MY.UAНовини
Як білоруська компанія, що працювала з бігтехом, постачає продукцію російським загарбникам
Як білоруська компанія, що працювала з бігтехом, постачає продукцію російським загарбникам

Як білоруська компанія, що працювала з бігтехом, постачає продукцію російським загарбникам

П’ята частина світового ринку у своїй сфері, Apple, Tesla і Samsung серед клієнтів – про це власники білоруського підприємства “Ізовак” та інших компаній, що входять до однойменної групи, розповідали охоче. Але Білоруський розслідувальний центр виявив й інших замовників цієї групи компаній, про яких її представники воліють мовчати. Серед них – підприємства російської військової промисловості. Йдеться про постачання на суму близько $200 млн за час повномасштабної війни.

Розслідування підготовлено спільно з некомерційною організацією з глобальної безпеки C4ADS, виданнями “Важливі історії”15min.lt та проєктом української служби “Радіо Свобода” “Схеми”, за підтримки “Кіберпартизан”;

Інновації без овацій

Компанію “Ізовак” навряд чи знає широке коло людей, незважаючи на 30-річну історію і технологічних гігантів серед клієнтів. Підприємство займається вакуумними технологіями і, за словами співзасновника Володимира Ширипова, брало участь у виробництві продукції Apple: за допомогою його устаткування на екрани перших, ще кінескопних моноблочних комп’ютерів iMac наносили захисний шар. Згідно з доповіддю Світового банку, на обладнанні “Ізовака” спочатку виготовлялося близько половини сенсорних екранів iPhone і iPad;

“Коли ви тиснете пальчиком, а телефон знає, куди ви натиснули, і працює ось цей тачскрін, саме ось цей ось слід – це, зокрема, слід “Ізовака””, – говорив чотири роки тому в інтерв’ю заступник директора групи “Ізовак” Віталій Хомич.

За даними звіту, виданого Світовим банком у 2020 році, на компанію припадало близько 20% світового ринку поставок вакуумного напилювального обладнання для сенсорних екранів. Крім Apple своїми клієнтами представники “Ізовака” називали найбільші світові бренди: Tesla, Samsung, LG, Sharp та інші.

Джерело: БРЦ. Зображення створено з використанням ШІ

Білоруська компанія-інноватор розпочала роботу 1992 року як науково-технічна фірма, серед засновників якої були Мінський радіотехнічний інститут і кілька вихідців із нього. Нині “Ізоваком” володіють троє з них – Володимир Ширипов, Микола Левчук і Сергій Маришев. Назва компанії розшифровується як “винаходи у вакуумі”;

Поступово “Ізовак” перейшов до складання виробничих ліній для клієнтів. Підприємство розросталося і стало створювати розгалужену структуру: розробляло технологію, ростило її якийсь час, після чого виділяло в окрему компанію;

Одна з них – білоруське СТОВ “Ізотек-М”. Її завдання у групі компаній – механічна обробка та виготовлення оптичних елементів. І з цієї компанії починається наше розслідування темної сторони бізнесу білоруського підприємства.

У Росію з технологією…

У грудні 2023 року “Ізотек-М” продала російській компанії ТОВ “НМ-Тех” установку плазмового травлення американської торгової марки Applied Materials, що була у вжитку, випливає з митних даних, які опинилися в розпорядженні БРЦ. Таке обладнання використовується для виготовлення мікрочіпів. Це важливий і дефіцитний для Росії компонент військової техніки. Про це ми розповідали двічі: у розслідуваннях про те, як Білорусь продає РФ західні мікросхеми в обхід санкцій, і як державне підприємство “Інтеграл” допомагає Кремлю у війні.

Поставки такої американської техніки, як установка плазмового травлення, до Росії заборонені правилами експортного контролю США. Обмеження поширюються і на ті екземпляри, які перед відправкою в Росію використовувалися в третіх країнах;

“Санкції США і правила експортного контролю США поширюються на речі, що були у вжитку. … [Вони] поширюються на товари незалежно від того, чи проходять вони через посередників, чи йдуть безпосередньо від американських компаній. І американські компанії несуть відповідальність за те, щоб остаточні користувачі були тими, ким вони представляються”, – сказав в інтерв’ю БРЦ старший науковий співробітник Колумбійського університету Річард Неф’ю.

