MY.UAНовини
Алгоритми надії: чи здатний штучний інтелект допомогти українським військовим з ПТСР?
Алгоритми надії: чи здатний штучний інтелект допомогти українським військовим з ПТСР?

Алгоритми надії: чи здатний штучний інтелект допомогти українським військовим з ПТСР?

Війна росії проти України, яка триває з 2014 року та загострилася після повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року, залишила глибокий і важкий слід на психічному здоров’ї українців, зокрема військовослужбовців. Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) став однією з найпоширеніших проблем як серед цивільних, так і тих, хто брав участь у бойових діях. Ще у 2024 році серед діагнозів «невралгічні захворювання, пов’язані зі стресом» серед бійців 29% становив саме ПТСР, повідомляло Міноборони.

Станом на кінець червня 2024 року в Електронній системі охорони здоровʼя зареєстровано 27 544 українці із діагнозом посттравматичний стресовий розлад. А загалом, поширеність ПТСР в Україні у 2023 році становила близько 25%. На додаток, половина населення (57%) перебуває в зоні ризику розвитку цього порушення психічного стану. Серед військових цей показник може бути ще вищим. Що ж до цивільних, то після війни психологічна допомога знадобиться щонайменше 15 млн українців, з яких близько 3-4 млн потребуватимуть медикаментозного лікування.

На жаль, багато хто не має можливості або не хоче звертатись по допомогу до спеціалістів з тих чи інших причин. Але з появою нових технологій використання штучного інтелекту (ШІ) для діагностики та терапії ПТСР може стати зручнішою та доступнішою альтернативою візиту до психіатра.

Зміст

  • 1 Що таке ПТСР, та чому його не варто недооцінювати
  • 2 Від Eliza до Therabot
  • 3 Як ШІ допоможе вилікувати ПТСР
  • 4 Як ШІ може допомогти українським військовим

Що таке ПТСР, та чому його не варто недооцінювати

Це психічний розлад, який розвивається після пережитих травматичних подій, таких як бойові дії, втрата близьких, насильство або постійне перебування у стресі, народження дитини. Цікаво, що німецький невролог Герман Оппенгейм першим ввів термін «травматичний невроз» 1889 році. Ним він описав симптоми, які були у жертв нещасних випадків під час будівництва залізниці. Тоді туди включали великий спектр симптоматики. Зараз же цей перелік звузили.

Симптоми ПТСР включають нав’язливі спогади (флешбеки), кошмари, уникнення ситуацій, що нагадують про травму, підвищену тривожність, депресію та порушення сну, відчуття гніву або відчуженості до інших людей, занадто сильну реакцію на такі речі, як гучний звук чи
випадковий дотик, відчуття непереможності. І це лише зовнішні прояви. ПТСР — це не лише про емоції та психічний стан. Він змінює мозок постраждалої людини.

В українських військових, які щодня стикаються з екстремальними умовами, ці симптоми можуть перерости у хронічні, що впливатиме на здатність виконувати службові обов’язки, підтримувати соціальні зв’язки та адаптуватись до звичайного цивільного життя. За оцінками експертів, до 20-30% ветеранів бойових дій в Україні можуть страждати від ПТСР або пов’язаних із ним розладів. Але точні цифри встановити важко, оскільки у суспільстві вже ще існує стигматизація психічних проблем, а доступ до якісної психологічної допомоги доволі обмежений, особливо в зонах конфлікту.

Загальноприйняті способи, такі як когнітивно-поведінкова терапія (КПТ) чи медикаментозне лікування, часто потребують значних ресурсів, багато часу та висококваліфікованих фахівців, яких в Україні критично бракує.

Діагностика посттравматичного стресового розладу зазвичай займає до шести місяців після тримання психічної травми, і за цей час може перерости у хроніку. Та й загалом, менше половини людей з психічними розладами отримують терапію, а ті, що отримують, мають у середньому лише 45 хвилин на тиждень. І ось тут може стати у пригоді штучний інтелект (ШІ). Правильно підібраний розумний цифровий помічник може не лише полегшити діагностику, а й запропонувати методи терапії, адаптовані до індивідуальних потреб. До того ж він доступний цілодобово та фінансово не такий дорогий, як звичайний спеціаліст.

