MY.UAНовини
Кривавий «старт»: як казахстанок заманюють в Росію на завод по виробництву «Шахедів»
Кривавий «старт»: як казахстанок заманюють в Росію на завод по виробництву «Шахедів»

Кривавий «старт»: як казахстанок заманюють в Росію на завод по виробництву «Шахедів»

16 квітня одне з казахстанських ЗМІ опублікувало рекламний матеріал під заголовком “Програма “Алабуга Старт”: казахстанки можуть отримати нову професію і роботу”. І в цьому не було б нічого незвичайного, якби під назвою “Алабуга Старт” не ховався проєкт, у рамках якого дівчат із країн Центральної Азії та Африки масово заманюють на завод зі складання бойових дронів. Ці безпілотники використовує російська армія під час вторгнення в Україну. Вчора цей завод з виробництва “Шахедів” у місті Єлабуга (Татарстан, РФ) атакували новітні дрони 14-го полку Сил безпілотних систем ЗСУ.

Видання Orda.kz розповідає про те, що відомо про особливу економічну зону “Алабуга”, куди кличуть працювати молодих казахстанок.

Що обіцяють у рекламі “Алабуги”?

Безпосередньо про те, що “проект” пов’язаний зі складанням бойових дронів, казахстанське видання, звісно ж, не пише. Формулювання в тексті гранично розпливчасті: йдеться про “розвиток людського капіталу”, “розширення можливостей для молоді” і шанси професійного зростання для дівчат 16-22 років, які тільки-но закінчили школу або коледж. Обіцяють 860 доларів на місяць – 450 тис. тенге за нинішнім курсом. А вартість проживання – нібито лише 23 тис. тенге на місяць. Словом, перспективи малюють цілком райдужні. Простій дівчині з глибинки без вищої освіти і багатих батьків така робота і справді може здатися соціальним ліфтом.

Так рекламують програму “Алабуга Старт” у великому казахстанському ЗМІ

Але рекламодавці не приховують, що справжня мета вербування – аж ніяк не розвиток людського капіталу в Центральній Азії, а залучення робочих рук до Росії. Треба ж комусь вирішувати демографічні проблеми РФ і поповнювати російський бюджет.

“Для молодих жінок відкривається нова можливість – продовжити свій шлях у компанії за новою траєкторією, вступити до вишу або залишитися жити в Росії”,дослівна цитата з матеріалу..

Візит посла Таджикистану Давлатшоха Гулмахмадзоди. Фото: ОЕЗ “Алабуга”

Можливо, інформацію про “Алабугу” добре приховують, тому казахстанське ЗМІ просто не знає, який проект рекламує? На жаль, така версія не витримує критики: у Мережі маса публікацій про особливу економічну зону в Татарстані. І багато з них – викривальні.

Що таке “Алабуга”?

Особливу економічну зону “Алабуга” створили в Татарстані ще 2006 року, і до війни в Україні вона працювала цілком благополучно. Відкривалися представництва іноземних компаній, приходили іноземні інвестори. Залучати закордонний капітал допомагали численні податкові пільги. “Алабугу” навіть визнавали найефективнішою економічною зоною Європи. Працював проєкт “Алабуга Політех”, у рамках якого студентів навчали робітничих професій просто на виробництві.

У “Алабуги” вельми мастите керівництво: генеральний директор особливої економічної зони Тимур Шагівалєєв – депутат держради Татарстану, а в раді директорів значиться раїс (глава республіки Татарстан) Рустам Мінніханов.

Скріншоти з сайту ОЕЗ “Алабуга”

Повномасштабне вторгнення РФ в Україну 2022 року призвело до масового відходу інвесторів. Відкриття нових виробництв і розвиток чинних опинилося під питанням, до того ж виникли проблеми з кадрами – чоловіків, які працювали в ВЕЗ, почали забирати до військкоматів просто з-за верстатів. Майбутнє проекту “Алабуга політех” також стало туманним.

