MY.UAНовини
Винищувачі F-16, Patriot, танки Leopard і мільярди євро: як Нідерланди посилюють Україну
Винищувачі F-16, Patriot, танки Leopard і мільярди євро: як Нідерланди посилюють Україну

Винищувачі F-16, Patriot, танки Leopard і мільярди євро: як Нідерланди посилюють Україну

1 березня 2024 року Україна підписала двосторонню безпекову угоду з Нідерландами – Угоду про співробітництво у сфері безпеки між Україною та Нідерландами.

Ця угода стала сьомою в серії двосторонніх безпекових угод, які Україна почала укладати з 12 січня 2024 року в рамках формалізації Спільної декларації про підтримку України, підписаної 12 липня 2023 року країнами "Групи семи" (G7). Раніше подібні безпекові угоди Україна вже підписала з п’ятьма країнами "Групи семи" – Великою Британією, Німеччиною, Францією, Канадою та Італією, а також із Данією.

24 Канал продовжує серію матеріалів про безпекові угоди з Україною. Яку допомогу та в яких обсягах Україна отримала за рік від Нідерландів – читайте в матеріалі.

Загалом станом на 1 березня 2025 року Україна уклала вже 29 двосторонніх угод про співробітництво, які підписані на 10 років і передбачають надання Україні військової підтримки, співпрацю в оборонно-промисловому комплексі, проведення навчань для українських військових, гуманітарну підтримку, посилення санкційного тиску на Росію і притягнення агресора до відповідальності.

Детальніше про підсумки року безпекової угоди з Нідерландами – читайте на сайті Центру Дністрянського.

Які зобов’язання взяли на себе Нідерланди в межах безпекової угоди

Положення безпекової угоди передбачають комплексну двосторонню співпрацю між Україною та Нідерландами за 10 пунктами:

  • Надання Україні озброєння і військової техніки.
  • Співпраця в оборонно-промисловому комплексі (далі – ОПК).
  • Використання заморожених російських активів для підтримки України.
  • Навчання і тренування українських військових.
  • Санкції проти Росії та її прибічників.
  • Невійськова безпека і цивільний захист.
  • Розмінування українських територій.
  • Підтримка енергетичної інфраструктури.
  • Гуманітарна підтримка та підтримка у відновленні України.
  • Притягнення Росії до відповідальності.

У сфері військової підтримки Нідерланди зобов’язались спрямувати 2 мільярди євро на закупівлю озброєння і військової техніки для України у 2024 році, зокрема шляхом посилення спроможностей України в протиповітряній обороні, артилерії та вогневих засобах дальнього радіуса дії.

Для зміцнення обороноздатності України Нідерланди також зобов’язались інвестувати в розвиток українського ОПК та брати участь у підготовці українських військовослужбовців.

Як і в яких обсягах Нідерланди підтримували Україну за рік

Нідерланди забезпечили сталу військову та невійськову підтримку України протягом року імплементації безпекової угоди, виконуючи зобов’язання за всіма 10 вищепереліченими сферами співпраці.

  • Військова підтримка

У 2024 році Нідерланди стали однією з країн-лідерок ЄС за кількістю наданої Україні військової допомоги. Нідерланди перевиконали анонсований у безпековій угоді план, за рік надавши Україні озброєння і військової техніки на близько 3 мільярдів євро, замість оголошених в угоді 2 мільярдів євро. Лише з вересня 2024 року до лютого 2025 року Нідерланди реалізували військову допомогу для України на 2,1 мільярда євро, надіславши винищувачі F-16, системи ППО та бойові машини.

Як країна-співлідерка Коаліції авіаційних спроможностей, Нідерланди за рік імплементації безпекової угоди передали Україні перші дві партії винищувачів F-16 із загалом оголошених 24 винищувачів і дозволили використовувати ці винищувачі для завдання ударів по території Росії.

Задля зміцнення спроможностей Повітряних сил ЗСУ Нідерланди також спрямували щонайменше 450 мільйонів євро на закупівлю авіаційного озброєння для переданих Україні F-16, зокрема ракет "повітря – повітря" та "повітря – земля".


