/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F07c0ff5717406ee487ba4217fed16002.jpg)
Bloomberg проаналізував, як контакти адміністрації США з Росією впливають на риторику Трампа щодо війни
Про це йдеться в аналізі Bloomberg, передає Укрінформ.
Як зазначається, в ході дослідження Bloomberg використовував велику мовну модель для сканування понад 300 публічних коментарів Трампа в період з серпня 2024 року до середини березня 2025 року, а також понад три тисячі дописів у соцмережах президента США і членів його адміністрації з початку 2025 року. Ця методика дає змогу порівнювати зміст великих обсягів тексту, навіть якщо конкретні формулювання відрізняються.
Результати показали кореляцію між контактами адміністрації Трампа з Путіним і подальшими коментарями, які перегукувалися з позицією російського лідера з таких питань, як окупація, вступ України в НАТО та легітимність Президента України Володимира Зеленського.
Автори публікації зазначають, що подробиць щодо розмови Трампа з Путіним мало, але європейські лідери, зокрема канцлер Німеччини Олаф Шольц, розповідали, що Путін схильний детально повторювати свою «позицію щодо України» під час дзвінків.
Наступного дня після першої розмови з Путіним 12 лютого Трамп заявив, що росіяни «не могли допустити» членства України в НАТО і що «саме це стало причиною початку війни».
П’ять днів потому спецпредставник Трампа Стів Віткофф, радник президента з нацбезпеки Майк Волтц і держсекретар Марко Рубіо провели переговори з російською делегацією в Саудівській Аравії. Того ж дня Трамп зазначив, що в Україні під час воєнного стану не проводили вибори — факт, яким маніпулювала Росія, намагаючись представити Президента України «нелегітимним».
Вже 19 лютого Трамп назвав Зеленського «диктатором без виборів», про що часто заявляють у РФ. Ще через день Трамп повторив неправдиве твердження Путіна про низький рейтинг Зеленського, хоча опитування засвідчили, що після цих заяв рівень довіри суспільства до українського лідера зріс із 57% до 65%.
Після другої зустрічі Віткоффа і Путіна Трамп заговорив про «оточення» українських військових у Курській області, хоча це не відповідало дійсності.
Також Віткофф дав інтерв’ю відомому прихильнику Трампа Такеру Карлсону, який раніше брав інтерв'ю у Путіна. Віткофф повторив Карлсону російський наратив, що на окупованих РФ українських територіях відбулися «референдуми, на яких переважна більшість жителів висловилися за входження до складу Росії».
«Хоча Трамп і його команда, вочевидь, повторюють тези Путіна, незрозуміло, чи є це результатом впливу Кремля або їхньої власної рішучості закінчити війну за будь-яку ціну, сказав один колишній американський чиновник. Віткофф не наївний щодо Путіна», — пише Bloomberg з посиланням на чиновника.
Після третьої зустрічі Віткоффа з Путіним 11 квітня спецпредставник Трампа заявив, що в «мирній угоді» йдеться про «п’ять територій». Пізніше президент США підхопив російський наратив і заявив журналістам в Овальному кабінеті, що нібито Україна «почала війну», на яку насправді напала Росія.
Водночас, зазначають журналісти, дедалі більше нетерпіння Трампа укласти «мирну угоду» також спонукало його періодично критикувати Путіна. Зокрема, після загибелі 12 людей через атаку РФ по Києву він закликав Путіна «зупинитися».
Зі свого боку російський лідер також повторював слова Трампа. Путін заохочував претензії американського президента на Гренландію і повторив його необґрунтовані заяви про фальсифікації на виборах у США, які призвели до перемоги Джо Байдена у 2020 році.
Як повідомляв Укрінформ, днями президент США Дональд Трамп заявив, що Росія і Україна наблизилися впритул до підписання мирної угодита повинні зустрітися на «дуже високому» рівні, щоб завершити процес.
Держсекретар Марко Рубіо раніше зазначив, що Сполучені Штати прагнуть розв'язати питання завершення війни між Росією та Україною дипломатичним шляхом, перш ніж запроваджувати санкції. На його думку, санкції проти РФ продовжать війну ще на два роки.
Фото: PAP/EPA