Україна вийшла у світові лідери з виробництва артилерії – ЗМІ
Україна вийшла у світові лідери з виробництва артилерії – ЗМІ
Завдяки підтримці західних країн Україна увійшла до числа світових лідерів із виробництва мобільної артилерії, повідомляє OSINTtechnical — популярний медіаресурс, що спеціалізується на військовій тематиці.
За його інформацією, щомісяця українські підприємства випускають до 36 одиниць самохідних артилерійських установок 2С22 "Богдана", що робить цю систему однією з найбільш масово вироблюваних у світі.
Аналітики зазначають, що за темпами виробництва Україна поступається лише Китаю, який випускає мобільні установки PCL-181 (точні обсяги невідомі, але оцінюються в понад 200 одиниць на рік), та Південній Кореї, де щорічно виготовляють близько 240 установок K-9 (в Естонії вони відомі під назвою Kõu).
У матеріалі підкреслюється, що такі масштаби виробництва свідчать про вражаючий прогрес українського оборонного сектора. За даними OSINTtechnical, запуск виробництва буксируваної 155-мм артилерії в Україні свідчить, що країна тепер здатна випускати більше стволів, ніж потрібно для самохідних платформ.
Як повідомляє видання Army-Technology із посиланням на Українське агентство оборонних закупівель (DPA), на сьогодні заводи виготовляють понад 20 "Богдан" щомісяця, хоча за внутрішніми даними ця цифра сягає 36 одиниць.
За словами DPA, стрімке зростання виробництва стало можливим завдяки фінансовій та технічній підтримці європейських партнерів, які активно інвестують в українську оборонну промисловість.
Крім того, згідно з даними Army-Technology, вже 85% комплектуючих для "Богдани" виготовляється на українських заводах, а до кінця року цей показник планують збільшити до 95%.
Хоча Україна отримала значну кількість озброєння від країн Європи та США, нагальна потреба у розвитку власних систем залишається, адже постачання з-за кордону поступово скорочується, тоді як втрати на полі бою все ще великі.
За інформацією Army-Technology, з моменту початку широкомасштабної агресії РФ у лютому 2022 року і до середини 2024 року Україна отримала понад 800 артилерійських систем різних типів і калібрів.
Серед них — західні 155-мм гармати, такі як британська AS90, німецька PzH2000, шведська Archer, французька CAESAR і американська M777. Проте така різноманітність створює значні логістичні виклики для української армії.
2С22 "Богдана" — це 155-мм артилерійська установка на колісному шасі підвищеної прохідності КрАЗ 63221 (6×6), створена українськими розробниками. Система здатна стріляти на відстань до 40–50 км і забезпечує темп вогню до шести пострілів за хвилину.
Відомо, що перші серійні партії "Богдани" були профінансовані західними державами, серед яких і Данія, яка в середині 2024 року замовила 18 одиниць. Це стало першим випадком, коли країна-член НАТО напряму інвестувала у виробництво озброєння та боєприпасів на території України.
Раніше секретар Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко повідомив про те, що Україна купує недостатньо боєприпасів для FPV-дронів.