MY.UAНовини
25 квітня - яке сьогодні свято, що не можна робити, все про цей день
25 квітня - яке сьогодні свято, що не можна робити, все про цей день

25 квітня - яке сьогодні свято, що не можна робити, все про цей день

25 квітня у світі відзначають Всесвітній день боротьби проти малярії, Всесвітній день пінгвінів, Міжнародний день ДНК, а також - Міжнародний день секретаря та День перукаря. Віряни вшановують пам’ять апостола і євангелиста Марка. До нового року залишається 250 днів.

Яке сьогодні церковне свято

Сьогодні, 25 квітня, віряни святкують день пам’яті апостола і євангелиста Марка. Марк народився в Єрусалимі, ймовірно, близько 5-10 року н.е. Його мати, Марія, була однією з перших християнок, і саме її будинок, як припускають, служив місцем для молитви й зборів ранніх християн. Він, ймовірно, був родичем апостола Варнави, що сприяло його знайомству з іншими апостолами, зокрема з Павлом.

Марк супроводжував Павла та Варнаву під час їхніх місіонерських подорожей, але через певні обставини (ймовірно, через молодість або слабкість духу) він залишив їх під час першої місіонерської подорожі. Однак після певного часу він знову став співпрацювати з апостолами, зокрема, з Петром, якого він був вірним учнем.

Євангеліє від Марка, ймовірно, було написано близько 65-70 років н.е. Вважається, що це перше з чотирьох канонічних Євангелій, і воно значною мірою вплинуло на інші дві синоптичні євангелії — від Матвія і Луки. Євангеліє Марка вважається найбільш лаконічним і прямим серед усіх чотирьох, з акцентом на діяння Ісуса, його чудеса та страждання.

Після того як Марк написав своє Євангеліє, він продовжив місіонерську діяльність. Згідно з християнською традицією, Марк проповідував у різних регіонах, зокрема в Єгипті, де заснував церкву в Олександрії. Він був першим єпископом Олександрії і послужив фундаментом для розвитку християнства в Єгипті.

Марка зазвичай вважають мучеником. За традицією, він був убитий у Олександрії близько 68 року н.е. в період переслідування християн. Він став святим і покровителем Венеції, де його мощі були перевезені 828 року, і в пам’ять про нього венеціанці побудували знаменитий собор Святого Марка.

Що не можна робити 25 квітня

  • Не можна займатися будь-яким рукоділлям — вироби не вийдуть вдалими.
  • Краще не відправлятися в подорожі — невдалий для цього день.
  • Забороняється сваритися і лихословити — довго не зможете помиритися.

Народні прикмети і традиції на 25 квітня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, тепло на 25 квітня — до теплого літа; холодна погода 25 квітня — до холодного літа; якщо 25 квітня йде дощ — літо буде дощовим; якщо цього дня багато квітів розцвітає — рік буде врожайним; ясний та безхмарний день 25 квітня — до сухого і спекотного літа; туман на 25 квітня — до негоди.

В народі 25 квітня носило назву Василь Парильник. Назва “Парильник” має своє коріння в народних уявленнях про цей період року. 25 квітня — це час, коли починає припікати сонце і температура підвищується. Це день, коли природа активно розвивається, і багато селянських робіт пов’язано з підготовкою до майбутнього врожаю, оранням та іншими польовими справами.

Як назвати дитину, яка народилася 25 квітня

Сьогодні іменини святкують Василь, Марк, Сергій та Ніка. Талісманом людини, народженої 25 квітня, є гранат. Це цінний мінерал, що вирізняється глибоким червоним відтінком. Із давніх часів вважалося, що він є символом пристрасті і здатен сприяти своєму власникові в пошуках справжнього кохання.

Історичні події 25 квітня

4241 до н.е. — в Стародавньому Єгипті почали використовувати календар з роком у 365 днів.

1154 — мусульманські війська Нур ад-Діна захопили Дамаск.

1185 — війська опозиції розгромили імператорську армію в битві при Данноура (Японія). 7-річний імператор Антоку намагався втекти з поля бою, але втопився в морі через важкий меч, символ імператорської влади.

