/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2Ff23a3d9fad54354a0da0d17b8928f72e.jpg)
Власникам великих квартир та будинків доведеться розщедритися: який податок потрібно заплатити у 2025 році
Українцям назвали розмір податків на великі квартири та будинки у 2024 і 2025 роках.
Як передає "Хвиля", про це повідомили у ДПС.
Власники нерухомості в Україні, чия власність перевищує встановлені норми площі, зобов'язані сплатити податок на зайві квадратні метри.
Оподаткуванню підлягають:
- Квартири площею понад 60 кв. м
- Будинки площею понад 120 кв. м
- Комбінації різних типів житла загальною площею понад 180 кв. м
Ставку податку встановлюють місцеві органи влади, але вона не може перевищувати 1,5% від мінімальної зарплати за кожен квадратний метр понад норму.
У 2024 році мінімальна зарплата становила 7100 грн, тому максимальна ставка податку була 106,5 грн за квадратний метр. У 2025 році через підвищення мінімальної зарплати до 8000 грн максимальна ставка податку зросла до 120 грн за квадратний метр.
У 2025 році українці повинні будуть сплатити податок за 2024 звітний рік. Наприклад, якщо квартира має площу 68 кв. м, то податку підлягають 8 кв. м понад ліміт. При ставці 1,5% сума податку складе: 8 × 106,5 грн = 852 грн. Наступного року ця сума збільшиться до 960 грн.
Податкова служба надішле рекомендовані листи з розрахунком податку на нерухомість усім українцям, чиї квартири та будинки перевищують встановлені норми площі. Ці листи потрібно буде особисто отримати у поштовому відділенні після отримання повідомлення. Кінцевий термін отримання цих листів — 1 липня.
Якщо платник податків не сплатить податок протягом 60 днів, на нього буде накладено штраф. Проте власники нерухомості, розташованої в зоні активних бойових дій або на окупованих територіях, звільняються від сплати цього податку та штрафів.
Додатково передбачено фіксований податок у розмірі 25 000 грн, який щорічно повинні сплачувати власники особливо великої нерухомості: квартир площею понад 200 кв. м і будинків площею понад 600 кв. м.
Зверніть увагу, що від сплати податку звільнені:
- власники житлової нерухомості, загальна площа якої не перевищує встановлені норми;
- власники, чия нерухомість знаходиться на окупованих територіях, пошкоджена або в зоні активних бойових дій.
Об'єкти нерухомості, за які також не доведеться платити:
- дитячі будинки сімейного типу;
- житло, що належить дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та дітям з інвалідністю, які виховуються одинокими матерями або батьками, але не більше одного такого об'єкта на дитину;
- житлова нерухомість — власність громадських об'єднань осіб з інвалідністю та їхніх підприємств;
- об'єкти житлової нерухомості, що належать багатодітним або прийомним сім'ям, в яких виховується п'ятеро і більше дітей тощо.
Раніше українцям розповіли, скільки тепер доведеться сплатити податків за продаж авто.