MY.UAНовини
Як цікаво проводити час із дитиною без гаджетів: креативні фішки для батьків
Як цікаво проводити час із дитиною без гаджетів: креативні фішки для батьків

Як цікаво проводити час із дитиною без гаджетів: креативні фішки для батьків

Як цікаво проводити час із дитиною без гаджетів: креативні фішки для батьків

«Що робити з дітьми? Вони постійно сидять у телефонах!» Таке я чула від батьків не раз. І справді, почала звертати увагу в маршрутці, в потягу, в кав’ярні й навіть просто в парку на те, як багато дітей сидять поруч із батьками, але дивляться мультики в смартфонах. Ні, це, звісно, не погано, і я розумію, що розвиток технологій неможливо ігнорувати. Але ніщо не замінить живого спілкування. Воно потрібне не лише для того, щоб відірвати дитину від гаджетів. Воно потрібне нам, дорослим, щоб у своїй метушні відчути дитину. Щоб залишити в неї спогади про щось іще, крім регулярних сніданків, обідів і вечер. Щоб діти сприймали нас, батьків, не як функцію, а як партнерів.

Для цього ми повинні проводити час зі своїми дітьми. Обов’язково. Й це має бути не просто запитання на кшталт «Які в тебе оцінки в школі?». Це має бути якісний час, насичений розмовами, відчуттями, радістю й відкриттями. І особливо важливо це зараз, у війну, адже ми є підтримкою для своїх дітей.

Оскільки я — не лише освітня журналістка, а й вчителька й мама, пропоную кілька ідей для спільного часу. Плюс цих ідей у тому, що вони не лише цікаві й веселі, а й надзвичайно корисні для розвитку творчості та креативного мислення. Умовно розділимо їх на два блоки: творчість, пов’язана з читанням, і креативне малювання.

Читалки-теревеньки

Почну, напевно, з цього батьківського болю. «Син не хоче читати, хоч трісни, — розповідала мені знайома. — Я вже йому й таку книжку давала, й сяку, а йому, бач, нецікаво. То я поставила умову: десять сторінок на день, інакше — жодних гаджетів, прогулянок і всіляких плюшок»... Знайома ситуація? І тут насамперед важливо звернути увагу на кілька моментів. А хто обирав цю книжку, яку дитина не хоче читати? Часто чую відповідь від мами чи тата: «Як хто обирав? Я. Бо краще знаю, що в цьому віці буде цікавим». Може, воно й так, не заперечую батьківського досвіду, але в усіх свої смаки, й те, що здається мамі неймовірно корисним і цікавим, може геть не зацікавити дитину. Тому останнє слово у виборі книжки має бути за нею. Завдання мами — викликати інтерес. Упевнена, якби дитина мала змогу сама походити по книжковій крамниці чи бібліотеці, ознайомитись із анотаціями й обрати те, що саме їй потрібно, вона б інакше ставилася до вашого наполегливого «прохання» — прочитати. Навчіть її мандрувати по сайтах книжкових крамниць або й по реальних книгарнях, користуватися фільтрами для пошуку, вивчати анотації та відгуки й дослухатися до себе — що саме їй цікаво.

Важливо також, аби читання не було вимогою чи покаранням. Як варіант — вечірнє читання вголос разом із батьками, яке ви перетворите на ритуал, що не може бути скасований за жодних обставин. Який є ціннішим за ваші аврали на роботі та розмови по телефону з друзями. Що може бути кращим, ніж коли ви разом умоститеся на ліжку й смакуватимете книгу (і неважливо, хто з вас читає вголос, а хто слухає), потім поговорите про неї (в таємничій напівтемряві спальні чи наступного дня, якщо хтось засне). Опісля дитина назавжди запам’ятає, що читання — це кайф, а не покарання. І тут я маю кілька ідей для розмов.

Можна разом поміркувати, які є інші варіанти закінчення книги. Як ми могли б її дописати, якби були письменниками? Запитайте дитину: «Як гадаєш, а що було потім із головними героями, коли історія завершилася, — як би вони жили, чим займалися?». Або можна спробувати переказати цю історію навпаки (це відомий прийом розвитку креативного мислення). Наприклад, казку «Попелюшка» можна було б тоді розповісти так: зла Попелюшка встромляла палиці в колеса тихим і добрим сестрам і мачусі… Й, до речі, цікаво, а що б робив принц за такого розкладу подій?