Володимир Зеленський і Марк Рютте перед винищувачем F-16 в Ейндховені, Нідерланди / Фото Peter Dejong / AP

Іншою коаліцією спроможностей, в межах якої Нідерланди значно зміцнили обороноздатність України, стала Коаліція інтегрованої ППО та ПРО. Україна за рік отримала від Нідерландів три пускові установки ЗРК Patriot, а також радіолокаційну станцію та компоненти до цих ЗРК. Окрім цього, Нідерланди долучились до німецької ініціативи з посилення ППО України та зробили внесок у 150 мільйонів євро в закупівлю ППО для України в межах цієї ініціативи.


Нідерландські Patriot для України / Фото з фейсбук-сторінки глави МЗС Андрія Сибіги

  • Протягом року імплементації угоди Нідерланди активно долучались до Коаліції дронів. Зокрема, навесні 2024 року Нідерланди в рамках Коаліції спільно з Данією та Німеччиною інвестували 200 мільйонів євро в закупівлю розвідувальних безпілотників RQ-35 Heidrun.
  • А влітку Нідерланди спрямували 20 мільйонів євро на закупівлю FPV-дронів для України в межах Коаліції дронів.
  • Додатково в жовтні Міністерство оборони Нідерландів анонсувало виділення 400 мільйонів євро на ударні та розвідувальні дрони для України.


Розвідувальні дрони RQ-35 Heidrun / Фото Sky-Watch

У 2024 році Нідерланди систематично підтримували Україну в межах Коаліції морських спроможностей, передавши Україні 14 надувних катерів із жорстким дном (RHIB), 5 мілітаризованих річкових патрульних катерів і 3 бойові катери CB90. Наприкінці року Нідерланди також офіційно оголосили про надання Україні двох тральників – Makkum і Vlaardingen.

Додатково Нідерланди долучились до посилення бронетанкових спроможностей України шляхом надання партії БМП YPR з бойовими модулями, 28 броньованих всюдиходів Bandvagn BvS 10 Viking, закупівлі 230 БМП CV90 на суму 400 мільйонів євро спільно з Данією та Швецією, а також передачі 14 танків Leopard 2A4 разом із Данією.

  • Співпраця в ОПК

Двостороннє оборонно-промислове партнерство України та Нідерландів здебільшого стосувалось посилення безпілотних спроможностей України. Так, у червні Нідерланди спрямували близько 18 мільйонів євро на закупівлю морських дронів українського виробництва і ще 22 мільйони євро – на закупівлю БпЛА в нідерландських оборонних компаній.

Наприкінці серпня Міністерство оборони Нідерландів замовило у вітчизняної оборонної компанії Robin Radar Systems партію з 51 мобільного радара для виявлення безпілотників для України. А в жовтні Нідерланди оголосили про виділення 400 мільйонів євро на закупівлю дронів для України, із яких щонайменше 200 мільйонів євро були спрямовані у виробництво БпЛА в межах ОПК Нідерландів.

Першим проєктом у рамках цієї ініціативи стало постачання Україні розвідувальних безпілотників від Міністерства оборони Нідерландів і компанії DeltaQuad на суму 43 мільйони євро.

Тож, попри те, що поки що нідерландські оборонні компанії не локалізовані в Україні, Нідерланди продовжують систематично посилювати український ОПК фінансовими внесками та інноваційними партнерствами.

  • Використання заморожених російських активів для підтримки України

Нідерланди приєднались до колективних ініціатив Європейського Союзу із використання заморожених російських активів для підтримки України.

Вперше ЄС ухвалив низку правових актів щодо уможливлення передання прибутків від заморожених російських активів Україні наприкінці весни 2024 року. За кілька місяців, в липні, Європейська комісія повідомила про надання Україні першого траншу на суму 1,5 мільярда євро коштом доходів від заморожених російських активів.

Ці кошти були спрямовані на військову допомогу, зокрема на закупівлю ППО та артилерійських снарядів, а також на інвестиції в український ОПК.