Джерело: БРЦ. Зображення створено з використанням ШІ

“НМ-Тех” – одержувач установки в згаданих митних даних – потрапив під санкції США і ЄС на початку повномасштабної війни. Щоправда, не за співпрацю з військовою промисловістю, а за зв’язок з держструктурою – російським “Внєшекономбанком” (з кінця 2018 року – ВЭБ.РФ). “НМ-Тех” – технологічний спадкоємець виробника мікрочіпів “Ангстрем-Т”, який збанкрутував у 2019 році, після того, як не зміг повернути ВЕБ.РФ кредит на модернізацію заводу. Єдиний власник “НМ-Тех” і при заснуванні, і за даними на 31 грудня 2024 року – ВЕБ.РФ.

На сайті російських особливих економічних зон говориться, що компанія займається “насиченням цивільного ринку сучасною електронною компонентною базою”. Однак у січні 2024 року “НМ-Тех” додав до своїх численних видів діяльності новий – виробництво зброї та боєприпасів.

Яким же чином американський верстат для виробництва мікрочіпів потрапив до цієї компанії в обхід дворазових санкційних обмежень? Відповідь на це запитання кореспондент БРЦ спробував знайти на Тайвані.

…через шовковий шлях…

У Тайбеї, столиці острівної держави під назвою Республіка Китай, зареєстровано співвласника “Ізотек-М”. Тайванська компанія More Tech International Corporation власною нею спільно з білоруським “Ізоваком”.

У тайбейському офісі More Tech International Corporation журналісту БРЦ вдалося зустрітися з її менеджером на ім’я Сол Лін (Saul Lin). Під виглядом потенційного клієнта розслідувач поцікавився, чи були у компанії контракти з російським “НМ-Техом”;

– Ви також працюєте з компанією “НМ-Тех”? – запитав наш кореспондент.

– Так, раніше, – відповів Сол Лін.

– Раніше? Зараз уже ні?

– Ні, крім … одного проєкту.

Далі журналіст БРЦ попросив допомогти з постачанням до Білорусі забороненого американського верстата – аналогічного тому, який “Ізотек-М” доставив “НМ-Теху”. Новий отримати неможливо, відповів Лін, але додав, що у нього є партнер у Китаї, який міг би допомогти купити старий.

– Добре, з цими китайськими партнерами, як це буде працювати? Я пишу вам, що нам треба, а потім ви домовляєтеся з китайськими партнерами? Або ви пов’язуєте нас із китайськими партнерами?

– Я спочатку подивлюся, що за обладнання і тоді [вирішимо]. … І ми подивимося, чи можемо ми зробити це для вас чи ні. Китайські друзі.

Отримавши підказку, що американська установка могла потрапити в Росію з Китаю, розслідувачі БРЦ дійсно знайшли таку поставку в базах даних з китайськими зовнішньоторговельними операціями. У грудні 2023 року білоруська компанія “Ізотек-М” отримала верстат Amat Centura SuperE від гонконгської Smart Kit Technology Limited, яка тепер перебуває під санкціями США.

Та сама поставка фігурувала і в російських митних даних. Третє підтвердження цьому надали наші партнери – некомерційна організація з глобальної безпеки C4ADS. Того самого місяця “Ізотек-М” продав агрегат тієї самої моделі і такої самої ваги російському “НМ-Теху”. Тільки на $600 тис. дорожче: купив у Китаї за $3,6 млн, а продав – за $4,2 млн. У нас немає доказів, що Сол Лін або тайванська компанія брали участь в організації цієї конкретної поставки. Керівник “Ізотек-М” Павло Палещук відмовився розмовляти з БРЦ, дізнавшись, що медіа не зареєстровано в Білорусі.

