MY.UAНовини
25 квітня - яке сьогодні свято, що не можна робити, все про цей день
25 квітня - яке сьогодні свято, що не можна робити, все про цей день

25 квітня - яке сьогодні свято, що не можна робити, все про цей день

25 квітня у світі відзначають Всесвітній день боротьби проти малярії, Всесвітній день пінгвінів, Міжнародний день ДНК, а також - Міжнародний день секретаря та День перукаря. Віряни вшановують пам’ять апостола і євангелиста Марка. До нового року залишається 250 днів.

Яке сьогодні церковне свято

Сьогодні, 25 квітня, віряни святкують день пам’яті апостола і євангелиста Марка. Марк народився в Єрусалимі, ймовірно, близько 5-10 року н.е. Його мати, Марія, була однією з перших християнок, і саме її будинок, як припускають, служив місцем для молитви й зборів ранніх християн. Він, ймовірно, був родичем апостола Варнави, що сприяло його знайомству з іншими апостолами, зокрема з Павлом.

Марк супроводжував Павла та Варнаву під час їхніх місіонерських подорожей, але через певні обставини (ймовірно, через молодість або слабкість духу) він залишив їх під час першої місіонерської подорожі. Однак після певного часу він знову став співпрацювати з апостолами, зокрема, з Петром, якого він був вірним учнем.

Євангеліє від Марка, ймовірно, було написано близько 65-70 років н.е. Вважається, що це перше з чотирьох канонічних Євангелій, і воно значною мірою вплинуло на інші дві синоптичні євангелії — від Матвія і Луки. Євангеліє Марка вважається найбільш лаконічним і прямим серед усіх чотирьох, з акцентом на діяння Ісуса, його чудеса та страждання.

Після того як Марк написав своє Євангеліє, він продовжив місіонерську діяльність. Згідно з християнською традицією, Марк проповідував у різних регіонах, зокрема в Єгипті, де заснував церкву в Олександрії. Він був першим єпископом Олександрії і послужив фундаментом для розвитку християнства в Єгипті.

Марка зазвичай вважають мучеником. За традицією, він був убитий у Олександрії близько 68 року н.е. в період переслідування християн. Він став святим і покровителем Венеції, де його мощі були перевезені 828 року, і в пам’ять про нього венеціанці побудували знаменитий собор Святого Марка.

Що не можна робити 25 квітня

  • Не можна займатися будь-яким рукоділлям — вироби не вийдуть вдалими.
  • Краще не відправлятися в подорожі — невдалий для цього день.
  • Забороняється сваритися і лихословити — довго не зможете помиритися.

Народні прикмети і традиції на 25 квітня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, тепло на 25 квітня — до теплого літа; холодна погода 25 квітня — до холодного літа; якщо 25 квітня йде дощ — літо буде дощовим; якщо цього дня багато квітів розцвітає — рік буде врожайним; ясний та безхмарний день 25 квітня — до сухого і спекотного літа; туман на 25 квітня — до негоди.

В народі 25 квітня носило назву Василь Парильник. Назва “Парильник” має своє коріння в народних уявленнях про цей період року. 25 квітня — це час, коли починає припікати сонце і температура підвищується. Це день, коли природа активно розвивається, і багато селянських робіт пов’язано з підготовкою до майбутнього врожаю, оранням та іншими польовими справами.

Як назвати дитину, яка народилася 25 квітня

Сьогодні іменини святкують Василь, Марк, Сергій та Ніка. Талісманом людини, народженої 25 квітня, є гранат. Це цінний мінерал, що вирізняється глибоким червоним відтінком. Із давніх часів вважалося, що він є символом пристрасті і здатен сприяти своєму власникові в пошуках справжнього кохання.

Історичні події 25 квітня

4241 до н.е. — в Стародавньому Єгипті почали використовувати календар з роком у 365 днів.

1154 — мусульманські війська Нур ад-Діна захопили Дамаск.

