/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F5f3ed36d2e51d0e77cdad03431c8811e.jpg)
Окремий страх при обстрілах. Чи потрібно публікувати фото загиблих і як це робити етично
"Якщо прилетить у мій будинок, і моє голе закривавлене тіло діставатимуть з-під завалів, я б не хотіла, щоб мене в цей момент фотографував Малолєтка чи хтось інший із зіркових фотографів". Письменниця та режисерка Ірина Цілик після страшної ночі 24 квітня порушує питання про етичність публікації фото загиблих.
Я побачила щойно інший пост, а хотіла написати те саме — слово в слово. Сплю майже зовсім роздягнена, не можу спати в одязі, плювати на все. Так от, якщо прилетить в мій дім, і моє голе закривавлене тіло діставатимуть з-під завалів, я б не хотіла, щоб мене в цю мить фотографував Малолєтка чи будь-хто інший із зіркових фотографів. Я розумію, що вони не почують ці мої слова. І я не можу заборонити їм нічого. Але є якісь дуже тонкі речі… Щось про повагу до людської гідності, приватності тощо.
Часом межі прийняття таких рішень дуже розмиті. Зняти? Не зняти? Показати іншим? Чи ні? Хто вирішує, які з кадрів, де можна впізнати конкретну людину у момент її найбільшої вразливості, годяться для публічності, а які "це вже занадто"? Але мало ж би хоч щось підказувати серце, ні?
Це чийсь син або донька. Батько або мати. Колега з роботи. І так далі. Ви б хотіли, щоб вашу близьку людину, яка не могла сказати фотографу "ні" під час зйомки, показали всьому світу саме в ТАКОМУ вигляді?
UPD. Ну і завжди можна принаймні заблюрити обличчя.