З листопада 2022 по грудень 2023 року “Ізотек-М”, імовірно, поставила “НМ-Теху” товарів на суму близько $6 млн, випливає з даних, наданих БРЦ джерелом у галузі. Але це лише вершина айсберга.

…до російського ВПК…

Проміжною ланкою в угоді між “НМ-Тех” і “Ізотек-М” виступило російське ТОВ “Інжиніринг Груп”. У перші два роки повномасштабної війни вона, імовірно, отримала від “НМ-Тех” понад $100 млн, випливає з документів, які БРЦ отримав від джерела в податковій службі Росії. Ця фірма не тільки допомагала “НМ-Тех” налагодити виробництво чіпів і мікросхем, а й навчала співробітників працювати на поставленому обладнанні;

Останній рахунок між двома компаніями, який є в розпорядженні БРЦ, оплатили в липні 2024 року, а в серпні “Інжиніринг Груп” потрапила під санкції США.

Серед клієнтів “Інжиніринг Груп” виявили ще понад 30 компаній, які пов’язані з російською військовою промисловістю. Майже всі вони перебувають під санкціями Євросоюзу, США та інших західних країн. 17 з них входять до структури “Ростеха” – найбільшого російського виробника озброєнь. На частку цієї держкорпорації припадає половина всіх російських оборонних держконтрактів. Замовники “Інжиніринг Груп” виробляють, наприклад, ударні безпілотники “Оріон”бортові комплекси для літаків і вертольотів, які беруть участь у війні проти України, і системи наведення для крилатих ракет “Калібр”.

У перші два роки війни Росія випустила по Україні 843 такі ракети. Найсмертоносніші атаки припали на 2022-й: 1 березня “Калібри” вбили 44 людини в Харкові, 18 березня – понад 100 військових у Миколаєві, 14 липня – 29 людей у Вінниці, ще 200 тоді постраждали.

За три роки повномасштабної війни “Інжиніринг Груп” отримав від підприємств, пов’язаних із російським ВПК, понад $180 млн.

У 2023-2024 роках “Інжиніринг Груп” також, імовірно, імпортувала санкційних товарів щонайменше на $32 млн, випливає з митних даних.

Це продукція виробництва США, Японії, Німеччини, Нідерландів і Південної Кореї. Серед найбільших покупок – установки плазмового травлення, аналогічні продукції компанії Applied Materials, а також інше обладнання для обробки напівпровідникових матеріалів.

“Інжиніринг Груп” привернула увагу БРЦ не тільки зв’язками з російською оборонною промисловістю. Власник компанії з квітня 2022 року – білорус Сергій Янович.

За даними “Кіберпартизанів”, за сумісництвом Янович був співробітником білоруського “Ізовак” як мінімум до 2024 року.

До червня 2023-го “Інжиніринг Груп” мала назву “Ізовак Інжиніринг”. На її сайті йшлося про те, що фірма є офіційним представництвом “Ізовака” в Росії, а директор російської компанії використовував пошту на домені izovac.com щонайменше до 2024 року.

У Білорусі зареєстровано як мінімум чотири юрособи, пов’язані з групою “Ізовак”:

Серед клієнтів інших компаній групи – “ІнтерНаноТехнологій” та “Ізовак” – БРЦ у митних даних, що потрапили в розпорядження редакції, виявив щонайменше 30 російських підприємств ВПК. Двадцять два з них – під західними санкціями. Обсяг поставок цих двох білоруських компаній навколовоєнним партнерам у 2022-2024 роках – майже $10 млн, випливає з аналізу отриманих БРЦ митних даних. Він показав, що абсолютна більшість поставлених компонентів була промаркована як зроблені в Білорусі.

Обладнання, яке “Ізовак” та “ІнтерНаноТехнології” постачали російським компаніям, відіграє важливу роль у військовому виробництві, сказала в інтерв’ю БРЦ і проєкту “Схеми” експертка Київської школи економіки Олена Бєлоусова:

“Постачання таких установок заборонено. Це дуже важливо, оскільки саме це (доступ до закупівель – ред.) дає змогу Росії створювати нові можливості, тобто розширювати виробництво і закуповувати нове обладнання, яке дає їй змогу виробляти більше зброї <…> Тут якраз подвійне призначення дуже крихке, оскільки існує дуже мало невійськових цілей, де потрібне таке точне обладнання”.