1185 — війська опозиції розгромили імператорську армію в битві при Данноура (Японія). 7-річний імператор Антоку намагався втекти з поля бою, але втопився в морі через важкий меч, символ імператорської влади.

1498 — в Ризі засновано «Братство чорноголових», яке відігравало помітну роль в житті міста. Його членами могли бути виключно неодружені німецькі купці. Раніше своїм покровителем вони вважали святого Георгія, але потім змінили на святого Маврикія, котрий був чорношкірим. Звідси і назва членів Братства.

1507 — німецький картограф і географ Мартін Вальдземюллер назвав новий, недавно відкритий континент Америкою на честь Амеріго Веспуччі, дослідника Нового Світу; Вальдземюллер надрукував тисячу примірників карт світу з назвою «Америка» поверх нового континенту.

1547 — найбільшою пожежею спалена Москва.

1607 — під час вісімдесятирічної війни голландський флот знищив іспанську ескадру, що стояла на якорі в битві при Гібралтарі. В ході бою загинув голландський адмірал Якоб ван Хеемскерк.

1626 — у ході Тридцятилітньої війни відбулась битва під Дессау. Генерал Альбрехт Валленштейн, командувач армією імператора Фердинанда II, розбив данське військо під керівництвом графа Ернста фон Мансфельда.

1644 — селянська повстанська армія під керівництвом Лі Цзичена практично без бою увійшла в Пекін, столицю імперії Мін. Незадовго перед цим імператор Чжу Юцзянь покінчив життя самогубством — він став останнім з династії Мін.

1660 — установчі збори вирішили повернути англійський престол Стюартам.

1707 — у ході війни за іспанський спадок, біля містечка Алманса французько-іспанська армія під проводом герцога Бервіка розгромила португальсько-англійсько-голландські війська графа Голуея. Як результат, більша частина східної Іспанії перейшла до рук Бурбонів.

1719 — вихід в Лондоні першого видання роману Данієля Дефо «Життя і дивовижні пригоди Робінзона Крузо».

1781 — у ході війни за незалежність США британські війська захопили Пітерсбург (Вірджинія, США).

1783 — в Анноне (Франція) брати Монгольф'є запустили першу повітряну кулю з вантажем, який дорівнював вазі дорослої людини, куля об'ємом у 800 м³ піднялась на 400 метрів.

1792 — у Франції на Гревській площі в Парижі вперше спорудили і використали для публічної страти гільйотину (тоді вона називалася Лузеттою). Першою жертвою був «розбійник з великої дороги» Ніколя Жак Пелетьє.

1792 — ввечері того дня військовий інженер і композитор Клод Жозеф Руже де Ліль написав музику і текст знаменитого маршу Марсельєза. Згодом Конвент затвердив цю пісню як гімн революційної Франції.

1816 — Джордж Байрон, що переслідувався на батьківщині брудними плітками, назавжди залишив Велику Британію.

1823 — у Вільно (Литва) за наказом генерал-губернатора Римського-Корсакова знищувалось масонське майно: в присутності поліції спалено підсвічники, зірки, черепи та інші ритуальні предмети і декорації.

1826 — у Великій Британії запатентований перший автомобіль із двигуном внутрішнього згоряння.

1831 — зустрічний бій авангардів польської і російської армій біля містечка Куфлев в ході Листопадового повстання в Польщі.

1839 — вступ британської армії в Кандагар.

1859 — у Порт-Саїді розпочалось будівництво Суецького каналу під керівництвом французького інженера і дипломата Фердинанда де Лессепса.

1867 — місто Токіо вперше відкрите для іноземної торгівлі.

1901 — у штаті Нью-Йорк вперше у світі введені автомобільні номери.

1918 — війська Кримської групи Окремої Запорозької дивізії Армії УНР П.Болбочана звільнили від червоних Бахчисарай у Криму.

1920 — з наступу на Київ об'єднаних польсько-українських військ почалась польсько-радянська війна.

1926 — відбувся дебют першої машини Алф'єро Мазераті — «Тіро 26», за кермом якої сидів сам конструктор. Він виграв змагання в Тарга-Флоріо (Італія).

