/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F432%2F5d636f7be84d979e81803ad8eee8e0fc.jpg)
Мерц запевнив, що не прийме продиктований мир для України
Лідер німецької партії Християнсько-демократичний союз Фрідріх Мерц заявив, що не прийме нав'язаний Україні мир. Його цитує n-tv.
За словами Мерца, Німеччина та Європа загалом підтримують Україну в її захисті від російської агресії, що є "несумісним з миром, нав'язаним силою".
"Особливо, якщо цей мир суперечить чітко висловленій волі самої України", – додав він.
Мерц висловив сподівання, що США та Європа продовжать спільно підтримувати Україну, а також наголосив, що переговори між президентами Володимиром Зеленським та Дональдом Трампом у Римі "можливо, стануть початком серйозного мирного процесу, який справедливо заслуговує на свою назву".
- 9 квітня 2025 року німецькі консерватори та соціал-демократи уклали коаліційну угоду та домовилися про створення уряду.
- 12 квітня майбутній канцлер Мерц заявив, що Україна перебуває у стані війни, а "країна, яка перебуває у стані війни, не може стати ні членом НАТО, ні членом ЄС".
- 14 квітня політик повідомив, що Берлін готовий передати Україні далекобійні ракети Taurus, але в координації з європейськими союзниками.
- 6 травня Бундестаг має обрати Мерца на посаду канцлера.
Читайте також
Партія Мерца оголосила імена міністрів у новому уряді. МЗС очолить проукраїнський політик
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони