Пекін відреагував на виклик китайського посла до МЗС України
Пекін відкинув звинувачення у виробництві китайськими компаніями військової техніки для Росії, назвавши їх «безпідставними. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на China News.
Під час брифінгу журналісти поцікавилися в речника китайського МЗС Го Цзякуня, чи Міністерство закордонних справ України викликало посла Китаю в Україні, щоб висловити занепокоєння щодо допомоги Росії у війні та яку інформацію посол передав Україні.
Посадовець назвав заяви України «безпідставними» і «політичними маніпуляціями».
«Ми уточнили позицію Китаю з відповідних питань. Китай рішуче виступає проти безпідставних звинувачень і політичних маніпуляцій», – сказав Го Цзякунь.
Посол Ма Шенкунь зустрівся із заступником міністра закордонних справ України Євгеном Перебийносом. У МЗС заявили, що українська сторона висловила серйозне занепокоєння виявленими фактами, оскільки вони суперечать духу партнерських відносин між Україною та Китаєм.
Як відомо, у березні українські військові взяли в полон двох громадян Китаю, які воювали в складі російської армії.
До слова, Україна володіє інформацією про те, що громадяни Китаю працюють у Росії на заводі з виробництва зброї.