1935 — Шерман Гіффорд та Томас Міллер, президент і віцепрезидент American Telephone Company, сидячи в Нью-Йорку на відстані 15 метрів один від одного, здійснили першу навколоземну телефонну розмову — сигнал пройшов відстань у 23 тисячі миль через Сан-Франциско, острів Яву, Амстердам і Лондон.

1941 — Гітлер наказав почати операцію «Меркурій» (захоплення Криту).

1942 — американські війська висадились у Новій Каледонії.

1942 — спадкоємиця британського престолу Єлизавета провела день на призовній ділянці, реєструючи добровольців на фронт.

1944 — американський генерал Джордж Паттон заявив, що доля Великої Британії і США — «правити світом».

1945 — почалась Сан-Франциська міжнародна конференція 50 країн по напрацюванню статуту ООН.

1945 — біля Торгау на ріці Ельба відбулася зустріч радянських і американських військ.

1945 — війська союзників звільнили в'язнів концтаборів Маутхаузен та Равенсбрюк.

1950 — канадські провінції підписали угоду про будівництво Трансканадського шосе.

1953 — публікація в журналі Nature статті британських вчених Френсіса Кріка та Джеймса Ватсона про створення моделі просторової структури ДНК.

1954 — американський науково-дослідний центр компанії Bell telephone оголосив про створення сонячних батарей.

1956 — у СРСР скасовано закон, який карав в'язницею за прогули, введений в 1940 році.

1956 — відбувся перший політ прототипу гвинтокрилого літального апарата — машини Bensen I-8i Girobot.

1964 — в білоруському колгоспі корова народила сім телят (світовий рекорд).

1970 — в СРСР здійснено запуск восьми штучних супутників Землі серії «Космос» з використанням однієї ракети-носія.

1974 — у Португалії перемогла Революція гвоздик: кінець Нової Держави та початок переходу до демократії.

1980 — Boeing 727 британської авіакомпанії Dan Air Services зі 146-ма пасажирами на борту розбився під час заходу на посадку в поганих метеоумовах біля аеропорту Тенерифе (Канарські острови). Всі пасажири і члени екіпажу загинули.

1981 — гітарист Денні Лейн вийшов зі складу групи Пола Маккартні The Wings.

1981 — понад 100 працівників отримали значні дози радіаційного опромінення під час аварії ядерного реактору на атомній електростанції Цуруґа в Японії.

1982 — в ході аргентино-британської війни за Фолкленди, британські командос десантувались на узбережжя о. Південна Джорджія і несподівано для супротивника захопили всі укріплені позиції на острові.

1983 — американський космічний зонд Pioneer-10 перетнув орбіту Плутона.

1990 — екіпаж космічного човника Discovery, що стартував напередодні з мису Канаверал (Флорида), вивів на орбіту космічний телескоп Габбл, давно очікувану космічну обсерваторію.

1993 — за результатами всенародного референдуму в Росії більшість населення підтримала політику Єльцина (за — 58,7 %), але відкинула його пропозицію про розпуск Верховної Ради РФ.

1994 — указом Президента України було створено Національну раду з питань телебачення і радіомовлення.

1997 — через помилку програмістів у Флориді, світова мережа Інтернет зазнала найбільшого збою в історії.

1997 — Росія відмовилась підписати конвенцію про заборону хімічної зброї, посилаючись на відсутність коштів для знешкодження 40 тисяч тонн зброї.

2000 — Комісія ООН з прав людини засудила політику Росії в Чечні.

2000 — у центрі Белграда застрелили директора югославської національної авіакомпанії Жика Петровіча, близького соратника президента Югославії Слободана Мілошевича.

2005 — уряди Болгарії і Румунії підписали угоду про згоду на вступ до ЄС.

2005 — 107 осіб загинуло в залізничній аварії в Амагасакі, Японія.

