MY.UAНовини
Винищувачі F-16, Patriot, танки Leopard і мільярди євро: як Нідерланди посилюють Україну
Винищувачі F-16, Patriot, танки Leopard і мільярди євро: як Нідерланди посилюють Україну

Винищувачі F-16, Patriot, танки Leopard і мільярди євро: як Нідерланди посилюють Україну

1 березня 2024 року Україна підписала двосторонню безпекову угоду з Нідерландами – Угоду про співробітництво у сфері безпеки між Україною та Нідерландами.

Ця угода стала сьомою в серії двосторонніх безпекових угод, які Україна почала укладати з 12 січня 2024 року в рамках формалізації Спільної декларації про підтримку України, підписаної 12 липня 2023 року країнами "Групи семи" (G7). Раніше подібні безпекові угоди Україна вже підписала з п’ятьма країнами "Групи семи" – Великою Британією, Німеччиною, Францією, Канадою та Італією, а також із Данією.

24 Канал продовжує серію матеріалів про безпекові угоди з Україною. Яку допомогу та в яких обсягах Україна отримала за рік від Нідерландів – читайте в матеріалі.

Загалом станом на 1 березня 2025 року Україна уклала вже 29 двосторонніх угод про співробітництво, які підписані на 10 років і передбачають надання Україні військової підтримки, співпрацю в оборонно-промисловому комплексі, проведення навчань для українських військових, гуманітарну підтримку, посилення санкційного тиску на Росію і притягнення агресора до відповідальності.

Детальніше про підсумки року безпекової угоди з Нідерландами – читайте на сайті Центру Дністрянського.

Які зобов’язання взяли на себе Нідерланди в межах безпекової угоди

Положення безпекової угоди передбачають комплексну двосторонню співпрацю між Україною та Нідерландами за 10 пунктами:

  • Надання Україні озброєння і військової техніки.
  • Співпраця в оборонно-промисловому комплексі (далі – ОПК).
  • Використання заморожених російських активів для підтримки України.
  • Навчання і тренування українських військових.
  • Санкції проти Росії та її прибічників.
  • Невійськова безпека і цивільний захист.
  • Розмінування українських територій.
  • Підтримка енергетичної інфраструктури.
  • Гуманітарна підтримка та підтримка у відновленні України.
  • Притягнення Росії до відповідальності.

У сфері військової підтримки Нідерланди зобов’язались спрямувати 2 мільярди євро на закупівлю озброєння і військової техніки для України у 2024 році, зокрема шляхом посилення спроможностей України в протиповітряній обороні, артилерії та вогневих засобах дальнього радіуса дії.

Для зміцнення обороноздатності України Нідерланди також зобов’язались інвестувати в розвиток українського ОПК та брати участь у підготовці українських військовослужбовців.

Як і в яких обсягах Нідерланди підтримували Україну за рік

Нідерланди забезпечили сталу військову та невійськову підтримку України протягом року імплементації безпекової угоди, виконуючи зобов’язання за всіма 10 вищепереліченими сферами співпраці.

  • Військова підтримка

У 2024 році Нідерланди стали однією з країн-лідерок ЄС за кількістю наданої Україні військової допомоги. Нідерланди перевиконали анонсований у безпековій угоді план, за рік надавши Україні озброєння і військової техніки на близько 3 мільярдів євро, замість оголошених в угоді 2 мільярдів євро. Лише з вересня 2024 року до лютого 2025 року Нідерланди реалізували військову допомогу для України на 2,1 мільярда євро, надіславши винищувачі F-16, системи ППО та бойові машини.

Як країна-співлідерка Коаліції авіаційних спроможностей, Нідерланди за рік імплементації безпекової угоди передали Україні перші дві партії винищувачів F-16 із загалом оголошених 24 винищувачів і дозволили використовувати ці винищувачі для завдання ударів по території Росії.

Задля зміцнення спроможностей Повітряних сил ЗСУ Нідерланди також спрямували щонайменше 450 мільйонів євро на закупівлю авіаційного озброєння для переданих Україні F-16, зокрема ракет "повітря – повітря" та "повітря – земля".