Наприкінці жовтня ЄС схвалив рішення про надання Україні позики до 35 мільярдів євро як частини програми Extraordinary Revenue Acceleration Loans for Ukraine (ERA) від G7. Ця програма ініційована країнами G7 і передбачає надання Україні кредитних коштів на суму 50 мільярдів доларів коштом доходів від заморожених російських активів, зокрема активів Центрального банку Росії.

Перший транш у межах цієї програми Україна отримала від Європейського Союзу вже в січні 2025 року. ЄС спрямував 3 мільярди євро на покриття пріоритетних бюджетних видатків України. Загалом протягом 2025 року Україна отримає від ЄС анонсовані 35 мільярдів євро в рамках ініціативи від G7 ERA та програми Ukraine Facility.

  • Навчання і тренування українських військових

Нідерланди долучились до двох основних місій із підготовки українських військовослужбовців – Місії ЄС EUMAM Ukraine та навчальної місії INTERFLEX, яку ініціювала Велика Британія.

Протягом 2024 року 255 нідерландських інструкторів тренували українських військових у Німеччині в рамках EUMAM Ukraine, і ще 350 інструкторів були залучені до проведення базової загальновійськової підготовки українських новобранців на території Великої Британії в рамках INTERFLEX. Загалом із 2022 року до кінця 2024 року країни-учасниці цих двох навчальних місій, серед яких і Нідерланди, підготували понад 120 тисяч українських військових до виконання різних бойових завдань.

Король Нідерландів відвідував навчання військових ЗСУ: дивіться відео

Оскільки Нідерланди очолили лідерські позиції з надання Україні винищувачів F-16, підготовка українських спеціалістів до роботи з цими винищувачами була пріоритетом для Нідерландів. Навесні 2024 року Повітряні сили Нідерландів підготували 10 українських авіаційних техніків до обслуговування обладнання винищувачів F-16.

А в січні 2025 року Міністерство оборони Нідерландів анонсувало підготовку ще 26 українських військових на посади старших техніків F-16 до квітня цього року.

  • Санкції проти Росії та її прибічників

Оскільки Нідерланди є країною-членкинею ЄС, вони посилювали санкційний тиск на Росію та її прибічників у межах комплексних пакетів санкцій Європейського Союзу.

  • За рік імплементації безпекової угоди – із 1 березня 2024 року до 1 березня 2025 року – Європейський Союз оголосив 3 комплексні пакети санкцій проти Росії та її прибічників, які були спрямовані на військову галузь, енергетичний сектор Росії, а також фізичних та юридичних осіб, які відповідальні за воєнні злочини, зокрема за депортацію українських дітей.
  • Особливо ефективними стали 2-й і 3-й пакети санкцій ЄС за цей рік, або ж 15-й і 16-й пакети санкцій ЄС загалом, у межах яких під санкції потрапили 126 суден тіньового флоту Росії, хімічний завод, російські оборонні та судноплавні компанії, цивільна російська авіакомпанія, військова частина, відповідальна за обстріл дитячої лікарні "Охматдит" у Києві, 13 регіональних банків, які сприяють роботі російської фінансової та банківської систем, 53 торговельних суб'єкти, які посилюють ОПК РФ, зокрема, в Китаї, Індії, ОАЕ, Сінгапурі та Узбекистані.
  • Невійськова безпека і цивільний захист

Протягом року виконання угоди Нідерланди зробили значний внесок у діяльність двох колективних механізмів, які посилюють кіберстійкість України, – IT-коаліції та Талліннського Механізму.

Лише за 2024 рік IT-коаліція, в якій Нідерланди є однією із 17 країн-учасниць, акумулювала 482 мільйони євро на підтримку Міноборони України та ЗСУ у сфері зв’язку, IT та кібербезпеки.

А за 2 місяці 2025 року Нідерланди спільно з Люксембургом та Естонією забезпечили Сили оборони України обладнанням для центрів обробки даних, обладнанням зв’язку та іншою технікою на суму 11 мільйонів євро.

