/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2F994eeb31731d3910f8d8d39c4a58f6c5.jpg)
Як сказати "наличка" і "обналичивать" українською мовою: яких помилок варто уникати
Ви дізнаєтеся:
Коли ми говоримо про гроші, то випадково у мовленні можуть прослизати такі слова, як "налічка", "взяти напрокат" або "взяти в розстрочку". Проте насправді так казати неправильно.
Про те, яких помилок варто уникати і які слова буде правильно вживати у цьому разі, розповіла вчителька української мови і блогерка з Дніпра Світлана Чернишова у своєму YouTube-каналі "Учителька української" .
"Усі, хто має справу з грошима, запам'ятайте, як правильно українською треба говорити ці слова: "налічка" – "готівка", "обналичивать" – "розготівковувати", "взяти напрокат" – "випозичити", "в розстрочку" – "на виплат", "виручка" – "виторг", "накладений платіж" – "післяплата", – розповіла вчителька.
Дивіться відео про те, як сказати "наличка" і "обналичивать" українською мовою:
Раніше Главред розповідав, чому не можна казати Саша, Юра, Діма – як правильно називати людей з такими іменами. Насправді імена Олександр, Юрій і Дмитро в українській мові скорочуються по іншому.
Нагадаємо, які топ-5 найпоширеніших прізвищ в Україні – став відомий список. Прізвище, яке потрапило на перше місце в цьому списку, носять 155 тисяч осіб в Україні.
Вас також може зацікавити:
Хто така Світлана Чернишова?
Світлана Чернишова – вчителька української мови з Дніпра. Вона викладає вже понад 30 років. Стала відомою після того, як почала публікувати навчальні відео з української мови у TikTok, а потім на YouTube.
Станом на початок 2025 року у неї було 102 тисячі підписників на сторінці "Учителька української" у TikTok, а також 41 тисяча підписників на сторінці з такою ж назвою в YouTube.