Володимир Зеленський і Марк Рютте перед винищувачем F-16 в Ейндховені, Нідерланди / Фото Peter Dejong / AP

Іншою коаліцією спроможностей, в межах якої Нідерланди значно зміцнили обороноздатність України, стала Коаліція інтегрованої ППО та ПРО. Україна за рік отримала від Нідерландів три пускові установки ЗРК Patriot, а також радіолокаційну станцію та компоненти до цих ЗРК. Окрім цього, Нідерланди долучились до німецької ініціативи з посилення ППО України та зробили внесок у 150 мільйонів євро в закупівлю ППО для України в межах цієї ініціативи.


Нідерландські Patriot для України / Фото з фейсбук-сторінки глави МЗС Андрія Сибіги

  • Протягом року імплементації угоди Нідерланди активно долучались до Коаліції дронів. Зокрема, навесні 2024 року Нідерланди в рамках Коаліції спільно з Данією та Німеччиною інвестували 200 мільйонів євро в закупівлю розвідувальних безпілотників RQ-35 Heidrun.
  • А влітку Нідерланди спрямували 20 мільйонів євро на закупівлю FPV-дронів для України в межах Коаліції дронів.
  • Додатково в жовтні Міністерство оборони Нідерландів анонсувало виділення 400 мільйонів євро на ударні та розвідувальні дрони для України.


Розвідувальні дрони RQ-35 Heidrun / Фото Sky-Watch

У 2024 році Нідерланди систематично підтримували Україну в межах Коаліції морських спроможностей, передавши Україні 14 надувних катерів із жорстким дном (RHIB), 5 мілітаризованих річкових патрульних катерів і 3 бойові катери CB90. Наприкінці року Нідерланди також офіційно оголосили про надання Україні двох тральників – Makkum і Vlaardingen.

Додатково Нідерланди долучились до посилення бронетанкових спроможностей України шляхом надання партії БМП YPR з бойовими модулями, 28 броньованих всюдиходів Bandvagn BvS 10 Viking, закупівлі 230 БМП CV90 на суму 400 мільйонів євро спільно з Данією та Швецією, а також передачі 14 танків Leopard 2A4 разом із Данією.

  • Співпраця в ОПК

Двостороннє оборонно-промислове партнерство України та Нідерландів здебільшого стосувалось посилення безпілотних спроможностей України. Так, у червні Нідерланди спрямували близько 18 мільйонів євро на закупівлю морських дронів українського виробництва і ще 22 мільйони євро – на закупівлю БпЛА в нідерландських оборонних компаній.

Наприкінці серпня Міністерство оборони Нідерландів замовило у вітчизняної оборонної компанії Robin Radar Systems партію з 51 мобільного радара для виявлення безпілотників для України. А в жовтні Нідерланди оголосили про виділення 400 мільйонів євро на закупівлю дронів для України, із яких щонайменше 200 мільйонів євро були спрямовані у виробництво БпЛА в межах ОПК Нідерландів.

Першим проєктом у рамках цієї ініціативи стало постачання Україні розвідувальних безпілотників від Міністерства оборони Нідерландів і компанії DeltaQuad на суму 43 мільйони євро.

Тож, попри те, що поки що нідерландські оборонні компанії не локалізовані в Україні, Нідерланди продовжують систематично посилювати український ОПК фінансовими внесками та інноваційними партнерствами.

  • Використання заморожених російських активів для підтримки України

Нідерланди приєднались до колективних ініціатив Європейського Союзу із використання заморожених російських активів для підтримки України.

Вперше ЄС ухвалив низку правових актів щодо уможливлення передання прибутків від заморожених російських активів Україні наприкінці весни 2024 року. За кілька місяців, в липні, Європейська комісія повідомила про надання Україні першого траншу на суму 1,5 мільярда євро коштом доходів від заморожених російських активів.

Ці кошти були спрямовані на військову допомогу, зокрема на закупівлю ППО та артилерійських снарядів, а також на інвестиції в український ОПК.

Наприкінці жовтня ЄС схвалив рішення про надання Україні позики до 35 мільярдів євро як частини програми Extraordinary Revenue Acceleration Loans for Ukraine (ERA) від G7. Ця програма ініційована країнами G7 і передбачає надання Україні кредитних коштів на суму 50 мільярдів доларів коштом доходів від заморожених російських активів, зокрема активів Центрального банку Росії.