Від Eliza до Therabot

Штучний інтелект довів свою ефективність у медицини. Він вміє аналізувати різні медичні дані (наприклад, історію хвороби та медичні знімки — від УЗД до КТ) для прогнозування розвитку хвороби або ефективності лікування туберкульозу та онкологічних захворювань. Попри скепсис 83% вважають ШІ корисним.

У контексті психічного здоров’я ШІ пропонує інструменти, які дозволяють швидше виявляти розлади, надавати персоналізовану терапію та забезпечувати підтримку в режимі реального часу.

У березні поточного року опубліковано перше клінічне випробування терапевтичного генеративного ШІ-бота, який показав ту ж ефективність, що і людина-експер. Команда під керівництвом психологів з Медичної школи Гейзеля в Дартмутському коледжі розробила інструмент під назвою Therabot. Тестування проводилось на дорослих учасниках з депресією, тривожністю або ризиком розвитку розладів харчової поведінки (РХП).

Спецпроєкти

Їм вдалось обійти три проблеми:

  1. Терапевтичний бот може нашкодити пацієнтові через неправильні відповіді. Тому таких ботів розробляли за допомогою складного детального програмування: ПЗ обирало відповіді виключно з обмеженого сховища схвалених реакцій. Наприклад, так було з ELIZA, програмою-психотерапевтом, розробленою в 1960-х. До речі, саме на честь цього віртуального співрозмовника названо ефект Елізи. Це була перша програма, створена для імітації природної людської мови. Однак виявилося, що вона створювала у людей ілюзію реального спілкування. Користувачі несвідомо приписували Елізі людські риси. Розмовляєте з ChatGPT як з другом або наставником, що має власний характер? Думаєте, що авто має «настрій»? Ну, ось це і є ефект Елізи в дії. Повертаючись до теми: таке обмежене спілкування, як це було у випадку ELIZA, швидко набридало і люди втрачали інтерес.
  2. У хороших терапевтичних відносинах у пацієнта та лікаря мусять бути спільні цілі та бажання співпрацювати. А досягти цього за допомогою ПЗ дуже складно. У 2019 році дослідники в Дартмуті дійшли думки, що генеративний ШІ допоможе подолати ці перешкоди. Вони почали створювати ШІ-модель, навчену давати відповіді, засновані на доказах. Спочатку вони спробували побудувати її на основі загальних розмов про психічне здоров’я з інтернет-форумів. Потім вони звернулися до стенограм реальних сеансів із психотерапевтами. Але на виході отримали бота, який у відповідь писав: «Гм-м», «Продовжуйте» та «Ваші проблеми виникли через стосунки з мамою».
  3. Розробники Therabot також помітили, що більшість терапевтичних ШІ-ботів на ринку являють собою лише варіаціяї базових моделей, таких як Llama від Meta, яких навчали переважно на інтернет-розмовах. Це також створило проблему, особливо щодо тем, пов’язаних з розладами харчової поведінки (наприклад булімія, анорексія, переїдання, пікацизм, тобто поїдання неїстівних предметів, та інші). Боти виявились підлабузниками. Якщо людина казала, що прагне схуднути, вони починали підтримувати цю ідею. Навіть якщо у користувача недостатня маса тіла. А людина-терапевт такого б не зробила.

Для тестування Therabot дослідники провели восьмитижневе клінічне випробування з 210 учасниками, які мали симптоми депресії, генералізованого тривожного розладу або у зоні високого ризику появи розладів харчової поведінки. Приблизно половина мала з них мала доступ до Therabot, а контрольна група — ні. Учасники відповідали на запитання терапевтичного ШІ та ініціювали розмови. В середньому це були близько 10 повідомлень на день.

Учасники з депресією відзначили зменшення симптомів на 51%, що стало найкращим результатом у дослідженні. Тривожники відзначили зменшення симптомів на 31%, а люди у зоні ризику появи РХП побачили зменшення занепокоєння щодо вигляду свого тіла та ваги на 19%. Вимірювання базувались на звітах, які робили самі учасники.