1498 — в Ризі засновано «Братство чорноголових», яке відігравало помітну роль в житті міста. Його членами могли бути виключно неодружені німецькі купці. Раніше своїм покровителем вони вважали святого Георгія, але потім змінили на святого Маврикія, котрий був чорношкірим. Звідси і назва членів Братства.

1507 — німецький картограф і географ Мартін Вальдземюллер назвав новий, недавно відкритий континент Америкою на честь Амеріго Веспуччі, дослідника Нового Світу; Вальдземюллер надрукував тисячу примірників карт світу з назвою «Америка» поверх нового континенту.

1547 — найбільшою пожежею спалена Москва.

1607 — під час вісімдесятирічної війни голландський флот знищив іспанську ескадру, що стояла на якорі в битві при Гібралтарі. В ході бою загинув голландський адмірал Якоб ван Хеемскерк.

1626 — у ході Тридцятилітньої війни відбулась битва під Дессау. Генерал Альбрехт Валленштейн, командувач армією імператора Фердинанда II, розбив данське військо під керівництвом графа Ернста фон Мансфельда.

1644 — селянська повстанська армія під керівництвом Лі Цзичена практично без бою увійшла в Пекін, столицю імперії Мін. Незадовго перед цим імператор Чжу Юцзянь покінчив життя самогубством — він став останнім з династії Мін.

1660 — установчі збори вирішили повернути англійський престол Стюартам.

1707 — у ході війни за іспанський спадок, біля містечка Алманса французько-іспанська армія під проводом герцога Бервіка розгромила португальсько-англійсько-голландські війська графа Голуея. Як результат, більша частина східної Іспанії перейшла до рук Бурбонів.

1719 — вихід в Лондоні першого видання роману Данієля Дефо «Життя і дивовижні пригоди Робінзона Крузо».

1781 — у ході війни за незалежність США британські війська захопили Пітерсбург (Вірджинія, США).

1783 — в Анноне (Франція) брати Монгольф'є запустили першу повітряну кулю з вантажем, який дорівнював вазі дорослої людини, куля об'ємом у 800 м³ піднялась на 400 метрів.

1792 — у Франції на Гревській площі в Парижі вперше спорудили і використали для публічної страти гільйотину (тоді вона називалася Лузеттою). Першою жертвою був «розбійник з великої дороги» Ніколя Жак Пелетьє.

1792 — ввечері того дня військовий інженер і композитор Клод Жозеф Руже де Ліль написав музику і текст знаменитого маршу Марсельєза. Згодом Конвент затвердив цю пісню як гімн революційної Франції.

1816 — Джордж Байрон, що переслідувався на батьківщині брудними плітками, назавжди залишив Велику Британію.

1823 — у Вільно (Литва) за наказом генерал-губернатора Римського-Корсакова знищувалось масонське майно: в присутності поліції спалено підсвічники, зірки, черепи та інші ритуальні предмети і декорації.

1826 — у Великій Британії запатентований перший автомобіль із двигуном внутрішнього згоряння.

1831 — зустрічний бій авангардів польської і російської армій біля містечка Куфлев в ході Листопадового повстання в Польщі.

1839 — вступ британської армії в Кандагар.

1859 — у Порт-Саїді розпочалось будівництво Суецького каналу під керівництвом французького інженера і дипломата Фердинанда де Лессепса.

1867 — місто Токіо вперше відкрите для іноземної торгівлі.

1901 — у штаті Нью-Йорк вперше у світі введені автомобільні номери.

1918 — війська Кримської групи Окремої Запорозької дивізії Армії УНР П.Болбочана звільнили від червоних Бахчисарай у Криму.

1920 — з наступу на Київ об'єднаних польсько-українських військ почалась польсько-радянська війна.

1926 — відбувся дебют першої машини Алф'єро Мазераті — «Тіро 26», за кермом якої сидів сам конструктор. Він виграв змагання в Тарга-Флоріо (Італія).

1935 — Шерман Гіффорд та Томас Міллер, президент і віцепрезидент American Telephone Company, сидячи в Нью-Йорку на відстані 15 метрів один від одного, здійснили першу навколоземну телефонну розмову — сигнал пройшов відстань у 23 тисячі миль через Сан-Франциско, острів Яву, Амстердам і Лондон.

1941 — Гітлер наказав почати операцію «Меркурій» (захоплення Криту).