БРЦ з’ясував, що “Ізовак” співпрацював із російськими оборонними підприємствами ще до першого вторгнення РФ в Україну.

У рекламному ролику, опублікованому 2012 року, показано комерційну пропозицію на постачання обладнання Новосибірському приладобудівному заводу. З кінця 2023 року це підприємство перебуває під санкціями США як один із ключових виробників оптики для Збройних сил і ФСБ Росії. Через рік “Ізовак” опублікував відео, на якому видно два примірники федеральних довідників оборонно-промислового комплексу Росії;

“Сьогодні ми займаємося випуском обладнання, яке призначене для нанесення оптичних покриттів під різні вимоги замовника. Ці вироби потім використовуються у військово-промисловому комплексі, наприклад, у лазерній оптиці, приладах нічного бачення і в різних застосуваннях як у цивільній, так і в оборонній промисловості”, – розповідає на відео співробітник компанії “Ізовак” Владислав Родіонов.

Після початку повномасштабної війни виручка компанії “Ізовак” подвоювалася щороку: 2021 року – 13 млн білоруських рублів ($5,1 млн), 2022-го – 27 млн ($10,3 млн), 2023-го – 53 млн ($17,7 млн). У 2024 році виручка компанії зросла на 36% – до 72 млн ($22,2 млн).

П’ять компаній групи “Ізовак” з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну, імовірно, одержали близько $200 млн від підприємств, що працюють на російську військову промисловість. Це випливає з підрахунку БРЦ, заснованого на даних білоруських експортних поставок і грошових переказів російських компаній.

При цьому компанії, що мають щонайменше непрямі зв’язки з “Ізоваком”, продовжують заробляти і в Євросоюзі.

…у Євросоюз

На момент публікації сайт компанії “Ізовак” izovac.com не працює. Востаннє нам вдалося зайти на нього 7 квітня – тоді й до цього користувача з нього автоматично перенаправляло на портал i-photonics.lt. Він належить однойменній литовській компанії. Раніше вона називалася Izovac Photonics.

У литовської I-Photonics є тезка в Німеччині: компанія I-Photonics Germany GMBH. Збігаються у них і власники: Євген Ширипов, Андрій Левчук і Євген Хохлов. Це сини засновників білоруського “Ізовака”;

Два джерела, знайомі з роботою групи “Ізовак”, розповіли БРЦ, що не знають про зв’язки білоруських компаній з литовською I-Photonics. Співробітникам литовської компанії, за словами одного з них, навіть заборонено відповідати на повідомлення білоруських колег: “Мабуть, хтось заборонив, щоб не псувати репутацію в Європі”.

Журналіст литовського видання 15min.lt під виглядом клієнта поспілкувався з директором литовського I-Photonics Віталієм Хомичем. Топ-менеджер запевнив співрозмовника, що у його компаній немає зв’язків із Росією: “Більшу частину того, що ми робимо, звичайно ж, продаємо на експорт. Але, в основному, це Європа, США, Канада. У нас дуже багато проєктів із Тайванем і Кореєю. А з приводу Сходу – ні. Зі східними сусідами ми не працюємо. Частина нашої команди колись звідти (з Росії) поїхала, і всі закрили справи. Ще 2021 року”.

Джерело: БРЦ. Зображення створено з використанням ШІ

Ми знайшли зв’язки литовської та білоруської фірм і після 2021 року. За даними ЄДР, Євген Ширипов, Андрій Левчук і Євген Хохлов одночасно були власниками I-Photonics і засновниками “Ізовака” до грудня 2022 року. У сумі їм належало близько 43% компанії. Однак їхні зв’язки простежуються і пізніше: бізнесмени працювали в білоруських компаніях групи щонайменше до вересня 2024 року, випливає з даних бази ФСЗН, які ми отримали від “Кіберпартизан”;

Нинішній директор I-Photonics Віталій Хомич щонайменше 2020 року був заступником директора “Ізовак” – білоруської компанії групи. Також у Хомича, за даними від “Кіберпартизанів”, простежуються відрахування у ФСЗН від “Ізовака” до вересня 2024-го.

