MY.UAНовини
"Ти неправильно горюєш": чому не завжди видно біль і як підтримати того, хто проживає втрату
"Ти неправильно горюєш": чому не завжди видно біль і як підтримати того, хто проживає втрату

"Ти неправильно горюєш": чому не завжди видно біль і як підтримати того, хто проживає втрату

Горе – це особистий і складний процес, який кожен переживає по-своєму. Проте суспільство не завжди готове прийняти це. Від тих, хто втратив близьких, чекають "традиційних" проявів скорботи, а відсутність емоцій часто сприймається як байдужість. Водночас людина в жалобі змушена далі працювати, дбати про родину, виконувати буденні обов'язки – навіть коли всередині все зламано.

Оточенню складно підібрати слова, некомфортно бути поруч, страшно зробити щось не так. Коли стається непоправне, слова справді можуть здаватися безсилими. І тоді людина в горі лишається наодинці з болем, який буквально не поміщається в тілі. Хтось мовчить, хтось розсипається на очах, хтось рятується в роботі чи побуті.

Нещодавно український інфопростір сколихнула новина протрагічну смерть волонтерки, яка втратила на війні чоловіка. Близькі підозрюють, що дівчину довели до самогубства. Катерина не впоралася з болем утрати, у неї залишилось двоє маленьких донечок. Цей випадок – непоодинокий. Він боляче нагадує нам, що суспільство – не завжди вміє бути підтримкою.

Війна щодня забирає життя і залишає тих, хто змушений жити з болем. У проєкті "Війна. Любов і терапія" 24 Канал поговорив про те, як не бути байдужими до чужої втрати з психологинею Наталією Стадніченко та Сабіною Грицай, яка втратила чоловіка через злочинну війну Росії.

Пояснюємо, як не поранити ще більше, не змовчати там, де треба говорити? Чому недостатньо сказати "тримайся", "час лікує" або навіть звичного "як ти".

Етапи горювання – як прийняти біль втрати

Втрату близької людини важко усвідомити, особливо в умовах війни. Першою реакцією зазвичай є шок – неможливо повірити в те, що сталося. Це супроводжується гострим болем, відчуттям розпачу та нерозумінням, як жити далі.

Біль може бути настільки інтенсивним, що здається фізично відчутним, а сам процес горювання – непосильним,
– пояснила психологиня Наталія Стадніченко.

Період заперечення, коли людина не до кінця вірить у втрату. Він може чергуватися з моментами усвідомлення реальності. Водночас виникають сумніви, надія, що це якась помилка, бажання отримати підтвердження або спростування трагічної звістки. Згодом, коли реальність стає незаперечною, настає наступний етап – пошук способів, як із цим жити далі.

Але щоб прийти до останнього етапу, людина проходить власне пекло горя і втрати. У цього пекла немає часових рамок. Це індивідуальна історія, яка не піддається визначенням, а тому не можна вказувати людині, у який спосіб їй проживати горе. Не можна робити висновки про масштаби її втрати лише по тому, як вона на нього реагує і як намагається жити.

"Я просто чекала, що він подзвонить і скаже, що живий"

Сабіна Грицай дізналась про втрату чоловіка з новин. Щоправда, спершу почула гучний вибух і побачила стовп диму, а тоді зрозуміла, що місце влучання – це торговий центр, де він працює. Того дня у Євгена мав бути вихідний, але його викликали на зміну.

Дівчина відразу поїхала до місця трагедії й залишалась там до глибокої ночі, розшукуючи коханого. Вона не хотіла вірити в реальність.

"На той момент вже було зрозуміло… Але серцем не хочеш це розуміти. Я шукала його по всіх лікарнях. Та якщо його ніде немає – значить, він залишився там…", – пригадує Сабіна.

Власне, це і був етап шоку. Дівчина ділиться, що їй не хотілося, щоб хтось був поруч.

