/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2Fa2d86c4ce873902cf603a7a12c0c9830.jpg)
Обходиться і без екіпажу. У США представили сучасний військовий корабель, здатний нести ядерні Томагавки
У США представлено проєкт найсучаснішого автономного військового корабля у світі - AIRCAT Bengal MC, створений компанією Eureka Naval Craft у співпраці з австралійськими фахівцями з морської автономії.
36-метровий багатоцільовий корабель здатний розвивати швидкість понад 90 км/год, перевозити до 44 тонн корисного навантаження і долати відстань до 1850 кілометрів без дозаправки. Ця розробка призначена для виконання широкого спектра завдань — від підтримки десантних операцій до радіоелектронної боротьби та мінної діяльності.
AIRCAT Bengal MC оснащений системою Greenroom Advanced Maritime Autonomy (GAMA), яка визнана однією з найбільш передових у світі. Ця система пройшла перевірку на патрульному катері Sentinel у рамках проєкту PBAT, продемонструвавши високу ефективність автономного управління.
Проєкт орієнтований на потреби ВМС США, Корпусу морської піхоти, країн НАТО, а також союзників в Азії, включно з Японією, Південною Кореєю та Австралією. Можливість використання як з екіпажем, так і в повністю автономному режимі, робить AIRCAT Bengal MC універсальним рішенням для сучасних флотів.
Корабель здатний нести крилаті ракети Томагавк і протикорабельні ракети NSM, забезпечуючи потужну ударну силу без необхідності задіювати великі і дорогі бойові кораблі. Завдяки паливній ефективності та низьким експлуатаційним витратам, нова розробка може значно знизити витрати на утримання флотів.
Генеральний директор Eureka Naval Craft Бо Джардін наголосив, що сучасний військово-морський ринок потребує більш легких, швидких і доступних за ціною рішень. Модульна архітектура дає змогу налаштовувати кораблі під конкретні завдання, забезпечуючи максимальну гнучкість і адаптивність у бойових умовах.
AIRCAT Bengal MC стане частиною лінійки автономних кораблів компанії, куди також входять моделі Bengal, Lynx, Jaguar і Panther, кожна з яких розрахована на виконання унікальних оперативних завдань.