Цей метод, звичайно, не ідеальний, але поки що залишається одним із найкращих інструментів дослідників. Ці результати виявились приблизно такими ж, як у контрольній групі, де людина-психотерапевт надавала 16 годин лікування. Водночас Therabot досяг цих показників приблизно за половину часу.

Начебто: усе класно, можна допомогти багатьом людям! Але є нюанс. Якщо ШІ рекламується як терапія в законному, клінічному контексті, то у США він підпадає під регуляторний нагляд Управління з продовольства і медикаментів (FDA). І є великі сумніви щодо отримання дозволів. Якщо такі типи цифрової терапії не будуть схвалені та інтегровані в системи охорони здоров’я та страхування, це суттєво обмежить їхнє охоплення. А люди, які б могли отримати користь від таких ШІ-ботів, почнуть шукати емоційну підтримку та психологічну допомогу у типів ШІ, не призначених для цього.

Наприклад, лютневий звіт від OpenAI показав, що ChatGPT щотижнево використовують 400 мільйонів людей. І не всі з них шукають «просто друга» та генератор рецептів на вечерю. Деякі також намагаються використовувати чатбот для підтримки психічного здоров’я. Але чатботи не адаптовані для такої взаємодії та у випадку ПТСР можуть заподіяти шкоду.

Як ШІ допоможе вилікувати ПТСР

Але поки що сказане авторами Therabot виглядає більше як самореклама. З іншого боку, це все ж перші переконливі доказати користі, яку може принести дійсно добре пропрацьований ШІ як психотерапевта. Що ж стосується саме ПТСР, тут потрібен інший підхід. Але деякі технологічні кроки у цьому напрямку вже зроблено. Є кілька цікавих наукових робіт, які говорять про перспективність.

Наприклад, деякі люди можуть вдавати, наче мають деякі симптоми або перебільшувати. Навіщо? Щоб отримати пільги, фінансову компенсацію, увагу або рецептурні препарати. Це, окрім іншого, призводить до того, що спеціалісти витрачають цінний час на тих, хто зовсім не потребує їхньої допомоги.

Саме тому вчені створили розумну ШІ-систему під назвою Алгоритм VeRITAS, яка вміє виявляти, коли люди брешуть про симптоми посттравматичного стресового розладу.

Дослідження проводилось за участі 651 людини різної статі та раси, серед яких були ветерани США, психіатрично здорові представники загального населення США та Великобританії, а також фахівців з психічного здоров’я. Результати роботи Алгоритму VeRITAS виявились винятковими: точність виявлення підробки склала близько 95%, а тест зайняв менш як 4 хвилини. Навіть спеціалістам з психічного здоров’я не вдалось «перехитрити» цю програму.

Ще одне дослідження стосувалось ефективності ChatGPT та моделі text-embedding-ada-002 (ADA) у швидкій діагностиці післяпологового посттравматичного стресового розладу (ПП-ПТСР). Щороку у світі народжують приблизно 140 мільйонів жінок. Для приблизно третини з них пологи можуть стати серйозним стресом або травмами.

Попри те, що ПТСР частіше пов’язують з бойовими діями або серйозним сексуальним насильством, пологи також дедалі частіше визнаються серйозним чинником виникнення ПТСР. Серед породіль приблизно 6% проявляють повний спектр ПП-ПТСР, що становить понад 8 мільйонів жінок щорічно. Нелікований має не лише негативні наслідки для матері та дитини, а й пов’язані зі значними соціальні витрати. Тому важливо розпочинати раннє лікування ПП-ПТСР.

Вчені перевірили, чи можна виявити післяпологовий ПТСР (CB-PTSD) у жінок за їхніми текстовими розповідями про пологи. Вони протестували ChatGPT та мовні ембеддінги

Текст «перекладається» у набір чисел, які зберігають сенс і зміст слів, речень або цілих історій.. Звичайний ChatGPT виявився неефективним, а модель на основіtext-embedding-ada-002
Модель від OpenAI, яка дуже добре «відчуває» значення тексту.
— точною та надійною (до 85% чутливості). Цей підхід дозволив без анкет і лікарів вчасно виявити травматичний досвід пологів.