Щоб врятувати “Алабугу”, її вирішили переорієнтувати під виконання державного оборонного замовлення. І таке замовлення знайшлося – російській владі потрібен був завод для виробництва дронів-камікадзе за іранськими лекалами. У 2023 році видання Washington Post з’ясувало, що в “Алабузі” локалізували складання безпілотників Shahed під новою назвою “Герань”. Один з яких, до речі, у березні 2025 року упав у Східному Казахстані.

Фото: “Уральская неделя”

Завод із виробництва безпілотників, імовірно, маскували під неіснуюче виробництво моторних човнів. Принаймні у внутрішніх презентаціях “Алабуги” бойові дрони називали “човнами”. Ще один проєкт зі складання БПЛА почали реалізовувати в січні 2023 року. У цьому випадку “Алабуга” не приховувала, що йдеться про дрони, але вказувала, що безпілотники нібито використовують під час гасіння пожеж, для аерофотозйомки і в сільському господарстві.

Через брак робочих рук керівництво “Алабуги” перекинуло на лінії зі складання дронів велику кількість студентів. А держрада Татарстану (де засідає гендиректор ВЕЗ Тимур Шагівалєєв) 2023 року запропонувала дозволити неповнолітнім працювати у “шкідливих і небезпечних умовах” – і не випадково: саме до таких виробництв належить підприємство з виробництва безпілотників.

У грудні 2023-го ВЕЗ “Алабуга” потрапила до санкційного списку Євросоюзу, а у 2024-му – під санкції Мінфіну США.

Як в “Алабугу” заманювали дівчат з Африки

Про звичаї і “корпоративну культуру” в “Алабузі” докладно розповідало російське незалежне видання “Протокол”. Писало воно і про те, як на підприємство зі складання дронів, локалізоване в Татарстані, почали масово заманювати іноземок.

Спочатку “Алабуга” розгорнула кампанію з вербування російських студентів, щоб завод безпілотників не залишався без робочих рук.

“Зараз у політеху навчається близько тисячі осіб. Кілька сотень із них уже задіяні в збірці “Шахедів”, які постачають з Ірану. Йдеться про хлопців від 15 до 17 років, які вступили до коледжу після дев’ятого класу школи. На проєкт зі складання “Шахедів” зараз перекидають усі можливі сили”, писав“Протокол” у 2023 році. .

Фото: ОЕЗ “Алабуга”

Реальна зарплата студентів, які збирали дрони в “Алабузі”, становила 30-40 тис. рублів (190-255 тис. тенге). Працівники підписували угоду про нерозголошення, у них перевіряли телефони, а піти з проекту було проблематично (за відрахування доводилося платити солідні суми: від 170 тис. рублів).

Умови роботи та навчання в ОЕЗ далекі від ідеальних. Менш ніж за три роки роботи проєкту “Алабуга Політех” у коледжі наклали на себе руки щонайменше двоє студентів, які не витримали величезного навантаження і знущального ставлення керівництва. У 2023 році про один із таких випадків розповідала російська мережа міських порталів. У самій “Алабузі” тоді обмежилися заявою про те, що 17-річний юнак, який наклав на себе руки, “зіткнувся зі складною життєвою ситуацією”.

Інші студенти “Алабуги” розповідали про оригінальні методи “патріотичного виховання”: їх залучали до некваліфікованої праці, змушували брати участь у командних іграх і суворо карали за програші – наприклад, “розстрілювали” з пейнтбольних рушниць і змушували рити окопи під дощем. Усе це відбувалося ще до повноцінного запуску проєкту зі складання дронів. Відео опублікувало татарстанське регіональне ЗМІ “116.ру”.

Вербуванням студентів справа не обмежилася. Як пише “Протокол”, після початку війни в Україні керівництво “Алабуги” вирішило заповнити кадровий голод, залучаючи на роботу дівчат з Африки.

