Америка хотіла б мовчазної згоди на одноосібне визнання нею окупації Криму
США справді не вимагали від України визнання Криму російським. Вони хотіли, щоб Україна та країни Європи погодилися з тим, що США самостійно визнають Крим російським. А, отже, більшість санкцій проти Росії, запроваджених у відповідь на анексію Криму, буде скасовано
Чи можуть з цим погодитися Україна та європейські країни? Звісно, ні. Таке рішення з боку США відкрило б "ящик Пандори" — у світі є багато територій, на які можуть зазіхнути сильніші сусіди.
Європа добре розуміє, що її ворог — Росія. Окрім того, Європа не може погодитися з тим, що стратегічні цілі НАТО визначаються бізнесовими інтересами Трампа та його оточення. Це для неї абсолютно неприйнятно.
Отже, якщо США в односторонньому порядку визнають Крим російським, це означатиме розрив із Європою, перехід на бік Росії та відмову від ролі гаранта демократії у світі.
Чи готова Америка до такого? Ні. США надто слабкі без підтримки Європи, а американське суспільство не підтримає такої політики свого уряду. Саме тому цей уряд і нервує через негативне сприйняття його "миротворчої" політики країнами Європи та Україною.
Читайте також: Чи має сенс продовження переговорів?
Що має зробити Україна зараз? Нагадати світу про геноцид кримськотатарського народу, його долю, визнати кримськотатарську національно-територіальну автономію. Це допоможе світові зрозуміти, чому анексія Криму є абсолютно неприйнятною.
Треба зміцнювати європейсько-українську співпрацю та інтеграцію. У зовнішній політиці президент Зеленський діє загалом грамотно, але у внутрішній політиці, переслідуючи опозицію й обмежуючи свободи, гальмує європейську інтеграцію. Так само як Європа не приймає визнання Криму російським, вона не прийме й авторитарний режим у свого союзника.
Мир можливий лише тоді, коли буде встановлене всеосяжне перемир’я, в Україну зайдуть стабілізаційні європейські війська, а за столом переговорів опиняться Україна, Європа, США та Росія.
У нас є добрий шанс вистояти й перемогти, якщо разом не робитимемо помилок.
Джерело
Про автора. Микола Княжицький, журналіст, народний депутат України
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів чи колонок.