MY.UAНовини
Випадок Єви: про що мовчать мами, які виховують дітей з інвалідністю
Випадок Єви: про що мовчать мами, які виховують дітей з інвалідністю

Випадок Єви: про що мовчать мами, які виховують дітей з інвалідністю

Коли в родині народжується дитина з інвалідністю, життя мами змінюється докорінно. Вона фактично назавжди "прикута" до дитини, яка потребуватиме її уваги, любові та постійного догляду 24/7. Часто така мама втрачає себе й можливість для самореалізації.

До цього додаються й фінансові виклики: дороге лікування, без якого інвалідність може прогресувати. Тож турбота про належну якість життя дитини стає головним сенсом життя всієї родини.

Нія Нікель – голова ГО "Епіпросвіта" та громадська експертка МОЗ, і вона ж – одна із мам, яка виховує дитину з інвалідністю. Її донечка Єва має церебральний параліч (ЦП) та епілепсію. Діагнози проявилися, коли дівчинці було всього пів року.

Жінка присвятила своє життя тому, щоб втамувати біль своєї дитини, а також допомагати жінкам, які не з чуток знають, що це – коли дитина народжується особливою. Історію сім'ї про боротьбу за гідне життя Єви та виклики, з якими зіштовхується родина, – читайте на сайті 24 Каналу.

Її життя – важливіше за моє

Нія Нікель розповідає: коли народжується дитина з інвалідністю – мама ніби зникає. Якщо дитина здорова, то її розвиток має певні етапи: 3 роки – сепарація, 7 – школа, 17 – університет, 25 – одруження. Є орієнтовний план, коли мама поступово отримує більше часу для себе, самореалізації та власного життя.

У випадку Єви, якій ще до року поставили діагноз епілепсії та ЦП, усе інакше – вона завжди залежатиме від батьків. Її мама назавжди залишиться поруч і піклуватиметься про неї, як про маленьку дворічну дитину.

"Я пішла на компроміс: якщо вже шукаю "чарівну пігулку" для доньки, якщо прийняла, що її життя важливіше за моє, то цей шлях має мати сенс і я маю самореалізуватись. Єва – мій єдиний ресурс. Вона потребує багато, щоб зменшити біль і стрес. Це мене мотивує. А ще – небажання, щоб інші мами проходили через те саме", – каже Нія.

Нія під час вагітності / Фото із сімейного архіву

Жінка згадує, як під час вагітності мріяла, яку сукню носитиме донька, до якого садочка ходитиме, як закінчить престижний університет.

Але коли чуєш діагноз – і не просто епілепсія, а ще й ЦП – розумієш: вона не буде ходити, говорити, рухатися. Деякі діти з ЦП можуть, але не вона. Усі кришталеві мрії руйнуються, у голову лізуть дивні думки: "Виходить, у моєї доньки ніколи не буде першого побачення?". Абсурд – коли стоїть питання життя, а ти думаєш, що вона заміж не вийде,
– ділиться Нія.

Операція за 100 тисяч доларів і початок лікування

Подружжя було шоковане, коли дізналося про діагноз доньки. У пів року вони помітили, що Єва розвивається інакше. Знадобилося ще пів року обстежень і стаціонарного лікування, щоб поставити остаточний діагноз.

Нія з донькою провела в лікарні кілька місяців. Душ – раз на тиждень, часті епілептичні напади, безсонні ночі. На поверсі лежали інші мами з такими ж дітьми – усі по черзі заспокоювали своїх малюків, намагаючись полегшити їхній біль. Єві ставало лише гірше, а напади – сильнішими. Після невдалого лікування дівчинку повезли до ізраїльської клініки на операцію та відновлення.

Нія разом з донечкою / Фото із сімейного архіву

Тоді батькам уперше довелося збирати кошти на лікування доньки. В Ізраїлі знайшли лікарів, які змогли покращити її стан.

"Нам сказали, що потрібна операція. Було три тижні на підготовку і потрібно 100 тисяч доларів на саму процедуру. Ми з чоловіком були в шоці, збирати гроші – це мій найбільший страх. Ми змогли, але ця травма залишилася. Я щиро співчуваю всім, хто через це проходить", – ділиться Нія.