2008 — у Нью-Йорку в штаб-квартирі ООН відбулася міжнародна конференція з нагоди 22-ї річниці Чорнобильської катастрофи. Центральною подією наукової конференції була демонстрація фільму «Радіофобія» іспанського режисера Хуліо Сото.

2008 — президент Венесуели Уго Чавес пообіцяв «поховати» США в XXI столітті у зв'язку з несанкційованим проходом вздовж венесуельських берегів американського авіаносця «Джордж Вашингтон».

Теги за темою
Традиції
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Росія здійснила черговий масований обстріл України, наслідки для українських регіонів: головні новини ночі 25 травня 2025 року
ТСН
2025-05-25T04:09:55Z
Трамп перебуває під очевидним впливом Путіна – The Washington Post
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T03:00:57Z
Європа хоче купити у США зброю для України – Bloomberg
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T01:57:22Z
У Твері у Росії атаковано військовий аеродром
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T01:30:04Z
Ілон Маск розчарований, що не досяг впливу у політиці – Washington Post
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T01:00:16Z
Портников пояснив, чому Республіканської партії США більше не існує
ТСН
2025-05-25T00:33:29Z
Міністр оборони США Гегсет обмежив доступ журналістів до Пентагону
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T00:33:24Z
Орбан може планувати арешт головного опонента на виборах, використовуючи Україну — експерт
TSN
2025-05-25T00:09:48Z
У Росії пролунали вибухи: Москва та інші міста опинилися під атакою дронів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T23:42:21Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
"Євробачення-2025": полька в сексі-вбранні ошелешила танцями та небезпечно політала над сценою
ТСН
2025-05-17T21:18:58Z
У бою за Україну загинув актор Назар Малік
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T19:18:44Z
Каннський кінофестиваль 2025: журі оголосило лауреатів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T18:48:56Z
Гурт "ВІА Гра" розпався після 25 років існування: Меладзе і колишні солістки зробили заяви
ТСН
2025-05-24T17:57:56Z
Джамала привітала сина з першим роком життя і показала його на рідкісних кадрах
TSN
2025-05-24T17:55:04Z
Переможниця "Холостяка-13" Бєлєнь після скандалу з Тереном замилувала поцілунками з новим коханим
ТСН
2025-05-24T17:54:20Z
Руслана у своє 52-річчя публічно звернулася до батьків і приголомшила, скільки грошей перекаже ЗСУ
TSN
2025-05-24T17:54:17Z
Відомий блогер підколов Анатолія Анатоліча за втрачену вагу й "Оземпік": ведучий кумедно відреагував
ТСН
2025-05-24T17:53:47Z
В Китаї жінка отримала перелом перевернувшись уві сні
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T05:03:17Z
Світ на порозі нової пандемії: інфекціоністи б’ють на сполох через пташиний грип у пінгвінів, верблюдів і людей
TSN
2025-05-24T18:09:41Z
Ваші нігті б’ють на сполох: 11 тривожних ознак, які не можна ігнорувати
ТСН
2025-05-24T17:55:33Z
Скасування виплат по інвалідності: хто може залишитись без пенсії
ТСН
2025-05-24T17:54:50Z
В який час доби найкраще поливати город: помилятися можуть навіть досвідчені садівники
TSN
2025-05-24T17:54:41Z
Як уникнути гнилі на цибулі: поради для весняної посадки
TSN
2025-05-24T17:53:39Z
Прорив у медицині: тест крові виявляє генетичні патології в немовля за лічені дні
TSN
2025-05-24T17:53:22Z
В Україні стрімко зростає захворюваність на кір: в чому причина
ТСН
2025-05-24T17:53:21Z
Чому людина падає в непритомність та коли варто звернутися до лікаря
TSN
2025-05-24T17:52:15Z
Туристів обурюють ціни на курортах Туреччини
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T00:06:43Z
«Назаймана краса»: таємний острів у Туреччині підкорив туристів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T22:00:11Z
Як відмити навіть застарілий жир з решітки для плити: покладіть її до пакету — і нагар "відлетить" за 5 секунд
TSN
2025-05-24T17:54:43Z
Чи правда, що тарганів приваблюють до будинку певні запахи — які вони