Сам Віталій Хомич дані “Кіберпартизан” заперечує. “Це неможливо, тому що ми всі покинули компанію. Я переїхав сюди (до Литви – ред.) у жовтні 2021 року”, – заявив Хомич уже в офіційному інтерв’ю журналістам 15min.lt. Проте, коли литовські журналісти попросили директора I-Photonics показати його трудову книжку із записом про звільнення з “Ізовака”, він сказав, що в нього її немає. Хомич зазначив, що, можливо, вона досі у попереднього роботодавця;

Крім спільних менеджерів і власників литовську і білоруську компанії пов’язує подібний логотип і однакова продукція. На своєму сайті I-Photonics пропонує вакуумні установки Ortus, Lidiz, Aurora і Meridian, які є зареєстрованими торговельними знаками “Ізовака”.

Заморожений транш

У квітні 2022 року Служба розслідування фінансових злочинів Литви заарештувала €1,2 млн на рахунку I-Photonics. Причина – ці гроші переказали “від фірми, пов’язаної з громадянином РФ Сергієм Чемезовим, який перебуває у санкційному списку Євросоюзу”.

Сергій Чемезов – глава компанії “Ростех”член бюро Вищої ради партії “Єдина Росія”, людина, близька до Путіна з часів спільної служби в дрезденській резидентурі КДБ.

У 2022 році, коли I-Photonics отримала переклад, компанія називалася Izovac Photonics. Її перейменували тільки 27 грудня 2022 року. Хомич пояснював, що після початку війни литовська фірма вирішила терміново вивести гроші з рахунку російської компанії. Тому платіж відправили у формі кредитного договору – це був “найшвидший спосіб переказу грошей”. Як уточнили в литовській компанії, “погашати цей кредит або робити будь-які виплати Росії ніхто не планував”. Після арешту рахунку I-Photonics звернулася до суду із заявою про повернення €1,2 млн. У грудні 2024 року Регіональний адміністративний суд відхилив скаргу компанії як необґрунтовану, але I-Photonics подала апеляцію, розповіли БРЦ і порталу 15min.lt у Службі розслідування фінансових злочинів Литви.

Джерело: БРЦ. Зображення створено з використанням ШІ

Цей переклад литовська фірма мала отримати від “Ізовак Інжиніринг”, уточнив Хомич. За його словами, ця компанія – окрема структура, яка не підпорядковується “Ізоваку”. Рішення про переказ грошей, які пізніше заморозила Литва, у перший же день повномасштабного вторгнення Росії в Україну ухвалив Євген Хохлов. Про це він розповів в інтерв’ю 15min.lt. На момент трансакції він очолював білоруський “Ізовак”, а також був одним із власників I-Photonics;

БРЦ виявив схожий банківський переказ у даних, які отримав від джерела в податковій службі Росії. Згідно з цією інформацією, “Ізовак Інжиніринг” дійсно відправила I-Photonics $1,3 млн 25 лютого 2022 року. [*]

У Литві існують механізми контролю компаній, пов’язаних із Білоруссю та Росією, які водночас позиціонують себе як незалежні, але їх варто скоригувати, заявив 15min.lt заступник голови комітету Сейму Литви з національної безпеки та оборони Лаурінас Кащюнас.

“Їх слід переглянути, щоб визначити, чи може така компанія взагалі функціонувати на території Литви, особливо з огляду на інформацію про її зв’язки з російським оборонним сектором. Зі свого боку, я, безумовно, зроблю все можливе як член парламенту, щоб звернутися до відповідальних установ і попросити їх переглянути, чи має така компанія право працювати в Литві”, – додав він.