"Я чекала тільки його. Я чекала, що він от-от подзвонить і скаже, що живий. Це був стан очікування і надії, що все це – якась помилка", – додає Сабіна.

Євген та Сабіна Грицай / Фото, надане 24 Каналу

Факт загибелі чоловіка дівчина змогла прийняти через 8 днів – після підтвердження ДНК-тесту. Та серце довго ще відмовлялося в це вірити. Втрату ускладнив не лише масштаб трагедії, а й відчуття безпорадності. Сабіна зверталася по допомогу, писала офіційні листи, шукала відповіді: чому люди загинули, хто несе відповідальність, чому компанії вимагали від працівників залишатись на зміні під час тривог. Однак зіштовхувалась переважно з байдужістю, нерозумінням та безглуздими порадами.

Ніхто не знав, як з тобою говорити. Хтось просто зникав. А хтось писав "хватить нить" або "краще б ти здохла". Це були не чужі люди. Вони знали мене, знали мого чоловіка. Але я стала їм незручною – бо нагадувала, що все це реально. Що війна поруч,
– розповіла Сабіна.

Після спроби самогубства дівчина почала лікування. Вона досі приймає антидепресанти. Загалом стан здоров'я через стрес значно погіршився. І зізнається: біль втрати досі є. Але вона продовжує жити – для себе і задля пам'яті про чоловіка.

Своїм досвідом вона ділиться з іншими жінками, Сабіна стала менеджеркою спільноти "Маємо жити", яка підтримує та допомагає родинам полеглих воїнів.

Я бачу, як хтось пише: "Я вже на дні". А я знаю, як виглядає справжнє дно. І знаю, що з нього можна піднятися. Це не буде легко. Але якщо вже залишилась жива – значить, ще не час. Значить, щось треба змінити.

Історія Сабіни – це не тільки про втрату. Це про те, що робити, коли болить настільки, що дихати неможливо. І як навіть у цьому стані – залишатися живою. Якщо ви втратили близьку людину і не відчуваєте потрібної підтримки від суспільства, або ж відчуваєте, але шукаєте додаткові способи впоратись з горем, вам може бути корисним ютуб-канал БФ "Маємо жити" – це подкаст з дружинами загиблих військових. У проєкті жінки діляться своїм досвідом, розповідають, що саме допомагає їм пережити втрату та як знаходити нові сенси.

Чому не існує "правильного" і "неправильного" горювання

Горе – це унікальний досвід, який неможливо стандартизувати, наголошує психологиня Наталія Стадніченко. Кожна людина переживає втрату по-своєму, і цей процес залежить від багатьох факторів:

  • наскільки глибоким був зв'язок із загиблим;
  • власний емоційний стан і життєві обставини;
  • підтримка чи її відсутність з боку оточення.

Наталія Стадніченко

Психологиня

Горе – це не про забуття, а про поступове прийняття нової реальності. Людина вчиться жити без того, хто був важливою частиною її життя. Поступово пам'ять про втрату стає менш болючою, а нові життєві цілі та пріоритети починають формуватися відповідно до зміненої реальності.

Як підтримати людину в горі

Найважливіше – бути поруч. У моменти втрати немає таких слів, які могли б полегшити біль, але ми можемо бути присутніми, залишатися поряд і допомагати. Водночас підтримка – це не лише слова, а й конкретні дії.

Часто у перші дні після втрати людина може бути настільки пригніченою, що навіть найпростіші справи здаються непосильними. Запропонувати забрати дитину з садочка, приготувати їжу, закупити продукти, розв'язати організаційні питання – усе це може стати цінною підтримкою.

Не треба казати: "Бог так вирішив", "Він став янголом". Це боляче. Якщо людина хоче говорити – просто слухайте, але не нав'язуйте своє бачення її горя. Бо ніхто не має права казати: "Я тебе розумію". Кожен біль – унікальний.

