MY.UAНовини
Заступник міністра внутрішніх справ України про повернення тіл полеглих захисників: “Окремих репатріацій по людях, які померли в російських колоніях чи СІЗО, немає”
Заступник міністра внутрішніх справ України про повернення тіл полеглих захисників: “Окремих репатріацій по людях, які померли в російських колоніях чи СІЗО, немає”

Заступник міністра внутрішніх справ України про повернення тіл полеглих захисників: “Окремих репатріацій по людях, які померли в російських колоніях чи СІЗО, немає”

Повернення тіл полеглих захисників з тимчасово окупованих територій чи з росії – це можливість для тисяч сімей нарешті дізнатися правду про долю близьких і гідно з ними попрощатися.

Про те, як саме Україна повертає полеглих героїв, скільки триває процес ідентифікації, що робити, якщо ДНК-профіль не вдається вивести, в інтерв’ю виданню “Цензор.НЕТ” розповів заступник міністра внутрішніх справ України Леонід Тимченко.

“ПОВЕРТАЮЧИ ТІЛА ВІЙСЬКОВИХ, РОСІЯНИ НЕ ПОЯСНЮЮТЬ ПРИЧИН СМЕРТІ ЛЮДИНИ”

– Коли люди шукають зниклих безвісти військових, вони місяцями без упину збирають інформацію, спілкуючись з їхніми побратимами, переглядаючи різні телеграм-канали, комунікуючи з військовими з інших бригад, які воюють на тому ж напрямку, між собою. В результаті у них часто є більше інформації, ніж у представників різних державних структур, які відповідають за розшук зниклих безвісти на фронті. Але це усе треба систематизувати і проаналізувати так, щоб ефективно використати. Як це зробити?

– В Секретаріаті Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти, крім основних функцій, присутня також аналітична – співробітники працюють не лише з інформацією, яку передають рідні, але й з тим, що зібрали самостійно. Зокрема, відслідковують російські пабліки, де публікуються фото і відео військових. Наприклад, коли людина потрапляє в полон, з нею починають робити інтерв’ю. Аналітики намагаються ідентифікувати таких людей за допомогою програмного забезпечення по розпізнаванню облич. І фактів, коли ми встановлюємо неофіційно, що людина знаходиться в полоні, вже досить багато. Хоч ні Червоний Хрест не підтверджує цю інформацію, ні жодна інша організація.

– Але це ж можливо за умови, що викладені фото і відео якісні. Бо у нас був випадок, коли одна жінка побачила в пабліку фотографію дуже поганої якості, але вважає, що один з бійців на ній – її чоловік. Хоч там дуже важко розгледіти риси обличчя. До речі, вона обійшла в пошуках чоловіка, який вважається зниклим безвісти, чимало служб. А от до Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин пішла в останню чергу.

– Чому?

– З того що я чую, спілкуючись з родичами військових, вони досі не розуміють, який функціонал такої інституції. Можливо, про це недостатньо інформації у відкритих джерелах. Коли питають пораду у мене про те, як діяти, якщо втрачено зв’язок з людиною на фронті, кажу, що варто подати заяву в поліцію.

– Поліція, до речі, теж має інструменти, які дозволяють ідентифікувати людей по фото і відеоматеріалам, і робить це. Але Секретаріат Уповноваженого додав аналітичну функцію для того, щоб допомагати людям, а не сподіватись, що поліція отримає цю інформацію, зареєструє провадження, карний розшук розпочне оперативно-розшукову справу, і вони дійдуть до того, що потрібно опрацьовувати відео. Якщо співробітники Секретаріату знаходять таку інформацію, вони швидко це роблять самі для того, щоб не забюрократизовувати (або не ускладнювати) цей процес. І якщо їм вдалося встановити або ймовірно встановити особу, вони вже надають цю інформацію слідчим.

– Пояснімо людям алгоритм дій. Якщо родичі військових в пабліку знаходять інформацію про людину, яка схожа на того, кого вони розшукують, що їм потрібно зробити?

– Розповім, як робив би я, враховуючи наявні в системі інструменти.

По-перше, після подачі заяви в поліцію варто встановити контакт зі слідчим, щоб розуміти, що він постійно на зв’язку. Домовитися зі слідчим, що телефонуватимете раз на тиждень, якщо від нього не надходитиме жодної інформації.

