Конфлікт з Міноборони спричинило те, що АОЗ Безрукової було ручним — Жумаділов
Конфлікт з Міноборони спричинило те, що АОЗ Безрукової було ручним — Жумаділов
Очільник Агенції оборонних закупівель Арсен Жумаділов розповів, що під час очільництва Марини Безрукової АОЗ було ручним, а процеси в ньому не були налагоджені. Під час інтерв'ю Liga.net він наголосив, що це наприкінці 2024-го й спричинило конфлікт між Міноборони та агенцією та перерозподіл коштів останньої до інших структур.
"Система в минулому може бути охарактеризована одним словом — ручна. Мало що було регламентовано, не було створено системи стримування та противаг. Дуже багато покладалось на одноосібне рішення керівника", – сказав Жумаділов.
Він продовжив, що, очоливши АОЗ, провів поступові кадрові зміни: з 300 людей кілька десятків було звільнено (у квітні було звільнено першого заступника Безрукової — Артема Ситника, після цього ЦПК звинуватив Жумаділова у руйнації створеної ним системи внутрішнього взаємоконтролю). Жумаділов наголосив, що ані можливості, ані потреби звільнити всіх в один день не було.
"Було очікування, що ми будемо швидко виконувати обсяг закупівель, які доведені до нас. І ми почали це робити без пауз", – сказав Жумаділов.
6 березня Міноборони призначило директором Агенції оборонних закупівель Арсена Жумаділова. З попередньою керівницею Мариною Безруковою, попри рішення Наглядової ради, контракт не продовжили. Очільник МОУ Рустем Умєров наприкінці січня заявив, що за останні пів року АОЗ зірвала низку закупівель, в тому числі боєприпасів, звинувативши Безрукову у піарі та зливі контрактів. Після цього Наглядова рада звинуватила МОУ в намаганні здійснювати ручне керування АОЗ.
ZN.UA ще на початку грудня у матеріалі "«Міністерство саботажу» Умєрова" попереджало про намагання міністра усунути Безрукову. У статті йшлося про те, що у відомстві кілька надскладних, "грошових" та ризикових напрямів на той момент курував його близький друг — Дмитро Кліменков. З його допомогою Умєров хотів взяти під свій контроль АОЗ — ліквідувати агенцію через її поглинання значно меншим Державним оператором тилу. Обоє аргументували таку ідею "стандартами НАТО", хоча Представництво Альянсу публічно спростувало це. Втім, чинний очільник АОЗ Жумаділова підтвердив, що як тільки воєнний стан скасують, обидві структури об'єднають.