MY.UAНовини
«Біль конкретних людей, які бачать близьких у такому вигляді, вагоміший за суспільну важливість». Медіаексперти — про фото жертв російського обстрілу
«Біль конкретних людей, які бачать близьких у такому вигляді, вагоміший за суспільну важливість». Медіаексперти — про фото жертв російського обстрілу

«Біль конкретних людей, які бачать близьких у такому вигляді, вагоміший за суспільну важливість». Медіаексперти — про фото жертв російського обстрілу

Публікація кадрів людей в шоковому стані, загиблих і поранених викликали дискусію щодо етичності таких зображень.

Сьогодні вночі Росія атакувала Київ та інші українські міста. Лише в столиці загинуло восьмеро людей, більше 70 постраждало. На місці влучання працювали українські фотографи, зокрема Костянтин і Влада Ліберови і Євген Малоєтка. Фотографії вони виклали у власні соцмережі, їх масово перепощували, один кадр Ліберових у себе на сторінці виклала Олена Зеленська. На кадрах фотографів, серед іншого, були зображені оголені люди, важко поранені, люди в шоковому стані, чиї обличчя було чітко видно. Публікація цих кадрів без вілякого цензурування викликала хвилю обговорень щодо етичності та припустимості публікації таких кадрів. Ліберови згодом, відповідаючи на критику в соцмережах, прибрали один кадр, водночас зазначивши, що «документалістика вимагає жорсткої правдивост» та закликали до ґрунтовної дискусії. Євген Малолєтка у відповідь на прохання «Детектора медіа» про коментар сказав, що всі питання потрібно адресовувати агенції Associated Press, в який він працює.

«Детектор медіа» звернувся до медіаекспертів з проханням прокоментувати фото, в першу чергу Євгена Малолєтки, оскільки саме в його репортажі були найбільш шокуючі та відверті кадри. 

Ігор Куляс, медіаексперт, медіатренер:

— Безумовно, частина фото (Євгена Малоєтки - прим.ДМ) є шоковим контентом. Відтак їх публікація в медіа (я кажу не про соцмережі, а саме про інституціональні медіа) є безумовним порушенням етичних норм журналістики. І, звісно ж, війна не є виправданням порушення законів професії. Хоча суто по-людськи я можу зрозуміти внутрішні мотиви тих, хто ставить це в ефір або ж публікує на інтернет-платформах свого медіа. Але професійно слід враховувати, що цей контент може заподіяти значної психічної шкоди вразливим людям і дітям, які можуть це побачити у вашому виданні. Адже маючи великі аудиторії, медіа не можуть бути гарантованими від того, що опублікований у них шоковий контент такі люди не побачать.

Крім того, публікація фото чи відео з упізнаваними, а тим більше ідентифікованими людьми, - загиблими, важко пораненими або навіть просто в шоковому стані — грубо порушує право цих людей на приватність. Це є так само грубим порушенням етичних норм журналістики, але й може мати серйозні юридичні наслідки для медіа в разі ймовірних судових позовів від потерпілих від ворожого теракту чи родичів загиблих у ньому.

Разом з тим правду про війну треба подавати, але професійним буде публікувати подібні фото і відео, приховуючи шокові елементи і унеможлививши ідентифікацію людей на них. Звісно ж, важко сперечатися з усталеною тезою про те, що «світ має бачити». Але насправді жах війни цілком можна показати і без перетину межі професійної етики, тобто без зайвої психічної травматизації своєї аудиторії (і без того травматизованої по саме годі), і без заподіяння персональної шкоди тим людям, які є на подібних фото і відео. 

Отар Довженко, креативний директор ЛМФ. медіаексперт:

- Як на мене, слід чітко розділяти публікації медіа і публікації у соціальних мережах (зокрема й на приватних сторінках медійників). За публікації медіа несуть повну відповідальність редакції, і тут моя позиція збігається з тією, що викладена в рекомендаціях Комісії з журналістської етики. 