“Виходячи з вступних нової реальності, в коледж “Алабуга Політех” стали зазивати студентів з країн третього світу. Було організовано кампанію із залучення студентів, але вона не увінчалася успіхом – добровільно люди з Африки не особливо збиралися вступати в “Алабугу”. Тоді їх вирішили залучати за допомогою додатків для знайомств “Тіндер” і “Баду””,розповідав “Протокол”.

Африканок вербували за схемою, придуманою особисто гендиректором ОЕЗ Шагівалєєвим. Студенти заманювали дівчат в “Алабугу” через додатки для знайомств, пропонуючи разом поїхати в Татарстан на роботу. Схема працювала: 2022 року в особливу економічну зону приїхала перша партія африканок, яких на внутрішньому жаргоні “Алабуги” називають “мулатками”. Дівчат ізолювали від інших студентів і залучали до найнизькокваліфікованішої праці. Африканки займалися прибиранням, допомагали розвантажувати фури – мабуть, на таку саму роботу зараз кличуть казахстанок.

“Усіх працівників поділено на три типи – “мулатки”, “таджики” і вищий стан, “фахівці”. Під “мулатками” маються на увазі ті самі африканські студентки”, – писав “Протокол”.

Тільки за перше півріччя 2024 року “Алабуга” залучила 182 жінки з країн Африки. Але для забезпечення потреб ОЕЗ цього виявилося недостатньо. І за програмою “Алабуга Старт”, яку зараз рекламують у Казахстані, почали активно вербувати дівчат із країн Центральної Азії. Робочих рук підприємству потрібно багато: злиті в Мережу документи свідчать, що “Алабуга” у 2025 році розраховує збільшити кількість працівників на заводі зі збирання дронів до 2,6 тис. осіб (2023-го там працювали 900 співробітників).

“Алабуга Старт” – шанс заробити за кордоном чи пастка?

Казахстан – не єдина країна Центральної Азії, де “Алабуга” шукає співробітниць. За тією ж схемою вербують дівчат із Киргизстану. Ще рік тому про це докладно розповідало киргизьке видання Factcheck.kg.

Для молодих жінок із Центральної Азії в “Алабузі” навіть вибудували систему “кар’єрного зростання”. Наприклад, за напрямом “сервіс і гостинність” дівчат спочатку приймають на роботу як прибиральниць, а щоб дорости до адміністратора із зарплатою в 75 тис. рублів (477,5 тис. тенге за нинішнім курсом), потрібно пропрацювати в ВЕЗ щонайменше півтора року. При цьому умови праці далеко не такі хороші, як живописує реклама. Киргизьке ЗМІ згадувало про драконівський графік роботи в “Алабузі”.

Скріншот Factcheck.kg

Журналістка з Узбекистану Луїза Атабаєва провела експеримент – побачивши рекламу в ЗМІ, спробувала сама влаштуватися в “Алабугу”. Дівчині запропонували зарплату в 52 тис. рублів (331 тис. тенге) на “високотехнологічному композитному виробництві”. На запитання, що за виробництво мається на увазі, Луїзі відповіли дуже розпливчасто. Інші дівчата, які найнялися працювати в “Алабузі”, розповіли журналістці, що до них “ставляться шанобливо”, але потім перестали виходити на зв’язок.

Можливо, перейти на вербування дівчат із Центральної Азії “Алабузі” довелося після того, як у жовтні 2024 року вибухнув міжнародний скандал. Африканки, які працювали в ОЕЗ, зв’язалися з журналістами The Associated Press і розповіли, що їх обманом змусили працювати на виробництві бойових безпілотників. Хоча за програмою “Алабуга Старт” вони повинні були вчитися кейтерингу та “гостинності”.

Фото: ОЕЗ “Алабуга”

Дівчата розповідали про багатогодинні зміни під постійним наглядом, порушені обіцянки щодо оплати праці та роботу з їдкими речовинами, від яких на шкірі залишалися віспини. За їхніми словами, зараз “Алабуга” повністю сфокусована на виробництві дронів. На заводі панує гнітюча атмосфера, багато африканок скаржилися на грубе поводження, а працювати на шкідливому виробництві їм часто доводилося без засобів захисту. При цьому всі витрати на житло, авіаквитки, медичне обслуговування та навчання віднімали із зарплати.