1942 — американські війська висадились у Новій Каледонії.

1942 — спадкоємиця британського престолу Єлизавета провела день на призовній ділянці, реєструючи добровольців на фронт.

1944 — американський генерал Джордж Паттон заявив, що доля Великої Британії і США — «правити світом».

1945 — почалась Сан-Франциська міжнародна конференція 50 країн по напрацюванню статуту ООН.

1945 — біля Торгау на ріці Ельба відбулася зустріч радянських і американських військ.

1945 — війська союзників звільнили в'язнів концтаборів Маутхаузен та Равенсбрюк.

1950 — канадські провінції підписали угоду про будівництво Трансканадського шосе.

1953 — публікація в журналі Nature статті британських вчених Френсіса Кріка та Джеймса Ватсона про створення моделі просторової структури ДНК.

1954 — американський науково-дослідний центр компанії Bell telephone оголосив про створення сонячних батарей.

1956 — у СРСР скасовано закон, який карав в'язницею за прогули, введений в 1940 році.

1956 — відбувся перший політ прототипу гвинтокрилого літального апарата — машини Bensen I-8i Girobot.

1964 — в білоруському колгоспі корова народила сім телят (світовий рекорд).

1970 — в СРСР здійснено запуск восьми штучних супутників Землі серії «Космос» з використанням однієї ракети-носія.

1974 — у Португалії перемогла Революція гвоздик: кінець Нової Держави та початок переходу до демократії.

1980 — Boeing 727 британської авіакомпанії Dan Air Services зі 146-ма пасажирами на борту розбився під час заходу на посадку в поганих метеоумовах біля аеропорту Тенерифе (Канарські острови). Всі пасажири і члени екіпажу загинули.

1981 — гітарист Денні Лейн вийшов зі складу групи Пола Маккартні The Wings.

1981 — понад 100 працівників отримали значні дози радіаційного опромінення під час аварії ядерного реактору на атомній електростанції Цуруґа в Японії.

1982 — в ході аргентино-британської війни за Фолкленди, британські командос десантувались на узбережжя о. Південна Джорджія і несподівано для супротивника захопили всі укріплені позиції на острові.

1983 — американський космічний зонд Pioneer-10 перетнув орбіту Плутона.

1990 — екіпаж космічного човника Discovery, що стартував напередодні з мису Канаверал (Флорида), вивів на орбіту космічний телескоп Габбл, давно очікувану космічну обсерваторію.

1993 — за результатами всенародного референдуму в Росії більшість населення підтримала політику Єльцина (за — 58,7 %), але відкинула його пропозицію про розпуск Верховної Ради РФ.

1994 — указом Президента України було створено Національну раду з питань телебачення і радіомовлення.

1997 — через помилку програмістів у Флориді, світова мережа Інтернет зазнала найбільшого збою в історії.

1997 — Росія відмовилась підписати конвенцію про заборону хімічної зброї, посилаючись на відсутність коштів для знешкодження 40 тисяч тонн зброї.

2000 — Комісія ООН з прав людини засудила політику Росії в Чечні.

2000 — у центрі Белграда застрелили директора югославської національної авіакомпанії Жика Петровіча, близького соратника президента Югославії Слободана Мілошевича.

2005 — уряди Болгарії і Румунії підписали угоду про згоду на вступ до ЄС.

2005 — 107 осіб загинуло в залізничній аварії в Амагасакі, Японія.

2008 — у Нью-Йорку в штаб-квартирі ООН відбулася міжнародна конференція з нагоди 22-ї річниці Чорнобильської катастрофи. Центральною подією наукової конференції була демонстрація фільму «Радіофобія» іспанського режисера Хуліо Сото.

2008 — президент Венесуели Уго Чавес пообіцяв «поховати» США в XXI столітті у зв'язку з несанкційованим проходом вздовж венесуельських берегів американського авіаносця «Джордж Вашингтон».