Ще 200 мільйонів євро протягом 2024 року спрямували країни-учасниці Талліннського Механізму на посилення кіберстійкості України, зокрема на здатність України протистояти зловмисним кіберопераціям Росії.

  • Розмінування українських територій

Задля прискорення розмінування українських територій Нідерланди спільно з Японією, США, Швейцарією та деякими країнами ЄС виділили 700 мільйонів доларів США на проєкти з гуманітарного розмінування України до 2027 року.

Окрім цього, у серпні 2024 року 10 ветеранів російсько-української війни за фінансової підтримки Нідерландів пройшли курс із протимінної діяльності. Частина з них після цього почала працювати в The HALO Thrust — найбільшому операторі протимінної діяльності в Україні.

А в жовтні 2024 року Нідерланди оголосили про додаткову інвестицію в 11 мільйонів доларів США на гуманітарне розмінування України у 2025 році. Цей фінансовий внесок доповнив 40 мільйонів доларів США, які Нідерланди інвестували раніше в очищення українських територій від вибухонебезпечних речовин.

  • Підтримка енергетичної інфраструктури

За рік імплементації угоди Нідерланди інвестували 65 мільйонів євро до Фонду підтримки енергетики України, який допомагає оперативно відновлювати пошкоджену енергетичну інфраструктуру внаслідок російських обстрілів шляхом закупівлі обладнання для ремонту енергетичних об’єктів.

Окрім цього, для зміцнення енергетичної стійкості України Нідерланди спільно з Австрією, Німеччиною та Швецією навесні 2024 року надали Україні 157 електрогенераторів через Механізм цивільного захисту ЄС.

  • Гуманітарна підтримка та підтримка у відновленні України

Пріоритетною сферою гуманітарної підтримки з боку Нідерландів стала система охорони здоров’я України.

Так, навесні 2024 року Нідерланди спільно з 8 іншими країнами провели навчання для понад 220 українських медиків, щоб покращити якість надання медичної допомоги в умовах повномасштабної війни.

Нідерланди також відіграють важливу роль у лікуванні та реабілітації поранених українських військовослужбовців і цивільних за кордоном. З початку повномасштабного вторгнення Росії в межах програми медичної евакуації Medevac було евакуйовано близько 6000 постраждалих українців на лікування в клініках держав-партнерів.

Нідерланди стали однією з 4 країн, які прийняли до себе найбільше українських пацієнтів.

У 2025 році Нідерланди продовжують надавати гуманітарну допомогу Україні. У лютому Нідерланди офіційно оголосили про передачу Україні 25 гусеничних бронетранспортерів YPR-765 у санітарному варіанті, які призначені для евакуації поранених українських військовослужбовців.

Протягом цього року уряд країни також спрямує 5 мільйонів євро на макрофінансову підтримку України та ще 25 мільйонів євро на надання гуманітарної та психологічної підтримки українському населенню через програми ООН, Товариства Червоного Хреста та ВООЗ.

  • Притягнення Росії до відповідальності

Нідерланди приєднались до двох головних коаліцій для притягнення Росії до відповідальності – Коаліції зі створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України та Міжнародної коаліції за повернення українських дітей.

У межах Коаліції зі створення спеціального трибуналу Нідерланди разом із партнерами на початку лютого 2025 року заклали правові основи для створення спеціального трибуналу шляхом визначення головних положень "Проєкту статуту Шумана" – основного юридичного документу трибуналу.

Окрім цього, Нідерланди активно долучались до діяльності Міжнародної коаліції за повернення українських дітей, завдяки якій у 2024 році Україна повернула додому майже 600 депортованих Росією дітей.

У рамках індивідуальних ініціатив Нідерланди у квітні 2024 року додатково спрямували 10 мільйонів євро на розслідування воєнних злочинів Росії проти України. А в лютому 2025 року Нідерланди надали Україні мобільну лабораторію JDEAL (Joint Deployable Exploitation and Analysis Laboratory) для оперативного розслідування та документування воєнних злочинів, скоєних Росією.

