Державна служба: чи можна працювати на ній після 65
Державна служба: чи можна працювати на ній після 65
Українці можуть вийти на пенсію за віком у 60 років, якщо матимуть необхідну кількість стажу. Але, за бажанням, вони можуть продовжувати працювати. Але деякі посади мають вікові обмеження.
У Південному міжрегіональному управлінні міністерства юстиції України розповіли, чи можна продовжувати працювати на державній службі після 65 років
Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» від 16.12.2020 № 1086-IX знято вікові обмеження для роботи на державній службі та в органах місцевого самоврядування.
Згідно з пунктом 4 частини другої статті цього закону, особи, які досягли 65-річного віку, можуть бути призначені на державну службу строком на один рік з правом повторного призначення без проведення щорічного конкурсу. Це рішення може поновлюватися без обмежень щодо кількості таких призначень. Законом також передбачено, що державний службовець може залишатися на посаді після досягнення 65-річного віку за його згодою, але не довше, ніж до досягнення 70-річного віку. Продовження може відбуватися без необхідності звільнення з посади.
У разі досягнення державним службовцем 70 років, він підлягає звільненню на підставі пункту 7 частини першої статті 83 закону. Така ж підстава для звільнення має бути застосована до державного службовця, щодо якого не було прийняте рішення про чергове продовження строку перебування на державній службі.
Нагадаємо, деякі категорії осіб можуть вийти на пенсію за віком на пільгових умовах.