Також розробляються інструменти для роботи з травмованими та їхньої когнітивно-поведінкової терапії, такі як Проєкт Capstone. Це розумна когнітивна система, така як ШІ-агент, потенційно може взаємодіяти з пацієнтами в їхньому звиклому середовищі, та допомоги керувати симптомами в режимі реального часу, відстежувати емоційні моделі та пропонувати негайну підтримку.

Загалом, про застосування ШІ для діагностики або терапії при ПТСР поки мало досліджень. Однак у 2025 році в журналі Behavioral Sciences опубліковано аналіз щодо застосування штучного інтелекту у різних напрямках. Згідно з ним, з 2017 року спостерігається значне зростання публікацій на тему ШІ та ПТСР.​

ШІ має високий потенціал завдяки здатності виявляти ранні симптоми ПТСР, складати персоналізовані плани лікування та безперервно робити моніторинг пацієнтів. Однак все ще наявно багато проблем у розробці алгоритмів, інтеграції даних та з етичними аспектами.

Сучасні чат-боти, такі як Woebot або Tess, використовують алгоритми обробки природної мови, щоб надавати психологічну підтримку 24/7. Вони можуть проводити бесіди, пропонувати методи релаксації чи допомагати розпізнавати тригери ПТСР. Наприклад, дослідження, опубліковане в журналі NEJM AI, показало, що чат-боти на основі генеративного ШІ здатні ефективно зменшувати симптоми депресії, який є частим супутником ПТСР. Або ж надати екстрену допомогу при панічній атаці.

Трохи старіше дослідження (від 2023 року) включало різні алгоритми машинного навчання (ML) в автоматизованій діагностиці ПТСР. А це, як вже зазначалось вище, потрібне для швидкого виявлення порушення психічного стану.

Науковці використали статистичні методи для узагальнення результатів включених досліджень і надання рекомендацій щодо реалізації ключових аспектів завдань машинного навчання (ML): вибір найкращої ML-моделі для певного набору даних, визначення оптимальних ознак ML для діагностики, встановлення оптимального розміру вибірки залежно від розподілу даних, використання відповідних інструментів для оцінки та валідації ефективності ML-моделей.

Двоє дослідників незалежно перевіряли дані та узгоджували розбіжності шляхом обговорення. До аналізу включалися публікації англійською мовою, які застосовували моделі машинного навчання для автоматизованої діагностики ПТСР і містили показники оцінки ефективності моделей. В пошук включили бази даних Embase, MEDLINE, Scopus, PsycINFO, Compendex та IEEE Xplore за період з 1946 до 2022 року включно. З 3186 записів до фінального аналізу було відібрано 41 публікацію. Це були як аудіо, так і текстові дані, отримані від ветеранів бойових дій під час інтерв’ю.

Частота застосування різних ML-моделей в різних методах діагностики ПТСР. На цьому рисунку зображено теплову карту, яка ілюструє співвідношення типів ML-моделей і методів діагностики ПТСР. Кожна клітинка відображає пару “ML-модель — метод діагностики”, де цифра вказує на кількість випадків використання у включених дослідженнях. Щодо кольорової шкали: темно-синій означає більшу кількість випадків, а світло-синій — меншу.

Як виявилось, багато моделей показали високу точність (до 89,1%) в ідентифікації ПТСР. Але найкращими були моделі глибокого навчання (DL) — такі як CNN, RNN, LSTM, метод опорних векторів (SVM) та змішані моделі (тобто комбінації кількох ML-підходів).

Гістограма різних моделей ML з системною точністю. Синя смуга показує точність моделі між 70-80%, помаранчева смуга показує точність моделі між 80-90%, а зелена смуга показує точність моделі понад 90%. Скорочення: EN — Elastic Net, SL — SuperLearner, PCA — Principal Component Analysis, Cust. — індивідуально налаштована модель (Customized Model), LGB — Light Gradient Boosting (Light GB), MM — декілька моделей (Multiple Models).

