/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F419%2F7864d4a40177325a5b3c6fd414fa82bd.jpg)
Politico: в адміністрації Трампа протистоять планам Віткоффа зняти енергетичні санкції з Росії
В адміністрації Дональда Трампа немає єдності стосовно зняття енергетичних санкцій з РФ, запроваджених через повномасштабне вторгнення в Україну.
Про це йдеться у публікації Politico, повідомляє "Європейська правда".
П'ять осіб, обізнаних з перебігом обговорень, повідомили виданню, що в Білому домі обговорюють скасування санкцій проти російського газопроводу "Північний потік-2" та, можливо, інших російських активів в Європі в рамках дискусій про припинення війни між Росією та Україною.
Як повідомили джерела, близькі до переговорів, головним прихильником скасування санкцій є спеціальний посланник Стів Віткофф.
Він доручив своїй команді скласти перелік усіх енергетичних санкцій, які США ввели проти Росії в рамках цих зусиль, повідомили два джерела.
У спільній заяві, опублікованій Білим домом, держсекретар США Марко Рубіо і Віткофф заперечили, що обговорення пом'якшення санкцій відбувалися.
"Це неправда.
Жоден з нас не мав жодних розмов про скасування санкцій проти Росії в рамках мирної угоди з Україною.
Це абсолютно вигадана і безвідповідальна інформація від Politico, п'ятисортного видання.
Якщо у них є хоч крапля журналістської чесності, вони повністю спростують цю вигадку", – йдеться в їхній заяві.
Інше джерело повідомило, що, хоча Віткофф висунув ідею скасування санкцій у сфері енергетики, вона поки що не знайшла широкої підтримки в Білому домі, а Рубіо намагається зірвати її реалізацію.
Серед противників цієї ідеї не тільки Рубіо, а й міністр внутрішніх справ Даг Бергам, який також є головою Ради з енергетичного домінування Білого дому, повідомили джерела, знайомі з ходом дискусії.
Деякі посадовці в американському уряді вважають, що Віткофф був введений в оману Росією щодо масштабів економічних можливостей для США у відновленні ділових зв'язків з Росією, повідомило інше джерело, ознайомлене з цим питанням.
"У Білому домі точиться внутрішня дискусія між прихильниками енергетичного домінування – Бергамом, який хоче відкрити ринки для американського СПГ, – і Віткоффом, який прагне наблизитися до Росії", – розповів виданню один із співрозмовників.
Відновлення Росією статусу головного постачальника енергоносіїв до Європи стане "кривавою ванною для американських виробників (нафти і газу)", додав він.
ЗМІ раніше повідомили, що німецький друг глави Кремля Владіміра Путіна з часів роботи в таємній поліції Штазі Маттіас Варніг лобіює у США перезапуск "Північного потоку-2".
Коментуючи це повідомлення, у Єврокомісії зазначили, що проєкт будівництва газопроводу "Північний потік-2" не становить спільного інтересу для держав Європейського Союзу.