/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2Fd6b24651a616a6648ba2f7fa5ea7f3a0.jpg)
Розробники Lockheed Martin представили революційні радари протиракетної оборони TPY-4
ВПС США замовили 19 новітніх радарів TPY-4 компанії Lockheed Martin для покращення можливостей далекого повітряного спостереження та протиракетної оборони. Ці радари працюють у діапазоні L-діапазону та використовують активну фазовану антенну решітку (AESA), забезпечуючи круговий огляд на 360 градусів та здатність виявляти повітряні загрози, включаючи безпілотники та балістичні ракети, на відстані до 556 км.
TPY-4 оснащений передавачами на основі нітриду галію (GaN), що забезпечують вищу енергоефективність та надійність у порівнянні з попередніми системами. Повністю цифрова архітектура радара дає змогу швидко адаптуватися до нових загроз і завдань, що відповідає вимогам сучасних бойових умов.
Серед переваг TPY-4 — модульна конструкція та висока мобільність. Радари можуть розгортатися як у стаціонарному, так і в мобільному режимі. Вони сумісні з різними типами транспорту, включаючи літаки C-130 і C-17, наземні транспортні засоби, залізницю та навіть гелікоптери. Це відповідає концепції Agile Combat Employment (ACE), яка передбачає гнучке і швидке розгортання сил.
Перший радар TPY-4 був переданий ВПС США 7 квітня 2025 року. Це ознаменувало початок державних випробувань і підготовку до повноцінного розгортання системи. До кінця 2028 року Пентагон планує впровадити до 35 одиниць цієї системи.
Попри початкові труднощі програми 3DELRR, зокрема передчасне входження у фазу швидкого розгортання, нині проект стабільно рухається до своїх цілей. Радари TPY-4 також викликають інтерес за кордоном — зокрема, Норвегія вже замовила 11 таких одиниць. Система вважається важливою інвестицією для підвищення обороноздатності у сфері повітряного контролю.