Краще сказати: "Мені дуже шкода", або визнати свою розгубленість: "Я не знаю, що сказати, аби тобі стало легше. Але я поруч". Ця щирість – важливіша за будь-які поради. Бо горе – це не стан, який потребує рішень. Це стан, який потребує простору.

Варто уникати порівнянь: слова на кшталт "Подумай, могло бути гірше", "В інших ще складніше" або "Тобі пощастило, в тебе є дитина" – не підтримують. Навпаки, вони знецінюють досвід людини й додають болю.

Найкраще, що ви можете зробити, – визнати її страждання: "Так, це дуже важко. Втратити близьку людину – це нестерпний біль".

Важливо також не зникати після перших тижнів. Горе – це тривалий процес. У середньому вважається, що на перебудову життя після втрати потрібно близько двох років. Це не означає, що людина буде два роки у глибокому смутку, але її стан змінюватиметься хвилями.

Бути поруч – це не завжди означає говорити. Іноді це – просто бути. І повторно звертатися з тим самим запитанням: "Чим я можу тобі допомогти зараз?"

Горе це надовго?

За словами психологині, перші тижні та місяці після втрати – це час адаптації, коли людина намагається впоратися з інтенсивними емоціями. У цей період часто додаються зовнішні обставини, як-от евакуація тіла, поховання, оформлення документів. Головне завдання цього етапу – усвідомлення того, що сталося, прийняття реальності втрати та перші зустрічі з глибокими емоціями, які можуть здаватися нестерпними.

Переживання горя дуже індивідуальне і залежить від стосунків із померлим. При цьому, якщо зв'язок був напруженим або ви конфліктували, це не завжди означає, що переживати втрату буде легше. Навпаки, може бути відчуття невирішених конфліктів, втраченої можливості змінити ситуацію або болю за майбутнє, якого не буде.

Упродовж наступних місяців людина поступово шукає способи впоратися з емоціями, адже з часом необхідно повертатися до звичного життя.

Наталя Стадніченко

Психологиня

Починається боротьба – спочатку за моменти без болю, потім за гарні години в день, за приємні дні серед тижнів. Це тривалий і поступовий процес, який веде до повернення функціональності й можливості сприймати життя в позитивному світлі.

Попри це, пам'ятні дати, речі померлого, зустрічі з друзями чи побратимами можуть знову викликати хвилю сильних емоцій. Вони стають тригерами, які повертають до початкових переживань, але водночас дають змогу емоційно адаптуватися до втрати.

Згодом людина стикається з важливими рішеннями: як зберігати пам'ять про близького, що робити з його речами, чи залишатися в тому ж будинку. Ці вибори дуже особисті й залежать від контексту кожного.

Остаточне проживання горя не означає забуття. Це про знаходження способу зберігати зв'язок із померлим – тепер уже внутрішній через спогади, переконання, зміну світосприйняття. Часто сім'ї та друзі запроваджують ритуали пам'яті: збираються в дні народження або в річниці втрати.

Водночас людина адаптується до нового життя, усвідомлюючи, що її близької людини більше немає поруч. Важливу роль у цьому відіграє підтримка оточення. Дружня підтримка допомагає впоратися з емоціями, тоді як нерозуміння або конфлікти можуть ускладнювати процес горювання. У цьому контексті доречним може бути рішення долучитись до групи підтримки.

Простір, де не треба пояснювати почуття

Психологиня пояснює, що групи підтримки цінні тим, що їхні учасники мають подібний досвід і шукають способи впоратися з втратою.

Це простір, де не потрібно пояснювати свої почуття – інші вже розуміють, чому складно вставати вранці, чому важко дивитися на щасливі пари чи повертатися до звичних справ. Спільний досвід створює відчуття прийняття, де можна відкрито говорити про свої переживання,
– зазначає Наталя Стадніченко.