Засновник Інституту науки і міжнародної безпеки Девід Олбрайт підготував доповідь про вербування африканок в “Алабугу”. За його словами, зараз учасниці програми “Алабуга Старт” здебільшого збирають фюзеляжі безпілотників – це завдання, що не потребує високої кваліфікації. Дівчат із Центральної Азії та Африки залучають до цієї роботи, щоб більше не експлуатувати неповнолітніх російських студентів.

“За оцінками організації Олбрайта, лише третина учасників програми “Алабуга Політех” зайняті у виробництві дронів, тоді як понад 90 % учасників “Алабуга Старт” займаються саме цим”, – повідомляє “Голос Америки”,зазначає.

Варто підкреслити, що в Африці вербувальники “Алабуги” використовували такі ж методи і прийоми, як і в Центральній Азії.

Атака маркетингом: як “Алабуга” вийшла на Таймс-сквер

2022 року татарстанська ОЕЗ влаштувала гучний маркетинговий перформанс: серед неонових вивісок Таймс-сквер вигулькнув блакитний банер із білими хмарами, літаком, що летить, і написом “Пора повертатися додому”. Рекламний щит у самому центрі Нью-Йорка – хід не з дешевих. За відкритими даними, доба трансляції на Таймс-сквер може коштувати від п’яти до 50 тис. доларів. Але в “Алабузі” впевнені – це того варте.

“Навіть якщо вони заплатили усереднену цифру – 30 тис. доларів, то це близько півтора-двох мільйонів рублів (понад 15 млн тенге за нинішнім курсом). Але натомість вони отримають велику кількість безкоштовних публікацій, які відіб’ють цю вартість у рази”,прокоментував експерт Руслан Серазетдінов виданню “Татар-інформ”.

Фото: ОЕЗ “Алабуга”

І справді, багато ЗМІ поширили новину про рекламу в Нью-Йорку. Однак це не єдиний PR-маневр “Алабуги”. До того ж гроші у російського виробника безпілотників явно є – його прибуток за рік збільшився в 45 разів. Про це пише російське незалежне медіа “Верстка”.

У 2024 році компанія “Альбатрос”, що базується в ОЕЗ “Алабуга” і збирає дрони “Герань-2” (вони ж Shahed-136), заробила понад 955 млн рублів (понад шість мільярдів тенге). Це на 61 % більше, ніж роком раніше. Ще цікавіший вигляд має чистий прибуток: зростання на 4350 %. У 2023 році – 9,7 млн рублів (понад 62 млн тенге), у 2024-му – майже 430 млн (близько 2,7 млрд тенге).

“Алабуга” витратила велику суму на рекламу у російських блогерів, але залишилася розчарована результатом. Тоді маркетологи вирішили зробити ставку на “широку воронку” – скупку розміщень у популярних телеграм-каналах. Російськими пабліками вони не обмежилися і почали кампанію в країнах Центральної Азії, зокрема в Казахстані.

Рік тому в Казахстані, Узбекистані та Киргизстані стали активно поширювати рекламні повідомлення в групах, де студенти обговорюють вступ до вишів і складання іспитів. Зараз пости вже видалили – як і YouTube-канали та соціальні мережі “Алабуги Старт”.

Наразі ці дописи видалено, але Orda.kz має скріншоти реклами “Алабуги Старт” у Telegram

Портрет цільової аудиторії виглядав так: дівчата з невеликих міст або сіл, переважно малоосвічені, з родин із малим достатком або нижчим за середній.