Теги за темою
Нідерланди
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Трамп повідомив лідерам ЄС, чому Путін не припинить війну
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T06:31:01Z
Як ультраправі стали головною опозицією Португалії та які ризик це несе
Европейская правда
2025-05-22T06:01:30Z
Ердоган обурив громадян новою ініціативою для здоров'я
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T05:57:43Z
Крупа винайняла апартаменти, аби з'їхати з СІЗО
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T05:33:48Z
Трамп визнав, що Путін не готовий завершити війну в Україні, і відмовився тиснути на Росію — The Wall Street Journal
Vlasti
2025-05-22T05:21:29Z
Росія вимагає зміни влади в Україні для підписання мирної угоди
Vlasti
2025-05-22T05:15:05Z
У Сенаті США нагадали, що готові до санкцій проти РФ, якщо не буде реальних кроків до миру
Европейская правда
2025-05-22T05:12:24Z
Портнов попри виграні суди залишився у Реєстрі держZрадників руху «Чесно»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T04:24:04Z
Трамп накинувся на журналіста через питання про дорогий літак, подарований Катаром
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T04:06:16Z
"Євробачення-2025": полька в сексі-вбранні ошелешила танцями та небезпечно політала над сценою
ТСН
2025-05-17T21:18:58Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
Юрію Рибчинському – 80: шлях поета, що створював хіти для Ротару, Матвієнко та Івасюка
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T05:06:35Z
22 травня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T03:00:37Z
Юрію Рибчинському – 80! Син відповідає за батька
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T19:00:29Z
Андрій Данилко пояснив, чому не перекладає старі хіти та не випускає нових пісень українською
ТСН
2025-05-21T16:45:45Z
"Євробачення-2025": Тімур Мірошниченко відреагував на звинувачення в бік України в махінаціях
ТСН
2025-05-21T16:06:23Z
Дівочий гурт Mirami представив як створювався кліп на емоційний трек "Забуваю".
FM-TV
2025-05-21T15:22:02Z
31-річна донька Мозгової оголосила про заручини з коханою та похизувалася розкішною обручкою
ТСН
2025-05-21T14:28:59Z
Гороскоп на 22 травня: Левам - неочікуваний поворот, Рибам - відновлення стосунків
FaceNews
2025-05-21T16:54:48Z
Львівський шоколадний сирник: рецепт від відомого шеф-кухаря
ТСН
2025-05-21T15:33:12Z
Названо найголовнішу стрижку літа 2025: підходить для всіх типів волосся
ТСН
2025-05-21T14:28:55Z
Чим поливати огірки після появи проростків, щоб вони виросли міцними й великими
TSN
2025-05-21T14:28:45Z
Вечірній душ — пастка: науковці попередили про поширену помилку в гігієні
TSN
2025-05-21T14:28:12Z
Сни принесуть Рибам цінні підказки, а Скорпіонам слід звернути увагу на стосунки: астрологічний прогноз на рунах на 21 травня 2025 року
ТСН
2025-05-21T14:26:46Z
Більше жодного смороду в холодильнику: корисний лайфгак зі звичайною губкою
ТСН
2025-05-21T14:23:56Z
Як позбутися слимаків на городі: натуральні пастки без хімії
ТСН
2025-05-21T14:22:39Z
Як кава впливає на серце і тривалість життя: аналіз масштабних досліджень
FaceNews
2025-05-21T12:12:37Z
Влада Британії закликала громадян рідше митись
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T00:00:31Z
Фунгіциди та інсектициди: чим відрізняються, коли застосовуються, чи можна їх змішувати
TSN
2025-05-21T16:33:52Z
Чим корисна кава: вчені назвали точну кількість горняток напою, яку потрібно пити, щоб старіти здоровіше
ТСН
2025-05-21T15:33:07Z
11 продуктів для здорового довголіття: що радить наука
TSN
2025-05-21T14:48:43Z
Як харчування може продовжити ваше життя: дієтологи назвали суперпродукти, які варто спробувати
TSN
2025-05-21T14:28:58Z
Економіст пояснив, чому маркетинг у фармгалузі — це не "зло"
TSN
2025-05-21T14:28:01Z
За два тижні літо: що робити, щоб схуднути до теплого сезону без зайвого стресу для організму
TSN
2025-05-21T14:27:19Z