Це була операція наприкінці першого року життя Єви. Їй встановили стимулятор блукаючого нерва – VNS. Це пристрій, який "навчає" мозок правильному ритму. У тілі людини є свій ритм електроімпульсів, що відповідає за стабільність нервової системи. Коли цей ритм порушується – виникають "замикання", які й спричиняють епілептичні напади. Цей чип поступово вирівнює роботу мозку. Коли він "виявляє" наближення нападу, запускає "контрнаступ" – і зменшує його силу.

Це доказовий метод лікування епілепсії. Він підходить тим, кому не допомагають ліки. У випадку Єви – резистентна форма епілепсії, ліки не працюють, тому нам довелося робити цю операцію. Підготовка, операція і сам чип в Ізраїлі коштували приблизно 100 тисяч доларів,
– розповіла мама дівчинки.

Тоді в Україні до війни таку операцію робили лише у двох лікарнях – у Львові та Харкові. Її вартість становила близько 50 тисяч доларів. Родина бачила, що лікування в Києві лише погіршувало стан дитини, тому не зважаючи на гроші, поїхали в Ізраїль, аби не ризикувати життям донечки.

На той момент стан дитини був критичний. Ізраїль – єдина країна, яка нам швидко відповіла. Але зараз я не порадила б їхати туди. Наприклад, у Польщі такі операції роблять безкоштовно, якщо ви перебуваєте під соціальним захистом,
– зазначила Нія.

Цього року в Польщі їм безплатно замінили батарейку в чипі. Уся процедура тривала 4 дні: 2 дні на підготовку й операцію, ще 2 – на післяопераційний нагляд. Зазвичай чип змінюють раз на 7 років, але через часті напади у Єви – раз на 4 роки. Зараз уся родина живе в Польщі. Після повномасштабного вторгнення вони переїхали до Кракова.

Неможливо звикнути до болю дитини

Нія розповідає, що за сім років вони з чоловіком адаптувалися: догляд за дитиною з інвалідністю став частиною щоденного життя. Однак є речі, до яких неможливо звикнути.​

"Найважче – бачити, як дитині боляче. Напади стаються від 5 до 10 разів на день. Ми випробували всі інноваційні методи: різні ліки, підходи. Зараз вона приймає три препарати – медичний канабіс "Епідіолекс", користується стимулятором і дотримується кетодієти. Але напади все одно часті. Немає жодного дослідження, яке б свідчило, що найближчим часом ситуація зміниться", – ділиться Нія.​

Єва важить 21 кілограм. Вона не ходить. Її потрібно носити, купати, пересаджувати, тримати на руках. У Кракові родині трохи легше – місто більш пристосоване для людей з інвалідністю, ніж Київ.​

Тут усе продумано: є соціальні таксі, зручний громадський транспорт, спеціальні парковки, адаптований садочок. Але якщо я з донькою й цією вагою повернусь до Києва – навіть з дому не зможу вийти,
– сказала Нікель.​

У світі, за офіційною статистикою, близько 17% населення мають інвалідність. Багато країн намагаються інтегрувати цих людей у звичне життя. А в Україні – вони досі невидимі. Через бар'єри рідко виходять з дому, не відвідують школи, не можуть повноцінно розвиватися і працювати. Тому родина вирішила залишитися в Польщі. Доньці там комфортніше.

Нія згадує, як під час тривоги спускалася з 13-го поверху з Євою, її кріслом, котом у переносці та валізою з підгузками. Тоді з чоловіком вирішили: в умовах війни, коли ліки можуть не надійти вчасно, треба їхати в іншу країну.​

"Ми не повертаємось до Києва, бо дитина не зможе там навчатися. Мені запропонують лише домашню освіту. Ліки легально привезти теж не вийде. Абілітація – розкидана по всьому місту, фахівців бракує. Бомбосховища не пристосовані для людей з інвалідністю", – пояснює Нікель.

Лікарі казали: "Ти – винна, а чоловік герой"

Нія розповідає, що в нашому суспільстві дуже часто звинувачують мам дітей з інвалідністю. Такі історії вона чує щодня – і сама через це проходила. Коли вони з донькою лежали в лікарні, Нії постійно казали, що вона сама винна. Мовляв, під час вагітності стресувала, не пішла у декрет, а працювала – от і маєш на руках дитину з інвалідністю.

Чоловік приходив раз на тиждень, бо працював, щоб нас забезпечити. І що йому казали? Що він герой. Бо не кинув дитину і дружину,
– розповіла Нія.