Перший транш у межах цієї програми Україна отримала від Європейського Союзу вже в січні 2025 року. ЄС спрямував 3 мільярди євро на покриття пріоритетних бюджетних видатків України. Загалом протягом 2025 року Україна отримає від ЄС анонсовані 35 мільярдів євро в рамках ініціативи від G7 ERA та програми Ukraine Facility.

  • Навчання і тренування українських військових

Нідерланди долучились до двох основних місій із підготовки українських військовослужбовців – Місії ЄС EUMAM Ukraine та навчальної місії INTERFLEX, яку ініціювала Велика Британія.

Протягом 2024 року 255 нідерландських інструкторів тренували українських військових у Німеччині в рамках EUMAM Ukraine, і ще 350 інструкторів були залучені до проведення базової загальновійськової підготовки українських новобранців на території Великої Британії в рамках INTERFLEX. Загалом із 2022 року до кінця 2024 року країни-учасниці цих двох навчальних місій, серед яких і Нідерланди, підготували понад 120 тисяч українських військових до виконання різних бойових завдань.

Король Нідерландів відвідував навчання військових ЗСУ: дивіться відео

Оскільки Нідерланди очолили лідерські позиції з надання Україні винищувачів F-16, підготовка українських спеціалістів до роботи з цими винищувачами була пріоритетом для Нідерландів. Навесні 2024 року Повітряні сили Нідерландів підготували 10 українських авіаційних техніків до обслуговування обладнання винищувачів F-16.

А в січні 2025 року Міністерство оборони Нідерландів анонсувало підготовку ще 26 українських військових на посади старших техніків F-16 до квітня цього року.

  • Санкції проти Росії та її прибічників

Оскільки Нідерланди є країною-членкинею ЄС, вони посилювали санкційний тиск на Росію та її прибічників у межах комплексних пакетів санкцій Європейського Союзу.

  • За рік імплементації безпекової угоди – із 1 березня 2024 року до 1 березня 2025 року – Європейський Союз оголосив 3 комплексні пакети санкцій проти Росії та її прибічників, які були спрямовані на військову галузь, енергетичний сектор Росії, а також фізичних та юридичних осіб, які відповідальні за воєнні злочини, зокрема за депортацію українських дітей.
  • Особливо ефективними стали 2-й і 3-й пакети санкцій ЄС за цей рік, або ж 15-й і 16-й пакети санкцій ЄС загалом, у межах яких під санкції потрапили 126 суден тіньового флоту Росії, хімічний завод, російські оборонні та судноплавні компанії, цивільна російська авіакомпанія, військова частина, відповідальна за обстріл дитячої лікарні "Охматдит" у Києві, 13 регіональних банків, які сприяють роботі російської фінансової та банківської систем, 53 торговельних суб'єкти, які посилюють ОПК РФ, зокрема, в Китаї, Індії, ОАЕ, Сінгапурі та Узбекистані.
  • Невійськова безпека і цивільний захист

Протягом року виконання угоди Нідерланди зробили значний внесок у діяльність двох колективних механізмів, які посилюють кіберстійкість України, – IT-коаліції та Талліннського Механізму.

Лише за 2024 рік IT-коаліція, в якій Нідерланди є однією із 17 країн-учасниць, акумулювала 482 мільйони євро на підтримку Міноборони України та ЗСУ у сфері зв’язку, IT та кібербезпеки.

А за 2 місяці 2025 року Нідерланди спільно з Люксембургом та Естонією забезпечили Сили оборони України обладнанням для центрів обробки даних, обладнанням зв’язку та іншою технікою на суму 11 мільйонів євро.

Ще 200 мільйонів євро протягом 2024 року спрямували країни-учасниці Талліннського Механізму на посилення кіберстійкості України, зокрема на здатність України протистояти зловмисним кіберопераціям Росії.

  • Розмінування українських територій

Задля прискорення розмінування українських територій Нідерланди спільно з Японією, США, Швейцарією та деякими країнами ЄС виділили 700 мільйонів доларів США на проєкти з гуманітарного розмінування України до 2027 року.

Окрім цього, у серпні 2024 року 10 ветеранів російсько-української війни за фінансової підтримки Нідерландів пройшли курс із протимінної діяльності. Частина з них після цього почала працювати в The HALO Thrust — найбільшому операторі протимінної діяльності в Україні.