У піарників “Алабуги” з’явилася ідея відправити дівчат-блогерів із Казахстану в російську ВЕЗ, щоб вони показали підписникам, що навчальному закладу можна довіряти. При цьому перевагу віддавали регіональним блогерам, переважно казахомовним. Багато хто погодився (мабуть, не знаючи про те, куди саме запрошують студентів). Але за “цінником” підійшла лише одна з блогерів.

Казахстанка погодилася вирушити в “Алабугу”, але поїздка зірвалася. У підсумку дівчина все-таки виклала ролик із рекламою ОЕЗ в Instagram, але не виїжджаючи з рідного міста. Через деякий час вона видалила його зі сторінки.

Промо-контент “Алабуги Старт” розсилали в студентські пабліки, у коледжах поширювали буклети з рекламою програми. До просування залучали популярних серед молоді артистів (наприклад, російську співачку Інстасамку).

Зараз рекламний відділ “Алабуги” знову активізувався. Не дивно, попереду сезон вступу абітурієнтів до вишів. Дедалі частіше стали з’являтися пости в соціальних мережах із підлітками, які проходять гру Business cats. Це придумане в “Алабузі” вступне випробування.

Щоб вступити до коледжу, достатньо “виростити здорових котиків і вигідно їх продати, стати успішним продавцем на ринку і заробити більше за інші магазини”, йдеться в повідомленні “Алабуга Політех”.

“Для того щоб вступити в “Алабуга Політех”, важливо лише одне – пройти бізнес-симуляцію Business cats. “Алабуга Політех” – унікальний освітній центр з підготовки кваліфікованих робітничих кадрів потужністю 10 тис. осіб на рік”,таку рекламу опублікувала у Facebook одна зі шкіл у Киргизстані.

Рекламна кампанія “Алабуги” – не просто піар, а гра на межі. Тут сплелися збройовий бізнес, трудова міграція, агресивний патріотизм і маркетинг на стероїдах. “Пора повертатися додому”, – написано на блакитному тлі в Нью-Йорку. Тільки от додому – це куди?

Дівчат заманюють на підприємство зі збирання бойових дронів уже два роки, про це добре відомо, у Мережі є одразу кілька докладних журналістських розслідувань про суть цього проекту. Чому ж тоді ЗМІ, яке вважає себе незалежним, йде на величезні репутаційні ризики, розміщуючи рекламу програми “Алабуга Старт”? Чи могли казахстанські журналісти не знати, куди кличуть працювати дівчат, які ледь закінчили коледж? Можливо, їх ввели в оману? Або ж для деяких ЗМІ, як для римського імператора Веспасіана, гроші не пахнуть?

