корреспондент
33-летний Неймар намерен остаться играть в бразильском чемпионате
Корреспондент
Apple готовит технологию управления iPhone с помощью мозга - СМИ
UAToday
Microsoft объяснила подорожание новых игр для Xbox Series X|S
GameMag
Ученые раскрыли секрет рыжих кошек, который не давал покоя десятилетиями
TSN
В Ираке обнаружили рельеф с изображением последнего ассирийского царя
Корреспондент
В Китае представили цифрового военачальника на основе ИИ DeepSeek
Корреспондент
Киберспорт по популярности догоняет топовые футбольные дерби: инсайты дискуссионной панели GGBET UA на SBC Summit Ukraine
Корреспондент
Какие магнитные бури ожидаются 16 мая и как с ними справиться
UAToday
В Африке обнаружили вид геккона, который считался исчезнувшим более 30 лет
Корреспондент
Сам выбирает цели: Турция представила обновленный Bayraktar TB2 с ИИ
Корреспондент