Вчені дійшли висновку, що машинне навчання — перспективне. Але на ефективність ML-моделей для класифікації ПТСР впливають обмежений розмір вибірки (надмірна підгонка), особливо в нейровізуалізації та клінічних інтерв’ю, вплив супутніх захворювань, таких як депресія та тривожні розлади, вживання ліків.

Але ось що цікаво: змішані моделі тому були ефективні, що аналізували як текстові описи, так і аудіо. У одному зі старіших досліджень, в якому брали участь 52 ветеранів війни в Іраку та Афганістані з посттравматичним розладом, а також 77 ветеранів без розладу, вчені відзначили ефективність саме аудіоаналізу. Алгоритм за голосами визначив 18 факторів (таких як тон, темп і вимова) пов’язаних із ПТСР. Використовуючи ці маркери, програма правильно ідентифікувала пацієнтів з наявним діагнозом у 89% випадків.

Як ШІ може допомогти українським військовим

Воїнам, які перебувають у віддалених районах, складно або майже неможливо отримати своєчасний доступ до психологів. Мобільні додатки на основі ШІ могли б надавати їм таку потрібну підтримку 24/7. Також спеціалізоване ПЗ може бути корисними для тих, хто повернувся з фронту та хоче адаптуватись до цивільного життя.

Штучний інтелект (ШІ) показав свою потенційну ефективність при діагностиці та терапії посттравматичного стресового розладу (ПТСР). Він може швидко аналізувати великі обсяги даних, досить точно виявляти закономірності та максимально точно адаптувати терапію до індивідуальних потреб.

Тож, в теорії, можна було б створити додаток, який би аналізував дані про поведінку, фізіологічні показники (наприклад, пульс чи рівень стресу через смартгодинник), текстові повідомлення користувача, його голос. Але поки в Україні бракує великих баз даних про ПТСР, які могли б використовуватися для навчання ШІ. А більшість моделей, таких як Therabot, треновані на англомовних джерелах. ШІ може неправильно інтерпретувати емоційні вислови чи специфічні травматичні події пов’язані з війною.

ШІ-терапевтів поки у нас немає. Але студенти КПІ ім. Ігоря Сікорського досліджують таку можливість. Наприклад, Ельдар Алієв вивчає як можна використовувати машинне навчання та штучний інтелект для аналізу магнітно-резонансної томографії (МРТ), щоб швидко виявляти біомаркери ПТСР. У перспективі, це допомогло б у ранній діагностиці розладу.

У іншому дослідженні Гліб Биков пропонує поєднати електроенцефалографію (ЕЕГ) з нейронною мережею для кількісної оцінки стану центральної нервової системи. Автор вказує, що це дешевий та простий у використанні спосіб виявлення ПТСР на основі наявних даних пацієнта.

Загалом, хоч «розумні» алгоритми й демонструють ефективність у зменшенні симптомів депресії чи тривожності, ПТСР — складніший розлад, який потребує глибокого емоційного зв’язку між терапевтом і пацієнтом. Тому ШІ стане, швидше за все, корисним доповненням, але не зможе перерости у повноцінну заміну людині-спеціалісту. Можливо, саме Україні вдасться розробити найдієвішу модель для діагностики або терапії?