Автори: Микита ДробниАліна Пак

Like
Tweet
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Забирати справу Чернишова не буду, тому що це незаконно – такою була моя позиція, – Кравченко
24tv
2025-07-23T12:06:12Z
Скандальний закон №12414: Кравченко анонсував підготовку змін
TSN
2025-07-23T12:06:12Z
Генпрокурор: НАБУ та САП залишилися незалежними. Я ніколи не вживав повноваженнями
Лига
2025-07-23T12:03:56Z
Загроза для євроінтеграції України – прямий наслідок дій влади
Лига
2025-07-23T12:03:54Z
Шлях до миру або нової ескалації: чи може Росія розпочати наступ у найнебезпечніший момент
TSN
2025-07-23T12:03:25Z
Глава МЗС Чехії - Сибізі: підтримка України – не карт-бланш для будь-яких дій уряду
Европейская правда
2025-07-23T12:03:10Z
Агентство з ядерної зброї США стало мішенню хакерської атаки через вразливість у Microsoft SharePoint, — Bloomberg
Детектор М
2025-07-23T11:57:22Z
Закон про обмеження повноважень НАБУ і САП набув чинності: текст документа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T11:54:48Z
"Нестандартна ситуація": під Києвом переплутали парашутиста з "Шахедом"
Фокус
2025-07-23T12:06:19Z
Прогноз погоди у Харкові на 10 днів: синоптики розповіли, чого чекати
Политека
2025-07-23T12:00:32Z
У Києві блогери знімали фейкові затримання у поліцейській формі
Детектор М
2025-07-23T11:57:46Z
СБУ повідомила про заочну підозру російським генералам, які командували обстрілами правобережжя Херсонщини
Украина Криминальная
2025-07-23T11:54:42Z
У Рівному зафіксували випадок тропічної малярії
УкраинФорм
2025-07-23T11:42:50Z
Екологічно та прибутково: стародавнє родовище солі готують до запуску
Хвиля
2025-07-23T11:42:00Z
"Наслідки дуже негативні": російські ДРГ прориваються у велике місто
GlavRed
2025-07-23T11:27:15Z
Водна криза на тимчасово окупованій Донеччині сягнула критичного рівня - ЦПД
УкраинФорм
2025-07-23T11:27:12Z
Гороскоп на завтра 24 липня: Терезам - безпідставний конфлікт, Левам - удача
GlavRed
2025-07-23T11:27:09Z
Білий цукор зводить з розуму бактерії в кишківнику: вони буквально починають змінювати свою ДНК
Фокус
2025-07-23T11:15:19Z
Впоратися з проблемою легко: що робити, якщо натирає взуття
24tv
2025-07-23T11:09:19Z
Нова хвиля кору: МОЗ попереджає про стрімке зростання випадків
24tv
2025-07-23T10:48:27Z
Туристи з наркотиками паралізують Ібіцу: швидка допомога зривається з викликів
Фокус
2025-07-23T10:00:35Z
"Порішати" інвалідність стало важче, та все ще можливо: що не так з реформою МСЕК
Telegraf
2025-07-23T08:33:58Z
5 найнебезпечніших психологічних міфів про схуднення, які заважають вам жити
24tv
2025-07-23T08:27:43Z
ВООЗ занепокоєна новим спалахом вірусу у світі
iPress
2025-07-23T07:33:48Z
Яка дешева риба не містить ртуті, але має найкорисніший склад
24tv
2025-07-23T07:30:04Z
Японія передала для столичних лікарень сучасне реабілітаційне обладнання
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T06:36:44Z
Нізащо не садіть тут гортензії: популярні місця, які вбивають кущі
24tv
2025-07-23T11:48:36Z
Яка бабуся несправжня: тільки "геній головоломок" здогадається
GlavRed
2025-07-23T11:39:43Z
Звичайний рейс перетворився на угоду: пасажиру заплатили за пересадку
Фокус
2025-07-23T11:36:36Z
Які кухонні дошки кращі для щоденного використання: пластикові чи дерев’яні
TSN
2025-07-23T11:36:07Z
Подумайте двічі: дизайнери назвали 5 предметів декору, які не варто купувати
24tv
2025-07-23T11:30:35Z
Ресторан на власній кухні: шоколадний мус з 3 інгредієнтів, який перевершить всі очікування
24tv
2025-07-23T11:18:37Z
На цю запіканку ви витратите лічені хвилини: що приготувати з сиру замість сирників