Я розглядаю скарги, які надходять, тому розумію, як працює ця система в цілому, чого не вистачає людям, і в чому, на думку заявників, недопрацьовують Національна поліція (карний розшук, слідство) і Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Я також усвідомлюю, наскільки зараз встановити такий контакт зі слідчим складно. Бо поки не прийнято законопроєкт щодо змін в Кримінальний процесуальний кодекс, які стосуються того, що матеріали кримінального провадження залишатимуться за місцем їх реєстрації, а відповідно і проживання заявника, а не направлятимуться прокурорами до регіонів, де зникла безвісти особа, наприклад, до Донецької, Харківської областей чи інших прифронтових регіонів. Не буду казати, скільки проваджень тут у кожного слідчого, але їх стільки, що слідчі фізично не можуть щодня спілкуватись із заявниками. І це не пов’язано з відсутністю емпатії чи поваги до родин зниклих безвісти.

Нещодавно законодавці нас підтримали, відповідний законопроєкт пройшов вже погодження в профільному комітеті Верховної Ради, тепер чекаємо, що його винесуть на розгляд в зал.

Буде набагато ефективніше, якщо кримінальне провадження розслідуватиметься за місцем подачі звернення родини зниклого.

– Що ще потрібно зробити окрім встановлення контакту зі слідчим?

– Бажано також встановити контакт з керівником цього слідчого. Тому що слідчі можуть змінюватись. У них може бути ротація, їх можуть відправити у зведені бригади, які воюють. А потерпілі про це не знатимуть і переживатимуть, якщо слідчий не відповідатиме на телефонні дзвінки.

Наступний крок – обов’язково звернутися у Секретаріат Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин для того, щоб вони надали усю наявну інформацію. Чому я так говорю? Тому що є багато підрозділів, які відповідають за цей напрямок. Я маю на увазі не лише систему МВС. І у них є свої бази даних. І коли до Уповноваженого надходить звернення від дружини, матері чи батька, які втратили зв’язок зі своїм рідним, Уповноважений має право перевірити інформацію по всіх наявних обліках. І кількість таких запитів, які опрацьовуються щоденно Секретаріатом Уповноваженого, дуже велика.

– Наприкінці березня в Україну повернули тіла 909 полеглих захисників. Скільки наразі експертам і слідчим вдалося ідентифікувати і віддати родинам для поховання?

– З останньої репатріації відсоток встановлених тіл наразі невисокий. Ще не всі тіла оглянуті, не у всіх відібраний біологічний матеріал для того, щоб вивести ДНК-профіль і помістити його в Єдиний реєстр геномної інформації людини. Але тут також потрібно враховувати потужності бюро судово-медичної експертизи МОЗ.

– Як безпосередньо відбувається ідентифікація тіла?

– Перше – це поверхневий огляд. Оглядаються речі, документи, татуювання, шрами, якщо вони є. Це дає можливість за допомогою інформації від побратимів або родичів встановити особу.

Друге – повноцінний огляд, який включає фотографування тіла і обличчя. Якщо обличчя не спотворене, і раніше людина вела активний спосіб життя, була в соціальних мережах, то в 99% випадків за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення, можемо таку особу встановити.

Звичайно, якщо відбулись гнилісні зміни, обличчя неможливо якісно сфотографувати і розпізнати, беруться відбитки пальців. У нас є дактилоскопічні картотеки, через які ми “проганяємо” усі відбитки пальців, якщо є можливість їх “відкатати”. І приклади, коли вдалося встановити особу в такий спосіб, також є.

Ще один метод – розпізнавання по зубній формулі. Але для того, щоб проводити такі розпізнавання масово, нам треба отримати інформацію про зубні формули усіх наших військовослужбовців. Такої бази даних немає, тому використання такого підходу розглядається в перспективі.

Наразі основний метод, який використовують експерти – ідентифікація особи по ДНК-профілю.

– Якби біологічний матеріал у військових відбирали масово, як це має бути за законом, то набагато простіше і швидше відбувалась би процедура розпізнавання. Не доводилось би чекати, поки в поліцію звернуться родичі і у них відберуть зразки букального епітелію. Під час спільних нарад з представниками Міноборони чи Генштабу не порушуєте це питання?