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
У польському підручнику для школярів виявлено проросійську риторику щодо України
ГЛАВКОМ NET
2025-04-28T07:51:53Z
В Литві не бачать необхідності впроваджувати військовий призов для жінок
Европейская правда
2025-04-28T07:49:44Z
Розкриті технічні характеристики британських винищувачів морського базування F-35B
InternetUA
2025-04-28T07:46:30Z
Чому День перемоги не українське свято: історик вразив відповіддю
GlavRed
2025-04-28T07:45:26Z
Українцям важко зрозуміти: в якій країні люди не мають прізвищ
24tv
2025-04-28T07:36:40Z
Здивує багатьох: як українці називали один одного 100 років тому
GlavRed
2025-04-28T07:27:40Z
Росія готує нову армію біля кордонів із НАТО – WSJ
ZN UA
2025-04-28T07:24:47Z
Стало відомо, чим британські миротворці займатимуться в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-04-28T07:21:34Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
У Німеччині оголосили імена перших міністрів у новому уряді
Европейская правда
2025-04-28T07:55:25Z
Янукович отримав другий вирок в Україні: 15 років тюрми
Лига
2025-04-28T07:54:47Z
Росіяни намагались прорвати оборону на Новопавлівському напрямку: деталі
ГЛАВКОМ NET
2025-04-28T07:51:20Z
Чехія в рамках своєї ініціативи поставила Україні 400 тисяч великокаліберних боєприпасів
Европейская правда
2025-04-28T07:49:40Z
У Франції затримали близько 20 підозрюваних у нападах на в’язниці
Европейская правда
2025-04-28T07:48:21Z
Чи потребує впровадження інформаційної стійкості суспільства «міністерства правди»?
Детектор М
2025-04-28T07:43:10Z
Парад перемоги над здоровим глуздом – Путін оголосить про "звільнення" Курщини 9 травня
Лига
2025-04-28T07:42:54Z
Рейтинг Трампа на історичному мінімумі
360ua.news
2025-04-28T07:42:18Z
Популярний мобільний оператор пропонує зекономити на оплаті тарифів щомісяця
Telegraf
2025-04-28T07:48:59Z
Компанії з КНР вигадали варіант, як уникнути захмарних мит США
ГЛАВКОМ NET
2025-04-28T07:42:53Z
Тримаємо руку на пульсі як змінився курс злотого після вихідних
24tv
2025-04-28T07:42:20Z
Як 100 доларів можуть принести майже 1700 гривень доходу
Telegraf
2025-04-28T07:33:58Z
Мін’юст підтвердив збільшення розміру плати за проставлення апостилю
1News
2025-04-28T07:27:09Z
Зміни в платіжках: що чекати з 1 травня
Telegraf
2025-04-28T07:15:53Z
МХП придбала 91.77% акцій іспанського виробника курятини UVESA — деталі угоди
AIN
2025-04-28T07:15:51Z
Курси валют після вихідних: як виросли ціни
24tv
2025-04-28T07:15:48Z
Субсидії і соцвиплати можуть скасувати: як вплине новий реєстр рахунків і банківських сейфів
Фокус
2025-04-28T07:06:25Z
Ліззо розповіла, що допомогло втратити їй понад 50 кг ваги
Фокус
2025-04-28T07:51:31Z
5 культових польських фільмів про Україну, які має побачити кожен
24tv
2025-04-28T07:36:42Z
Вітальня Сари Джесіки Паркер — найсміливіший тренд 2025 року
24tv
2025-04-28T07:30:38Z
Це хіт 2025: як виглядає трендова стрижка, яку зовсім непотрібно укладати
24tv
2025-04-28T07:12:37Z
Зірка Гаррі Поттера Руперт Грінт став батьком вдруге – фото та ім’я малюка
Факти ICTV
2025-04-28T07:06:39Z
У Києві показали документальний фільм про операцію нацгвардійців на Харківщині
Детектор М
2025-04-28T07:01:26Z
"Ще покаже всім": Корольову попередили про небезпеку з боку невістки
GlavRed
2025-04-28T06:27:22Z
Moby виклав у мережу 500 нових безкоштовних треків
