/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2Fee8d734de0ddb02704c93b4ed1b3ddb3.png)
Крах Росії, розкол Євразії та фінансова криза. Що буде, коли почнеться війна Індії та Пакистану
Якщо почнеться війна Індії з Пакистаном, розклад у світі може абсолютно змінитися, попереджає аналітик Олексій Кущ. Зокрема, завалиться один грандіозний план Росії, який вони виношували довгі роки спільно з Китаєм. І взагалі, для РФ уся ця метушня — дуже недоречна...
Глобальний Євразійський острів можуть розколоти війною.
Ситуація загострюється між Індією і Пакистаном, які в різних конфігураціях могли б увійти в загальну структуру майбутнього Глобального Євразійського острова і вже є учасниками Шанхайської організації співробітництва (ШОС), створеної з ініціативи Китаю, РФ і Казахстану в 2001 році.
Учасниками ШОС є Киргизстан, Узбекистан, Таджикистан, Іран, Білорусь.
А 2017 року до ШОС одночасно вступили Індія і Пакистан, що тоді порівнювали з одночасним вступом до НАТО Туреччини і Греції.
Війни між Індією і Пакистаном періодично відбувалися і раніше. Але зараз у країн є арсенал ядерної зброї.
Хронологія нинішніх подій така.
Теракт проти туристів у Кашмірі, де загинуло 28 осіб. Серед учасників терактів — громадяни Пакистану.
На цьому тлі Індія почала перегляд Акта про води Інду, який був підписаний раніше з Пакистаном.
У відповідь Ісламабад заявив, що будь-яке гідротехнічне планування водних ресурсів на шкоду його інтересам означатиме війну.
Пакистан заявив про закриття свого повітряного простору для Індії, а Індія — про припинення торгівлі з Пакистаном (хоча обсяг там незначний — до 2 млрд дол. на рік).
До речі, напередодні в Індії з візитом побував віцепрезидент США Джей Ді Венс.
Важливо Наслідки відчує весь світ: до 125 млн людей можуть загинути через ядерний конфлікт Індії і Пакистану, — дослідникиВійна між Індією і Пакистаном може зблизити першу зі США і Британією, а другу — з Китаєм. Крім того, війна торпедує ШОС і проєкт Глобального Євразійського острова у складі РФ, Китаю, Індії та Центральної Азії, що випливає з цієї геополітичної конструкції.
Для Китаю — це крах південної гілки Нового шовкового шляху через Пакистан і колосальні ризики для морського коридору Нового шовкового шляху, який, зокрема, спирається на пакистанський порт Гвадар і китайсько-пакистанський торговельно-економічний коридор. Тобто виникає ризик для трафіку китайських товарів морем до ЄС і потоків нафти з Близького Сходу до Китаю.
Поразка Пакистану означатиме витіснення Китаю з Південної Азії в Центральну і ослаблення позицій Пекіна на Близькому Сході. У такому разі наступним буде Іран.
У разі неуспіху Індії слід очікувати дрейф Делі в бік РФ і посилення Китаю як панєвразійської геополітичної сили. І як головний результат — інституційна кристалізація Глобального Євразійського острова.
Але така війна означатиме і крах світових фінансових ринків, інфляцію та світову рецесію. Це на додаток до історії з тарифами.
Найімовірніше, Пекін і Москва намагатимуться купірувати ситуацію і заморозити ескалацію. Оскільки і Пекін, і Москва намагаються зліпити формат Глобального Євразійського острова, а не розколоти.
Вашингтон спостерігатиме. З одного боку, у США є бажання зблизитися з Делі, з іншого — Пакистан має статус союзника США поза НАТО. І відкрита підтримка Індії з боку США остаточно девальвує цей статус.
Для ЄС це буде черговий геополітичний шок, з яким у Брюсселі не знають, що робити.
Автор висловлює особисту думку, яка може не збігатися з позицією редакції. Відповідальність за опубліковані дані в рубриці "Думки" несе автор.
Важливо Закрили кордони та розірвали угоди: між ядерними Пакистаном та Індією назріває війна, — ВВС