/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F79fddd39f9a4a31e737505c5f42bc3da.jpg)
Гості з Місяця постійно потрапляють на Землю: що виявили астрономи
Учені з'ясували, що майже 25% матеріалу, викинутого з Місяця, потрапляє на нашу планету. При цьому з частини місячного матеріалу, найімовірніше, було створено багато навколоземних астероїдів.
Дослідження опубліковано на сервері препринтів arXiv, пише ScienceAlert .
Поверхня Місяця вкрита ударними кратерами різного розміру: діаметром від кількох метрів до понад 1000 кілометрів. Більшість місячних кратерів були створені приблизно 4 млрд років тому, коли величезна кількість астероїдів падала на поверхню супутника Землі. Але утворення ударних кратерів відбувається і зараз, адже Місяць не має захисту у вигляді щільної атмосфери.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
На відміну від Землі, де вивітрювання, ерозія і тектонічна активність постійно змінюють форму поверхні планети, на Місяці немає атмосфери і значної геологічної активності, а тому ударні кратери можуть зберігатися протягом мільярдів років. Вивчення цих кратерів дає змогу краще зрозуміти еволюцію Місяця.
Коли відбувається утворення кратерів, то більша частина місячного матеріалу відлітає в космос, і частина матеріалу досягає Землі, вважають учені.
Вчені використовували нове моделювання, щоб вивчити початкові умови утворення кратерів протягом більш тривалих періодів часу і змогли оцінити, яка кількість матеріалу з Місяця потрапляє на Землю. При цьому вчені вважають, що з частини місячного матеріалу було створено багато навколоземних астероїдів.
Астрономи дійшли висновку, що кожні 100 000 років приблизно 25% місячного матеріалу досягає нашої планети внаслідок ударних подій.
Водночас моделювання показало, що більше матеріалу прибуває на Землю зі зворотного боку Місяця, і під час зіткнення із Землею місячні частинки рухаються зі швидкістю 11-13 км/с, входячи в атмосферу переважно в районі екватора.
Фокус уже писав про те, що відбувається всередині найщільніших об'єктів у Всесвіті. Одними з найдивніших об'єктів у Всесвіті і найщільнішими серед відомих є нейтронні зірки. Астрофізики достеменно не знають, що відбувається в них усередині, але передбачається, що там можна побачити дуже дивну фізику, яка виходить за межі нашого розуміння.
Також Фокус писав про те, що китайські астронавти взяли під контроль космічну станцію "Тяньгун". Троє астронавтів місії "Шеньчжоу-20" прибули на орбітальну станцію "Тяньгун", щоб почати свою шестимісячну місію. Екіпаж місії "Шеньчжоу-19" передав управління космічною станцією прибулим китайським астронавтам.