/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F1e4fd4cfc2dac5b5574e41203a5f1f5f.jpg)
Прогнози стають ще більш песимістичними: чому долар продовжує падати та чому це погано для України
Прогнози щодо курсу долара на 2025 рік змінюються — і тепер вони менш оптимістичні.
Через нову торговельну політику США долар втрачає позиції на світових ринках, а в Україні його вартість коливається в межах 42–43 гривні, пише "24 Канал".
Ще на початку року аналітики говорили про можливий курс у 45–47 гривень, однак ситуація швидко змінилася. Зокрема, митні мита у США, ініційовані Дональдом Трампом із лютого 2025 року, посилили економічну невизначеність. Це спричинило продаж американських облігацій та акцій, а курс долара досяг трирічного мінімуму щодо євро. За даними НБУ, з 15 лютого по 15 квітня вартість долара в Україні знизилася з 41,79 грн до 41,31 грн.
Міністерка фінансів та банкіри вказують, що ситуація залежить не лише від економічних чинників, а й від геополітичних та безпекових подій. Зокрема, банкір Сергій Мамедов відзначив, що курс гривні змінюватиметься хвилеподібно — періоди стабільності чергуватимуться з коливаннями. Він підкреслює, що головним гравцем у цьому питанні залишається НБУ.
Підприємець Валентин Краснопьоров, засновник ініціативи "Останній капіталіст", вважає, що новий курс у межах 42–43 гривні — це вже песимістичний сценарій. Зміцнення гривні не завжди на користь, бо надходження від експорту й міжнародна допомога за нижчим курсом можуть збільшити бюджетний дефіцит.
Не зважаючи на те, що росія напала на Україну ще у 2014 році, зірвавши відновлення країни після складних 90-х, Україна продовжує розвиватися. Влада та економічні інституції працюють над тим, щоб зберегти стабільність, захистити економіку та підтримати людей у непростих умовах.
Раніше ми повідомляли, долар падає, євро росте: куди вигідно вкладати гроші в умовах валютних коливань?
Запасайтеся гривнями: чому українська валюта стала стабільніша за долар - детальніше на Знай.ua.