Якщо коротко, то публікація таких фото в медіа не може бути буденною практикою. Якщо ці фото справді є єдиним і безальтернативним доказом/свідченням російського воєнного злочину, тоді редактор може ухвалити рішення публікувати його. На мою думку, всі  подібні фото і відео незалежно від того, як редакція оцінює їхню суспільну важливість, мають негайно бути видалені, якщо бодай одна близька людина просить або вимагає їхнього видалення. Біль конкретних людей, які бачать фото своїх близьких і рідних у такому вигляді, вагоміший за будь-яку суспільну важливість. 

Із медіа, які зловживають публікацією таких фото і відео, я б радив поводитись жорстко — позбавляти їх своєї уваги і підтримки, виключати з «білих списків» і з кола тих, хто отримує грантове фінансування. Медійники мають відчути на власній шкурі, що вони такою своєю поведінкою виводять себе на маргінес. Думаю, з часом це спрацює. 

Щодо соціальних мереж —  тут їм Бог і Цукерберг судді. Особисто я вважаю, що це не етично, не емпатично і не людяно, і не вірю, що ефект світового розголосу, конвертований в підтримку України, справді настільки вагомий,  щоб жертвувати приватністю і приватним болем конкретних людей. А у випадку свіжих фото наслідків російського обстрілу Києва — ще й гідністю, бо публікація оголених тіл  жертв, безперечно, є зазіханням на їхню гідність. Те, що люди, які викладають такі фото і потім їх перепощують, цього не розуміють і не відчувають, мене дивує. Мені здається, що кожен, хто колись втрачав близьку людину, може поставити себе на місце рідних і близьких цих загиблих людей на фото і зрозуміти, що справжньої потреби в публікації оголених мертвих тіл немає. 

Також хочу нагадати, що фотографувати (документувати) все, що відбувається, можна й без негайної публікації всіх матеріалів у соціальних мережах, де їх побачать травмовані, перелякані і морально виснажені українці, хоча ці матеріали нібито мають доносити  щось до «світу» поза Україною. 

Тетяна Трощинська, медіаекспертка, дректорка департаменту стратегічного аналізу та розвитку соціально впливового контенту «Суспільного Мовлення» фейсбуці): 

— Про фотографії загиблих я писала десятки разів.

Неодноразово через це колеги (колеги!) мене тут називали «шакалячим експресом».

Ну що ж, експрес приїхав до вас знову.

1) Аргумент про «світ має бачити все це» перекреслюється тим, що всі хто не сліпий, вже бачив, хто не хоче бачити, закриває цей контент, бо він такий чутливий, що травмує їхні душі, знесилені стражданнями про невдалий раф і не такий погляд босса. 

Також цей аргумент перекреслює продаж цих фото. Якщо продаж, щоб заробити, отже, це просто deal? (частину фото Ліберови виставили на продаж - прим. ДМ)

2) Морально-етичний підхід.

Так, я писала і повторю, що такі фото відбирають  у людини її суб'єктність — тоді, коли вона не в змозі говорити за себе. 

Це не заява про злочин, бо фотографій сотні, але ми обговорюємо лише одну чи дві. Тому — це не заява про злочин, а використання чужої історії і родини у важкому і вразливому стані. І виходить так, що це бачать лише ті, хто вже й так все бачив, а також ті, хто через горе і шок не встиг захистити своїх рідних від такого безцеремонного  посмертного знімання шкіри.

У мене є фотографії разом із сином, коли смерть вже проступала на його обличчі. Я тоді цього не знала, я це бачу на них зараз.Але якби хтось це опублікував, я вважала б за можливе завдати фізичної шкоди цій людині.

3) Науковий підхід.

З  відкритих джерел можна дізнатися, що емпатія не означає вважати, що ти розумієш, як комусь зараз, бо ти уявив себе «в його/її черевиках». 