– Наш міністр це питання порушує, і прем’єр-міністр також. Ми зі свого боку надали Міністерству оборони системи для відбору біологічного матеріалу, які ми отримали від міжнародних партнерів. Вони проводять зараз ці заходи.

– Скільки часу працюють з тілом, щоб провести усі ті процедури, про які ви розповідали?

– Кожна ситуація унікальна. Одне тіло можна розпізнати при поверхневому огляді. Друге – за допомогою відбитків пальців. Але є випадки, коли можна три рази відбирати біологічний матеріал, а ДНК-профіль не буде виводитись. Тому що тіло могло зазнати гнилісних змін або обгоріти, кісткова тканина може бути настільки атрофована, що витягнути ДНК-профіль неможливо.

– Є випадки, коли взагалі не вдається ідентифікувати людину?

– На жаль, є.

– Це високий відсоток від загальної кількості тіл?

– Поясню на прикладі: коли ми отримуємо пакет і бачимо, що там частини тіл, розуміємо, що йдеться про рештки не одного тіла.

Пам’ятаєте ситуацію зі збитим ІЛ-76, в якому було близько 60 військовополонених? Решток з цього літака повернули понад 500.

Яка робота в даному випадку слідчого і експерта? По кожній частині, яка була отримана, треба було вивести ДНК-профіль.

Тому вимірювати відсоток успішності тут не коректно.

– Що відбувається з тілами людей, які не вдається ідентифікувати?

– Вони підлягають тимчасовому захороненню.

– Чому тимчасовому, якщо в принципі не вдається вивести ДНК-профіль і встановити особу?

– Загалом тимчасовому похованню підлягають ті тіла, у яких вдалося відібрати біологічний матеріал, вивести ДНК-профіль і помістити в базу, але немає збігу. До цього моменту вони зберігаються протягом року.

Також були тимчасові поховання в Сумській, Дніпропетровській областях ще в 2022 році, коли рішення приймали обласні чи міські військові адміністрації, тому що тіл було багато.

Зараз планується, що у випадках, коли тіла не вдалося ідентифікувати, їх поховають на військовому меморіальному кладовищі з відповідними почестями. Поки що велика кількість тіл ще зберігається.

– Як довго їх будуть ще зберігати, якщо такого кладовища досі немає?

– Перші поховання бійців, яких не вдалося ідентифікувати, на військовому меморіальному кладовищі мають бути вже у травні.

– Ви сказали, що в одному мішку можуть передати частини різних тіл. А якщо частини одного тіла потрапляють в різні регіони до різних експертів, що повідомляють рідним військового?

– Залежить від того, про яку частину тіла йдеться. Якщо привезли руку чи ногу, це не означає, що людина загинула. Залишається надія, що вона жива. Якщо тулуб чи голова – тоді все зрозуміло.

“ОКРЕМИХ РЕПАТРІАЦІЙ ПО ЛЮДЯХ, ЯКІ ПОМЕРЛИ В РОСІЙСЬКИХ КОЛОНІЯХ ЧИ СІЗО, НЕМАЄ”

– Чи передає російська сторона під час таких обмінів тіла цивільних, яких вони утримували в місцях несвободи і вони там померли, чи тіла військовополонених?

– Ми можемо встановити, що загиблий був військовополоненим чи цивільним лише в результаті проведених слідчих дій або якщо була підтверджена інформація, що людина знаходилась в полоні чи її утримували в місцях несвободи, коли йдеться про цивільних. Окремих репатріацій по людях, які померли в російських колоніях чи СІЗО, немає. Повертаючи тіла військових, росіяни не пояснюють причин смерті людини.

– Можна припустити, що вони їх ховають на окупованих територіях чи в росії, щоб приховати причину смерті?

– Скоріш за все, здебільшого так і є. Вони передають тіла загиблих військових лише з тією метою, щоб отримати своїх військових і не тримати наших, бо для них це певні затрати, оскільки для цього потрібні рефрижератори, відповідні температурні умови.

– А яку вони надають інформацію нашій стороні під час репатріацій?

– Вони можуть передавати тіла, не надаючи жодної інформації. А може бути на кожному мішку якийсь напис, вказано якісь ознаки.

– В Україну вже повернули тіло журналістки Вікторії Рощиної?

