MY.UAНовини
100 днів Трампа, які потрясли Америку. Що тепер робити Україні
100 днів Трампа, які потрясли Америку. Що тепер робити Україні

100 днів Трампа, які потрясли Америку. Що тепер робити Україні

100 днів Трампа, які потрясли Америку. Що тепер робити Україні

З інавгурації Дональда Трампа ледь минуло 100 днів. За цей короткий відтинок часу йому вдалося потрясти основи американської політики та соціального життя і почати змінювати конфігурацію міжнародних відносин. За загальним визнанням, такої інтенсивної діяльності на початку своєї каденції не демонстрував жоден із президентів США модерної доби, хіба що Франклін Рузвельт із його програмою «Новий курс». Як пише журнал The Economist, Дональд Трамп «здійснює революційний проєкт, намагаючись змінити економіку, бюрократію, культуру, зовнішню політику, навіть саме уявлення про Америку». Фактично перші 100 днів Трампа стали випробуванням на міцність американських інституцій, здавалося б, усталених політик і соціальних принципів.

Дії Трампа вочевидь відповідають основним рекомендаціям «Проєкту 2025», розробленого консервативним «мозковим центром» Heritage Foundation. В основі політичної філософії Трампа — ідея практично необмежених президентських повноважень відповідно до концепції «імперського президенства» Річарда Ніксона. У поведінці нового президента немає нічого неочікуваного: практично всі свої наміри він анонсував ще під час виборчої кампанії. Просто треба було уважно до нього дослухатися, а не розраховувати, що сказане ним треба ділити навпіл, включно з його зовнішньополітичними заявами.

За чотири роки після поразки на виборах 2020 року він продумав і метод реалізації свого політичного проєкту. Цей метод полягає у тактиці «шоку і трепету», фронтальної атаки та деморалізації своїх політичних опонентів, агресивного просування власної візії Америки через видання безпрецедентної кількості указів у поєднанні з готовністю ігнорувати можливі судові рішення.

Задля досягнення максимального політичного та комунікативного ефекту Трамп після вступу на посаду сконцентрував свої зусилля на питаннях, які забезпечили йому перемогу на виборах і які резонували з поглядами його електоральної «фан-бази». Під час вибору пріоритетів також враховувалася можливість швидко досягнути практичних результатів, які можна було б вигідно «продати» американському загалу.

Найбільшу активність президентська команда виявила на імміграційному напрямі. Зокрема, президентом було запроваджено режим надзвичайної ситуації на кордоні з Мексикою, дано наказ про розгортання там підрозділів збройних сил США та здійснено спробу скасувати право отримання громадянства народженими в США дітьми негромадян Сполучених Штатів. Було також фактично скасовано практику розгляду питань про надання притулку біженцям на кордоні США та призупинено процес їхнього розміщення на території Штатів. Масового характеру набуло скасування віз. Своєрідною фішкою адміністрації Трампа стали зусилля із здійснення масових депортацій іммігрантів: на виконання своїх передвиборчих обіцянок депортувати мільйони нелегалів Трамп поставив імміграційній службі країни завдання довести кількість арештів нелегалів щонайменше до 1200–1500 на день, для їхнього тримання було задіяно військову базу США Гуантанамо на Кубі. Репортажі про рейди із затримання нелегалів заповнили телеканали та посіяли паніку в громадах іммігрантів.

Завдяки вжитим заходам, адміністрації Трампа вдалося стабілізувати ситуацію на південному кордоні, де рівень спроб нелегально його перетнути впав до показників, які є найнижчими за останні десятиліття (принагідно зазначу, що тенденція до зниження відповідних показників з’явилася ще наприкінці президенства Джо Байдена). До останнього часу діяльність Трампа в цій сфері мала підтримку більшості американців. Утім, агресивність і в окремих випадках нехтування юридичними нормами та процедурами з боку правоохоронних органів спричинили посилення критичних настроїв. Наразі незадоволення діями адміністрації Трампа з контролю міграції висловлюють 53% американців. Ці дії стали предметом численних судових позовів і негативних для президента рішень судів різного рівня.

