/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F1ddc227d77a4297a6aa009defa61f01b.jpg)
Безоплатна стоматологія для військових: як працює програма та хто має право на послуги
У Міністерстві охорони здоров'я повідомили про те, що від початку 2025 року 25 504 захисників скористалися послугами безоплатного зубопротезування і планової стоматологічної допомоги.
За даними МОЗ, наразі такі послуги надають 411 медзакладів, що уклали договір із Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Цьогоріч держава уже оплатила надавачам таких послуг 55 млн грн, а від початку програми – понад 217,6 млн грн.
Програму "Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України" у квітні 2024 року запустили Міністерство охорони здоров’я України спільно з НСЗУ. Відтоді такі послуги отримали уже 70 486 військовослужбовців.
Скористатися програмою можуть ветерани (учасники бойових дій); особи з інвалідністю внаслідок війни, які брали участь в захисті суверенітету та територіальної цілісності України; та військові (учасники бойових дій (УБД)). Військовослужбовці, які ще не отримали посвідчення УБД, для отримання послуг можуть надати довідку про участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України.
Для отримання послуг потрібно звернутися до медзакладу, що уклав договір з НСЗУ, подати заяву та предʼявити оригінали таких документів:
паспорт громадянина України;
облікову картку платника податків;
посвідчення (учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни,
посвідчення учасника війни та/або військовий квиток осіб рядового, сержантського та старшинського складу).
Військовослужбовці, які не перебувають у відпустці, також повинні отримати направлення від командира військової частини перед тим, як звернутися до лікаря для отримання направлення на послугу.
Для реалізації програми на 2025 в бюджеті передбачено майже 750 млн грн.