Теги за темою
Традиції
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Закон про обмеження повноважень НАБУ і САП набув чинності: текст документа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T11:12:56Z
Що таке національна пам'ять? Алфьоров розповів про закон, схвалений у першому читанні
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T11:09:30Z
Глава МЗС Німеччини чекає від України послідовної боротьби з корупцією
Европейская правда
2025-07-23T11:07:11Z
Антикорупціонери зробили заяву після розмови в ОП
1News
2025-07-23T11:04:16Z
Повідомити про підозру топпосадовцям зможе лише залежний від президента генпрокурор — юрист
ZN UA
2025-07-23T11:01:53Z
Туск оголосив про нові зміни в уряді Польщі
Европейская правда
2025-07-23T11:00:49Z
Чи готова Росія говорити про зустріч Путіна і Зеленського: відповідь Кремля
24tv
2025-07-23T11:00:44Z
Глава МЗС Нідерландів: незалежність антикорупційних органів – ключова умова руху України в ЄС
Европейская правда
2025-07-23T11:00:19Z
СБУ повідомила про заочну підозру російським генералам, які командували обстрілами правобережжя Херсонщини
Украина Криминальная
2025-07-23T11:12:41Z
Генштаб повідомив про найгарячіші напрямки фронту
360ua.news
2025-07-23T11:04:42Z
Бійці бригади «Лють» висловили слова вдячності загиблому командиру Максиму Казбану
УкраинФорм
2025-07-23T11:04:12Z
"Наслідки дуже негативні": російські ДРГ прориваються у велике місто
GlavRed
2025-07-23T10:57:30Z
Гороскоп на завтра 24 липня: Терезам - безпідставний конфлікт, Левам - удача
GlavRed
2025-07-23T10:54:43Z
Рух транспорту Глибочицьким проїздом буде частково обмежено до кінця літа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T10:51:56Z
Увірвався в дім і намагався зґвалтувати: у Донецьку росіянин напав на пенсіонерку
24tv
2025-07-23T10:45:11Z
Нашестя сарани дісталося Дніпропетровської області, на Вінниччині готуються до загрози
24tv
2025-07-23T10:39:50Z
Російські ДРГ почали більше заходити в Покровськ: майор запасу припустив задум ворога
24tv
2025-07-23T10:39:15Z
Впоратися з проблемою легко: що робити, якщо натирає взуття
24tv
2025-07-23T11:09:19Z
Нова хвиля кору: МОЗ попереджає про стрімке зростання випадків
24tv
2025-07-23T10:48:27Z
Туристи з наркотиками паралізують Ібіцу: швидка допомога зривається з викликів
Фокус
2025-07-23T10:00:35Z
"Порішати" інвалідність стало важче, та все ще можливо: що не так з реформою МСЕК
Telegraf
2025-07-23T08:33:58Z
5 найнебезпечніших психологічних міфів про схуднення, які заважають вам жити
24tv
2025-07-23T08:27:43Z
ВООЗ занепокоєна новим спалахом вірусу у світі
iPress
2025-07-23T07:33:48Z
Яка дешева риба не містить ртуті, але має найкорисніший склад
24tv
2025-07-23T07:30:04Z
Японія передала для столичних лікарень сучасне реабілітаційне обладнання
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T06:36:44Z
Скільки вам залишилося жити: розроблено тест, який може показати, коли ви помрете
Фокус
2025-07-23T06:15:44Z
Місячний календар стрижок на серпень 2025 року
GlavRed
2025-07-23T10:27:41Z
Золотисте курча з хрусткою скоринкою: не робіть цю помилку – і результат буде, як ніколи раніше
24tv
2025-07-23T09:48:45Z
"Не зміг відкрити штори": гість показав дивний номер у готелі, де за ним могли спостерігати
24tv
2025-07-23T09:48:30Z
Чим підживити гортензії в середині літа, щоб пишно цвіли до перших заморозків
Gazeta UA
2025-07-23T09:42:52Z
Тільки не обрізайте її: натомість зробіть з гортензією ці 3 речі у липні
24tv
2025-07-23T09:33:00Z
Китайський гороскоп на завтра 24 липня: Козлам - зрив, Собакам - стрес
GlavRed