 Так, її тіло повернуто в межах нещодавньої репатріації наприкінці лютого цього року. За допомогою ДНК-експертизи ідентифіковано її особу.

– Ми неодноразово бачили відео розстрілів наших військових, які потрапили в полон. Але ми не знаємо, що може відбуватись перед розстрілами. Як часто російська сторона передає тіла військових з ознаками тортур або спотворення? Хто документує ці випадки і яка подальша реакція правоохоронців?

– Все залежить від стану тіла. Звичайно при огляді одразу видно, якщо є синці, характерні сліди побиття, зв’язаних кінцівок, тоді зрозуміло, що людину катували. Це воєнний злочин. Він кваліфікується за статтею 438 Кримінального кодексу.

Якщо є постріл з близької відстані в потилицю, теж зрозуміло, що це відбулося не в бою. Це все обов’язково ретельно описується в протоколі огляду. Такі факти теж розслідуються.

– Хто приймає рішення про пріоритетність у поверненні тіл — за якими критеріями?

– Росіяни зібрали певну кількість тіл в установі і віддають.

– Чому вони повертають не всі тіла з того чи іншого напрямку, а вибірково? З якогось населеного пункту можуть віддати, з якогось ні.

– Це питання коректніше поставити представникам Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, тому що у них є перемовні групи і вони ведуть спілкування з російською стороною і щодо напрямків, з яких повертають тіла і щодо давності зберігання тіл. Бо є тіла, які зберігались місяць, а є такі, які пролежали там рік, тому складно встановити давність настання смерті.

– Часто родичі тих, кого вважають зниклими безвісти, намагаються дізнатися точку геолокації, де військового бачили востаннє. Чи варто їм передавати ці дані слідчим Нацполіції чи Секретаріату Уповноваженого з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин? Чи враховується така інформація під час перемовин з російською стороною?

– Обов’язково треба передавати цю інформацію і слідчому, який розслідує кримінальне провадження по конкретному факту зникнення військового за особливих обставин, і, по можливості, в Координаційний штаб ГУР МО. Координаційний штаб і Міністерство оборони створюють пошукові групи, які наділені додатковими функціями, яких немає у підрозділів в системі МВС. Наприклад, слідчо-оперативна група Нацполіції не має права заходити туди, де ідуть бойові дії, а пошукові групи це можуть робити з дозволу і в супроводі військових. Тому ви дуже правильно розпочали нашу розмову з того, що родини зниклих безвісти військових мають більше інформації, ніж ті, хто має їх розшукувати.

Відверто вам скажу, що навесні 2022 року мені здавалось це неприємним закидом в сторону правоохоронної системи. А далі я зрозумів, чому так відбувається. По-перше, у слідчого запитів за такими фактами багато. І він фізично не може фокусуватися на кожному матеріалі так, як рідна людина. Бо у нього є функціональні обов’язки і його головне завдання – зібрати усю інформацію, зберегти її якісно і відпрацювати. Але він не може, як рідні військового днями і ночами переглядати телеграм-канали, щоб відшукати серед усього, що там публікується, хоч якусь звістку про те, що він живий.

Звичайно так стається, що вони отримують цю інформацію швидше, ніж правоохоронні органи. І перше питання, яке виникає у людини: “Чому я зміг її отримати, а правоохоронці не змогли?”. Відповідь зрозуміла. Я теж хотів би, щоб слідчий жив одними матеріалами і рив максимально, використовуючи весь спектр інструментів, який надає Кримінальний процесуальний кодекс, аналітику. Інструментів у правоохоронних органів дуже багато.

Не коректно буде зараз сказати, що спокійніше ставлюсь до того, що родичі військових знаходять і отримують більше інформації, але це правда.

– А ви не думали про те, що у слідчих, оперативників, аналітиків занадто велике навантаження і потрібно збільшити їхню кількість?

– Чому ж не думали? І слідчі, і оперативні підрозділи збільшуються. Аналітики своєю чергою зараз перепрофілюються і займаються воєнними злочинами. У підрозділів Національної поліції з 2022 року велика кількість набутих функцій через війну. Є потреба або запит – люди навчаються, щоб розслідування таких фактів було максимально ефективним.