А в жовтні 2024 року Нідерланди оголосили про додаткову інвестицію в 11 мільйонів доларів США на гуманітарне розмінування України у 2025 році. Цей фінансовий внесок доповнив 40 мільйонів доларів США, які Нідерланди інвестували раніше в очищення українських територій від вибухонебезпечних речовин.

  • Підтримка енергетичної інфраструктури

За рік імплементації угоди Нідерланди інвестували 65 мільйонів євро до Фонду підтримки енергетики України, який допомагає оперативно відновлювати пошкоджену енергетичну інфраструктуру внаслідок російських обстрілів шляхом закупівлі обладнання для ремонту енергетичних об’єктів.

Окрім цього, для зміцнення енергетичної стійкості України Нідерланди спільно з Австрією, Німеччиною та Швецією навесні 2024 року надали Україні 157 електрогенераторів через Механізм цивільного захисту ЄС.

  • Гуманітарна підтримка та підтримка у відновленні України

Пріоритетною сферою гуманітарної підтримки з боку Нідерландів стала система охорони здоров’я України.

Так, навесні 2024 року Нідерланди спільно з 8 іншими країнами провели навчання для понад 220 українських медиків, щоб покращити якість надання медичної допомоги в умовах повномасштабної війни.

Нідерланди також відіграють важливу роль у лікуванні та реабілітації поранених українських військовослужбовців і цивільних за кордоном. З початку повномасштабного вторгнення Росії в межах програми медичної евакуації Medevac було евакуйовано близько 6000 постраждалих українців на лікування в клініках держав-партнерів.

Нідерланди стали однією з 4 країн, які прийняли до себе найбільше українських пацієнтів.

У 2025 році Нідерланди продовжують надавати гуманітарну допомогу Україні. У лютому Нідерланди офіційно оголосили про передачу Україні 25 гусеничних бронетранспортерів YPR-765 у санітарному варіанті, які призначені для евакуації поранених українських військовослужбовців.

Протягом цього року уряд країни також спрямує 5 мільйонів євро на макрофінансову підтримку України та ще 25 мільйонів євро на надання гуманітарної та психологічної підтримки українському населенню через програми ООН, Товариства Червоного Хреста та ВООЗ.

  • Притягнення Росії до відповідальності

Нідерланди приєднались до двох головних коаліцій для притягнення Росії до відповідальності – Коаліції зі створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України та Міжнародної коаліції за повернення українських дітей.

У межах Коаліції зі створення спеціального трибуналу Нідерланди разом із партнерами на початку лютого 2025 року заклали правові основи для створення спеціального трибуналу шляхом визначення головних положень "Проєкту статуту Шумана" – основного юридичного документу трибуналу.

Окрім цього, Нідерланди активно долучались до діяльності Міжнародної коаліції за повернення українських дітей, завдяки якій у 2024 році Україна повернула додому майже 600 депортованих Росією дітей.

У рамках індивідуальних ініціатив Нідерланди у квітні 2024 року додатково спрямували 10 мільйонів євро на розслідування воєнних злочинів Росії проти України. А в лютому 2025 року Нідерланди надали Україні мобільну лабораторію JDEAL (Joint Deployable Exploitation and Analysis Laboratory) для оперативного розслідування та документування воєнних злочинів, скоєних Росією.