Або можна уявити, що ви потрапили до країни, описаної в книжці. Як би ви там жили, чим займалися? Якщо це машина часу — окей, уявімо, що буде в майбутньому з нашими звичними речами. Наприклад, зі смартфоном, ліжком, літаком… Вони зміняться чи взагалі зникнуть? А якщо зникнуть — що буде натомість? Упевнена, таких ідей можна придумати багато. Діти самі вам їх підкажуть.

Цікаво також вигадувати історії. Що може бути крутішим, аніж відчути себе письменником і винахідником! Безліч прийомів та ідей для цього можна знайти в книзі Джанні Родарі «Граматика фантазії». Так, того самого Джанні Родарі, який написав «Чиполліно». Ось простий приклад із неї: ви й дитина пишете по одному слову, що спаде на думку. Краще домовитися про те, що один з вас пише назву істоти, інший — неістоти. Наприклад, кішка та помідор. Потім із цих двох слів складаєте історію. Такі ігри стануть незамінними в дорозі, на прогулянці й навіть в укритті під час тривог. Можна купити й готову «письменницьку» гру для вигадування історій — наприклад, українську версію гри «КубікУм». Але варто знати, що вона розрахована на дітей від восьми років. І, до речі, ця гра точно зацікавить і дорослих.

Утім, таку гру ви зможете зробити й самостійно, і це буде навіть цікавіше. Беремо шість конвертів і підписуємо їх: 1) герої; 2) лиходії; 3) місце події (наприклад, ліс, ваша кімната, джунглі…); 4) перетворення героя за його бажанням чи без (перетворився на когось, став невидимим, інше); 5) чарівні предмети; 6) мета, якої прагне герой, а лиходій йому заважає (вийти заміж за принца, знайти чарівне яблуко…). Кожен із учасників гри в умовах цілковитої секретності пише на листочках свої варіанти для кожного конверта. А потім, коли всі конверти наповнені, ви чи дитина витягуєте з кожного по картці й отримуєте канву для майбутньої історії: якими є її герої, що з ними має статися. Історію можна не лише вигадати, а й інсценувати. І це буде ваша власна гра й ваша історія, яка точно запам’ятається дитині.

А якщо немає часу та можливості щось писати чи малювати, можна просто пофантазувати ось так: запропонувати дитині вигадати казкове продовження якоїсь цілком звичайної ситуації. Наприклад: пішов дощ, закаркала ворона, розлився чай… І що ж такого незвичайного могло б статися далі?

Або можна вигадати якусь невідому країну «Навпаки» (чом би й не після прочитання казки Родарі «Джельсоміно в країні брехунів»?). Цікаво, як усе влаштовано в цій країні? Якщо у нас, звичайних людей, пральна машинка все пере, то в країні, де все навпаки, вона… забруднюватиме речі. А що ж тоді лампочка? Напевно ж, зробить темряву. А будильник? А віник? А смартфон?

Або, наприклад, ви прочитали книгу чи переглянули мультфільм про Робінзона. Чом би не покреативити над запитанням: а якби ви свідомо вирішили повторити історію Робінзона й поїхати на безлюдний острів, але взяти з собою небагато речей (наприклад, три чи п’ять), що б це було? Або: якби у вас після кораблетрощі вціліла лише скриня із золотими монетами, чим вона була б корисна на безлюдному острові? Адже на золото нічого не купиш. Спойлер: зате з нього можна зробити ліжко, будинок тощо. Взагалі є навіть такий метод пошуку креативних ідей — так званий метод Робінзона. Його суть у тому, щоб замінити необхідні вам речі, яких немає, іншими, які точно є під рукою. Тобто знайти вихід із, здавалося б, безвихідної ситуації. А для цього потрібно побачити неочевидні властивості тих предметів, що у вас є. Діти користуються таким методом, коли споруджують удома халабуди. І ви завжди можете також узяти в цьому участь: конструювати новий одяг із серветок, літак із меблів, посуд із горіхової шкаралупи. Або ж вечерю з продуктів, які є в холодильнику, але зазвичай не поєднуються в одну страву. І навіть якщо у вас вийде не надто досконалий результат, головне — ви разом із дитиною отримаєте велике задоволення.