Telegraf
2025-07-23T11:15:30Z
Місячний календар стрижок на серпень 2025 року
GlavRed
2025-07-23T10:27:41Z
Золотисте курча з хрусткою скоринкою: не робіть цю помилку – і результат буде, як ніколи раніше
24tv
2025-07-23T09:48:45Z
"Забезпечив собі місце в пантеоні рок-богів": зірки з болем відреагували на смерть Оззі Осборна
24tv
2025-07-23T11:45:34Z
Історія, яка закохає у себе глядачів: в Україні стартували зйомки комедії із топовими акторами
24tv
2025-07-23T11:45:26Z
Блогерка Скальницька шокувала наслідками невдалої пластики грудей: фото до та після змін
TSN
2025-07-23T11:36:36Z
Телеканал «2+2» розпочав зйомки пригодницького серіалу «Виговський»
Детектор М
2025-07-23T11:31:12Z
Кладуть квіти та плачуть: як зірки та шанувальники прощаються з Оззі Осборном
Фокус
2025-07-23T11:30:58Z
Гастролював, щоб розплатитися: Оззі Осборн залишив після смерті величезний борг
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T11:27:25Z
Герой нового "Холостяка" несподівано показався під крапельницями: що з ним сталося
Фокус
2025-07-23T11:06:43Z
У пам’ять про загиблого добровольця Миколу Гордійчука видали вінілову платівку та зняли фільм
УкраинФорм
2025-07-23T10:57:36Z
Антоніна Хижняк закрутила новий роман і зробила зізнання: "Є близька людина"
TSN
2025-07-23T10:33:12Z
Частина трудового стажу "втрачається": чому українцям недораховують пенсію
Фокус
2025-07-23T12:06:10Z
Уряд Німеччини планує пришвидшити та спростити оборонні закупівлі
УкраинФорм
2025-07-23T12:00:05Z
Пара на весіллі шокувала своєю жадібністю: один з гостей розповів деталі "кошмарного свята"
Фокус
2025-07-23T11:51:44Z
Черногоренко йде з посади? Заява заступниці міністра оборони
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T11:36:32Z
Туреччина продемонструвала свою першу гіперзвукову балістичну ракету
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T11:36:05Z
Робота для пенсіонерів у Запоріжжі: де можна заробляти 15 тисяч в місяць
Политека
2025-07-23T11:31:59Z
У сучасному світі все активніше серед креативних дітей, тінейджерів та зірок накриває популярна “хвиля” You Tube та Tik Tok трендів. Українська блогерка та співачка NELLI також успішно розвивається в цьому напрямку.
FM-TV
2025-07-23T11:31:48Z
Нерухомість у Болгарії: рієлтор розповів, яке житло там скуповують українці
24tv
2025-07-23T11:30:27Z
Різниця може бути десятикратною: які професії обирає українська молодь, а які – потрібні країні
24tv
2025-07-23T11:30:27Z
У Києві затримали агента ФСБ, який створив мережу схронів з вибухівкою
УкраинФорм
2025-07-23T12:06:47Z
У Кривому Розі внаслідок атаки РФ пошкоджені спорткомплекс, церква та десятки будинків
УкраинФорм
2025-07-23T12:03:44Z
На Вінниччині розслідують смерть чоловіка під час затримання поліцейськими
УкраинФорм
2025-07-23T12:03:38Z
В Дніпрі біля банкомату вбили жінку: до кривавої розправи може бути причетна дитина
Telegraf
2025-07-23T11:48:46Z
​Літак потонув: ДБР невідкладно розпочало розслідування аварії Mirage-2000 на Волині
24tv
2025-07-23T11:45:53Z
На Херсонщині росіяни вдарили дроном по цивільному авто: двоє загиблих, ще двоє поранених
УкраинФорм
2025-07-23T11:42:36Z
Війська РФ обстріляли село на Херсонщині, поранена жінка
УкраинФорм
2025-07-23T11:36:51Z
У Києві підприємець незаконно захопив земельну ділянку та збудував на ній комерційний об’єкт під оренду
Украина Криминальная
2025-07-23T11:24:30Z
"Не спускають очей": що відбувається з членами екіпажу після звільнення на борту
Фокус
2025-07-23T11:15:53Z
В Україні випустили навчальний посібник з органічного землеробства
AgroPortal
2025-07-23T12:00:11Z