Автор:  Тетяна Бодня

Джерело: “Цензор.НЕТ”  

Like
Tweet
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Больше не дом: одна из стран ЕС оставит украинцев без помощи на жилье и денег
Знай
2025-04-24T19:12:14Z
Молодая девушка постоянно жаловалась на усталость: через семь месяцев она умерла
Comments UA
2025-04-23T14:54:38Z
”Дима Комаров – г*вноед”: продюсер-военный ВСУ нашел у телеведущего русскоязычный контент
Апостроф
2025-04-15T18:33:12Z
Опоздание не простят: украинцам дали три месяца, иначе пенсии не ждите
Знай
2025-04-21T04:30:57Z
Германия полностью ограничила въезд в свою страну многим украинцам
UAToday
2025-04-28T17:57:26Z
Венгерский кардинал Петер Эрде: биография и церковная карьера
Факти ICTV
2025-04-28T17:54:49Z
Тайна с деньгами Папы Франциска для ВСУ: историк анонсировал новые интересные подробности
Апостроф
2025-04-21T14:27:08Z
Спасти жизнь только через минуту: украинцев предостерегли от смертельной опасности
Знай
2025-04-16T18:30:54Z
Дроны прошли российскую ПВО: попадание в завод по производству "Шахедов"
Новости Украины
2025-04-24T07:45:11Z
Путин получил «подарок судьбы» и теперь хочет полностью уничтожить Украину
Comments UA
2025-04-23T08:39:37Z
Путин ответил на предложение Зеленского не бить по гражданским объектам и вспомнил удар по Сумам
Comments UA
2025-04-21T17:31:01Z
В Кремле заявили, при каких условиях могут прекратить огонь в Украине
Comments UA
2025-04-27T18:27:28Z
Тело журналистки Виктории Рощиной вернули в Украину
ZN UA
2025-04-24T12:09:43Z
Звучали минимум 10 минут: россиян испугали сигналы воздушной тревоги в Москве
Апостроф
2025-04-28T18:06:01Z
В Португалии отложили предвыборные дебаты из-за блэкаута
Европейская правда
2025-04-28T17:51:50Z
Трамп обратился к Путину после удара по Киеву: Стоп
Comments UA
2025-04-24T19:51:18Z
Глава правительства Канады назвал главную угрозу миру
Корреспондент
2025-04-19T10:09:43Z
Шойгу заявил о готовности России применить ядерное оружие
ZN UA
2025-04-24T10:12:30Z
Минсоцполитики назвало самую большую пенсию в Украине
Корреспондент
2025-04-22T14:27:08Z
Ціна на газ з 1 травня 2025: чого очікувати споживачам
AgroNews
2025-04-21T07:13:32Z
Бычки, сардины и шпроты переходят в категорию деликатесов: как изменились цены
Знай
2025-04-28T03:52:35Z
Будьте готовы вернуть "лишнее": Пенсионный фонд может потребовать деньги
Знай
2025-04-22T09:30:00Z
Даже при прекращении боевых действий нет предпосылок для улучшения платежного баланса Украины – эксперт
ZN UA
2025-04-28T17:40:13Z
Теневой танкер РФ создал опасную ситуацию в Финском заливе
Корреспондент
2025-04-28T17:30:44Z
МАГАТЭ бьет тревогу: украинские АЭС работают в условиях постоянной опасности
Gazeta UA
2025-04-25T13:27:20Z
В 2025 году не будут повышать цены на газ
Gazeta UA
2025-04-23T11:21:19Z
Денежная помощь мобилизованным в Харькове: названы суммы и кому принадлежат
Политека
2025-04-22T20:00:28Z
Старый костюм Зеленского изжил себя: специалист по этикету назвала причину
Telegraf
2025-04-28T16:04:40Z
Вячеслав Соломка после публичной ссоры с Камалией раскрыл правду об их отношениях
TSN
2025-04-26T20:46:39Z
”Обменять на наших подонков”: смелая речь россиянки Дарьи Козыревой натолкнула украинскую актрису на идею
Апостроф
2025-04-20T09:30:34Z
80-летний Майкл Дуглас разводится с Кэтрин Зетой-Джонс: что разрушило 25-летний брак — СМИ
TSN
2025-04-21T04:25:04Z