Малювалки

Якщо вже говорити про креативне малювання, не можу не згадати про старі добрі друдли (droodles). Це абстрактні малюнки, які можуть бути «прочитані» кожним по-своєму і які дуже розвивають креативність. Ці зображення можна крутити в будь-якому положенні — вертикально, горизонтально, під кутом. Головне — побачити в них щось. Таких малюнків в Інтернеті повно, якщо забити в Google слово «друдл». Ось найвідоміший приклад друдла: на вашу думку, що це може бути?

Folklore.ee

Насправді це людина в мексиканському крислатому капелюсі. що їде на велосипеді — вид згори, так би мовити. Та це не єдина відповідь до цього друдла, їх може бути багато. Головне — намагатися шукати такі ідеї, щоб вони були неочікуваними. Геть шаблони, нехай нічого не стримує вашої фантазії.

Цікаво, а як би ви описали наступний друдл?

Folklore.ee


Можливо, це шия жирафа (ну, це очікувана відповідь, тому не зупиняємося на ній), а може, панда, що лізе на дерево з протилежного від нас боку, перші зубки в дитини (якщо повернути зображення горизонтально) тощо.

Ось інші друдли, на яких ви зможете спробувати свої сили:

Folklore.ee
Folklore.ee
Folklore.ee


Та якщо під рукою немає готових друдлів, ви завжди можете зробити їх самі. Беремо будь-яку геометричну фігуру чи літеру. Завдання — домалювати до неї щось, аби це стало схожим на зображення предмета. Наприклад, кружечок — це може бути обличчя, смайлик, сонце, повітряна кулька, приліплена до стільця жуйка, окуляри…). Можете позмагатися з дитиною: хто вигадає найбільше таких малюнків за хвилину.

До речі, до цих ігор можна додати вивчення іноземної мови — все намальоване можна назвати англійською наприклад.

Упевнена, разом із дитиною ви вигадаєте ще безліч ідей для креативного малювання. Запропоную вам іще одну для натхнення. Можна взяти будь-який малюнок людини чи тварини й запропонувати домалювати його, щоб змінити цей образ. Наприклад, якщо зображено молоду людину, додати деталі так, щоб було видно, що це людина похилого віку: домалювати сиве волосся, бороду, зморшки, костур… Або якщо це малюнок крота — показати, що кріт старий, нічого не бачить (окуляри, ковінька й, можливо навіть, плакат окуліста з літерами для визначення діоптрій). Це не лише розвиває креативність, а й вчить бути уважним до деталей.

І врешті-решт улюблені малювалки для дорослих і дітей — це малювання лініями. Дивимося на коробку з олівцями й обираємо колір, який нам найбільше до душі. А потім виконуємо завдання — малюємо «живі» лінії так, ніби це люди: лінію, яка вийшла на прогулянку в парку, засоромилася, закохалася, спізнюється на автобус, загубилася в натовпі… Головна умова — не можна малювати конкретні предмети чи інші фігури, тільки лінії.

згенеровано на запит ZN.UA в ChatGPT

 

згенеровано на запит ZN.UA в ChatGPT


До речі, їх може бути дві: намалюй лінію, яка гуляє за руку з іншою лінією, закохалася в іншу лінію, засоромилася іншої лінії, дуже зраділа іншій лінії... Багато таких завдань можна знайти в книзі Лорен Фарнсворт «Лінія — це крапка, яка вийшла на прогулянку. Книжка для малювання, натхнення й нових ідей». Колись я придбала цю книгу для своєї доньки, але, як виявилося, — й для себе. Вона для мене тепер — такий самий теплий спогад, як і фотоальбом чи перші грамоти-медалі моєї дитини.

На жаль, в Україні ця книга зараз не видається, однак її можна пошукати в закордонних виданнях англійською. Або й просто разом із дитиною вигадати свої схожі завдання. Впевнена, вони будуть навіть кращими за книжкові.

