/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2Fe901109621c117060886859d21ef8f6a.png)
Чи настане мир після Лондона? Чотири можливі підсумки переговорів України, США та ЄС
Ніхто поки що не знає, до чого призведуть сьогоднішні переговори в Лондоні між США, Україною та ЄС. Утім, політичний аналітик Олександр Кочетков може точно назвати чотири наслідки, які проглядаються заздалегідь.
ЧИ ДОМОВЛЯТЬСЯ ПРО МИР У ЛОНДОНІ?
Вже не пам’ятаю, скільки разів казав і писав, що у війні наближається момент істини. Ця війна взагалі складається із суцільних моментів істини. Але ж він знов наближається. Черговий. Його навіть Д. Трамп анонсував, коли пообіцяв презентувати публічно свій "мирний план".
Це пов’язано з другим раундом переговорів України, США та ЄС стосовно припинення бойових дій, які плануються у Лондоні на цю середу 23.05.2025 р. І Трамп, який щиро вірить, що він є найкращим мирним переговірником у Всесвіті, вважає, що у Лондоні можуть бути досягнені практичні результати. Про які спочатку Росію повідомлять телефоном, а потім за черговою дозою захвату від "російської величі" туди відправиться аватар Трампа С. Віткофф.
Насправді результати таки будуть. Перелічу ті, що є практично гарантованими:
- Все, що складеться позитивного, Трамп припише собі. У всьому негативному будуть винні Дж. Байден, Україна на чолі з В. Зеленським та ЄС. Росія і Путін ні в чому винними не будуть.
- У будь-якому випадку США почнуть згортати свою підтримку України — збройову, фінансову, розвідувальну. Не різко припиняти, а саме поступово згортати. Подивимося, наскільки впливове легендарне американське лобі ВПК, чи зможе воно добитися хоча б продажу Україні зброї через посередників.
- Білий Дім спробує визнати Крим російським. Саме спробує, бо йому треба змінити рішення Конгресу ще часів анексії Криму, яке забороняє таке визнання. І не факт, що у Трампа все вийде легко.
- У будь-якому випадку США почнуть потихеньку відновлювати бізнесову співпрацю з недоімперією. Бо Росія їм потрібна. Штати Трампа бачать себе щось на зразок брудних копів на районі. А Росія для них — кримінальне угрупування відморозків, яке треба нацькувати на місцевий бізнес (ЄС), щоб примусити ЄС піти під копівський дах США.
Тобто Трамп або розповідає про те, який чудовий "мирний план" він вигадав і протиснув. Або заявляє про відхід від "мирного процесу", бо його не поважають і миру не хочуть. Але те, що я перелічив вище, він реалізувати спробує.
Важливо Переговори в Лондоні: США покажуть мирний план щодо України із семи пунктів, — The TelegraphТрамп діє не в інтересах Путіна, а у власних і американських, як він їх розуміє. Наприклад, можливе визнання Штатами Криму російським — це для того, щоб потім можна було нав’язувати визнання американською Гренландії, або навіть Канади. Ще раз повторюю: Трамп — не агент Путіна, вони — однодумці та партнери у зламі світового порядку. Їх співпрацю може бути зруйновано лише за наявності декількох чинників, яких зараз не спостерігається (з’являться — розповім).
Стосовно визнання Україною окупованих територій російськими фактично, але не юридично. Це означає, що Росія має право робити там що завгодно: будувати якісь небезпечні підприємства, переселяти велику кількість людей, заводити туди іноземний бізнес, а Україна втрачає право якось протидіяти цьому. Лище фіксувати та писати дипломатичні ноти.
Особисто я вважаю, що вірогідність реальної домовленості про припинення бойових дій у Лондоні, на яку погодиться і Кремль — не більше 30%. Бо недоімперія ще не вичерпала свій наступальний потенціал (це може статися ближче до зими 2025 року) і вона готова і хоче воювати. Але заяв і розмов навколо буде багато. Значно більше, ніж практичних результатів.
Автор висловлює особисту думку, яка може не співпадати із позицією редакції. Відповідальність за опубліковані дані в рубриці "Думки" несе автор.
Важливо Лягти під танки Путіна: переговори в Лондоні можуть бути пасткою для України, — The Independent