Україну 21 травня накрила потужна магнітна буря: метеозалежних людей попередили про небезпеку
ТСН
2025-05-21T14:26:24Z
Найпоширеніша помилка всіх, хто худне: навіть "легкий" салат може стати причиною збільшення ваги, якщо приготувати його неправильно
TSN
2025-05-21T14:25:18Z
«Енергодар для них – санаторій». Експрацівник ЗАЕС розповів, як окупанти знущаються над українцями
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T05:54:44Z
США провели випробування міжконтинентальної балістичної ракети
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T05:18:50Z
Атака дронів на РФ: поблизу однієї з військових частин піднімається дим
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T03:36:46Z
Список найскладніших мов у світі: чи є серед них українська
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T01:30:41Z
Мінкульт звільнив директора державного заповідника «Києво-Печерська Лавра» Максима Остапенка
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T23:18:33Z
Безпілотники атакували деякі регіони Росії
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T22:36:43Z
Ярослав Ємельяненко: "Ми вже готові до Чорнобиль-буму після війни. "Віч-на-віч з Тетяною Крижановською.
FM-TV
2025-05-21T20:39:04Z
У Хмельницькому після протесту скасовано богослужіння за участю Онуфрія
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T18:33:01Z
Генштаб підтвердив ураження заводу в РФ, важливого для виробництва "Іскандерів" та "Кинджалів"
FaceNews
2025-05-21T17:21:12Z
Поліг під час виконання завдання на південному напрямку. Згадаймо Дмитра Рудика
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T06:00:14Z
Митники зупинили вивезення до Чехії рарітетної кінокамери
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T05:39:28Z
Карта бойових дій в Україні станом на 22 травня 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T05:33:32Z
В деяких областях України дощитиме: прогноз погоди на 22 травня
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T02:54:42Z
Росія атакувала Харків ракетою: пошкоджено будинки, є постраждалий
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T23:45:07Z
Де в Києві купити квартиру дешевше: аналітики визначили найвигідніші райони
VGorode
2025-05-21T21:18:19Z
У Полтаві снігоприбиральні трактори боролися з дощем
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T20:36:04Z
Лінія фронту станом на 21 травня 2025. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T20:00:13Z
Захисники Поштової площі знову б'ють на сполох: напередодні Дня Києва одна з активісток оголосила голодування
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T18:48:04Z
Уламки російського дрона впали на території однієї зі шкіл Дарницького району
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T06:09:21Z
Біля узбережжя Криту стався землетрус
Европейская правда
2025-05-22T06:01:38Z
Миколаївщина: жінка підірвала гранату у дворі сусідів, загинула дитина
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T03:21:32Z
Було п'ять чи шість пострілів. El Mundo розкрив подробиці вбивства Портнова
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T21:45:32Z
У Німеччині 14-річний хлопець знайшов оленя і приніс його до школи
Европейская правда
2025-05-21T19:37:04Z
Зі швейцарського села, якому загрожує обвал, евакуювали свійських тварин
Европейская правда
2025-05-21T16:28:01Z
Померла 14-річна дівчинка з Бучі, яку уразило струмом на даху потяга
TSN
2025-05-21T15:27:56Z
Земельні схеми під Києвом на 2 млрд: із Німеччини екстрадовано підозрювану
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T15:00:44Z
Загибель мобілізованого у ТЦК Харкова: що встановила поліція
TSN
2025-05-21T14:28:08Z
Кабмін затвердив порядок реєстрації ГМО
AgroPortal
2025-05-22T06:30:07Z
Гренландія дозволила дансько-французькій компанії видобувати корисні копалини
Европейская правда
2025-05-22T06:25:14Z
Green Deal без державної підтримки — шлях до збитковості агросектору, — Денис Марчук