Попри те, що вона була цілодобово з дитиною і надавала їй всю необхідну допомогу, все одно від лікарів чула самі звинувачення.

"Бо не берегла себе. А чоловікові – аплодисменти за те, що з'явився раз на тиждень", – розповідає Нія Нікель.

Єва ніколи не зможе говорити

Мама дівчинки розповідає, що життя її доньки зовсім не таке, як у більшості дітей. Єва не ходить і не рухається самостійно. Вона вміє однією рукою показати жест "ні" – стукає, як суддя молоточком. Не говорить, але через міміку виражає емоції. Відвідує спеціалізований садочок у другу зміну – після обіду.

Сьогодні не пішла – весь день спить. Думаю, ліки накопичилися в організмі, тому вже їх не даватиму. Іноді Єві потрібні тиша, спокій і сон. У садочку – інші діти з інвалідністю, вона з ними контактує. Не скажу, що це дружба, але вона спілкується своєю невербальною мовою – і її можна зрозуміти,
– каже Нікель.

Єва обожнює собак, а раніше дуже любила павуків. Котів не любить, але домашній кіт наполегливо виборює її любов – Єва поки що відштовхує його ногою. Їй дуже подобається їздити в авто й дивитися у вікно. Вона ніколи не кричить без причини – лише коли їй боляче під час чергового нападу.

Батько та мати разом з донькою / Фото із сімейного архіву

"Дуже любить смачно поїсти. Особливо – оселедець. Але в Польщі важко знайти не пересолений і без оцту. У Варшаві є "Чорноморка", а ми – в Кракові. Замовляємо друзям – вони привозять оселедець потягом. У нас такий собі "трафік оселедця" польською залізницею, бо Єва його обожнює", – усміхається мама.

Єву в садочку називають "ангелом у людському тілі". Водночас вона повністю залежна від батьків і потребує постійної уваги – 24/7. Напади часті. Вона не може самостійно сісти чи лягти, просить допомогти перевернутись.

Діти на вулиці не помічають її інвалідності. Питають, чому така доросла дівчинка у візку. Я пояснюю, що Єва ще вчиться ходити. Як хтось у дорослому віці вчиться малювати, так і вона. І цього пояснення дітям цілком достатньо,
– каже Нія.

Ймовірно, Єва ніколи не зможе говорити. Але є спеціальний пристрій – планшет із картинками, який відстежує рух очей. З його допомогою можна формувати речення. Єва вчиться на ньому, але говорити, як інші, вона не зможе.

Якісне життя для дівчинки

Щоб зменшити біль і стрес дитини, забезпечити їй комфорт – потрібно багато коштів. За підрахунками Нії, на місяць вони витрачають приблизно 123 тисячі гривень. Основна частина витрат – на інноваційне лікування, яке хоч трохи полегшує стан доньки.

Основні витрати передбачають:

  • фізичний терапевт – приблизно 18 000 гривень;

  • логопед – близько 10 000 гривень;

  • басейн – орієнтовно 7 000 гривень;

  • підгузки – близько 4 000 гривень;

  • кетодієта (олії, добавки) – ще 4 000 гривень.

Ці витрати можуть змінюватися залежно від потреб дитини, але завжди залишаються високими.

Це не всі витрати. Тут немає ані харчування, ані одягу, ані розваг, ані оплати садочка. Ці 120 тисяч – це лише ліки, басейн, ЛФК і фізіотерапія. Садочок, навіть зі знижкою, коштує 4 тисячі гривень на місяць,
– пояснює мама.

Одним із головних препаратів, який приймає Єва, є "Епідіолекс" – доказовий засіб на основі медичного канабісу для лікування епілепсії. Це британський препарат, дорогий, бо ще не має доступних аналогів. У Словаччині він коштує 1400 євро, в Італії та Іспанії – 1700, у Німеччині та Великій Британії – 2000. Але в усіх цих країнах його вартість компенсує держава.


Єва потребує багато уваги від батьків / Фото із сімейного архіву

"В Україні "Епідіолекс" недоступний. Його не можна придбати в аптеці, немає офіційного представництва. Україна просто не існує для його виробників", – каже Нія Нікель.