Теги за темою
Нидерланды
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
После 50 лет вы в группе риска: болезнь, незаметно лишающая зрения
Знай
2025-07-05T13:51:31Z
Сок для здоровья сердца: ученые назвали самый лучший напиток для женщин после 50 лет
Gazeta UA
2025-07-05T14:06:48Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Чем полезен крыжовник: почему его нужно включить в ежедневный рацион
TSN
2025-07-05T14:51:38Z
Черешня — все, что нужно знать о полезных и вредных свойствах ягоды
TSN
2025-07-05T14:03:53Z
Как узнать, что у человека порча: основные признаки и советы
Comments UA
2025-06-24T06:15:10Z
Пенсионеры могут получить тысячу гривен на лекарства: кому и на каких условиях выплатят пособие
Знай
2025-07-04T03:36:30Z
Лайфгак, как хранить укроп свежим в холодильнике без замораживания
TSN
2025-06-28T17:03:08Z
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине – Le Figaro
ZN UA
2025-06-27T11:24:21Z
Bloomberg: OPEC+ значительно увеличил добычу, что повлияет на цены на нефть
Хвиля
2025-07-05T14:18:47Z
Украинцы теряют интерес к доллару: в НБУ назвали причины
Comments UA
2025-07-05T14:12:09Z
Скандал в Германии: из помощи для Украины "исчез" почти миллиард евро, — Bild
Хвиля
2025-06-29T00:15:31Z
Производители предупредили украинцев о значительном росте цен на хлеб
UAToday
2025-06-23T19:45:16Z
Бизнес исправился: разительно сократилось количество заблокированных накладных и рисковых компаний
ZN UA
2025-07-04T05:39:04Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Россия нанесла удар по пригороду Харькова: подробности от Терехова
Апостроф
2025-06-28T18:48:07Z
Массированный удар РФ по Киеву: возросло количество погибших
ZN UA
2025-07-05T09:21:32Z
Путин готовится значительно усилить ракетный террор Украины: названы 5 наиболее опасных городов
Comments UA
2025-06-24T14:00:47Z
Около 40,5 млрд рублей: в Чечне рассказали о расходах на войну против Украины
Апостроф
2025-07-05T15:12:49Z
В Лондоне – задержания на акции в поддержку запрещенной пропалестинской группы
Европейская правда
2025-07-05T15:10:15Z
Хороших новостей ждать не стоит: эксперты назвали три сценария завершения войны в Украине
Знай
2025-06-22T20:30:05Z
Зеленский резко отреагировал на ночную атаку РФ
Корреспондент
2025-07-04T11:30:19Z
Польша отреагировала на прекращение поставок оружия США
Корреспондент
2025-07-03T19:06:41Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Зачем эксперты советуют брать с собой салфетку, когда идете покупать клубнику на рынок: хитрый трюк
TSN
2025-06-26T15:36:49Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Эксперты рассказали, что нужно вылить внутрь микроволновки, чтобы избавиться от неприятного запаха
TSN
2025-07-05T14:36:52Z
Готовим кабачки по-новому: идеальная закуска появится на столе через 20 минут
Telegraf
2025-07-05T14:36:18Z
Какие деревья притягивают успех и деньги, как магнитом: их нужно обязательно посадить возле дома
TSN
2025-06-29T13:51:56Z
Популярный курорт Украины атаковали насекомые. В сети показали впечатляющие кадры
Telegraf
2025-06-24T10:36:53Z
Куриные яйца могут вас убить: 8 бытовых ошибок с ними, которые вредят здоровью
Знай
2025-06-26T02:51:38Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
3 июля: какой сегодня день и от чего нужно воздержаться
Comments UA
2025-07-02T21:54:57Z
Ракетная угроза: Староконстантинов под ударом
Корреспондент
2025-07-05T15:06:25Z
Ивана Купала: магическая ночь, когда цветет папоротник и девушки ищут любовь – вся правда о славянском празднике
Знай
2025-07-05T14:51:22Z
Светлана Павелецкая рассказала, нашла ли общий язык с детьми Дмитрия Кулебы
Комсомольская правда
2025-06-23T06:52:55Z
24 июня большой церковный праздник: что можно и нельзя делать сегодня
Comments UA
2025-06-24T05:33:57Z
"Здесь должны были спать дети": появились кадры разрушенной комнаты детей Тополи
GlavRed
2025-06-23T06:40:50Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Льготы аннулируют: для кого проезд в общественном транспорте станет платным
Знай
2025-06-28T02:12:25Z
Синоптики обновили прогноз на среду
Gazeta UA
2025-07-02T05:51:53Z
По всей Украине воздушная тревога: какая угроза