Подробности
2025-04-28T06:21:20Z
Австралія наразі може претендувати на 19 місце на Eurovision Song Contest. Go-Jo — музичний проект Марті Замботто.
FM-TV
2025-04-28T05:58:21Z
Рятувальники виявили тіло чоловіка під час ліквідації загоряння трави на Київщині
ГЛАВКОМ NET
2025-04-28T07:42:19Z
На 60 діб взято під варту рівнянина, який до смерті забив знайомого
Украина Криминальная
2025-04-28T07:12:57Z
Увага розшук! Поліція Чернігівщини розшукує зниклу безвісти 17-річну дівчину
Украина Криминальная
2025-04-28T07:10:28Z
Кількість жертв вибуху у порту Ірану вже 40 загиблих, ще 1200 людей поранено
Комсомольская правда
2025-04-28T07:03:16Z
Брянськ атакували БпЛА: могло прилетіти по заводу "Кремній-Ел"
24tv
2025-04-28T06:45:36Z
У мережі пишуть про збій у роботі ТЦ "Епіцентр": не працюють деякі магазини
24tv
2025-04-28T06:36:31Z
До 12 років ув’язнення засуджено мешканця Миколаївщини за зґвалтування 9-річної сестри
Украина Криминальная
2025-04-28T06:27:24Z
Вибухи в Черкасах: до регіону летіли групи дронів
Факти ICTV
2025-04-28T06:18:49Z
До 5 років ув’язнення засуджено таксиста, який домагався інтимної близькості від неповнолітньої пасажирки
Украина Криминальная
2025-04-28T06:12:01Z
Чому у людей з віком зʼявляється живіт: вчені пояснили складний механізм
24tv
2025-04-28T07:48:55Z
Урожаю заздритимуть усі сусіди: елементарне підживлення для полуниці
24tv
2025-04-28T07:30:47Z
До 20 годин поза тілом: новий метод зберігання донорських легень перед пересадкою
Факти ICTV
2025-04-28T06:03:01Z
Моніторинговий візит до Івано-Франківської установи виконання покарань №12: неналежні умови утримання, недоступність медичної допомоги, зловживання у сфері праці засуджених
Украина Криминальная
2025-04-28T06:01:35Z
Мʼясо птиці виявилось небезпечнішим, ніж вважалось
24tv
2025-04-28T05:33:22Z
В Україні стартував сезон кліщів: вчені дізналися, яка група крові їх приваблює
Хвиля
2025-04-28T03:31:28Z
Мало хто знає: чим небезпечна куркума для організму
GlavRed
2025-04-28T03:25:22Z
Кардіолог розвіяв поширений міф про користь ранкового напою. Про який йдеться
Gazeta UA
2025-04-27T21:39:29Z
Як правильно обирати антивікові засоби для догляду за шкірою
Знай
2025-04-27T20:51:37Z
Унікальна операція. Оператори БпЛА звільнили українських бійців з полону
ГЛАВКОМ NET
2025-04-28T07:51:39Z
У Запоріжжі, Миколаєві, Харкові, Чернігові — ледь більше 10 градусів: прогноз на 28 квітня
Фокус
2025-04-28T07:51:02Z
У Маріуполі фіксують мор дельфінів і птахів
1News
2025-04-28T07:45:29Z
Китайський гороскоп на завтра 29 квітня: Зміям - проблеми зі здоров'ям, Коням - стрес
GlavRed
2025-04-28T07:42:28Z
Подорожчання бензину у Києві: ситуація кардинально змінилася на АЗС
Политека
2025-04-28T07:31:30Z
Попри суттєве знесилення: які міста прагнуть захопити росіяни до 9 травня
24tv
2025-04-28T07:30:53Z
"Знищують позиції в нуль": армія РФ окупувала ще одне село на Донбасі
GlavRed
2025-04-28T07:27:48Z
Росіяни вранці завдали ударів по Донецькій області: троє людей загинули
ZN UA
2025-04-28T07:25:50Z
Минулої доби на Харківщині через ворожі удари постраждала одна людина
Мій Харків
2025-04-28T07:13:07Z
Король салатів: готуємо класичний "Цезар" – він підкорює усіх
24tv
2025-04-28T07:51:40Z
Які дивовижні автобуси працювали донедавна на Мальті
AutoCentre
2025-04-28T07:34:44Z
Гороскоп на завтра 29 квітня: Близнюкам - хороші події, Левам - подарунок
