/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F78e5cc97cc262a0b0719a4da1fc26dcc.jpg)
Жорстокий океан: четверо афалін напали на дитинча, підкидаючи його догори і вдаряючи об воду
Дослідники зафіксували рідкісне і неймовірно жорстоке "міжвидове дітовбивство" дельфінів, зняте на камеру біля берегів Уельсу. Науковці спостерігали, як четверо дорослих афалін напали на дитинча іншого виду та підкидали його догори, поки не потопили.
Про це пише IFLScience.
Жорстока поведінка не є чимось дивним в океані. Раніше ми вже писали про неймовірне побоїще, коли десятки косаток напали на одного морського гіганта — після 40-хвилинного бою кит був переможений. Тепер учені зняли неймовірно агресивну поведінку афалін щодо дитинчати дельфіна-білобочки.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Попри те, що дельфіни мають репутацію грайливих і доброзичливих істот, вони, на жаль, не завжди такі — це стало ще зрозуміліше минулого тижня, коли дослідники зафільмували напад чотирьох афалін на молодого дельфіна-білобочку в затоці Кардіган, Уельс.
За словами стажиста Фонду спостереження за дельфінами (SWF) Ділана Кундлі-Г'юза, агресивна поведінка дельфінів була задокументована під час дослідження на човні. Команда спостерігала інтенсивне плескання й активність дельфінів — спочатку вчені помітили, як щось вилетіло з води, а потім зрозуміли, що це було дитинча дельфіна-білобочки. Це зробило напад рідкісним "міжвидовим дітовбивством".
Хоча напади дельфінів-афалін на інших афалін і морських свиней — дельфіноподібних морських ссавців, які належать до тієї самої надродини, що й дельфіни, — уже відзначалися в затоці, це був перший випадок, коли агресивна поведінка, спрямована на дельфіна-білобочку, була помічена там.
За словами керівника проєкту моніторингу затоки Кардіган фонду Sea Watch Катрін Лоренгель, цей конкретний випадок агресії в межах затоки є неймовірно рідкісним, проте ворожа поведінка між видами дельфінів загалом не обов'язково є дивовижною.
Попередні дослідження вже показали, що афаліни насправді досить агресивні щодо інших видів. Наприклад, відомо, що вони вбивають морських свиней у Великій Британії, а також проявляють агресію щодо дельфінів Ріссо, смугастих дельфінів і дельфінів-білобочок в інших частинах світу. Водночас косатки, які є частиною сімейства дельфінових, активно полюють на дрібніші види дельфінів.
Це вельми незвично, проте відомо, що афаліни також вбивають своїх власних дитинчат. Оскільки дитинчата дельфінів-афалін залишаються з матір'ю приблизно три роки після народження і потребують інтенсивного материнського піклування, вважається, що самці вчиняють інфантицид, тому що вони намагаються максимально збільшити свої шанси на спаровування.
Однак причини міжвидового інфантициду в цьому випадку менш зрозумілі. За словами директора Sea Watch Foundation, професора Пітера Еванса, цей акт агресії не обов'язково слід називати інфантицидом. Ба більше, вчені зазначають, що в цьому випадку молодий дельфін був молодим дитинчам, але зовсім не новонародженим.
Дослідники зазначають, що мотив цього конкретного інциденту може прояснити розтин дитинчати звичайного дельфіна, який має бути проведений. У майбутньому вчені також планують спостерігати за ссавцями, щоб зрозуміти, чи буде така поведінка ставати частішою.
Раніше Фокус писав про те, що в Японії дельфін-задирака тероризує відпочивальників: винен складний характер.