"Берешь прут и бьешь": актер Бенюк рассказал, как заставить детей забыть русский язык
Фокус
2025-04-28T17:51:50Z
Иван Охлобыстин в «Простоквашино»: Первый трейлер фильма с героями Эдуарда Успенского
GameMag
2025-04-28T16:58:17Z
Екатерина Кузнецова сказала, что произошло с ее квартирой в Москве
Gazeta UA
2025-04-17T16:36:17Z
Тизер сериала «Чужой: Земля» показал беременную «ксеноморфиню» и 4-х новых монстров
ITC
2025-04-28T08:25:18Z
После смерти Папы Франциска стремительно выросли просмотры этого фильма
Comments UA
2025-04-24T09:21:11Z
Россиянину, который изнасиловал жительницу Киевской области, и сообщнику дали по 12 лет
Лига
2025-04-21T08:03:33Z
Врачи были удивлены, когда на рентгене увидели, что проглотил 11-летний мальчик
Comments UA
2025-04-20T10:45:09Z
В Польше загорелся дом: есть жертвы, среди эвакуированных - украинцы
Корреспондент
2025-04-14T19:25:45Z
Месть за Сумы продолжается: какая область РФ содрогалась от взрывов
Comments UA
2025-04-17T06:15:22Z
В Румынии туристка погибла, убегая от медведя
Корреспондент
2025-04-28T17:30:24Z
В Киеве спасатели обнаружили остатки ракеты в Верблюжьей затоке
Корреспондент
2025-04-28T16:54:51Z
В Подольском районе Киева произошла стрельба: полиция установила причастных – фото
Лига
2025-04-24T13:31:15Z
Удар по Киеву 24 апреля: количество жертв возросло
UAToday
2025-04-24T06:46:13Z
В Индии боевики убили около двадцати человек
Корреспондент
2025-04-23T08:13:28Z
Когда лучше пить магний — утром или вечером
TSN
2025-04-21T04:25:33Z
Ночные перекусы: почему возникает голод после позднего ужина
Gazeta UA
2025-04-27T17:51:43Z
Можно ли засыпать с включенным телевизором: эксперты шокировали ответом
Gazeta UA
2025-04-20T16:15:00Z
Уменьшает холестерин, улучшает сон и лечит кишечник: невероятные свойства обычного хумуса
Знай
2025-04-24T07:51:58Z
В Украине зафиксирован случай ботулизма после инъекции красоты
Корреспондент
2025-04-28T17:54:07Z
Для крепкого сна: что лучше есть вечером
Gazeta UA
2025-04-28T17:45:41Z
Украинцам приходится экономить на еде, чтоб хватило на лекарства: в селах ситуация критическая
Знай
2025-04-20T17:30:52Z
Почему с возрастом портятся зубы: главные факторы
Comments UA
2025-04-19T15:45:54Z
Ультраобработанные продукты стали причиной более 124 тысяч смертей в США
Корреспондент
2025-04-28T17:30:40Z
Владелец украинских издательств "Кредо" и "Беби Бук" торгует детскими книгами в рф: теперь еще и бизнесмен в "ДНР"
Знай
2025-04-28T07:00:08Z
В Николаеве СБУ задержала российского информатора
Корреспондент
2025-04-22T13:06:50Z
Бойцы Азова захватили троих россиян на самокатах
Корреспондент
2025-04-27T18:06:09Z
Россияне атаковали жилую застройку в густозаселенном районе Одессы, детали
Фокус
2025-04-21T23:27:56Z
В Черкассах возобновили газоснабжение после российской атаки
Комсомольская правда
2025-04-28T17:57:34Z
Стало відомо, чим корисна редиска для організму
AgroNews
2025-04-28T16:25:30Z
Россияне атаковали поселок под Купянском, загорелся дом
Корреспондент
2025-04-21T07:06:54Z
РФ обстреляла КАБами регионы Украины сразу после "Пасхального перемирия"
Корреспондент
2025-04-21T05:42:14Z
"Пасхальное перемирие": Зеленский рассказал, держит ли слово Путин
Telegraf
2025-04-20T13:18:19Z
Восемь пород собак, которых считают самыми спокойными
Gazeta UA
2025-04-20T14:46:29Z
Пасхальный гороскоп: какая вы паска по знаку зодиака
Comments UA
2025-04-21T05:51:26Z
