/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F05df795355a2e4a8930fefe5c4d116a9.jpg)
Шлях до ЄС: скільки вітрових електростанцій потрібно Україні, щоб приєднатися
Вітрова енергетика допоможе Україні доєднатися до енергетичної системи країн Європейського союзу для розвитку.
Експерти громадської організації "Екодія" підрахували, скільки енергії українцям потрібно для цього виробляти за допомогою вітрових електростанцій, передає видання Ukraine Business News.
Через обстріли інфраструктури Україні довелося відновлювати, а місцями й перебудовувати енергетичну мережу. Попри всі негаразди та втрати, це дає унікальну можливість створити більш ефективну, децентралізовану та екологічно безпечнішу систему. На думку експертів вітрова енергетика через це стає одним з найпріоритетніших напрямів розвитку.
Євросоюз планує до 2030 року збільшити частку відновлювальних джерел енергії до 42,5% загалом, а у виробництві електроенергії – до близько 69%. Частка вітрових електростанцій при цьому має зрости до 35%. Тому Україні для успішної інтеграції в енергосистему ЄС варто до того часу підвищити частку генерації за допомогою вітру принаймні до 20-25%.
Під час повномасштабної війни Україна втратила до 80% наявних потужностей ВЕС, більшість з яких були розташовані у південних регіонах країни. Попри бойові дії галузь поступово відновлюється, наприклад, компанія "Вітряні парки України" найближчими роками має амбітні плани збудувати на Закарпатті електростанції з генерацією до 1,5 ГВт.
Раніше міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що у 2025 році в Україні планують збільшити вітрову генерацію на 800 МВт. За його словами, представники західних країн були дуже зацікавлені у вітрових електростанціях на форумі "ReBuild Ukraine Construction and Energy" у Варшаві.
Писали також, як вітрові електростанції виробляють енергію з повітря. Зараз такі технології дуже популярні у всьому світу.