Також у таких групах можна отримати корисні поради, поділитися труднощами та знайти підтримку в інших, хто вже пройшов частину цього шляху. Спостерігаючи за тим, як хтось інший робить прогрес, людина починає говорити про свої емоції, їх легше просити про допомогу, вона бачить можливість змін і для себе.

Крім того, завдяки груповій підтримці люди вчаться захищати свої кордони – вони краще розпізнають непідтримуючі реакції, не дозволяють знецінювати свій біль і шукають емоційно безпечних людей для спілкування. У результаті це не лише допомагає пережити втрату, а й створює нові способи жити далі.

Фрази, які допоможуть підтримати людину в складний період втрати

1. Покажіть, що ви поруч

Найголовніше – дати зрозуміти, що ви доступні й готові підтримати. Це можна зробити словами:

"Я поруч, ти можеш на мене розраховувати".

"Я не знаю, як саме допомогти, але хочу бути поруч".

2. Слухайте, якщо людина готова говорити

Просто поговорити – іноді це все, що потрібно людині. Не намагайтесь бути надто включеним у діалог, дайте їй можливість поділитися спогадами або емоціями. Для цього запитайте:

"Чи хочеш ти поговорити про це?"

"Якщо тобі щось пригадується, я готовий(-а) вислухати".

Навіть якщо вам здається, що ви не знаєте правильних слів, головне – бути уважним слухачем.

3. Пропонуйте конкретну допомогу

Якщо ви хочете підтримати, краще не обмежуватися загальними словами, а пропонувати конкретні дії:

"Я можу забрати дітей зі школи".

"Я можу зайти в магазин і купити продукти".

"Я допоможу з організаційними питаннями, якщо тобі потрібно".

"Чи треба тебе кудись підвезти?"

Навіть прості побутові речі, як спільний похід у магазин чи допомога з хатніми справами, можуть стати великою підтримкою.

4. Поважайте особистий простір

Якщо людина хоче побути на самоті, не тисніть, але запевніть її, що ви поруч:

"Якщо тобі потрібен час на самоті, це нормально. Але знай, що я тут, коли тобі буде потрібно".

5. Не применшуйте біль і не порівнюйте його

Фрази на кшталт "час лікує", "тобі треба рухатися далі", "у тебе ще є життя попереду" можуть тільки посилити відчуття самотності. Не варто порівнювати біль людини з власним досвідом або досвідом інших. Кожен переживає втрату по-своєму.

Як зрозуміти, що людина не справляється самостійно

Тривожні ознаки, на які варто звернути увагу:

  • через кілька місяців людина не проявляє жодної активності й уникає спілкування;
  • емоційний стан залишається таким самим гострим, як і на початку втрати;
  • тривале порушення сну, постійні сльози, відчуття безнадії;
  • людина прямо говорить, що не може з цим впоратися.

Якщо ви помічаєте ці сигнали, важливо м'яко запропонувати звернутися до фахівця:

"Я поруч і хочу тебе підтримати, але, можливо, тобі допоможе розмова зі спеціалістом?"

"Можливо, є групи підтримки або люди, з якими тобі буде легше говорити".

Головне – не тиснути, а показати, що звернення за допомогою не є слабкістю, а способом знайти полегшення. Якщо людина не готова йти до психолога, подібною підтримкою може стати спільнота, релігія або близькі друзі. Важливо, щоб вона не почувалася самотньою у своєму горі.

Що варто пам'ятати про горювання

Важливо розуміти, що люди, які переживають втрату, часто не можуть дозволити собі зупинитися. Вони все ще мають обов'язки перед сім'єю, роботою та суспільством. Тому вони намагаються триматися, приховуючи свій біль, хоча це не означає, що вони не горюють.

Іноді людина може обирати не найкращі способи впоратися з втратою – наприклад, зловживати алкоголем або уникати близьких. Психологиня Наталія Стадніченко зауважила, що така поведінка не робить людину "поганою". У такий спосіб вона лише намагається впоратися з болем. Однак важливо підтримувати людину – допомагати їй знаходити менш руйнівні способи проживання втрати.