Не меншу увагу американського суспільства було прикуто до намірів президента реформувати роботу державного апарату, включно із значним зниженням кількості держслужбовців. Подібний підхід відповідає традиційним поглядам Республіканської партії щодо достатності малого за розмірами федерального урядового апарату та мінімізації його впливу на життя країни. Разом із тим амбіції Трампа цим не обмежуються. Він хоче здійснити «деконструкцію» адміністративного апарату, буквально підірвати сучасну систему адміністративного управління в США, радикально змінити правила гри в політиці, завдати нищівної поразки deep state, традиційним елітам, для яких колишній нью-йоркський будівельний магнат так і не став своїм.

«Деконструкція» федеральної бюрократії є частиною ширшого плану боротьби з політичними опонентами та всіма тими, кого чинний президент вважає винними у своїх «переслідуваннях» у 2020–2024 роках, спираючись на максимально політизоване Міністерство юстиції. Цей перелік є доволі великим — від юридичних контор до університетів і ЗМІ. Водночас треба враховувати, що ці наміри Трампа відповідають антисистемним настроям виборців і є його варіантом відповіді на суспільний запит щодо здійснення в країні реальних змін.

Рамасвамі залишив новостворений Департамент урядової ефективності: причина

Роль ударної сили у здійсненні чистки державного апарату було відведено Ілону Маску, який став своєрідним обличчям ста днів адміністрації Трампа. Під нього указом президента було навіть створено Департамент урядової ефективності (DOGE) з широкими, але юридично не зафіксованими повноваженнями. За словами Маска, місія департаменту полягає в тому, щоби покласти край «тиранії бюрократії», заощадити гроші платників податків і скоротити національний борг США (його найоптимістичніша обіцянка — щорічне зменшення державних видатків на 2 трлн дол.). Попри переможні реляції, незрозуміло, якою є реальна ефективність департаменту Маска.

При цьому ініційовані ним припинення діяльності федеральних агенцій, скасування фінансування програм, масові звільнення, непрозорість і можливий конфлікт інтересів зробили Маска об’єктом гострої критики та викликали незадоволення навіть у частини виборців Трампа. Негативне ставлення до Ілона Маска висловлюють 54% американців. Гадаю, що його рішення сконцентруватися на бізнесі «Тесли» було із полегшенням сприйняте багатьма членами трампівської команди, в яких викликали роздратування його «кавалерійські» методи роботи і надмірна близькість до «боса», який, здається, і сам втомився від свого фаворита.

Іншим об’єктом, на який іще з часів президентських перегонів було спрямовано гнів Трампа, стали програми «Різноманітність, рівність, інклюзивність» (DEI), орієнтовані на сприяння у працевлаштуванні та кар’єрному просуванні людям, які належать до груп, що зазнали дискримінації. Відповідні підрозділи в органах виконавчої влади було ліквідовано. В такому ж напрямі чиниться тиск на приватні компанії, навчальні заклади, лікарні та ЗМІ. Треба враховувати, що це питання належить до тих, які свідчать про граничну поляризацію американського суспільства. Незначна більшість виборців і абсолютна більшість республіканців вважають, що всі програми DEI треба ліквідувати, бо вони «приділяють занадто багато уваги расі та іншим соціальним факторам порівняно з рівнем кваліфікації, навичками та досвідом».

Таким чином, можна констатувати, що Трамп пропонує свої рецепти розв’язання проблем, якими дійсно переймаються американці. Причому робить це вкрай агресивно, авторитарно, іноді на межі юридичного фолу. Вочевидь, його стимулює відсутність серйозної опозиції його діям. Демократична партія перебуває в кризовому стані, не маючи визнаного лідера та чіткої стратегії. Демократи мають небагато часу на роздуми та ухвалення необхідних рішень, якщо вони хочуть скористатися шансом відвоювати Палату представників Конгресу на проміжних виборах наступного року.