Вона пояснює, що існує близько 80 форм епілепсії. Для кожної – свої ліки або комбінації препаратів. В Україні легально можна придбати лише 30% необхідних засобів. Наприклад, дуже поширений "Фрізіум" (активна речовина Клобазам) у Європі продається за символічну ціну й компенсується державою. В Україні ж родина витрачає на нього близько 10 тисяч гривень на місяць. Якщо додати ще один препарат – сума зростає до 20 – 30 тисяч.

Ті, хто не може дозволити собі дорогі препарати, приймають дешевші, менш ефективні. Через це діти отримують важчу інвалідність і не можуть жити повноцінно. За даними ВООЗ, 70% людей з епілепсією, які отримують правильне лікування, можуть жити звичайним життям. В Україні – лише 20%. Решта через недоступність ліків отримують інвалідність,
– каже Нія.

Допомога родинам з дітьми з інвалідністю в Україні доволі широка. Наприклад, можна отримати 120 памперсів на місяць. Виплати за інвалідність з підгрупою А – близько 8000 гривень. Окремо є виплати за догляд – близько 2000 гривень. Ще можна отримати реабілітацію на суму 20 – 30 тисяч гривень, але лише раз на рік. Цього недостатньо, адже реабілітація має бути постійною.

"Можна отримати крісло колісне, але лише з переліку Мінсоцполітики. Це Excel-таблиця без фото, з назвами типу "1РХЗ75ФО". Тобто ти не знаєш, як виглядає візок, не можеш його приміряти. А дитина буде в ньому три роки. Як вибрати без примірки? Те саме – зі спецвзуттям і матрацами", – каже Нія Нікель.


Тато з Євою / Фото з сімейного архіву

Другий шанс для мам

Рік тому друг Нії не міг знайти працівників для компанії, що займається розміткою відеоданих для штучного інтелекту. Суть роботи проста – переглядати відео й позначати на ньому об’єкти: машини, номери, людей.

Я одразу подумала: це ж ідеальна робота для мам дітей з інвалідністю,
– каже Нікель.

Такі мами не можуть працювати поза домом, але мають уважність, рутину й високу відповідальність. Їм достатньо комп'ютера, інструкцій і доступу до відео. Вони можуть поєднувати догляд із роботою, заробляти й відчувати себе не лише "мамами біля ліжка", а фахівчинями, які реалізуються і соціалізуються.

Ми вже працевлаштували 10 мам. Комусь купили ноутбук, інші мали свої. Навчили – і вони почали заробляти та втілювати свої мрії,
– розповідає Нія Нікель.

Одна з жінок зізналася, що з першої зарплати здійснила давню мрію – поїхала в Карпати. Інша вперше за довгий час почувалася не самотньою: була людина, яка підтримувала й підказувала, що потрібно робити. Для багатьох це стало ковтком свіжого повітря.

Після успішного старту першого проєкту, громадська організація запустила ініціативу "МамВорк" – програму кар'єрного консультування для мам дітей з інвалідністю. Тут жінкам допомагають скласти резюме, пройти пробну співбесіду та впевнено повернутися на ринок праці.

"Я дуже цим пишаюся: вже відбувся другий випуск, і мами починали працювати ще під час курсу. З кожного набору щонайменше 30 жінок або знаходять роботу, або відкривають власну справу. Мами, які по 10 – 12 років сиділи вдома, раптом розуміють: можна і доглядати, і працювати. Вони надзвичайно вмотивовані – і це відчувають роботодавці", – розповідає Нія Нікель.

За її словами, всі роботодавці, з якими співпрацювали, говорили: "Від ваших мам йде світло". Бо ці жінки справді цінують можливість бути корисними, самореалізовуватись і заробляти.

Наразі команда очікує на відповідь чеського фонду People in Need, де "МамВорк" може стати частиною великої програми підтримки.

Виграють усі, бо дитина отримує необхідну допомогу, адже мама має дохід, може купити ліки чи оплатити реабілітацію. Сама мама соціалізується, має колег, подруг і спільноту. Жінки обмінюються порадами, діляться досвідом, проходять безплатне навчання.

Навіть для держави це вигідно: інвестує 500 доларів – а отримує платника податків на роки. Ми допомагаємо людям вийти з залежності від виплат,
– підсумовує Нікель.

Днями громадська організація оголосила новий набір для мам – і лише за дві доби зареєструвалися майже 300 жінок, які шукають роботу. Це більше, ніж очікувала Нія, однак вона вирішила не відмовляти нікому, а розширити проєкт.