Таких ідей може бути багато. Неважливо, хто їх вигадав, які є правила. До біса всі правила й методики. Головне — відчути цю хвилю щастя бути поруч зі своїми дітьми, фантазувати разом із ними без меж і пишатися ними.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Больше не дом: одна из стран ЕС оставит украинцев без помощи на жилье и денег
Знай
2025-04-24T19:12:14Z
Молодая девушка постоянно жаловалась на усталость: через семь месяцев она умерла
Comments UA
2025-04-23T14:54:38Z
”Дима Комаров – г*вноед”: продюсер-военный ВСУ нашел у телеведущего русскоязычный контент
Апостроф
2025-04-15T18:33:12Z
Опоздание не простят: украинцам дали три месяца, иначе пенсии не ждите
Знай
2025-04-21T04:30:57Z
Старость на грани выживания: какой пенсией "наградят" украинцев со средней зарплатой
Знай
2025-04-28T04:31:16Z
Папа Франциск передал все свои деньги детской тюрьме - The Economist
Корреспондент
2025-04-28T04:28:41Z
Тайна с деньгами Папы Франциска для ВСУ: историк анонсировал новые интересные подробности
Апостроф
2025-04-21T14:27:08Z
Спасти жизнь только через минуту: украинцев предостерегли от смертельной опасности
Знай
2025-04-16T18:30:54Z
Дроны прошли российскую ПВО: попадание в завод по производству "Шахедов"
Новости Украины
2025-04-24T07:45:11Z
Путин получил «подарок судьбы» и теперь хочет полностью уничтожить Украину
Comments UA
2025-04-23T08:39:37Z
В Кремле заявили, при каких условиях могут прекратить огонь в Украине
Comments UA
2025-04-27T18:27:28Z
Путин ответил на предложение Зеленского не бить по гражданским объектам и вспомнил удар по Сумам
Comments UA
2025-04-21T17:31:01Z
Трамп заявил о разочаровании Путиным и призвал подписать соглашение
ZN UA
2025-04-28T04:36:24Z
Ключевой союзник «сдулся»: кто открещивается от идеи отправки миротворцев в Украину
Comments UA
2025-04-28T04:48:35Z
Трамп заявил, что ради мира Зеленский готов "отказаться от Крыма"
Корреспондент
2025-04-28T04:43:02Z
В КНДР подтвердили участие в войне на стороне РФ
Корреспондент
2025-04-28T04:37:02Z
Тело журналистки Виктории Рощиной вернули в Украину
ZN UA
2025-04-24T12:09:43Z
Трамп обратился к Путину после удара по Киеву: Стоп
Comments UA
2025-04-24T19:51:18Z
Минсоцполитики назвало самую большую пенсию в Украине
Корреспондент
2025-04-22T14:27:08Z
Ціна на газ з 1 травня 2025: чого очікувати споживачам
AgroNews
2025-04-21T07:13:32Z
Будьте готовы вернуть "лишнее": Пенсионный фонд может потребовать деньги
Знай
2025-04-22T09:30:00Z
"Добрый вечер, мы из ПриватБанка": украинцев заставляют добровольно перечислять деньги в россию - новая мошенническая схема
Знай
2025-04-27T12:12:52Z
Цены перебьют аппетит: говядина, колбаса и бекон активно дорожают
Знай
2025-04-28T04:52:19Z
Бычки, сардины и шпроты переходят в категорию деликатесов: как изменились цены
Знай
2025-04-28T03:52:35Z
Внешняя разведка назвала "маловероятным" укрепление рубля
Корреспондент
2025-04-27T16:01:15Z
Ситуация изменилась: какой теперь дают прогноз роста экономики Украины
Comments UA
2025-04-17T13:57:33Z
Денежная помощь мобилизованным в Харькове: названы суммы и кому принадлежат
Политека
2025-04-22T20:00:28Z
Вячеслав Соломка после публичной ссоры с Камалией раскрыл правду об их отношениях
TSN
2025-04-26T20:46:39Z
”Обменять на наших подонков”: смелая речь россиянки Дарьи Козыревой натолкнула украинскую актрису на идею
Апостроф
2025-04-20T09:30:34Z
80-летний Майкл Дуглас разводится с Кэтрин Зетой-Джонс: что разрушило 25-летний брак — СМИ
TSN