Ми ніколи не знаємо, що насправді відчуває людина поруч. Багато людей не хочуть створювати іншим додатковий тягар або бояться розкриватися, бо це може викликати сльози чи дезорієнтацію. Тому навіть якщо зовні здається, що хтось "тримає себе в руках", – це не означає, що він не переживає біль.

Як медіа можуть завдати шкоди

Ще один важливий момент, про який варто поговорити, – роль медіа у висвітленні втрати. Важливо пам'ятати про етичні межі. Перш за все, необхідно запитувати дозволу на зйомку під час поховань та траурних заходів.

Люди у момент горювання можуть бути беззахисними та емоційно виснаженими й не завжди мають сили відмовити або встановити особисті кордони.

Також варто з обережністю використовувати фотографії, де зображені емоції горя на обличчях людей. Це дуже інтимні моменти, які не завжди мають ставати загальнодоступними.

Передавати трагедію можна через загальні плани, символи або атмосферу, а не через конкретні обличчя, якщо тільки люди не дали на це чітку згоду.

Психологиня Наталія Стадніченко наголосила, що надмірна медійна увага може ускладнити процес горювання, посилити відчуття втрати та зробити біль ще гострішим. Якщо ж людина свідомо погоджується поділитися своєю історією, це інша справа – але в будь-якому разі такі питання слід ставити з великою обережністю та тактом.

Коли слова безсилі, але поруч хтось є

Після втрати ми всі шукаємо відповідей. Але горе не запитує, чи готові ми, чи правильно ми справляємось. Воно просто є – як тінь на душі. І коли намагаєшся дихати попри біль, не завжди хочеться слів. Часто важливішою є присутність – тиха, ненав'язлива, чесна.

Підтримка – це не про те, щоб "вилікувати" рани. Це про те, щоб бути поруч у момент, коли життя нестерпне. Про дозвіл плакати, мовчати, злитися, згадувати. І про те, щоб не змушувати йти далі, коли намагаєшся хоча б встояти на ногах.