Чи не єдиним центром спротиву президентському «наступу» є судова гілка влади: судовими рішеннями заблоковано низку актів виконавчої влади, а голова Верховного суду, в якому консерватори мають більшість, достатньо жорстко попередив президента про неприпустимість тиску на судові органи. З іншого боку, Трамп уже показав готовність діяти в обхід судових заборон. Якщо ігнорування адміністрацією рішень судових органів набуде системного характеру, можна передбачити виникнення в США конституційної кризи, яка здатна послабити всю систему державних інституцій.

При цьому левова частка американців — 83% — вважають, що Трамп має виконувати ті судові рішення, з якими він не згоден (таку думку поділяють і 73% членів Республіканської партії). Ці показники є тривожним сигналом для президента, особливо на тлі зниження його популярності до 45% (порівняно з 52% у перший тиждень після інавгурації). Нижчий показник в аналогічний період мав тільки сам Трамп 2016 року. Падіння відбулося за рахунок помітного зниження підтримки чинного президента серед незалежних виборців — 58% із них висловлюють невдоволення його діяльністю на президентській посаді.

Найбільш негативні для Трампа наслідки може мати зростання кількості американців, незадоволених його роботою на економічному напрямку, що завжди вважалася його перевагою над політичними конкурентами. Останні на час опитування зафіксували найгірший для нього показник у цій сфері — тільки 37% американців позитивно оцінюють економічну діяльність Трампа. Чисельність незадоволених його боротьбою з інфляцією на 20% перевищує кількість тих, хто виставив Трампу позитивну оцінку. Вперше за 25 років більшість американців (53%) вважає, що їхнє особисте фінансове становище погіршилося, включно з 23% однопартійців президента.

Великої шкоди репутації Трампа як економічного «чарівника» завдала його контроверсійна тарифна політика: двоє з трьох американців незадоволені його діями в цій сфері. У своєму бажанні показати американцям і всьому світу, хто у лавці господар, трансформувати під себе глобальну економіку та отримати ресурси, необхідні для запланованого скорочення податків, Трамп і його радники не прорахували, який плачевний вплив на американську економіку та кишеню пересічного американця можуть мати тарифні війни, ініційовані президентом. Очікується, що подорожчання імпорту стимулюватиме інфляцію у Сполучених Штатах, а волатильність фінансових ринків, спровокована тарифним «залпом» Трампа, вже спричинила знецінення акцій (у них тримають свої пенсійні накопичення значна частина громадян США).

Ситуація на фондових ринках і ринках державних запозичень, а також реальна загроза порушити функціонування ланцюгів постачання готових товарів і сировини у США викликали граничне занепокоєння в інвесторів і грандів американського бізнесу. Під їхнім тиском Трамп був вимушений увімкнути задній хід і, зокрема, спробувати понизити градус напруги у торговельних відносинах із Китаєм. Утім, його недавнє інтерв’ю журналу «Тайм» засвідчило, що він не збирається відмовлятися від тарифної зброї, розраховуючи укласти сотні тарифних угод, які мають поліпшити для США комерційні умови та сприяти реіндустріалізації країни. Більшість експертів сприймають ці заяви з великою часткою скептицизму.

У своєму безпековому вимірі тарифна історія ще раз засвідчила готовність Трампа підірвати всю систему міжнародних партнерств і альянсів США, коли він вважає, що саме така поведінка відповідає його особистим політичним інтересам. Замість того, щоб створити єдиний фронт спротиву китайському економічному експансіонізму, він зараховує країни Євросоюзу до основних економічних конкурентів США і ледь не штовхає традиційних азійських союзників в обійми дядька Сі.