2025-04-21T04:25:04Z
Екатерина Кузнецова сказала, что произошло с ее квартирой в Москве
Gazeta UA
2025-04-17T16:36:17Z
Crocs выпускает новые модели с кристаллами: станут ли они новым трендом в мире обуви
Comments UA
2025-04-27T20:54:19Z
"Презирают Украину и тех, кто ее защищает": учительницу испугали украинские фанаты группы "Пошлая Моллы"
Апостроф
2025-04-27T17:51:14Z
После смерти Папы Франциска стремительно выросли просмотры этого фильма
Comments UA
2025-04-24T09:21:11Z
Джон Траволта растрогал фото с покойным сыном и довел до слез обращением к нему
TSN
2025-04-14T22:18:17Z
Возвращение Декстера Моргана на первых кадрах сериала "Декстер: Воскрешение"
GameMag
2025-04-16T02:16:13Z
Врачи были удивлены, когда на рентгене увидели, что проглотил 11-летний мальчик
Comments UA
2025-04-20T10:45:09Z
Россиянину, который изнасиловал жительницу Киевской области, и сообщнику дали по 12 лет
Лига
2025-04-21T08:03:33Z
В Польше загорелся дом: есть жертвы, среди эвакуированных - украинцы
Корреспондент
2025-04-14T19:25:45Z
Месть за Сумы продолжается: какая область РФ содрогалась от взрывов
Comments UA
2025-04-17T06:15:22Z
"Тасманский дьявол" застрелил 35 человек
Gazeta UA
2025-04-28T02:40:38Z
Минобороны Ирана сделало заявление о взрыве в порту Шахид-Раджаи
Корреспондент
2025-04-27T23:00:28Z
В Подольском районе Киева произошла стрельба: полиция установила причастных – фото
Лига
2025-04-24T13:31:15Z
Ночная атака россиян на Днепр унесла жизни трех человек
Gazeta UA
2025-04-17T04:36:05Z
В Киеве обнаружили крупный схрон с оружием
Корреспондент
2025-04-16T13:03:02Z
Ночные перекусы: почему возникает голод после позднего ужина
Gazeta UA
2025-04-27T17:51:43Z
Когда лучше пить магний — утром или вечером
TSN
2025-04-21T04:25:33Z
Можно ли засыпать с включенным телевизором: эксперты шокировали ответом
Gazeta UA
2025-04-20T16:15:00Z
Уменьшает холестерин, улучшает сон и лечит кишечник: невероятные свойства обычного хумуса
Знай
2025-04-24T07:51:58Z
В мире наблюдаются вспышки болезней, которые можно предотвратить вакциной
Корреспондент
2025-04-28T03:00:57Z
Установление инвалидности: что изменилось для пациентов
ZN UA
2025-04-28T00:13:15Z
Украинцам приходится экономить на еде, чтоб хватило на лекарства: в селах ситуация критическая
Знай
2025-04-20T17:30:52Z
Почему с возрастом портятся зубы: главные факторы
Comments UA
2025-04-19T15:45:54Z
Болезнь Паркинсона: как снизить риск возникновения
ZN UA
2025-04-27T22:22:50Z
Бойцы Азова захватили троих россиян на самокатах
Корреспондент
2025-04-27T18:06:09Z
В Николаеве СБУ задержала российского информатора
Корреспондент
2025-04-22T13:06:50Z
Одесса раньше была защищена лучше - Зеленский
Корреспондент
2025-04-16T00:03:09Z
Российские силы пытаются прорвать линию обороны ВСУ в Запорожской области
Gazeta UA
2025-04-15T06:39:31Z
Синоптики дали прогноз погоды на сегодня 28 апреля в Украине
UAToday
2025-04-28T04:30:33Z
Зеленский заинтриговал заявлением: где на фронте есть «особенно хорошие результаты»
Comments UA
2025-04-28T04:12:15Z
РФ обстреляла КАБами регионы Украины сразу после "Пасхального перемирия"
Корреспондент
2025-04-21T05:42:14Z
Враг массированно атаковал Харьков ракетами
Хвиля
2025-04-24T03:57:06Z
"Пасхальное перемирие": Зеленский рассказал, держит ли слово Путин
Telegraf
2025-04-20T13:18:19Z
Восемь пород собак, которых считают самыми спокойными
Gazeta UA
2025-04-20T14:46:29Z
Пасхальный гороскоп: какая вы паска по знаку зодиака
Comments UA
2025-04-21T05:51:26Z