Обязательно пересадите в новый горшок: какие комнатные растения любят весеннее "обновление"
Апостроф
2025-04-21T15:06:19Z
Редиска, которая не потеряет хруст: как правильно хранить популярный овощ
Знай
2025-04-27T13:51:25Z
Почему коты спят в разных частях дома: пять неожиданных причин
Gazeta UA
2025-04-28T16:57:33Z
Как навести порядок перед сном: четыре простые вечерние привычки, которые создают уют
Gazeta UA
2025-04-28T16:42:05Z
Те самые ириски из детства: рецепт конфет, вкус которых мы потеряли, но можем вернуть
Знай
2025-04-16T04:51:06Z
Этим знакам Зодиака очень повезет в мае
Comments UA
2025-04-28T16:09:44Z
Будут мягкими, как мамины объятья: с чем постирать полотенца, чтобы вернуть им уют
Telegraf
2025-04-28T13:51:58Z
В Кривом Роге задержали известного украинского боксера: подробности
Telegraf
2025-04-26T15:27:45Z
Буяльский прокомментировал яркий гол Ярмоленко
Корреспондент
2025-04-19T05:46:00Z
В Руане Свитолина обыграла всех, не проиграв ни единого сета
Корреспондент
2025-04-20T20:36:04Z
Стоит верить: Дончич желает победы Лейкерс в НБА вопреки проигрышам в серии
Корреспондент
2025-04-28T17:48:02Z
"Нельзя нарушать правила":Усик высказался о возможном отказе Украины от территорий
Gazeta UA
2025-04-28T17:42:15Z
Манчестер Юнайтед возьмет форварда из Вулверхэмптона
Корреспондент
2025-04-28T17:24:18Z
Чувствую, верю, знаю: Усик предвкушает победу в бою с Дюбуа
Корреспондент
2025-04-28T16:42:22Z
Усик считает, что завершить карьеру после реванша с Фьюри было бы упущением
Корреспондент
2025-04-28T16:12:05Z
Ведущие футбольные клубы Испании и Англии интересуются форвардом Аталанты
Корреспондент
2025-04-28T15:45:27Z
Самый маленький и дешевый кроссовер Mazda показали до презентации
Фокус
2025-04-19T09:42:29Z
Владелец брошенного BMW, для которого в Польше оставили "островок" на стройке, нашёлся
Европейская правда
2025-04-28T17:18:10Z
Назвали самые надежные китайские автомобили
Gazeta UA
2025-04-28T13:16:28Z
Настоящие комментаторы Формулы-1 примут участие в фильме Хэмилтона
Корреспондент
2025-04-28T10:48:58Z
Мощность — 1000 сил: конкурента Porsche Taycan от Mercedes показали до премьеры
Фокус
2025-04-28T07:45:03Z
Почему в жару не стоит заправлять полный бак: основные причины
Gazeta UA
2025-04-28T00:33:45Z
Специалисты объяснили, почему опасно ездить с пустым баком
Gazeta UA
2025-04-27T19:09:03Z
Забудьте про C9: концепт Chevrolet Corvette повертає ретро славу
Топ Жир
2025-04-27T17:45:29Z
В Киеве заметили очень редкий спорткар BMW 2000-х с интересным тюнингом
Фокус
2025-04-27T08:27:18Z
От внешности зависело все: ученые выяснили, какие бороды вызывают больше доверия
Фокус
2025-04-19T15:45:55Z
ИИ посоветовал готовиться к концу света
Корреспондент
2025-04-21T02:12:41Z
КНР запустила в космос новый спутник-ретранслятор
Корреспондент
2025-04-28T17:57:21Z
GigaIO выпустила первый в мире ИИ-суперкомпьютер "в чемодане"
Корреспондент
2025-04-28T17:27:50Z
В Україні впадуть ціни на брухт після обвалу на світових ринках
AgroNews
2025-04-28T17:16:13Z
Ученые нашли жидкость на крупнейшем спутнике Сатурна Титане, но кое-что их смущает
TSN
2025-04-28T14:51:31Z
Май начнется с новой магнитной бури: эксперты опубликовали график
Апостроф
2025-04-28T14:27:55Z
Топ-5 скрытых, но полезных функций смартфонов, которые вы, вероятно, пропустили
Фокус
2025-04-28T14:21:10Z
Нидерландская Team Liquid защитила титул на турнире по Dota 2 в Бухаресте
Корреспондент
2025-04-28T14:09:09Z