TSN
2025-05-24T17:53:56Z
Місячний календар стрижок на червень 2025 року: не пропустіть дати, коли можна змінювати імідж
TSN
2025-05-24T17:53:01Z
Неймовірно смачне закушування з пекінської капусти: так ви ще точно не готували
ТСН
2025-05-24T17:52:04Z
Смачна закуска за 20 хвилин: рецепт страви з чотирьох інгредієнтів
ТСН
2025-05-24T17:51:36Z
Чи можна використовувати курячий послід для підживлення плодових дерев: які з них полюбляють таке добриво
TSN
2025-05-24T17:51:04Z
Школа як простір емоційної безпеки: як в КМDШ протидіють булінгу та навчають вирішувати конфлікти
TSN
2025-05-24T17:49:57Z
Карта бойових дій в Україні станом на 25 травня 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T05:30:50Z
Сьогодні святкуємо День Києва 2025 року: скільки виповнилося українській столиці
TSN
2025-05-25T05:06:48Z
Втрати ворога станом на 25 травня 2025 – Генштаб ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T04:36:01Z
В Україні хмарно з проясненнями: прогноз погоди на 25 травня
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T04:30:53Z
Конотоп пережив наймасованіший удар з часів 2-ї Світової – мер Семеніхін
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T03:33:27Z
Як львівський кооператив просуває локальний сорт квасолі на всю Україну
AgroPortal
2025-05-25T03:30:25Z
В окупованому Криму масово перейменовують школи на честь російських військових
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T03:30:04Z
У КМВА розповіли про наслідки атаки на Київ
ТСН
2025-05-25T02:18:57Z
У Києві пролунали вибухи, працює ППО
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T23:21:19Z
26 травня — яке церковне свято, чому цього дня не варто довго спати і лінуватися
TSN
2025-05-25T05:06:27Z
Аграрії оснащують техніку РЕБ і РЕР
AgroPortal
2025-05-25T05:00:01Z
Яке сьогодні, 25 травня, свято — все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити
ТСН
2025-05-25T04:09:59Z
Атака Росії на Україну продовжується: у Києві працює ППО
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T00:48:41Z
День ангела 25 травня: кого та як вітати з іменинами
ТСН
2025-05-24T21:21:30Z
Мовознавиця назвала українське слово, яке має три варіанти наголосу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T20:00:53Z
“Треба масштабуватись”: військовий "Азову" про переваги і труднощі української зброї
ТСН
2025-05-24T18:33:38Z
Російські військові літаки порушили повітряний простір Фінляндії
ТСН
2025-05-24T17:57:36Z
У Києві попрощалися з військовим і ведучим Максимом Неліпою: фото, відео
ТСН
2025-05-24T17:57:20Z
На Житомирщині під час нічної атаки загинули троє дітей
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T05:33:35Z
ДСНС показала наслідки ворожого удару по Київщині
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T04:48:20Z
Масована атака Росії на Україну, багато руйнуваннь та загиблих: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T04:18:33Z
На Хмельниччині через атаку РФ пошкоджено цивільну інфраструктуру, є загиблі та поранені
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T04:00:06Z
РФ вдарила по п'ятиповерхівці у Миколаєві: є загиблий та постраждалі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T03:45:49Z
У Тернополі внаслідок ракетного удару пошкоджено промпідприємство
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T03:21:08Z
Через нічну російську атаку на Київщині є загиблі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T02:33:14Z
Атака на Україну: вибухи пролунали у Харкові, у Миколаєві є влучання у будинок
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T23:15:45Z
У низці українських міст вночі пролунали вибухи
ТСН
2025-05-24T22:33:41Z
В Україні відкрили новий мінізавод із швидкої заморозки ягід
Agravery
2025-05-25T05:06:46Z
Курс валют на вихідні, 24-25 травня: скільки коштують долар, євро і злотий
TSN
2025-05-24T17:56:41Z
Яким буде курс долара в Україні до кінця травня: банкір дав прогноз
ТСН
2025-05-24T17:55:56Z