Це пояснення для трирічок. Насправді є низка багаторічних досліджень купи науковців, які доводять, що емпатія — це соціально вмотивований процес, тобто люди не обов’язково будуть співпереживати лише тому, що вони щось побачили.

Емпатія — це:

—  адаптивний спосіб підтримки  соціальної згуртованості (це означає, що ми співчуваємо «своїм»),

— і вона має високу когнітивну ціну (це означає, що ми повинні бути здатні витримувати напругу і дискомфорт).

А це можуть не всі, звідси відгороджування від «неприємного».

4) Коли фотографію постить Перша леді, це неправильно.

Це торгівля емоціями і болем однієї конкретної родини, і ця стратегія  вже довела, що збанкрутувала. Дипломатія потребує інших форм. А Перша леді — це, вибачте, не тьотя з соцмереж.

5) Колеги (з медіа), я б хотіла, щоб такі ситуації можна було відрегулювати лише в площині фахової дискусії і з допомогою ухвалення етичних норм, але нам не уникнути аспекту юридичного. Просто позови за використання зображень і образів померлих без дозволу і з комерційною метою.

Діана Дуцик, виконавча директора Українського інституту медіа та комунікації, членкиня Комісії з журналістської етики:

— Нещодавно ми тільки обговорювали публікацію фото загиблих внаслідок російської атаки підлітків. Це фото загиблих у трунах розмістила на своїй обкладинці у фейсбуці відома раніше медійна персона. Здавалося б, усі крапки над «і» вже розставили в цій дискусії і не лише в цій.

Проте сьогодні, після чергової страшної російської атаки на Київ та інші міста маємо чергову дискусію — знову про фото людей, які постраждали, людей під завалами, в неприродніх позах, оголених, покалічених, спотворених… Росія, вбиваючи, хоче нас принизити… Приниження — це частина російських практик та політик усіх рівнів.

Тому коли я бачу такі фото, я думаю, як почувалися б ці люди, коли б знали, що тисячі інших людей поширюють їх зображення в такому неприродному, спотвореному війною вигляді. Чи хотіли б вони, щоб оце приниження, якого добивається агресор, множилося медіа та соцмережами? Думаю, ні. Тому завжди, коли знову починається чергова дискусія про те, як ми висвітлюємо людські страждання і цю страшну війну, нам треба не забувати про гідність, гідність не лише живих, але й мертвих.

Чому не працює аргумент, що саме таке висвітлення потрібне для документування воєнних злочинів. Усі правозахисні чи інші організації, які реально займаються документуванням воєнних злочинів, скажуть вам, що документування злочинів відбувається за чітко визначеною процедурою, і її недотримання може означати, що суд в майбутньому проігнорує ці матеріали.

Чому не працює аргумент, що ці фото можуть якось вплинути на команду Трампа в переговорах. По-перше, Трамп не читає український фейсбук. Тоді логічно було б показувати такі фото/відео, наприклад, на Fox News, який Трамп дивиться. По-друге, мабуть, уже всі переконалися, що ні на Трампа, ні на його найближче оточення така інформація ніяк не впливає, хіба дратує.

Так, нам потрібно фіксувати всі події цієї війни і доносити про них інформацію для людей в інших країнах (бо США — це не лише Трамп, це американці). Але чи потрібно для того, щоб передати всі жахіття сьогоднішньої ночі, публікувати фото оголеного закривавленого чоловіка в неприродній позі? Думаю, ні. Достатньо було би й інших кадрів, не таких принизливих для конкретних людей, які постраждали.

Комісія з журналістської етики, яку я представляю, вже неодноразово висловлювалася щодо того, як краще показувати тих, хто зазнав страждань. Ось за цим посиланнями можна знайти рекомендації (тут і тут) , раптом комусь таки знадобиться, щоб ми не починали цю дискусію знову через якийсь час.