І без тарифних війн ми на власному досвіді відчули специфічне ставлення нового очільника США до стратегічних партнерів (яких він такими не вважає). Якщо спробувати систематизувати потік заяв, фраз та електронних меседжів з української проблематики від господаря Білого дому та членів його зовнішньополітичної команди за останні 100 днів, то складається загалом невтішна для України картина.

Деякі помічники Трампа "ситі по горло" зусиллями Європи зі зміцнення України — The Economist

Бажання Трампа закінчити війну за будь-яких умов, включно з порушенням національних інтересів України, посилилось і стало більш промовистим. Це потрібно йому, аби сконцентруватися на вирішенні більш пріоритетних для нього завдань внутрішньої та зовнішньої політики, фокус якої з Європи змістився в бік Азійсько-Тихоокеанського регіону. Отже, війна в Україні розглядається як суто європейський феномен, здебільшого не дотичний до інтересів США, а відповідальність за підтримку України перекладається виключно на європейські держави.

У своєму баченні причин війни та перспектив її закінчення Трамп виходить з власного бачення світової політики, де існують різні правила поведінки для «великих хлопців» і слабших країн, таких як Україна. Це об’єктивно збігається з підходом до міжнародних відносин і міжнародного права з боку Путіна. Війна в Україні розглядається президентом США (знову ж таки, на радість Путіну) як лише один з елементів ширшого плану з переформатування американо-російських відносин. Упевнений, що чергова спроба американського керівництва перезавантажити відносини, так само, як і розрахунок Трампа «відтягнути» Росію від Китаю, є ілюзією. Ілюзією з небезпечними для нас наслідками.

Трамп розраховував на швидшу реалізацію свого «плану миру» для України, але готовий чинити тиск для прискорення цього процесу здебільшого на Україну та її керівництво, вимагаючи принципових поступок. Не варто переоцінювати вагу його критичних зауважень на адресу Путіна і Росії. Дедалі частіше ми чуємо від президента та його головного переговорника Стіва Віткоффа фрази, наче списані з російських «темників», а заяви про можливість застосувати проти Росії нові санкції поки що зависають у повітрі. Якщо ж Трамп буде серйозно роздратований поведінкою Путіна, можна очікувати, що він намагатиметься врятувати свій «російський проєкт», в який інвестовано достатньо його особистого політичного капіталу.

