Воєнний стан: чому військового можуть вивести в розпорядження
Воєнний стан: чому військового можуть вивести в розпорядження
В Україні багато сміливих чоловіків та жінок добровільно стали на захист країни, коли Росія розпочала повномасштабне вторгнення. Бувають випадки, коли військовослужбовців можуть виводити в розпорядження. Видання Армія Infoem розповіло, коли це може статися.
Які існують підстави для виведення в розпорядження
Тривале лікування військового, або визнання непридатним чи обмежено придатним — це не повний перелік підстав для зарахування у розпорядження. Також це допускається у таких випадках:
- розформування (реформування) військової частини або скорочення штатних посад, якщо не розв’язане питання щодо подальшого службового використання вивільнених військових;
- пониження у посаді у порядку дисциплінарного стягнення або призначення на нижчу посаду на підставі висновку атестування, якщо неможливо відразу призначити військового на нижчу посаду;
- повернення військовослужбовців, які були направлені за кордон для проходження військової служби або навчання, якщо неможливе їх призначення на посаду;
- відрахування слухача денної форми навчання з вищого навчального закладу;
- відсторонення військового від посади під час досудового розслідування або судового провадження;
- якщо стосовно військових застосовано запобіжні заходи кримінального провадження у вигляді домашнього арешту або тримання під вартою чи за вироком суду застосовані такі покарання, як арешт або тримання в дисциплінарному батальйоні;
- якщо військовослужбовці відсутні понад 10 діб;
- перебування військовослужбовця у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у разі розформування військової частини, та за відсутності можливості перемістити такого військовослужбовця на вакантну посаду.
З повним переліком підстав можна ознайомитися в указі «Про Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України» за посиланням.
У більшості випадків військові, які зараховані в розпорядження, продовжують проходити військову службу. Тому вони мають виконувати обов’язки, які визначаються командиром, в розпорядження якого вони потрапляють.
«Виняток – це військовослужбовці, які перебувають на тривалому лікуванні, у відпустці за доглядом за дитиною, або ті, до кого застосовані запобіжні заходи», – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, яку допомогу при лікуванні можуть отримати військовослужбовці в Україні.