/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F137%2F53c6725a5d223b79866ede5ecaaa96cf.jpg)
Бос Netflix: «Ми рятуємо Голлівуд, кінотеатри застаріли»
Співгенеральний директор Netflix Тед Сарандос відвідав саміт TIME100, де серед іншого поділився своїми думками, щодо майбутнього кіноіндустрії й кінотеатрів зокрема.
На питання, чи не знищує Netflix Голлівуд на тлі зменшення показів в кінотеатрах і падіння касових зборів, Тед відповів:
«Ні, ми рятуємо Голлівуд».
На думку Сарандоса, падіння касових зборів доносять основну думку глядачів про те, що «вони хочуть дивитися фільми вдома», тоді як Netflix є «компанією, орієнтованою на людей» і здійснює їхні бажання. Далі він додав, що любить кінотеатри, але вважає їх застарілими.
Якщо говорити по правді, то такі стримінги як Netflix дійсно становлять екзистенційну загрозу для кінотеатрів — не лише тому, що набирають все більше й більше передплатників, а й через те, що фактично перебудовують модель роботи індустрії, надаючи контент одразу в момент, коли його захотіли.
Щобільше, компанія розуміє це і щоразу інвестує у власні проєкти більше коштів, а також надає їм ексклюзивний показ на стримінгу, попри те, що потенційно вони могли б заробити більше коштів в прокаті. «Персонал» Голлівуду, якщо можна так сказати, в цьому виступає активним співучасником — режисери, на кшталт Грети Гервіг, укладають тривалі контракти з Netflix, сигналізуючи студіям, що ті втратили свій «блиск».
Зважаючи на це, стримінг будує свої плани дуже впевнено й амбітно: в попередніх коментарях Сарандос заявляв, що Netflix планує стати компанією з оборотом в трильйони доларів:
«За попередні п’ять років ми подвоїли наш дохід. Збільшили прибуток у 10 разів і збільшили ринкову капіталізацію втричі. Тож шлях до цього є. Очевидно, що все залежить від успішної роботи».
Наразі ринкова капіталізація Netflix сягає $450 млрд, тоді як дохід в минулому кварталі сягнув $10,5 млрд, перевершивши очікування аналітиків. На кінець жовтня стримінг мав 282, 7 млн передплатників по всьому світу.