Головна мета громадської організації та Нії – покращити життя дітей з інвалідністю та допомогти їхнім матерям стати більш самостійними. Щоб вони якнайменше потрапляли в ситуації, коли не можуть придбати дитині необхідні ліки та змушені звертатися по допомогу до інших.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
10 вещей, которые никогда не понадобятся в поездках: советы, которые помогут собрать чемодан
Знай
2025-07-26T15:21:26Z
Гороскоп на 27 июля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-07-26T16:51:34Z
Гороскоп на сегодня 25 июля: сопротивление Тельцов, уязвимость Раков и разочарование Рыб
Знай
2025-07-25T01:45:56Z
Прекрасная идея для питательного завтрака: сохраняйте рецепт испанской фритаты
Gazeta UA
2025-07-27T05:27:33Z
Эта популярная подкормка может погубить ваши помидоры: чем и когда нельзя поливать
Telegraf
2025-07-27T05:06:57Z
Въезд в США обрастает налогом в $250: как новый сбор усложнит въезд иностранцам
UAToday
2025-07-22T16:06:01Z
С хрустящей корочкой и мягкая внутри: хитрость кулинаров, которая поможет идеально пожарить картошку
Gazeta UA
2025-07-20T09:30:22Z
Украинец показал "самое красивое озеро", где размываются границы фантазии и реальности
Фокус
2025-07-27T05:00:34Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
"Главная ведьма Украины" рассказала, как занималась любовью со священником из Лавры
Фокус
2025-07-15T11:00:40Z
Анджелина Джоли после громкого развода закрутила роман с бывшим любовником: кто он — СМИ
TSN
2025-07-26T15:18:52Z
Она "разрывала" все чарты в 2018-м: какая украинская песня собрала 480 миллионов просмотров на YouTube
Telegraf
2025-07-27T05:06:44Z
Я сам бы это не надел: интервью с дизайнером Зеленского Виктором Анисимовым
Telegraf
2025-07-27T05:00:59Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Как вода с медом с утра повлияет на здоровье: вы удивитесь
TSN
2025-07-20T09:09:20Z
Лишь два стакана в день этого сока нормализует высокое артериальное давление
Comments UA
2025-07-23T17:06:12Z
В Японии разрешили выращивать человеческие эмбрионы из стволовых клеток
Новости Украины
2025-07-26T15:48:09Z
Почему петрушка должна быть в рационе каждого: девять причин
Gazeta UA
2025-07-27T05:45:58Z
Безуглая призналась, что имеет синдром Аспергера: что это за расстройство спектра аутизма
Comments UA
2025-07-27T05:15:17Z
Как распознать «тихий» инфаркт
UAToday
2025-07-26T16:51:32Z
Как заставить помидоры покраснеть: действенные способы
Gazeta UA
2025-07-21T15:33:32Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Сербия назвала условие поддержки санкций ЕС против России
Корреспондент
2025-07-25T12:33:17Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
Россия готовится к более масштабным ударам по Украине — ISW
TSN
2025-07-27T05:54:55Z
Израиль объявит паузу в военных действиях в Газе для доставки гуманитарной помощи
Лига
2025-07-27T05:54:33Z
Зеленский утвердил закон против независимости НАБУ и САП, несмотря на предупреждения ЕС
Европейская правда
2025-07-22T23:09:08Z
Завтра правительство Шмыгаля представит важные решения для украинцев
TSN
2025-07-13T20:36:33Z
Украина получила неожиданного союзника в Белом доме: на Западе озвучили детали
Comments UA
2025-07-15T13:04:10Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
Какие слова никогда не произнесут россияне
Gazeta UA
2025-07-27T05:48:55Z
Правительство выделило 300 млн грн в поддержку университетов в прифронтовых регионах
Апостроф
2025-07-27T05:18:03Z
Украинских школьников за границей ждет дискриминация: учителя протестуют против новых правил МОН
Знай
2025-07-20T09:21:24Z
В жизнь ворвутся проблемы и потеряете счастье: что нельзя делать 17 июля, приметы
GlavRed
2025-07-16T14:28:42Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Полиция нашла женщину, которая в метро Киева кричала пророссийские лозунги
Корреспондент
2025-07-19T11:54:06Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