Ми можемо і маємо стати підтримкою один одному. Війна не залишає вибору, втрати – бойові та небойові руйнують долі українців щодня, руйнують їх душі та змушують втрачати сенси. Ніхто не зможе замінити близьких, яких ми втратили, яких у нас забрали. Але ми можемо стати один одному підтримкою – тими, хто "тримає". Достатньо проявити трохи поваги та співчуття: повідомлення з щирими словами, чашка чаю, тихі обійми – саме з таких маленьких проявів турботи народжується надія. Та, яка не перекреслює втрату, а дозволяє жити з нею – по-новому, обережно, але знову – жити.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
Некоторым возместят всю сумму: ряд украинцев могут получить скидку на коммуналку
Знай
2025-07-06T18:00:59Z
Нацбанк выпустил новую монету номиналом 10 грн: в чем ее особенность
TSN
2025-07-06T16:06:24Z
В России снова массово отменяют рейсы из-за дронов
Новости Украины
2025-07-06T18:24:58Z
Украинцев душат завышенными коммунальными платежками: даже переплаты не засчитают - ОСМД требуют изменений
Знай
2025-07-06T17:42:07Z
В РФ заявили о нейтрализации 120 дронов, в аэропортах возник коллапс
Корреспондент
2025-07-06T08:30:14Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине – Le Figaro
ZN UA
2025-06-27T11:24:21Z
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Чтобы огурцы росли как на дрожжах: эффективное и дешевое средство, которое есть у каждого дома
TSN
2025-07-06T18:06:48Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Как узнать, что у человека порча: основные признаки и советы
Comments UA
2025-06-24T06:15:10Z
Получили солнечный ожог - что делать. Девять важных советов
Gazeta UA
2025-07-06T18:36:40Z
Плоскостопость, деформации пальцев и проблемы со спиной: чем опасны детские ходунцы
Знай
2025-07-06T16:51:25Z
Пенсионеры могут получить тысячу гривен на лекарства: кому и на каких условиях выплатят пособие
Знай
2025-07-04T03:36:30Z
Лайфгак, как хранить укроп свежим в холодильнике без замораживания
TSN
2025-06-28T17:03:08Z
Нужно мыть малину перед употреблением или перед замораживанием
TSN
2025-06-28T17:03:02Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Убийство "героя РФ" и провал Трампа в переговорах с Путиным: о чем пишут мировые СМИ
Gazeta UA
2025-07-06T08:39:28Z
Россия нанесла удар по пригороду Харькова: подробности от Терехова
Апостроф
2025-06-28T18:48:07Z
Почему удары по Новороссийску меняют игру для Кремля: анализ Портникова
TSN
2025-07-06T18:21:19Z
Разрушены, но не сломаны: Украина восстанавливает заповедники после агрессии РФ и закладывает основы экологического будущего
Знай
2025-07-06T17:39:57Z
В июне пытались устранить Буданова, но он сохранил должность - The Economist
TSN
2025-07-06T16:06:49Z
Путин готовится значительно усилить ракетный террор Украины: названы 5 наиболее опасных городов
Comments UA
2025-06-24T14:00:47Z
В МИД ответили на одно из ключевых требований России: согласна ли Украина
Comments UA
2025-07-06T10:21:45Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
Остался ли в Украине военно-морской флот: Сырский рассказал
TSN
2025-07-06T17:57:18Z
Меньше воробьев, больше попугаев и фламинго: орнитолог рассказал о птицах, живущих в Украине
Фокус
2025-07-06T17:24:23Z
Даже есть – уже роскошь: уровень бедности в Украине зашкаливает
Знай
2025-07-06T15:42:45Z
Дипломы теряют значение: на рынке труда – новые критерии, кого возьмут на работу в первую очередь
Знай
2025-07-06T16:30:52Z
Коммуналка станет бесплатной: кому из украинцев спишут все начисления за услуги ЖКХ
Знай
2025-07-06T09:30:49Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Льготы аннулируют: для кого проезд в общественном транспорте станет платным
Знай
2025-06-28T02:12:25Z
Еще один китаец попал в плен ВСУ: что рассказывает наемник об армии РФ
TSN
2025-06-27T16:33:46Z
Военный в Ровенской области нашел зубы мамонта во время обустройства позиций
Новости Украины
2025-07-06T18:36:00Z
Больше всего штурмов за сутки — на Покровском направлении — Зеленский
Апостроф
2025-07-06T18:27:53Z
Россия атаковала Харьков: что известно о "прилете"
TSN
2025-06-29T06:06:56Z
Синоптики обновили прогноз на среду
Gazeta UA
2025-07-02T05:51:53Z
В Киеве на месте разрушенного подъезда многоэтажки произошло повторное разрушение
ZN UA
2025-06-23T09:57:04Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Зачем эксперты советуют брать с собой салфетку, когда идете покупать клубнику на рынок: хитрый трюк