Олександр Макаренко, медіаексперт, співробітник департаменті моніторингу контенту та стандартів мовлення Суспільного:

— Я вважаю, що етичні норми це не залізне правило на всі віка. Особливо під час війни. Коли на Майдані розстрілювали людей, у нас сприйняття притупилося. І ці кадри, які в мирний час були би шокуючими, зараз сприймаються цілком нормально (якщо так можна казати).Тому, вважаючи на те що у нас війна, етичні норми можуть бути природньо (соціально) кориговані.

Люди будуть незадоволені багато чим. Але війна диктує свої правила. І ми не можемо приховувати правду.  В репортажі Євгена Малолєтки немає смакування кадрами страждань. На мій погляд, це гарний репортаж.

Але потрібно розділяти дві речі. Публікувати в соцмережах фотограф може все, що він вважає за потрібно, і корегують його самі сомцрежі, позначаючи контент як графічний чи ні. Медіа ж мають це публікувати це на свій розсуд, зважаючи на свою авдиторію. Ці фото на межі, оскільки на кадрах є люди, яких можна ідентифікувати, і з огляду на реакцію родичів загиблих, ми маємо бути обережнішими. І навіть якщо людина бачила, що її знімають, вона може перебувати в шоковому стані і за деякий час може вимагати прибрати такі її фото. Юридично ми маємо перепити в родичів , але ми всі розуміємо, що це  технічно неможливо.

Я б радив орієнтуватися на в редакції на думку найбільш вразливої людини в редакції, щоб перевірити принаймні можливу реакцію аудиторії. На Суспільному ми блюримо те, що може шокувати людину, тож в цьому випадку також деякі кадри можливо було б заблюрити. Але треба визнати, що три роки війни і соцмережі суттєво вплинули на сприйняття людей, певним чином притупивши реакцію на шокуючі кадри. Тому треба шукати баланс між тим, що демонструє наслідки російської агресії та тим, щоб не травмувати додатково свою аудиторію.

На головному фото - підбірка фото Євгена Малолєтки, викладені на його стороніці.

Редакція сподівається на продовження дискусії та пропонує висловитися іншим зацікавленим експертам та фотографам. 

