/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F8e6fd582d403ac517449aa25054d7986.jpg)
Полонені й зниклі безвісти: оприлюднено статистику та шляхи повернення українців
Уповноважений із питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Артур Добросердов повідомив про те, що наразі у розшуку на території України перебуває понад 60 тисяч людей.
"У розшуку перебувають понад 60 тисяч людей. Щодо близько 10 тисяч маємо підтвердження, що вони у полоні. Йдеться як про офіційні підтвердження — від країни-агресорки через Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) — так і про неофіційні", - сказав він у інтерв’ю Суспільному.
Добросердов пояснив, що офіційне підтвердження полону відбувається виключно через канали МКЧХ.
"У Женеві в цієї організації є центральне агентство розшуку. Через нього ж ми інформуємо і російську сторону про полонених росіян — що такий-то перебуває в нас, щодо нього забезпечується дотримання прав, передбачених Женевською конвенцією. Аналогічно нам хотілось би розраховувати, що так відбувається і з іншого боку", - зазначив він.
За його словами, наразі при розумінні загальної кількості зниклих безвісти і тієї кількості осіб цієї групи, що була підтверджена офіційно через канали Червоного Хреста, є усвідомлення того, що значна кількість людей в російському полоні офіційно не підтверджена.
Добросердов пояснив, що Секретаріат уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин не проводить експертиз і не розслідує провадження.
"Однак маємо доступи до всіх баз даних, реєстрів, комунікуємо з родинами, з міжнародними партнерами. Наше завдання — виявити проблеми неузгодженості і в законодавстві, і у взаємодії між різними органами, і ефективно на це впливати", - зазначив він.
Добросердов уточнив, що до складу Координаційного штабу з питань поводження з полоненими входять, зокрема, і представники Міністерства внутрішніх справ, Міноборони, Служби зовнішньої розвідки, СБУ тощо.
"Їхнє завдання більш цілеспрямоване — стосується переговорів з країною-агресором, обмінів, повернення цивільних заручників. Тобто в цій частині роботи головними акторами виступають саме вони", - зазначив уповноважений.