Навіть за найбільш позитивного для нас сценарію «втоми» Трампа від Путіна продовження допомоги Україні у формах і масштабах попереднього періоду виглядає малоймовірним. Вікно можливостей може створити закупівля відповідної зброї та обладнання на кшталт української пропозиції про купівлю систем ППО. На це варто спрямувати зусилля наших європейських партнерів.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
Реформа ОСББ – просто обман: експерт попередив про небезпеку
Знай
2025-04-29T20:12:44Z
Скільки днів вступники в магістратуру складатимуть іспити
24tv
2025-04-29T19:51:35Z
Чоловік Олени Кравець зізнався, як змінилися їхні життя під час війни
GlavRed
2025-04-29T19:51:31Z
Поки більшість говорили російською: хто з героїв "Холостяка" був україномовним
24tv
2025-04-29T19:51:18Z
Як зберегти чуйність при висвітленні війни
Детектор М
2025-04-29T19:31:07Z
Марцінків запитав жителів Івано-Франківська, чи можна бити дітей за російську мову
ГЛАВКОМ NET
2025-04-29T19:30:26Z
На порталі Кабміну зареєстрували петицію із закликом створити систему захисту від домагань в університетах
Детектор М
2025-04-29T19:13:22Z
Чеські розробники представили модернізовану реактивну систему залпового вогню RM-70 Vampire 4D
InternetUA
2025-04-29T19:13:12Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Новий рекорд: скільки разів за 100 днів президентства Трамп грав у гольф
Telegraf
2025-04-29T20:06:24Z
«Обираємо больові точки». Зеленський про санкції проти Росії
ГЛАВКОМ NET
2025-04-29T20:03:57Z
Після визнання КНДР участі у війні Південна Корея не передумала забирати її солдатів
Лига
2025-04-29T19:48:11Z
Зеленський: Готуємося до розмови з Америкою про нові санкційні кроки
УкраинФорм
2025-04-29T19:46:05Z
Цього літа Росія готує щось, прикриваючись військовими навчаннями - Зеленський
Gazeta UA
2025-04-29T19:45:47Z
Келлог: пропозиція Путіна про "триденне перемирʼя" – абсурд
Европейская правда
2025-04-29T19:45:40Z
Олексій Якубін пояснив, як Трамп планує закінчити війну: "З росіянами вирішив торгуватися"
Знай
2025-04-29T19:43:54Z
Важливо й надалі тиснути на російські мережі впливу, виробництва і торговельні операції - Зеленський
УкраинФорм
2025-04-29T19:43:45Z
Що набивають шанувальники тату у 2025 році: 5 трендів, актуальних просто зараз
24tv
2025-04-29T19:45:04Z
"Боляче": дружина Віктора Павліка крізь сльози розповіла про серйозний діагноз сина
GlavRed
2025-04-29T19:33:52Z
"Щось таке робили": Злата Огнєвіч висловилася про побачення з Тарасом Цимбалюком
GlavRed
2025-04-29T19:27:58Z
Акторка театру опублікувала нові свідчення про насильство режисера Білоуса
ГЛАВКОМ NET
2025-04-29T19:15:27Z
3 найкращі українські серіали: Андрій Ісаєнко назвав стрічки, яке можуть стати культовими
24tv
2025-04-29T18:54:55Z
"У пана Юрія розкупили усе": історія одного дива на "Книжковій країні", яке розчулило мережу
24tv
2025-04-29T18:54:09Z
Єфросиніна, Тишкевич і не тільки: Богдана Бенюка розкритикували за позицію щодо домагань у ВНЗ
24tv
2025-04-29T18:33:30Z
Що вдягнути зі шкіряною курткою жінці: наймодніші образи сезону 2025
GlavRed
2025-04-29T18:27:41Z
Що одягнути під піджак: як створити стильні образи на будь-який випадок
GlavRed
2025-04-29T18:27:29Z
Після індексації пенсій частина одеситів втратить субсидію на оплату комуналки: хто в зоні ризику
Политека
2025-04-29T20:01:07Z
Податкова отримає дані про рахунки і сейфи українців: кому ще нададуть доступ
Хвиля
2025-04-29T19:45:05Z
Мільярдер Рей Даліо спрогнозував крах світового грошового порядку