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
Привласнив 700 тис грн на ремонті військової частини – на Львівщині підозрюють підрядника
Украина Криминальная
2025-04-24T22:30:20Z
Без суржика: як сказати українською «стрекоза»
ZN UA
2025-04-24T21:04:19Z
25 квітня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-04-24T21:03:54Z
"Якби нам платили більше...": британська чиновниця допомагала пенсіонерам, водночас даючи привати на стримі
Знай
2025-04-24T20:51:03Z
В Україні відкрили центр соціальної адаптації для переселенців
Хвиля
2025-04-24T20:06:15Z
Це величезна кількість: скільки балістичних ракет може виготовляти Росія
24tv
2025-04-24T19:51:45Z
З дитинства ватник: у Росії новонароджених долучають до військового культу смерті
Telegraf
2025-04-24T19:51:22Z
Українці можуть отримати десять пенсій за раз: названо суму та умови
Хвиля
2025-04-24T19:45:09Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
РФ використовує близько 40 сайтів для поширення своїх наративів про війну - Скібіцький
InternetUA
2025-04-24T23:01:19Z
На цьому тижні точно не підпишуть: міністр фінансів розповів про угоду щодо корисних копалин з США
Telegraf
2025-04-24T23:00:35Z
Можливий "акт війни" між Пакистаном та Індією: у мережі поширюють фейк
Фокус
2025-04-24T22:51:00Z
Зеленський: Хотів би, щоб Трамп визнав Росію агресором, а мир настав через силу
ZN UA
2025-04-24T22:34:27Z
Рубіо: США показали Україні та Росії фінішну пряму для завершення війни
Лига
2025-04-24T22:06:26Z
Міністр оборони США Гегсет встановив додаток Signal на офісному комп’ютері в Пентагоні - ЗМІ
InternetUA
2025-04-24T22:01:51Z
Війна, день 1156. Трамп відреагував на масований російський обстріл Києва та закликав путіна припинити обстріли
Football.ua
2025-04-24T22:01:01Z
"Велика Британія готувалась ще у 2015 році": наскільки реальна війна в Європі
24tv
2025-04-24T21:51:59Z
Справжній український вайб: Шон Пенн привіз із фронту символічне татуювання
GlavRed
2025-04-24T22:33:00Z
Відомий музикант зізнався, де служить після добровільної мобілізації
GlavRed
2025-04-24T21:27:26Z
Легкі фільми на вечір, які допоможуть розслабитись після робочого дня
24tv
2025-04-24T20:45:37Z
DISCOMAN - "Фантастична" – 3 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-04-24T20:39:31Z
"Купаюся в любові": Злата Огнєвіч поділилася деталями особистого життя
GlavRed
2025-04-24T20:27:45Z
Набрала 30 кг і провали в пам'яті: у РФ згадали про путіністку Едіту П'єху
GlavRed
2025-04-24T20:18:54Z
Неприємна для мене історія: Вадим Лисиця зраджував дружині з Оленою Тополею
Факти ICTV
2025-04-24T20:00:28Z
"Інше життя": що відомо про розлучення Потапа і Насті Каменських
GlavRed
2025-04-24T19:27:42Z
Бос Netflix: «Ми рятуємо Голлівуд, кінотеатри застаріли»
ITC
2025-04-24T15:55:25Z
Перша кров? Військові Індії та Пакистану влаштували стрілянину, що відбувається
Telegraf
2025-04-24T23:06:21Z
Водійське посвідчення за 10-17 тис. гривень, перереєстрація авто в обхід черги – 5 тис. – повідомлено про підозри трьом учасникам схем
Украина Криминальная
2025-04-24T22:27:59Z
Батько-вихователь з Херсонщини підозрюється у зґвалтуванні та розбещенні дітей
Украина Криминальная
2025-04-24T22:24:08Z
Росія вдарила «шахедами» по Харкову: у місті виникли пожежі
ГЛАВКОМ NET
2025-04-24T22:03:07Z
Він був дуже хорошою людиною, – друзі розповіли про загиблого в Києві 17-річного хлопця
24tv
2025-04-24T20:57:20Z
СБУ викрила хакерів, які обкрадали банківські рахунки та криптогаманці громадян ЄС та США
InternetUA
2025-04-24T20:45:50Z
