/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fddd1b3d83084be7a1669e22da5cf57c3.jpg)
Найстаріший будинок у Луцьку: скільки йому років та хто там живе тепер
Про це директор Державного історико-культурного заповідника у Луцьку Віктор Баюк розповів Суспільному, яке цитує 24 Канал.
Історія найстарішого будинку Луцька
Найстаріший будинок у Луцьку розташований неподалік В'їзної вежі Луцького замку. Його у 1546 році побудував біскуп (католицький єпископ – 24 Канал) Андрій Фальчевський. Згодом у будівлі мешкав православний єпископ Афанасій Пузина.
У 1960 роках до цього будинку, як і до інших середньовічних споруд Старого міста, підвели комунікації. За словами Віктора Баюка, цегляний будинок зберігся дотепер як житловий і має два поверхи та підвал. Тепер там проживають чотири родини.
З 1990 років помешкання на Кафедральній перебуває у приватній власності. Окремі конструкції споруди будинку потребують реставрації.
Підвал і стіни, які тут мають товщину до півтора метра, достатньо міцні. Питання в конструктиві перекриттів, в конструктиві веранди 19 століття, питання в накритті. Тіло пам'ятки цегляне, муроване, міцне. Воно витримає, сподіваюся, ще багато століть,
– пояснив науковець.
Та додав, що питання і в зовнішньому ремонті.
Найстаріший будинок Луцька розташований біля замку / Суспільне Луцьк
Де в Луцьку найбільше давніх будівель
В історичній частині Луцька серед 15 житлових будинків-пам'яток архітектури є три, які мають національне значення, решта – місцеве. За словами спеціаліста відділу охорони культурної спадщини обласного управління культури Петра Ходаня, найбільше скупчення будинків від 17 до 19 століть в "оборонному" та "цегляному" архітектурних стилях є на вулиці Братковського.
Зауважимо, щонайстарішою будівлею Києва є Софійський собор, який збудували ще у 11 столітті. Собор є об'єктом Світової спадщини ЮНЕСКО.