Редиска, которая не потеряет хруст: как правильно хранить популярный овощ
Знай
2025-04-27T13:51:25Z
Обязательно пересадите в новый горшок: какие комнатные растения любят весеннее "обновление"
Апостроф
2025-04-21T15:06:19Z
Любовный гороскоп на понедельник, 28 апреля: кому звезды подарят страсть, а кого разочаруют
Знай
2025-04-28T04:10:09Z
День, который изменит всё к лучшему - астролог назвала потрясающую дату
Gazeta UA
2025-04-28T03:10:53Z
Те самые ириски из детства: рецепт конфет, вкус которых мы потеряли, но можем вернуть
Знай
2025-04-16T04:51:06Z
Фото за границей может привести в тюрьму: в каких странах нельзя снимать и почему
Знай
2025-04-27T14:51:08Z
100 лет обмана: производитель сладостей говорит, что люди неправильно едят шоколадное печенье
Фокус
2025-04-27T13:37:43Z
В Кривом Роге задержали известного украинского боксера: подробности
Telegraf
2025-04-26T15:27:45Z
Буяльский прокомментировал яркий гол Ярмоленко
Корреспондент
2025-04-19T05:46:00Z
В Руане Свитолина обыграла всех, не проиграв ни единого сета
Корреспондент
2025-04-20T20:36:04Z
Неоспоримая истина: легенда МЮ о чемпионстве Ливерпуля в АПЛ
Корреспондент
2025-04-27T23:36:45Z
Карло Анчелотти возглавит национальную сборную Бразилии по футболу
Корреспондент
2025-04-27T22:39:37Z
Чемпионство Ливерпуля сделало нидерландских специалистов более значимыми
Корреспондент
2025-04-27T22:24:35Z
Чемпион АПЛ в 20-й раз: Ливерпуль догнал Манчестер Юнайтед
Корреспондент
2025-04-27T22:12:01Z
"Арсенал" – ПСЖ": онлайн-трансляция матча полуфинала Лиги чемпионов
ZN UA
2025-04-27T22:04:09Z
АПЛ: титул чемпиона - у Ливерпуля
Корреспондент
2025-04-27T21:51:06Z
Самый маленький и дешевый кроссовер Mazda показали до презентации
Фокус
2025-04-19T09:42:29Z
Почему в жару не стоит заправлять полный бак: основные причины
Gazeta UA
2025-04-28T00:33:45Z
Специалисты объяснили, почему опасно ездить с пустым баком
Gazeta UA
2025-04-27T19:09:03Z
Забудьте про C9: концепт Chevrolet Corvette повертає ретро славу
Топ Жир
2025-04-27T17:45:29Z
В Киеве заметили очень редкий спорткар BMW 2000-х с интересным тюнингом
Фокус
2025-04-27T08:27:18Z
Как открыть стиральную машину, если дверца заклинила: простая и понятная инструкция
TSN
2025-04-26T20:42:48Z
5%, 18% и военный сбор: как не влететь на налоги при продаже авто
Знай
2025-04-26T18:51:40Z
Электромобиль и вода: что будет, если заехать в лужу на "электричке"
UAToday
2025-04-26T11:03:50Z
Водителей штрафуют за еду: почему поедание за рулем может дорого стоить
Знай
2025-04-26T07:51:55Z
От внешности зависело все: ученые выяснили, какие бороды вызывают больше доверия
Фокус
2025-04-19T15:45:55Z
ИИ посоветовал готовиться к концу света
Корреспондент
2025-04-21T02:12:41Z
S.T.A.L.K.E.R. 2 получил официальную «дорожную карту» — новое оружие, лут из мутантов и многое другое
ITC
2025-04-14T14:25:37Z
Названы смартфоны с мощнейшими батареями: флагманы и бюджетники 2025 года
Хвиля
2025-04-28T03:07:46Z
Кем хотят стать дети поколения Альфа: ответ поразит взрослых
Comments UA
2025-04-27T19:18:10Z
Наивные и упрямые: ученые выяснили, что консервативные зумеры не отделяют ложь от правды
Фокус
2025-04-27T18:01:52Z
Перерождается ли душа человека после смерти
Comments UA
2025-04-27T17:30:24Z
Лишенные внимательности: ученые выяснили, что дети пандемии совсем не различают эмоций
Фокус
2025-04-27T17:30:11Z
Эксперты: Indiana Jones and the Great Circle продается на PlayStation 5 быстрее, чем на Xbox Series X|S и ПК
GameMag
2025-04-27T17:16:01Z