Telegraf
2025-07-05T15:06:49Z
Генштаб: украинцы поразили в РФ предприятие по производству компонентов для "Шахедов" и "Искандеров"
Апостроф
2025-07-05T15:04:37Z
Россия атаковала Харьков: что известно о "прилете"
TSN
2025-06-29T06:06:56Z
Еще один китаец попал в плен ВСУ: что рассказывает наемник об армии РФ
TSN
2025-06-27T16:33:46Z
В Харькове прогремели взрывы, россияне атаковали город и область ударными дронами
ZN UA
2025-06-29T21:52:59Z
Три модели купальников, которые никогда не выйдут из моды
Gazeta UA
2025-07-05T13:45:34Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Лилия Ребрик показала 7-летнюю дочь с медалью и рассказала о ее достижениях: "Приятно удивила"
TSN
2025-07-05T15:06:24Z
"Первая любовь": Ступка показал свою "сладкую булочку"
GlavRed
2025-07-05T12:39:03Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Потап отреагировал на острый комментарий Тины Кароль и посмеялся с ее реакции на его творчество
TSN
2025-07-04T11:18:50Z
Инсайдер раскрыл причину разрыва Кэти Перри и Орландо Блума
Корреспондент
2025-07-04T06:42:59Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Удар РФ по Киеву: в Святошинском районе, вероятно, есть пострадавшие
TSN
2025-07-03T23:51:01Z
Атака РФ: в Чугуеве большой пожар, 11 раненых
Корреспондент
2025-07-05T07:03:42Z
В России на трассе сгорела колонна военных машин. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-04T22:51:19Z
В Германии мужчина открыл стрельбу из окна: ранен украинец
TSN
2025-07-05T14:51:44Z
В Карпатах медведь убил туриста: что стало причиной нападения
TSN
2025-07-05T14:36:39Z
В Харькове задержанного оставили умирать в камере - ГБР расследует. ВИДЕО
Новости Украины
2025-06-27T10:18:49Z
В Днепре и Кривом Роге произошли взрывы: что известно о последствиях атаки
TSN
2025-07-04T09:30:58Z
Атака на Киевщину: разрушен отель с клиникой, есть погибшая и пострадавшие
Корреспондент
2025-06-23T03:15:35Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
Франция требует от Tesla прекратить рекламировать автомобили как беспилотные и угрожает штрафом
Европейская правда
2025-06-24T15:54:56Z
Абсолютный фаворит: эксперты назвали лучший автомобиль года
Фокус
2025-07-04T15:30:28Z
За руль не всем теперь можно: какие возрастные ограничения ввели для водителей в Украине
Знай
2025-07-04T15:21:27Z
В Украине снизился спрос на новые коммерческие автомобили
Корреспондент
2025-07-04T12:54:50Z
Не только парковка в тени: 5 советов, которые помогут предотвратить нагрев авто в жару
Telegraf
2025-07-04T12:48:25Z
Сколько стоит страховка авто от дронов, ракет и ПВО: считаем на примере Volkswagen
VGorode
2025-07-04T12:27:19Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Саудовский гранд предлагает Эрнандесу феноменальный контракт
Корреспондент
2025-06-23T15:45:30Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Бразильский форвард переходит в сенсационный клуб АПЛ
Корреспондент
2025-07-05T15:09:15Z
Челси официально подписал английского вингера
Корреспондент
2025-07-05T14:51:39Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Промоутер подтвердил переговоры о поединке Джошуа - Уайлдер
Корреспондент
2025-07-05T14:30:30Z
Юный форвард Милана отправляется в аренду
Корреспондент
2025-07-05T14:12:24Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
На дне Атлантического океана обнаружили более тысячи бочек с радиоактивными отходами
TSN
2025-06-28T09:06:55Z
Покинуть Солнечную систему: какие сложности скрывает эта задача
Фокус
2025-07-05T15:15:32Z
В Україні почало роботу Держагенство з управління резервами
AgroNews
2025-07-05T14:10:28Z
Археологи нашли уникальные 2000-летние огромные ботинки: кто их носил
TSN
2025-07-05T13:36:31Z
В Україні 35% врожаю овочів не доїжджає до споживача
AgroNews
2025-07-05T13:18:42Z
AMD совместно с Playstation создадут совместный ИИ-проект, который расширит границы графики в играх
Знай
2025-07-05T12:51:06Z
Во время ремонта дома был обнаружен вход в подземный город, способный вместить до 20 тысяч человек
TSN
2025-07-05T11:48:04Z
Ученые открыли неожиданную пользу кошек и собак: чем они помогают
TSN
2025-07-05T10:18:08Z