Тариф на світло: скільки платитимуть українці від 1 червня
ТСН
2025-05-24T17:53:43Z
Чехія повідомила, яку користь економіці приносять біженці з України
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T17:00:36Z
ДТЕК «Енерго» пройшов сертифікацію на відповідність міжнародному екологічному стандарту
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T12:39:57Z
Для інтеграції до європейського ринку слід скасувати прайс-кепи – Всеукраїнська енергетична асамблея
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T12:30:15Z
Хмельниччина зменшила експорт зерна, молока та м'яса
AgroPortal
2025-05-24T11:30:27Z
В Україні не виробляється обладнання для переробки фундука
AgroPortal
2025-05-24T10:30:12Z
Прогноз магнітних бур на 25-27 травня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-05-25T04:42:48Z
В Альпах зведено найвищу у світі вежу, надруковану на 3D-принтері
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T23:00:21Z
Землю накриє сонячний супершторм: вчені закликають готуватися до масштабного блекауту
ТСН
2025-05-24T17:57:14Z
Магнітна буря 24 травня: чого очікувати від сонячної активності
TSN
2025-05-24T17:56:04Z
Рибалка випадково виявив корабель, затоплений понад 100 років тому
ТСН
2025-05-24T17:55:36Z
Космічна диверсія: як галактика змогла "вимкнути" зореутворення у сусідки
ТСН
2025-05-24T17:54:05Z
В Сонячній системі виявили нову карликову планету: що про неї відомо
TSN
2025-05-24T17:52:57Z
Війна і теорія ігор. Вчений пояснив, чи можна математично змоделювати кінець війни
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T17:15:30Z
Кукурудза нового покоління: ШІ та генетика допомагають зменшити потребу в добривах
AgroPortal
2025-05-24T13:00:37Z
Підсанкційний гімнаст Нагорний незаконно відвідав окуповані Донецьк та Маріуполь
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T18:54:41Z
США перемогли Швецію та вперше за 65 років вийшли у фінал чемпіонату світу з хокею
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T15:21:16Z
Євроліга-2025: чоловіча збірна України з пляжного футболу здобула другу перемогу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T15:00:19Z
Пішов з життя видатний ексгравець «Динамо»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T13:39:56Z
Вікенд для легіонерів збірної України: кубковий фінал Трубіна і фініш в Англії та Іспанії
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T09:21:18Z
Був командиром спецпризначенців. На Курщині ЗСУ ліквідували чемпіона світу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T08:18:04Z
Жіноча збірна України з пляжного футболу здобула перемогу в другій грі Євроліги-2025
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T07:45:43Z
Тренер «Наполі» Конте встановив унікальне досягнення за титулами в Серії А
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T07:33:50Z
Збірна Росії з хокею остаточно відсторонена від Олімпіади-2026 – джерело
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T16:54:02Z
Tesla втрачає позиції: названо нового лідера на ринку електромобілів у Європі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T17:27:35Z
У Києві помітили новий Lamborghini Urus S
VGorode
2025-05-22T10:12:04Z
Маск анонсував появу перших роботаксі у Техасі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T05:09:15Z
Як зробити так, щоб пральна машина не "стрибала": цікавий спосіб, щоб змусити її стояти нерухомо
ТСН
2025-05-17T20:22:21Z
Зарядити електромобіль стало дорожче: як змінилися ціни
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T17:42:59Z
AWT Bavaria оголошує про відкриття нового інноваційного простору - AWT Studio UNIT.City
Корреспондент
2025-05-16T12:39:48Z
Mercedes переносить виробництво своєї популярної моделі авто у США через мита Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T11:45:58Z
Водіїв закликали ні в якому разі не залишати цю річ у салоні у спекотний день
24tv
2025-05-12T14:09:13Z
Кібертрак перевернувся після ймовірного нападу в дорожній люті
Топ Жир
2025-05-12T14:03:19Z