БРЦ надіслав запити міжнародним партнерам групи “Ізовак”, а також самим компаніям групи та їхнім власникам. На момент публікації розслідування ми не отримали відповідей. Один із засновників “Ізовак” Володимир Ширипов і власник “Інжиніринг Груп” Сергій Янович відмовилися говорити з БРЦ.

Автори: Яна Міцкевич, Марина Дульнева 

Джерело: Білоруський розслідувальний центр 

Like
Tweet
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Украину сотрясли акции протеста
Корреспондент
2025-07-22T20:15:02Z
Зеленский утвердил закон против независимости НАБУ и САП, несмотря на предупреждения ЕС
Европейская правда
2025-07-22T23:09:08Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Украина получила неожиданного союзника в Белом доме: на Западе озвучили детали
Comments UA
2025-07-15T13:04:10Z
В ФРГ отреагировали на лишение НАБУ и САП независимости
Корреспондент
2025-07-23T00:54:03Z
Спикер Джонсон рассказал о судьбе законопроекта о "драконовских санкциях"
Корреспондент
2025-07-23T00:21:22Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Трамп может "поставить на колени" Путина и закончить войну: заявление Зеленского
Comments UA
2025-07-17T15:51:59Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
ВСУ держат Каменское под огневым контролем
Корреспондент
2025-07-22T18:45:06Z
Какие документы проверяют на блокпостах: юрист раскрыла важную деталь
UAToday
2025-07-22T18:33:10Z
В ВСУ заявили о восстановлении позиций в Запорожье
Корреспондент
2025-07-19T17:09:12Z
В сердце Украины заметили пушистых "гостей": они способны нападать на людей
Telegraf
2025-07-15T22:31:21Z
Партизаны взорвали важный железнодорожный маршрут оккупантов под Тулой
Корреспондент
2025-07-20T09:39:39Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Легенда тяжелого рока. Умер Оззи Осборн
Корреспондент
2025-07-22T22:06:09Z
Умер легендарный британский рок-музыкант Оззи Осборн
Корреспондент
2025-07-22T18:33:52Z
"Главная ведьма Украины" рассказала, как занималась любовью со священником из Лавры
Фокус
2025-07-15T11:00:40Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Как вода с медом с утра повлияет на здоровье: вы удивитесь
TSN
2025-07-20T09:09:20Z
Как заставить помидоры покраснеть: действенные способы
Gazeta UA
2025-07-21T15:33:32Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Приправы, которые очищают организм от мусора
UAToday
2025-07-22T16:06:56Z
Диетологи назвали 5 причин, почему человек не худеет даже при дефиците калорий
UAToday
2025-07-22T16:06:35Z
В Украине заболеваемость корью выросла в 11 раз
Корреспондент
2025-07-22T12:36:45Z
Противораковые препараты остановили симптомы деменции - исследование
Корреспондент
2025-07-21T19:45:57Z
Какой напиток лучше пить утром: диетологи назвали два популярных напитка, которые вредят желудку, если их употреблять натощак
TSN
2025-07-21T15:33:45Z
Въезд в США обрастает налогом в $250: как новый сбор усложнит въезд иностранцам
UAToday
2025-07-22T16:06:01Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
С хрустящей корочкой и мягкая внутри: хитрость кулинаров, которая поможет идеально пожарить картошку
Gazeta UA
2025-07-20T09:30:22Z
Грубые ошибки при мариновании шашлыка, которые делают мясо сухим и безвкусным
UAToday
2025-07-22T18:00:23Z
Гороскоп на среду 23 июля 2025 года
UAToday
2025-07-22T16:06:55Z
Гороскоп для всех знаков зодиака на 10 июля 2025 года
Корреспондент
2025-07-09T08:09:52Z
Гороскоп для всех знаков зодиака на 23 июля 2025 года
Корреспондент
2025-07-22T07:54:23Z
Шампанское» из чернобровцев: не только интересно, но и очень вкусно
TSN
2025-07-21T15:33:14Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Украинских школьников за границей ждет дискриминация: учителя протестуют против новых правил МОН