Обсяги Фонду підтримки енергетики України становлять понад €1 мільярд
УкраинФорм
2025-07-23T11:57:03Z
"Нафтогаз" взяв майже 5 мільярдів у "Приватбанку": куди підуть кошти
24tv
2025-07-23T11:54:09Z
Велика трійка автовиробників із Детройту обурена угодою Трампа з Японією
Топ Жир
2025-07-23T11:48:57Z
Укрзалізниця змінила правила перевезення тварин
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T11:36:43Z
lifecell підвищив тарифи: скільки коштуватимуть дзвінки вже з 23 липня
GlavRed
2025-07-23T11:33:21Z
Російський "АвтоВАЗ" скорочує робочий тиждень через кризу: яка ситуація на авторинку
24tv
2025-07-23T11:30:31Z
ЄС готує єдиний пакет торговельних заходів проти США, що торкнеться товарів на 93 млрд євро
Европейская правда
2025-07-23T11:24:07Z
Війна, ШІ та ЄС: чого найбільше боїться український бізнес
Знай
2025-07-23T11:21:51Z
Фергюсон — новий конкурент Довбика на вістрі атаки Роми
Football.ua
2025-07-23T12:03:21Z
Визначені суперники жіночої збірної України у відборі на Євробаскет-2027
УкраинФорм
2025-07-23T12:00:11Z
Важкоатлетка Михалюк здобула три нагороди юніорського чемпіонату Європи
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T11:45:50Z
Чорна смуга триває: Костюк продовжила серію поразок, встановивши антирекорд кар'єри
24tv
2025-07-23T11:45:47Z
Визначився суперник «Дніпра» у кваліфікації Кубку Європи ФІБА
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T11:42:45Z
Визначився склад збірної України U-18 на чемпіонат Європи з баскетболу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T11:33:17Z
Боруссія Д і Ліон зацікавлені у трансфері Буонанотте
Football.ua
2025-07-23T11:27:39Z
Затверджено дати і час початку матчів другого туру УПЛ-2025/26
Football.ua
2025-07-23T11:01:49Z
Легенда боксу назвав єдиного боксера, з яким не потрібно битись Усику
24tv
2025-07-23T11:00:13Z
Чоловік потрапив до психлікарні через розмови з ChatGPT
24tv
2025-07-23T12:06:04Z
Виробники оперативної пам'яті вже тестують модулі DDR6 з рекордними частотами
InternetUA
2025-07-23T12:01:35Z
SpaceX запустила у космос два потужні супутники зв’язку
УкраинФорм
2025-07-23T11:48:31Z
Apple випустив iOS 26 beta 4 — що нового
InternetUA
2025-07-23T11:46:00Z
Microsoft випустила оновлення для Windows 11 з функціями на базі ШІ
InternetUA
2025-07-23T11:31:52Z
В Італії археологи виявили недоторкану етруську гробницю віком 2600 років
ZN UA
2025-07-23T11:24:24Z
У Єллоустоуні вперше за 80 років виросло нове покоління осик: причиною тому повернення хижака
Фокус
2025-07-23T11:21:43Z
Астрономи виявили планету розміром із Землю біля близької зірки: у чому її особливість
Фокус
2025-07-23T11:06:39Z
Meta полює на ШІ-розробників та готова платити їм мільярди доларів
InternetUA
2025-07-23T11:01:29Z
На європейський ринок виходить доступний клон Range Rover від Chery
Фокус
2025-07-23T12:00:38Z
Найшвидший електричний: кросовер Opel Mokka GSE показали офіційно
AutoGeek
2025-07-23T11:42:30Z
Chevrolet анонсував випуск нового кросовера початкового рівня
AutoCentre
2025-07-23T11:04:38Z
Geely показала новий кросовер за $13 000
AutoCentre
2025-07-23T11:04:19Z
Isuzu D-MAX EV: власний «Cybertruck» з 263 км ходу на одному заряді та майже такою ж ціною
ITC
2025-07-23T10:52:26Z
Найдивніший мікрокар гордо носить бантик та циліндр, не соромлячись свого вигляду
Топ Жир
2025-07-23T10:48:13Z
Популярний гібрид: кросовер Toyota Corolla Cross оновили
AutoGeek
2025-07-23T10:42:30Z
Користувачі тепер вважають автомобілі Tesla найменш надійними
24tv
2025-07-23T10:33:19Z
Ціна $16500 і великий багажник: Hyundai показала сімейне авто для українських доріг
Фокус
2025-07-23T10:15:02Z