GlavRed
2025-04-28T07:27:30Z
Що не можна робити в понеділок, щоб не притягнути негаразди
24tv
2025-04-28T07:12:59Z
Не підлетять на кілометр: як захистити дім від молі
24tv
2025-04-28T06:36:56Z
Від такої рибки неможливо відірватися: як її приготувати у томатному соусі
Telegraf
2025-04-28T06:12:16Z
На море, шопінг чи в пустелю: коли найкраще летіти в ОАЕ
24tv
2025-04-28T06:00:19Z
Солодка магія на кожен день: готуємо тістечка за лічені хвилини – вам не повірять, що це реально
24tv
2025-04-28T05:27:32Z
Не садіть цю рослину на кладовищі, бо не встигатимете прибирати бур'яни
Telegraf
2025-04-28T05:01:16Z
Волинець: Завжди приємно повертатись до Ковалівки
Football.ua
2025-04-28T07:54:29Z
Лунін та Зінченко можуть розпочати новий сезон в одному клубі
ГЛАВКОМ NET
2025-04-28T07:42:49Z
Усик і Дюбуа висловилися про свій майбутній бій
Gazeta UA
2025-04-28T07:42:10Z
Усик одіозно звернувся до Дюбуа після офіційного оголошення про реванш
24tv
2025-04-28T07:42:03Z
Колос — Полісся 1:1 Відео голів та огляд матчу УПЛ
Football.ua
2025-04-28T07:40:55Z
Велике літо Ліверпуля: що потрібно чемпіонам, щоб залишитись на вершині?
Football.ua
2025-04-28T07:40:30Z
Аморім: Наша кінцева мета — виграти АПЛ, але наступного року цього не станеться
Football.ua
2025-04-28T07:40:10Z
Ретегі повторив рекорд Індзагі в Серії А за кількістю голів за сезон
Football.ua
2025-04-28T07:36:41Z
"Арсенал" – ПСЖ: де і коли дивитись перший півфінальний матч Ліги чемпіонів
ZN UA
2025-04-28T07:31:39Z
З дроном у кузові: гібридний пікап Geely Radar показали офіційно
AutoGeek
2025-04-28T07:36:36Z
Mercedes презентував подовжений CLA
AutoCentre
2025-04-28T07:16:30Z
Представлено нестандартний корейський фургон-позашляховик із багатим оснащенням
Фокус
2025-04-28T07:12:28Z
Стартують продажі старшого брата Дастера: може отримати 200-сильний двигун
ЗаРулем
2025-04-28T07:03:12Z
З надшвидкою зарядкою: електромобіль Range Rover EV розкрив ключові характеристики
AutoGeek
2025-04-28T06:43:01Z
Alfa Romeo готує новий 1000-сильний Stelvio: у мережу злили фото моделі
AutoCentre
2025-04-28T06:24:40Z
Без біганини та МВС: уживані авто можна буде оформляти прямо в автосалоні
Знай
2025-04-28T05:52:13Z
Новий рейтинг продажів авто: електромобілі значно програють бензиновим легковикам
ЗаРулем
2025-04-28T04:29:57Z
Якщо ви так схвильовані від голих одномісних вантажівок, просто отримайте це
Топ Жир
2025-04-27T23:45:29Z
Китайська Huawei розробляє новий ШІ-чип як альтернативу процесорам Nvidia
AIN
2025-04-28T07:51:08Z
Чекліст для бізнесу: чи пройдете ви аудит без SIEM
Корреспондент
2025-04-28T07:36:49Z
Шутер La Quimera від творців Metro відклали в день релізу — перші відгуки катастрофічні
ITC
2025-04-28T07:31:36Z
Instagram Edits перегнав за популярністю CapCut здобувши понад 7 мільйонів завантажень на старті
24tv
2025-04-28T07:30:23Z
Масштабний збій в "Епіцентрі". Каси та застосунок не працюють: що каже компанія
InternetUA
2025-04-28T07:28:27Z
Південна Корея стверджує, що DeepSeek без згоди користувачів передав їх дані до Китаю
InternetUA
2025-04-28T07:16:20Z
Як ШІ впливає на наше мислення і чому це небезпечно для майбутнього
360ua.news
2025-04-28T07:15:34Z
В оновленні Windows 11 виявили 30 нововведень і виправлень
InternetUA
2025-04-28T07:10:58Z
У Швейцарії запустили першу у світі сонячну станцію на залізній дорозі
ITC
2025-04-28T07:07:48Z