Шахраї виманили у пенсіонерки заощадження, замаскувавшись під міжнародну організацію
InternetUA
2025-04-24T19:28:26Z
Росія атакувала Київ балістикою: як люди пережили удар і що зараз відбувається на місці прильоту
Gazeta UA
2025-04-24T18:36:58Z
Кількість загиблих у Києві зросла до 10 осіб – фото
Лига
2025-04-24T18:13:39Z
Smile Boutique NY - ваш надійний партнер у посмішці
Gazeta UA
2025-04-24T21:06:47Z
Уся причина в холодильнику: експерт розповіла, чому цибуля швидко псується і як цього уникнути
Фокус
2025-04-24T19:27:30Z
Дефіцит заліза губить дітям майбутнє: вчені дізналися про нову небезпеку для новонароджених
Фокус
2025-04-24T17:45:50Z
Як краплі проти нежитю стають залежністю і що допоможе вирватися з неї: поради лікарки
24tv
2025-04-24T17:42:56Z
Андрій Матюха і його фонд: підтримка медицини, культури та українського суспільства
Telegraf
2025-04-24T17:36:48Z
Мозкові імпланти для лікування симптомів хвороби Паркінсона тепер вміють підлаштовувати під пацієнта
ZN UA
2025-04-24T15:01:22Z
Компенсують «сидячу» роботу: названо оптимальну кількість кроків для щоденної ходьби
ITC
2025-04-24T14:55:05Z
Весняне прибирання без стресу: які речі краще одразу замінити, а не намагатися вимивати
24tv
2025-04-24T14:36:02Z
Знайшли основний фактор, який сприяє довгому та здоровому життю
24tv
2025-04-24T14:18:07Z
Світовий банк змінив оцінку зростання ВВП України на 2026 рік
Хвиля
2025-04-24T20:36:02Z
Ветеранські IT-бізнеси можуть отримати до 1,5 млн грн на розвиток: які умови
InternetUA
2025-04-24T20:31:22Z
Boeing недорахується 1 мільярда доларів через Китай
InternetUA
2025-04-24T19:49:14Z
Злетять до 5100 гривень: в Україні хочуть різко збільшити штрафи – список
Хвиля
2025-04-24T19:21:59Z
Монета, яка коштує як 200 квартир у Києві: ви маєте її побачити
24tv
2025-04-24T19:15:02Z
Що буде з вашою земельною ділянкою, якщо ви її ще не приватизували
24tv
2025-04-24T19:03:57Z
Рахунок на сотні мільйонів: ЄС вперше оштрафував техногігантів
24tv
2025-04-24T18:54:38Z
Дилери з Канади планують обійти правила кордону та імпортувати круті автомобілі, які американці не можуть придбати
Топ Жир
2025-04-24T18:45:22Z
LG може підняти ціни через тарифи Трампа
InternetUA
2025-04-24T18:42:19Z
Ворог вів інтенсивні атаки, але отримав відсіч, – Зеленський про жорсткі бої біля Покровська
24tv
2025-04-24T22:39:32Z
Смерть ув’язненого у Київському СІЗО – повідомлено про підозру восьми працівникам установи та п’ятьом в’язням
Украина Криминальная
2025-04-24T22:33:20Z
Хронологія війни — день 1157: росіяни тиснуть у напрямку Торецька та Покровська
Telegraf
2025-04-24T21:01:06Z
Лінія фронту станом на 24 квітня 2025. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-24T20:57:54Z
Українська армія має менше загиблих у бою, ніж російська, – Зеленський
24tv
2025-04-24T20:51:31Z
У Києві злетіли тарифи на комунальні послуги: суми обурили мешканців столиці
Политека
2025-04-24T20:01:50Z
Ворог за 5 кілометрів від Дніпропетровської області: OSINT-аналітик описав бої під Покровськом
24tv
2025-04-24T19:42:42Z
Унаслідок російської атаки на Київ зазнала пошкоджень квартира викладача Інституту журналістики Дмитра Теленкова
Детектор М
2025-04-24T19:24:07Z
Масований обстріл України, візит Зеленського до ПАР. Головне за 24 квітня
ГЛАВКОМ NET
2025-04-24T18:24:45Z
Чим підживити перець навесні: очікуйте на багатий врожай
24tv
2025-04-24T21:15:56Z
Як давня фортеця перетворилася на містичну заброшку, і що ще можна побачити на Замковій горі у Києві
Telegraf
2025-04-24T21:01:14Z