Россия содрогалась от взрывов: где горит стратегический объект после ударов дронов
Comments UA
2025-07-27T05:54:38Z
Дроны атаковали подстанцию в Волгоградской области: повреждена железная дорога
Апостроф
2025-07-27T05:36:16Z
Россияне сообщают о взрывах в Подмосковье
Корреспондент
2025-07-18T03:45:47Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
Дончане будут платить за пустые краны: вода исчезает с оккупированной части региона. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-27T05:54:22Z
На Покровском направлении враг атакует малыми, но бесконечными волнами
Новости Украины
2025-07-27T05:24:51Z
В сердце Украины заметили пушистых "гостей": они способны нападать на людей
Telegraf
2025-07-15T22:31:21Z
В ВСУ заявили о восстановлении позиций в Запорожье
Корреспондент
2025-07-19T17:09:12Z
Партизаны взорвали важный железнодорожный маршрут оккупантов под Тулой
Корреспондент
2025-07-20T09:39:39Z
Надя Дорофеева показала фото с Усиком после блестящего боя и поделилась впечатлениями от встречи
TSN
2025-07-20T09:09:19Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Заяс одержал победу над Гарсией в борьбе за титул WBO
Корреспондент
2025-07-27T05:09:04Z
Вратарь сербской сборной станет игроком Наполи
Корреспондент
2025-07-26T21:42:37Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Пятилетняя Регина покорила Говерлу: самая молодая рекордсменка Украины без посторонней помощи
Comments UA
2025-07-26T21:24:56Z
Дьекереш отметил особую радость от перехода в Арсенал
Корреспондент
2025-07-26T21:15:58Z
Сметанина назначена и.о. генерального директора Укроборонпрома
Корреспондент
2025-07-22T19:18:36Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Доплаты к пенсии: на какую сумму могут рассчитывать пенсионеры в 70 лет
Знай
2025-07-16T18:07:28Z
"Укрзалізниця" добавила несколько пассажирских поездов на август
ZN UA
2025-07-27T05:52:28Z
Украина готовится к зиме: кто не останется без света при отключениях
Хвиля
2025-07-27T04:30:25Z
Из-за новых налогов для добытчиков без работы могут остаться десятки тысяч человек – глава Федерации
Апостроф
2025-07-16T15:57:45Z
Сезон арбузов в Украине: что нужно знать, чтобы не купить "нитратный коктейль"
Знай
2025-07-13T10:51:02Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
Почему вода в океане солёная, а в озёрах и реках - нет: ответ вас может удивить
UAToday
2025-07-26T16:51:54Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Circana: Для успеха разработчикам нужно выпускать игры везде, геймеры не бросают любимые платформы ради чужих эксклюзивов
GameMag
2025-07-27T05:04:32Z
Выпустят сразу несколько моделей: Apple запускает глобальное обновление линейки iPhone
Знай
2025-07-27T04:51:44Z
Ученые выяснили, безопасны ли электронные сигареты во время беременности: исследование впечатляет
TSN
2025-07-27T04:21:03Z
Археологи открыли нетронутую гробницу этрусков
Gazeta UA
2025-07-26T22:42:13Z
Вы удивитесь, насколько это просто: как увеличить время автономной работы любого iPhone - простой трюк
Знай
2025-07-26T18:51:11Z
Google представил ИИ-инструмент, который может расшифровывать древние тексты
UAToday
2025-07-26T16:51:59Z
На разгадку есть15 с. Попробуйте найти в головоломке странное авто
Gazeta UA
2025-07-26T07:36:54Z
В Украине распространяется новая опасная афера: автовладельцы под угрозой
Знай
2025-07-26T02:51:44Z
Renault обновила сверхбюджетный микровэн Triber
Корреспондент
2025-07-25T19:06:04Z
Китайские компании удвоили долю на европейском автомобильном рынке
Корреспондент
2025-07-25T17:27:31Z
Kia раскрыла детали модульного электрического грузовика PV5
Корреспондент
2025-07-25T17:24:28Z
Электромобиль Zeekr получил идеальную версию для украинских условий
Фокус
2025-07-25T15:57:19Z
В интернете показали редкий и малоизвестный спортбайк Citroen 80-х
Фокус
2025-07-25T15:00:33Z
Эти привычки вождения могут увеличить расход топлива до 40%
Знай
2025-07-25T09:51:54Z
В Украине упал спрос на бензиновые автомобили
Корреспондент
2025-07-25T09:33:51Z