TSN
2025-06-26T15:36:49Z
07.07.2025 - день тройной семерки, который может изменить жизнь: ритуалы и запреты, которые нельзя игнорировать
Знай
2025-07-06T18:42:04Z
Как пожарить рыбу с идеальной корочкой: пять секретов
Gazeta UA
2025-07-06T17:21:08Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Какие деревья притягивают успех и деньги, как магнитом: их нужно обязательно посадить возле дома
TSN
2025-06-29T13:51:56Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Ксения Мишина свозила маму в Карпаты и рассекретила, как они отдыхали в горах
TSN
2025-07-06T12:33:56Z
Барабанщик группы "Жадан и Собаки" мобилизовался в ряды Нацгвардии
TSN
2025-07-06T17:27:00Z
Брэд Питт требует допроса Джоли из-за продажи доли их бизнеса россиянину: новые подробности скандала
TSN
2025-07-06T16:21:01Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Потап отреагировал на острый комментарий Тины Кароль и посмеялся с ее реакции на его творчество
TSN
2025-07-04T11:18:50Z
Три модели купальников, которые никогда не выйдут из моды
Gazeta UA
2025-07-05T13:45:34Z
Россияне опубликовали видео, на котором атакуют авто ГСЧС в Херсоне
Апостроф
2025-07-06T16:12:14Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
В Германии мужчина открыл стрельбу из окна: ранен украинец
TSN
2025-07-05T17:27:35Z
ОВА показала последствия удара по Николаеву
Корреспондент
2025-07-06T11:00:22Z
"Я всех вас уволю!": львовский чиновник устроил пьяный дебош в центре города - бросался на людей и махал удостоверением
Знай
2025-07-06T17:51:53Z
Выжигает все: появилось видео подрыва термобарической части дрона "Шахед"
Фокус
2025-07-06T17:51:01Z
В Киевской области повреждены дома, есть раненые
Корреспондент
2025-07-06T08:09:57Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Ударили по голове вместо предоставления документов: Ровенский ТЦК об инциденте с нападением на военного
TSN
2025-07-06T12:21:25Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
Франция требует от Tesla прекратить рекламировать автомобили как беспилотные и угрожает штрафом
Европейская правда
2025-06-24T15:54:56Z
Теперь нельзя этого делать даже в своем авто: оштрафуют от 5 до 25 тыс. гривен
Знай
2025-07-06T18:30:05Z
Опытный механик указал на распространенную ошибку с бензобаком, которая может "убить" автомобиль
Gazeta UA
2025-07-06T18:06:19Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Для чего водители держат в бардачке автомобиля лак для ногтей: многие не догадываются
Gazeta UA
2025-07-06T11:15:55Z
Штраф за автомобильный видеорегистратор: кому грозит и что делать
Знай
2025-07-06T07:21:39Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Саудовский гранд предлагает Эрнандесу феноменальный контракт
Корреспондент
2025-06-23T15:45:30Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
"Его победили справедливо" - Фроч раскритиковал Фьюри за жалобы после боев с Усиком
Gazeta UA
2025-07-06T18:42:36Z
Шахтер разошелся миром с чешским клубом перед стартом в еврокубках
Корреспондент
2025-07-06T18:15:39Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
После поражения - разгром: Динамо "отплатило" Кишварде в товарищеской игре
Корреспондент
2025-07-06T17:12:47Z
Долгожданный гол: форвард Динамо забил впервые за почти пять лет
Корреспондент
2025-07-06T16:27:03Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Астронавтка NASA показала фото "вторжения" малоизвестного объекта в атмосферу Земли
Comments UA
2025-07-06T05:21:50Z
На дне Атлантического океана обнаружили более тысячи бочек с радиоактивными отходами
TSN
2025-06-28T09:06:55Z
"Я в восторге": Clair Obscur: Expedition 33 поразила создателя The Last of Us Нила Дракманна
GameMag
2025-07-06T18:03:29Z
"Заметные различия": ученые рассказали, почему хозяева котов и собак умнее всех остальных
Фокус
2025-07-06T17:12:43Z
Впервые зафиксирован двойной взрыв белого карлика: что осталось после гибели звезды
TSN
2025-07-06T16:06:51Z
СМИ узнали, куда Microsoft направит сэкономленные на тысячах уволенных сотрудников Xbox средства
GameMag
2025-07-06T16:04:45Z
Разработчик: Графические возможности Nintendo Switch 2 и Xbox Series S в целом сопоставимы
GameMag
2025-07-06T15:24:08Z
"Ничем хорошим это не закончится": Основатель Arkane Studios Рафаэль Колантонио раскритиковал Xbox Game Pass
GameMag
2025-07-06T14:48:13Z