/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F2669654ed0dd978f1b10412bf596c175.jpg)
Соціальні медіа не шкідливі для психічного здоров’я підлітків - дослідження
Meta у своєму власному дослідженні виявила, що Instagram погіршує образ тіла кожної третьої дівчини-підлітка, а Snapchat кілька разів подавався до суду за те, що він недостатньо робить для пом’якшення кіберзалякування. Навіть колишній генеральний хірург США випустив пораду щодо ризику використання молоддю соціальних мереж. Але новий звіт показує, як соціальні медіа іноді можуть позитивно впливати на підлітків, попри їх шкоду.
Згідно з дослідженням, проведеним дослідницьким центром Pew Research Center, 74% американських підлітків сказали, що соціальні медіа допомагають їм відчувати себе більш зв’язаними з друзями, а 63% сказали, що онлайн-платформи дають їм можливість проявити свою творчість.
Оскільки уряд США намагається прийняти законодавство , спрямоване на зміну досвіду підлітків в Інтернеті, ці дані показують, що деякі підлітки вважають соціальні мережі позитивним впливом.
Можливим поясненням цих даних може бути те, що підлітки почуваються більш вільними у висловленні думок в Інтернеті, ніж у школі чи вдома.
Одне дослідження, проведене Trevor Project, показало, що 53% молодих кольорових ЛГБТК відчувають себе в безпеці та розуміють у TikTok, за ними йдуть Discord (43%) та Instagram (41%). Ці онлайн-спільноти сприяють позитивним результатам психічного здоров’я. Ті ж респонденти мали на 20% менше шансів на спробу самогубства минулого року, якщо вони повідомили, що почуваються в безпеці в онлайн-просторі.
У власному дослідженні Pew 34% підлітків повідомили, що іноді отримують інформацію про психічне здоров’я в соціальних мережах, а 63% сказали, що це важливий спосіб для них знайти таку інформацію.
Ці статистичні дані не говорять нам, чи є інформація, яку підлітки знаходять про психічне здоров’я, точною чи корисною, але це корисні дані в той час, коли лише 52% підлітків сказали, що почуваються надзвичайно або дуже комфортно, розмовляючи з батьками про своє психічне здоров’я, згідно з Pew.
Це не означає, що соціальні медіа позбавлені недоліків, і дослідження Pew також підтверджує ці підводні камені. Проте підлітки більше стурбовані негативним впливом соціальних мереж на їхніх однолітків, ніж на себе. Тоді як 48% підлітків сказали, що соціальні мережі негативно впливають на людей їхнього віку, лише 14% вважають, що соціальні мережі негативно впливають на них особисто.
Знову ж таки, ця статистика, отримана власноруч, не завжди розповідає всю історію. Хоча підлітки кажуть, що соціальні медіа швидше допомагають їхнім дружбам, ніж шкодять їм, соціальні мережі шкодять їх сну (45%) і продуктивності (40%).