2025-07-23T09:27:51Z
Ретроградний Меркурій у серпні: для 4 знаків зодіаку починається нова глава життя
GlavRed
2025-07-23T09:27:29Z
Де можна ловити рибу в Луцьку: найкращі місця
24tv
2025-07-23T09:06:13Z
Ні грама зайвого жиру: готуємо коропа на мангалі – найкращий рецепт для походу на природу
24tv
2025-07-23T09:03:52Z
Герой нового "Холостяка" несподівано показався під крапельницями: що з ним сталося
Фокус
2025-07-23T11:06:43Z
У пам’ять про загиблого добровольця Миколу Гордійчука видали вінілову платівку та зняли фільм
УкраинФорм
2025-07-23T10:57:36Z
Антоніна Хижняк закрутила новий роман і зробила зізнання: "Є близька людина"
TSN
2025-07-23T10:33:12Z
Як Молодий театр оговтується після секс-скандалу? Новий керівник розповів про плани
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T10:30:14Z
Літній капсульний гардероб для жінки після 40 років: без цих речей не обійтися
24tv
2025-07-23T10:12:17Z
У Києві вдруге відбудеться музичний фестиваль «Покоління»
УкраинФорм
2025-07-23T10:03:55Z
Наречений Лесі Нікітюк насмішив умовою, коли розсекретить ім'я їхнього сина
TSN
2025-07-23T10:03:15Z
Її співали тисячі людей на стадіонах: яка пісня Оззі Осборна найпопулярніша
Telegraf
2025-07-23T09:54:24Z
У Салоніках відкрилася виставка «Покоління війни»
УкраинФорм
2025-07-23T09:54:17Z
Зеленський нагородив ще 808 військових, 242 із них - посмертно
УкраинФорм
2025-07-23T11:10:11Z
У водоймах України з’явилась унікальна та красива риба: де її можна відшукати
GlavRed
2025-07-23T11:04:03Z
Латвія поставила Україні партію дронів власного виробництва: що відомо
Фокус
2025-07-23T11:00:46Z
Безкоштовне житло для ВПО у Дніпрі: для переселенців готують корисне нововведення, важливі нюанси
Политека
2025-07-23T11:00:26Z
Як серфінг допомагає воїнам відновлюватися: історії Михайла та Олега від UNBROKEN
24tv
2025-07-23T11:00:07Z
"Буде більше охочих": Сирський сказав, що могло би розв'язати проблему мобілізації в Україні
24tv
2025-07-23T10:54:47Z
Черногоренко йде з посади? Заява заступниці міністра оборони
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T10:51:42Z
Валерій Дубіль, Віта Присяжнюк та БФ молодіжної ініціативи «Надія» передали допомогу Державній прикордонній службі
Политека
2025-07-23T10:48:01Z
Розкриті технічні характеристики турецького бойового корвета класу Hisar
InternetUA
2025-07-23T10:46:38Z
В Одесі чоловік тяжко травмував дружину ударами шила
Украина Криминальная
2025-07-23T11:09:39Z
Поблизу Лодзі розбився гірокоптер: є поранені
Европейская правда
2025-07-23T11:07:50Z
"Душили й текла кров": на Прикарпатті місцеві "відбивали" чоловіка у ТЦК, реакція поліції
Фокус
2025-07-23T11:06:18Z
На Вінниччині розслідують смерть чоловіка під час затримання поліцейськими
УкраинФорм
2025-07-23T11:03:48Z
Правоохоронці України та Чехії ліквідували мережу шахрайських call-центрів – фото
Лига
2025-07-23T11:03:42Z
За вбивства в Україні: в Азербайджані вперше заарештували найманців ПВК "Вагнер"
Фокус
2025-07-23T10:42:34Z
На Херсонщині росіяни вдарили дроном по цивільному авто: двоє загиблих, ще двоє поранених
УкраинФорм
2025-07-23T10:36:28Z
На Прикарпатті жителі села вступили у конфлікт з правоохоронцями та військовими ТЦК
УкраинФорм
2025-07-23T10:33:52Z
Росіяни атакували Суми КАБами та дронами: моторошні наслідки ударів
TSN
2025-07-23T10:33:36Z
Укрзалізниця змінила правила перевезення тварин
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T11:13:57Z
IRENA: 91% нових проєктів «зеленої» енергетики у 2024 році дешевші за викопне паливо
УкраинФорм
2025-07-23T11:10:53Z
Долари чи євро: в яку валюту вигідніше вкладати гроші
