Україна та Молдова викрили схему збуту психотропів під виглядом таблеток для схуднення
Правоохоронці України та Молдови спільно викрили злочинну організацію, що займалася поширенням психотропних речовин, замаскованих під таблетки для схуднення. Про це повідомляється на сайті Хмельницької обласної прокуратури.
- За процесуального керівництва Хмельницької обласної прокуратури повідомлено про підозру дев’яти особам за фактами створення, керівництва злочинною організацією та участі у ній, а також незаконного придбання, зберігання, перевезення та збуту психотропної речовини (ч. 1, 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 307 КК України). Прокуратура Республіки Молдова повідомила про підозру ще двом громадянам країни, які входили до складу угруповання., - йдеться в повідомленні.
За версією слідства, у квітні 2024 року мешканка Хмельниччини організувала угруповання, яке займалося збутом сибутраміну у складі таблеток для схуднення. До схеми вона залучила двох молдовських знайомих для закупівлі та доставки препарату до кордону України. Інші учасники з Хмельницького, Києва, Рівного, Чернівців і Вінниці займалися перевезенням та продажем психотропів.
Зафіксовано 13 тяжких злочинів, пов'язаних з діяльністю групи. Під час обшуків вилучено понад 150 тисяч таблеток, автомобілі, техніку та записи. Організаторку та трьох її спільників взято під варту, решта учасників перебувають під домашнім арештом.
Досудове розслідування ведеться слідчим управлінням за підтримки Управління боротьби з наркозлочинністю ГУНП у Хмельницькій області та співробітників СБУ
- 20 березня в Україні викрили канал постачання психотропів з Польщі - продавали в магазинах та на АЗС.
- 3 січня у Нацполіції повідомили, що у Черкасах судитимуть членів наркокартелю, який заробляв понад 40 мільйонів гривень щомісяця.
- У грудні 2024 року з Німеччини екстрадували українця, який організував мережу нарколабораторій у Рівному.