Знай
2025-07-20T09:21:24Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
В России предлагают призывать в армию в течение всего года
Корреспондент
2025-07-22T16:54:06Z
В ГНСУ показали видео о российском "дронопаде"
Корреспондент
2025-07-22T14:57:27Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
В Черкассах тренер проиграла в казино 1,35 млн грн, собранных на поездку детей в Грузию
Фокус
2025-07-17T20:57:44Z
В жизнь ворвутся проблемы и потеряете счастье: что нельзя делать 17 июля, приметы
GlavRed
2025-07-16T14:28:42Z
Сметанина назначена и.о. генерального директора Укроборонпрома
Корреспондент
2025-07-22T19:18:36Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
Coca-Cola объявила о запуске нового напитка в США
Корреспондент
2025-07-22T17:09:15Z
AstraZeneca построит в США крупнейший в мире фармацевтический завод
Корреспондент
2025-07-22T14:36:35Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
Доплаты к пенсии: на какую сумму могут рассчитывать пенсионеры в 70 лет
Знай
2025-07-16T18:07:28Z
Из-за новых налогов для добытчиков без работы могут остаться десятки тысяч человек – глава Федерации
Апостроф
2025-07-16T15:57:45Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Россияне сообщают о взрывах в Подмосковье
Корреспондент
2025-07-18T03:45:47Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
В Кривом Роге несколько прилетов БПЛА
Корреспондент
2025-07-22T22:45:53Z
Полиция установила личность мужчины, который запускал салют в Буче
Корреспондент
2025-07-22T18:00:34Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Надя Дорофеева показала фото с Усиком после блестящего боя и поделилась впечатлениями от встречи
TSN
2025-07-20T09:09:19Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
В Реале сразу два кандидата на легендарный 10-й номер
Корреспондент
2025-07-22T20:03:21Z
Динамо без особых проблем обыграло Хамрун в первом матче
Корреспондент
2025-07-22T19:24:10Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Знаменитый экс-футболист Баварии осудил Бундеслигу после продажи Виртца
Корреспондент
2025-07-22T19:12:08Z
Стерлинг может попробовать силы в новом чемпионате
Корреспондент
2025-07-22T18:18:12Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Sharp показала VR-перчатки, которые имитируют касание виртуальных объектов
Корреспондент
2025-07-22T20:06:56Z
Учёные вырастили водоросли в условиях Марса
UAToday
2025-07-22T16:06:46Z
Немецкому правительству разрешили вести Facebook-страницы
Европейская правда
2025-07-22T15:36:27Z
Летний комфорт в вашем доме: выбираем кондиционер
BigMir
2025-07-22T14:11:58Z
Казино от 1 гривны: как играть с минимальным бюджетом
VGorode
2025-07-22T12:33:50Z
В Китае подержанные Xiaomi YU7 перепродают дороже официальной цены
Корреспондент
2025-07-22T20:33:49Z
Ошибка, которая сжигает автомобильную электронику: как не уничтожить авто во время зарядки АКБ
UAToday
2025-07-22T16:06:16Z
Китайская BYD подтвердила запуск конкурента Bentley и Ferrari в Европе
Корреспондент
2025-07-21T18:30:40Z
На таком катался Американский жиголо. В Украине заметили изысканный ретро-спорткар
Telegraf
2025-07-21T14:18:57Z
Важно знать всем водителям: за какие нарушения с номерными знаками могут оштрафовать
Comments UA
2025-07-21T14:06:49Z
Бешеный спрос: подержанные электрокроссоверы Xiaomi стали дороже новых
Фокус
2025-07-21T10:57:50Z
В Украину завозят больше легковых автомобилей: какие авто выбирают украинцы
Comments UA
2025-07-21T10:27:04Z
Назвали бестселлеры новых легковушек на рынке - рейтинг
Gazeta UA
2025-07-21T10:03:36Z
Настоящий эксклюзив: в Украину привезли очень редкий спорткар Porsche на 500 сил
Фокус
2025-07-21T10:00:48Z