Agravery
2025-05-22T06:07:38Z
Кредити 5-7-9 найчастіше беруть аграрії Кіровоградщини
AgroPortal
2025-05-22T06:00:50Z
Рістон Холдинг в 2025 році оновив парк сільгосптехніки на 2 млн євро
Agravery
2025-05-22T05:21:51Z
Пік сезону українських ранніх овочів та ягід посунувся на кілька тижнів
AgroPortal
2025-05-22T05:00:10Z
«Безкапотне» фінансування та Дія в агросекторі: на які цифрові технології орієнтуватися аграрію
AgroPortal
2025-05-22T03:00:47Z
Океан стане акумулятором: Німеччина створює підводні хранилища
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T23:03:43Z
По 2 євро за кожну посилку: Єврокомісія пропонує ввести новий податок для Азії
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T18:42:55Z
До Землі наближається потенційно небезпечний астероїд
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T05:00:22Z
Прогноз магнітних бур на 22-14 травня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T04:18:29Z
Пекельна спека знищує одну з країн – NASA
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T18:54:20Z
«Притулився». Мережа обговорює фото Залужного та Притули
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T16:03:05Z
Китайські науковці намагались викликати дощ дронами: чим завершився експеримент
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T15:30:18Z
Вчені створили контейнер для перевезення антиматерії — найдорожчої речовини на Землі
TSN
2025-05-21T15:06:03Z
Вулкани Землі посилають таємні сигнали, які бачать супутники NASA
TSN
2025-05-21T14:28:17Z
Як виник Всесвіт: вчені починають проєкт у величезних печерах, щоб розгадати загадку
TSN
2025-05-21T14:27:16Z
Частина планети може стати непридатною для життя: кліматологи б’ють на сполох
TSN
2025-05-21T14:25:51Z
Маск анонсував появу перших роботаксі у Техасі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T05:09:15Z
Як зробити так, щоб пральна машина не "стрибала": цікавий спосіб, щоб змусити її стояти нерухомо
ТСН
2025-05-17T20:22:21Z
Зарядити електромобіль стало дорожче: як змінилися ціни
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T17:42:59Z
AWT Bavaria оголошує про відкриття нового інноваційного простору - AWT Studio UNIT.City
Корреспондент
2025-05-16T12:39:48Z
Mercedes переносить виробництво своєї популярної моделі авто у США через мита Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T11:45:58Z
Водіїв закликали ні в якому разі не залишати цю річ у салоні у спекотний день
24tv
2025-05-12T14:09:13Z
Кібертрак перевернувся після ймовірного нападу в дорожній люті
Топ Жир
2025-05-12T14:03:19Z
“Новий автомобіль та старий водночас: Volkswagen Beetle 1972 року з пробігом лише 104 милі”
Топ Жир
2025-05-12T14:00:33Z
Водій вантажівки перевернув Cybertruck у лютій дорожній сутичці
Топ Жир
2025-05-12T13:45:04Z
«Тоттенгем» здобув перемогу в Лізі Європи
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T00:24:31Z
YAKTAK - "Люди" – 6 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-05-21T20:24:49Z
Росіянин, який знімався у пропагандистському відео, виграв престижні змагання в Іспанії
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T18:45:26Z
Як Україні потрапити на Євро-2028: УЄФА затвердила формат кваліфікації чемпіонату Європи
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T14:33:19Z
Киянин Олександр Фареник здобув дві золоті медалі на чемпіонаті світу з кунг-фу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T14:21:18Z
Визначилися фіналісти Кубку України з футболу серед жіночих команд
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T12:18:38Z
Два словацькі депутати вирішили з'ясувати стосунки на боксерському ринзі
Европейская правда
2025-05-21T12:04:41Z
У Росії помер бодібілдер, який підірвав здоров'я препаратами для пришвидшення росту м'язів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T12:00:27Z
В Іспанії п'ять уболівальників отримали умовні терміни за расистські образи Вінісіуса
ГЛАВКОМ NET
2025-05-21T11:42:01Z