24tv
2025-07-23T11:09:30Z
Meta готова була викласти 1,25 мільярди доларів, аби переманити одного інженера — кого і чому
24tv
2025-07-23T11:09:16Z
Чи подешевшають до кінця літа яйця та курятина: які ціни наразі у магазинах
24tv
2025-07-23T11:09:07Z
Найбільш самодостатні країни світу: на якому місці Україна
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T11:06:25Z
Як нові тренди у світовій торгівлі можуть вдарити по Україні
Европейская правда
2025-07-23T11:01:50Z
Гідрометцентр: Посуха стримує розвиток картоплі та буряку
AgroPortal
2025-07-23T11:00:09Z
Долар залишається основною світовою валютою попри найбільше падіння за 50 років
Gazeta UA
2025-07-23T10:54:26Z
Затверджено дати і час початку матчів другого туру УПЛ-2025/26
Football.ua
2025-07-23T11:01:49Z
Легенда боксу назвав єдиного боксера, з яким не потрібно битись Усику
24tv
2025-07-23T11:00:13Z
Визначився суперник «Дніпра» у кваліфікації Кубку Європи ФІБА
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T11:00:07Z
Ювентус і Порту обміняються захисниками
Football.ua
2025-07-23T10:52:10Z
Легкоатлет Тарасюк приніс Україні бронзу Європейського юнацького олімпійського фестивалю
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T10:48:53Z
Потенційний суперник Динамо у Лізі чемпіонів може підписати воротаря Аякса
Football.ua
2025-07-23T10:39:45Z
Ан-Наср провалив перемовини щодо Ганцко — Атлетіко стрімко долучається до перегонів
Football.ua
2025-07-23T10:39:17Z
"Бренд Палмер" і як перемога в КЧС може допомогти Челсі здобути популярність у США
Football.ua
2025-07-23T10:37:42Z
Український клуб проведе матчі єврокубків без гостьових фанатів: що сталося
24tv
2025-07-23T10:33:24Z
Астрономи виявили планету розміром із Землю біля близької зірки: у чому її особливість
Фокус
2025-07-23T11:06:39Z
Meta полює на ШІ-розробників та готова платити їм мільярди доларів
InternetUA
2025-07-23T11:01:29Z
Як підвищити продуктивність із ШІ: Google запрошує на безкоштовний практичний вебінар
Детектор М
2025-07-23T11:00:42Z
Клімат Землі остаточно вийшов з-під контролю: які регіони постраждають першими
Фокус
2025-07-23T10:57:06Z
Легендарні телефони Nokia можуть повернутися на ринок: що про це відомо
Фокус
2025-07-23T10:51:26Z
Слоненя намагалося сісти на розкладний стілець, а коли не змогло – "помстилося": кумедне відео
24tv
2025-07-23T10:45:54Z
Австралійські ящірки носять секретну кольчугу, яку раніше не помічали: де вони її ховають
Фокус
2025-07-23T10:45:18Z
Слабкий пароль дозволив хакерам знищити 158-річну компанію та залишити без роботи 700 людей
InternetUA
2025-07-23T10:31:39Z
Як вимкнути доступ до камери на iPhone для зайвих застосунків
InternetUA
2025-07-23T10:16:17Z
Chevrolet анонсував випуск нового кросовера початкового рівня
AutoCentre
2025-07-23T11:04:38Z
Geely показала новий кросовер за $13 000
AutoCentre
2025-07-23T11:04:19Z
Isuzu D-MAX EV: власний «Cybertruck» з 263 км ходу на одному заряді та майже такою ж ціною
ITC
2025-07-23T10:52:26Z
Найдивніший мікрокар гордо носить бантик та циліндр, не соромлячись свого вигляду
Топ Жир
2025-07-23T10:48:13Z
Популярний гібрид: кросовер Toyota Corolla Cross оновили
AutoGeek
2025-07-23T10:42:30Z
Користувачі тепер вважають автомобілі Tesla найменш надійними
24tv
2025-07-23T10:33:19Z
Ціна $16500 і великий багажник: Hyundai показала сімейне авто для українських доріг
Фокус
2025-07-23T10:15:02Z
Створені для знищення: чому абсолютно нові Chevrolet Corvette розрізають навпіл
ЗаРулем
2025-07-23T09:42:34Z
Škoda Karoq: безпека понад усе
AutoCentre
2025-07-23T09:31:48Z