/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F0a69ca684de6d8234a16d9e7fd2cc723.jpg)
Рубіо призначив головним дипломатом по Європі консультанта без досвіду роботи
Державний секретар США Марко Рубіо призначив новим очільником напрямку з питань Європи в Держдепартаменті Брендана Ханрахана — колишнього співробітника свого сенатського офісу та бізнес-консультанта.
Тим часом президент Дональд Трамп продовжує тиснути на НАТО щодо збільшення витрат, висловлює прагнення придбати Гренландію та просуває власні ініціативи щодо завершення війни Росії проти України.
Призначення Ханрахана відбулося в рамках ширшої реорганізації Державного департаменту, що спрямована на ефективну реалізацію політики «Америка передусім», яку активно просуває адміністрація Трампа.
Раніше керівну посаду обіймав Луїс Боно, високопосадовець із досвідом дипломатичної служби.
У листі до персоналу він повідомив, що Брендан Ханрахан очолить Бюро європейських та євразійських справ.
Біографія Ханрахана, опублікована на сайті Держдепу, підтверджує його призначення.
У ній зазначено, що він працював інвестором у Bain Capital у секторі прямих інвестицій Північної Америки та розпочав кар’єру в консалтинговій компанії Mc.
Kinsey & Company.
Також Ханрахан був радником у Комітеті Сенату США з питань малого бізнесу і підприємництва, коли Марко Рубіо обіймав посаду сенатора.
Однак жодного досвіду роботи у сфері міжнародної політики в його біографії не вказано.
Попри це, високопосадовець Держдепу зазначив, що «Брендан — талановитий фахівець із великим досвідом у приватному секторі, який зможе надати економічний погляд на європейську політику США та ефективно сприяти реалізації реорганізації відомства».
Посада «старшого посадовця бюро», яку наразі обіймає Ханрахан, зазвичай є тимчасовою і зберігається до моменту призначення постійного помічника державного секретаря, затвердженого Сенатом.
Наразі невідомо, чи Ханрахан залишиться на цій посаді надовго.
Очільник європейського бюро відіграє ключову роль у взаєминах Вашингтона з країнами Європи, зокрема Україною та Росією.
З моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році ця посада була надзвичайно важливою для дипломатії США.
Перемовини із Росією зараз веде спецпредставник президента Трампа — мільярдер у сфері нерухомості Стів Віткофф, який раніше не мав дипломатичного досвіду.
Його четвертий візит до Москви відбувся 25 квітня, де він зустрівся з президентом РФ Володимиром Путіним.
Європейські партнери висловлюють занепокоєння через нестачу дипломатичного досвіду у нової команди переговорників США, що, на їхню думку, може створити ризики у переговорах із Росією.
Від початку свого президентства Дональд Трамп змінив курс американської зовнішньої політики, прагнучи укласти перемир’я в Україні та послабити санкції проти Росії, запроваджені за адміністрації Байдена.
США неодноразово попереджали, що можуть вийти з переговорного процесу.