Це мусить спробувати кожен: спагеті з мʼятою та лимоном – унікальне відчуття легкості
24tv
2025-04-24T20:57:45Z
Варіанти привітань для чоловіка з Днем народження: він гарантовано не залишиться байдужим
24tv
2025-04-24T20:09:52Z
Чим підживити часник для великого урожаю: секрети, про які не знають
24tv
2025-04-24T20:06:25Z
Найстаріший рецепт у світі, якому 4 тисячі років: чи вистачить вам хоробрості приготувати таке сьогодні
Знай
2025-04-24T19:51:14Z
Коли в холодильнику порожньо, а в магазин йти немає сил: ситна страва, яка врятує кожного
24tv
2025-04-24T19:36:32Z
Це зробить пельмені ще смачнішими: секрети приготування
24tv
2025-04-24T19:24:53Z
Малину будете збирати відрами: підживіть її зараз копійчаним засобом
24tv
2025-04-24T19:24:39Z
Ла Ліга. Атлетіко розгромив Райо Вальєкано, Бетіс — Вальядолід
Football.ua
2025-04-24T22:10:57Z
Зубков допоміг Трабзонспору пройти до фіналу Кубка Туреччини
Football.ua
2025-04-24T21:57:26Z
На Мюллера з'явився новий претендент
Football.ua
2025-04-24T21:12:09Z
Гол Коваленка не допоміг Емполі уникнути вильоту від Болоньї в 1/2 фіналу Кубка Італії
Football.ua
2025-04-24T20:58:49Z
Анчелотті знає, хто може стримати Ямаля у фіналі з Барселоною
Football.ua
2025-04-24T20:39:13Z
Почеттіно може повернутися в Тоттенгем
Football.ua
2025-04-24T20:16:13Z
Битва за Кубок Іспанії: хто транслюватиме матч Барселона – Реал в Україні
24tv
2025-04-24T19:03:51Z
Романо відреагував на інформацію про зрив трансферу Трента в Реал
Football.ua
2025-04-24T18:58:50Z
Гаряче українське "Класичне": прогноз на одвічне дербі Шахтар – Динамо в УПЛ
24tv
2025-04-24T18:27:34Z
NHTSA зробила реальним мрію Маска про роботаксі, скасувавши звіти про аварії
Топ Жир
2025-04-24T22:45:48Z
Цей роботаксі від VW може стати вашим наступним поїздкою з Uber
Топ Жир
2025-04-24T22:00:05Z
Плани Renault на спортивні автомобілі в Америці отримали відсотки від тарифів Трампа
Топ Жир
2025-04-24T21:30:46Z
Нова твердотільна батарея від Stellantis зі швидким заряджанням за 18 хвилин практично готова
Топ Жир
2025-04-24T20:45:46Z
Новітній V8 від китайської компанії GWM для автомобілів після мотоцикла з 8-циліндровим двигуном
Топ Жир
2025-04-24T20:30:24Z
Питання щодо Range Rover Sport вартістю $130K? Запитуйте зараз!
Топ Жир
2025-04-24T19:30:08Z
Chery показала майбутній флагман Exeed
Portaltele
2025-04-24T19:13:36Z
Розкрито подробиці про електричні фургони нового європейського бренду Flynt
AutoCentre
2025-04-24T18:04:54Z
Де можна зустріти автобуси з двома кабінами водія
AutoCentre
2025-04-24T18:04:31Z
Представлена ​​перша в світі операційна система для квантових комп’ютерів
InternetUA
2025-04-24T21:04:26Z
RoboCop: Rogue City отримає сюжетне доповнення Unfinished Business – дата виходу вже відома
24tv
2025-04-24T19:39:19Z
Телевізори LG тепер можуть запускати ігри без Xbox: хто і як може це зробити
InternetUA
2025-04-24T19:28:08Z
"Балеріна-капучіна": звідки взявся тренд, який розриває мережу
24tv
2025-04-24T19:15:05Z
Ремастер The Elder Scrolls IV: Oblivion вразив навіть автора оригінальної гри
24tv
2025-04-24T19:03:23Z
Нерозгадана загадка археології: як ШІ допомагає вченим проводити дослідження
24tv
2025-04-24T18:27:34Z
Пластик переживе навіть наших онуків: скільки насправді йому потрібно для розкладання
Фокус
2025-04-24T18:15:22Z
Гру Blade Runner: Time To Live офіційно скасовано – проект не дійде до релізу
24tv
2025-04-24T18:12:05Z
Прорив у галузі акумуляторів: вчені вирішили важливу проблему за допомогою лазера
InternetUA
2025-04-24T18:01:45Z