InternetUA
2025-04-29T19:34:50Z
Підсанкційні російські танкери відновили постачання нафти – Bloomberg
iPress
2025-04-29T19:25:52Z
Білий дім анонсував зменшення мит на іноземні деталі, необхідні для виробництва автомобілів у США
iPress
2025-04-29T19:25:36Z
Родовища залізної руди в Україні: де найбільші запаси копалин, які оцінюють в трильйони доларів
24tv
2025-04-29T19:15:07Z
В Україні збільшать штрафи за шкоду заповідникам у 50 разів
1News
2025-04-29T19:09:09Z
Пенсії в Одесі: хто отримає збільшені виплати у травні, названо суми доплат
Политека
2025-04-29T19:01:59Z
Лихоманка у долара: українцям дали пораду щодо заощаджень
Хвиля
2025-04-29T19:00:59Z
У Швеції невідомий застрелив щонайменше трьох людей
Украина Криминальная
2025-04-29T20:12:08Z
Дніпро під масованою атакою російських дронів: виникли пожежі
ГЛАВКОМ NET
2025-04-29T20:09:46Z
На Сумщині рятувальники під час гасіння пожежі потрапили під повторний обстріл РФ
УкраинФорм
2025-04-29T19:18:11Z
У військовій лабораторії на околицях Бухареста стався вибух, загинула жінка
Европейская правда
2025-04-29T19:10:20Z
У Львові підлітки скоїли подвійне самогубство
Подробности
2025-04-29T19:06:29Z
Стрілянина у Швеції: загинули три людини, поліція розшукує підозрюваного
24tv
2025-04-29T19:00:49Z
Чоловік хотів отримати допомогу і втратив майже 19 тис. грн
InternetUA
2025-04-29T18:58:53Z
Зістрибнули тримаючись за руки: у справі самогубства підлітків у Львові знайшли дивні обставини
Telegraf
2025-04-29T18:45:48Z
У Львові загинули двоє підлітків, випавши з балкона 16 поверху
Комсомольская правда
2025-04-29T18:34:18Z
Мухи миттєво зникнуть: найкращі натуральні засоби проти комах
GlavRed
2025-04-29T19:27:58Z
Як сходити на пікнік і не отримати харчове отруєння
24tv
2025-04-29T17:22:16Z
Їсти чи боятися: що насправді робить соя з організмом жінки
24tv
2025-04-29T16:36:25Z
Зелена терапія: як висаджування дерев у лікарнях змінює обличчя української медицини
TSN
2025-04-29T14:51:59Z
Надлишок жиру може викликати ще одне небезпечне захворювання
24tv
2025-04-29T14:30:15Z
Пришвидшити ріст помідорів можна звичайною шпилькою – це найкращий спосіб
24tv
2025-04-29T14:18:04Z
Уколи ботоксу: кому допоможуть розгладити зморшки, а кому зашкодять
Комсомольская правда
2025-04-29T13:52:01Z
Ліки увійшли в трійку категорій витрат українців - дослідження
Gazeta UA
2025-04-29T13:36:22Z
Гарячий чи холодний: який чай насправді корисніший, відповідь здивує багатьох
GlavRed
2025-04-29T13:27:55Z
Вибухи у Дніпрі: РФ здійснює масовану атаку Shahed на місто
Факти ICTV
2025-04-29T20:01:03Z
Лінія фронту станом на 29 квітня. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-29T19:54:37Z
Оперативна інформація щодо російського вторгнення станом на 22.00 29.04.2025
Украина Криминальная
2025-04-29T19:54:12Z
На фронті за добу - 125 боєзіткнень, найгарячіше на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-04-29T19:51:21Z
"Небезпечні місця": деталі екстреної евакуації з Дніпропетровської області
GlavRed
2025-04-29T19:27:43Z
У Торецьку відбуваються лобові штурми: військовий розповів про бої за місто
GlavRed
2025-04-29T19:27:21Z
Били та душили: російські окупанти зґвалтували вагітну жінку до втрати дитини
FaceNews
2025-04-29T19:03:41Z
Росіяни обстріляли Дніпровський район Херсона з артилерії, поранена жінка
УкраинФорм
2025-04-29T19:01:34Z
Загарбники вдень атакували два райони Харківщини, поранений цивільний
УкраинФорм
2025-04-29T18:57:32Z
Менше черг і яскраві кадри: у Хорватії зачаїлась гідна альтернатива Колізею
24tv
2025-04-29T20:06:06Z
Ви полюбите її більше за суші: готуємо собу – японську локшину, яку ви полюбите назавжди
24tv
2025-04-29T19:57:19Z
Перець припинив рости після висадки в ґрунт: ось що робити
24tv
2025-04-29T19:21:09Z
Еверест не для всіх: Непал встановив суворі обмеження на підкорення найвищої гори у світі
24tv
2025-04-29T18:24:49Z
Хто зі знаків зодіаку у травні наважиться прийняти доленосне рішення
24tv
2025-04-29T18:09:32Z
Як захистити дім від мурашок: прості та ефективні способи
24tv
2025-04-29T18:00:46Z
Коштує більше за дорогоцінні метали: яка найдорожча їжа в світі і чому в неї така ціна
24tv
2025-04-29T17:06:47Z
Що зробити, щоб огірки не гірчили: 5 речей, які треба додати в лунку
24tv
2025-04-29T17:06:35Z
Подвір'я виглядатиме надзвичайно яскраво: ось чим потрібно підживити самшит
24tv
2025-04-29T16:06:35Z
«Динамо» – «Шахтар». Визначився час початку фіналу Кубка України з футболу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-29T20:13:56Z
Бергвалль підписав новий контракт із Тоттенгемом
Football.ua
2025-04-29T19:55:29Z
Лунін на радарі Галатасарая
Football.ua
2025-04-29T19:54:53Z
Лишень Бєсєдіна отримав нового наставника
Football.ua
2025-04-29T19:52:37Z
Ексдружина легенди Динамо опублікувала гаряче фото у ефектному образі
24tv
2025-04-29T19:51:05Z
Челсі націлився на Роджерса
Football.ua
2025-04-29T19:25:43Z
Ексчемпіон UFC Нганну скоїв смертельне ДТП у Камеруні - ЗМІ
Подробности
2025-04-29T19:22:33Z
Глейкер Мендоза пропустить решту сезону через травму
Football.ua
2025-04-29T19:22:08Z
Реал Мадрид продовжить контракт з Тібо Куртуа до 2028 року
360ua.news
2025-04-29T19:12:47Z
Полювання за Chrome. Ці найбільші компанії мріють купити браузер у Google
InternetUA
2025-04-29T19:58:30Z
Польща направить у космос другого в історії країни астронавта
УкраинФорм
2025-04-29T18:37:19Z
Amazon запустив перші супутники для глобального інтернету, який стане конкурентом Starlink
Подробности
2025-04-29T18:36:55Z
Пролежав на дні 80 років: затонулий американський авіаносець показали на нових фото
Telegraf
2025-04-29T18:27:34Z
Повідомлення розміром лише 2 КБ здатне зламати ваш телефон: експерт вказав на небезпеку
InternetUA
2025-04-29T17:58:22Z
lifecell запустив 5G роумінг у 61 країні: де абоненти отримають доступ
Хвиля
2025-04-29T17:45:46Z
Конкурент GPT. Meta випустила автономний додаток на базі штучного інтелекту
ГЛАВКОМ NET
2025-04-29T17:36:19Z
Цей дешевий аксесуар повільно “вбиває” ноутбук
InternetUA
2025-04-29T17:27:57Z
Вуглекислий газ став джерелом безкоштовного палива: що придумали вчені
Фокус
2025-04-29T17:27:50Z
Цей занижений Roush F-150 не боїться різких поворотів та ризиків
Топ Жир
2025-04-29T20:00:14Z
Гендиректор Slate заявляє: час відмовитися від величезних екранів і повернути радість до водіння
Топ Жир
2025-04-29T18:45:22Z
На виставці в Бірмінгемі дебютували три cенсаційні електромобілі Renault
AutoCentre
2025-04-29T18:01:53Z
Можна "влетіти" на гроші: які штрафи за перевищення швидкості у Польщі
24tv
2025-04-29T17:06:05Z
Моторні оливи для дизелів з DPF-фільтром
AutoCentre
2025-04-29T16:40:39Z
Погані новини для водіїв та "перекупів": уживані авто різко подорожчають через нові податки
Хвиля
2025-04-29T16:00:56Z
7 ознак, що час змінити пральну машину
24tv
2025-04-29T15:45:22Z
Юний водій так “відзначився” на Alfa Tonale, що автомобіль потребує повного рестайлінгу
Топ Жир
2025-04-29T15:30:08Z
Гітара на колесах: на продаж виставили найнезвичніше авто Елвіса Преслі
Фокус
2025-04-29T15:16:53Z